Sins Of نصب دوربین مداربسته

با توجه به این منشور، شما باید قوانین و نکات محیط را برای نصب دوربین مداربسته در نظر بگيريد و آن را رعایت کنید. همچنین این دوربین توانایی دریافت تصاویر از اجسام و افراد تا 25 فریم برثانیه را دارد. در دوربینهای مداربسته آنالوگ خروجی دریافت شده توسط حسگر به یک تقویت کننده فرستاده شده و به طور مستقیم به خروجی فرستاده میشود. دنبال کردن خودکار بر اساس تشخیص حرکت: دنبال کردن خودکار، عملکردی است که PTZ را قادر میسازد تا میدان دید خود را با دنبال کردن اجسام متحرک به طور خودکار تنظیم کند. بخاطر داشته باشید که نصب و راه اندازی سامانه مدار بسته یک امر کاملا تخصصی است و استاندارد های ویژه خود را دارد که از عهده هر نصاب و تکنسینی بر نمی آید. کاربردهای اصلی و عمده دوربین مدار بسته در سیستمهای حفاظتی و امنیتی است. اکثر این نوع از دوربین های مداربسته ، لنز هایی با فاصله کانونی ۳.۶ یا ۴ میلیمتر دارند.

چرا به این نوع دوربین ها مداربسته می گویند؟ پس از انجام مراحل ذکر شده باید تصمیم بگیرید که تصاویر دوربین های شما توسط یک سیستم کامپیوتری ذخیره سازی شوند یا توسط دستگاه NVR. به عنوان مثال، شما میتوانید هنگامی که صحبت از یک تصویر ۲ مگاپیکسلی است، به اختصار عدد ۱۰۸۰ پیکسل را به عنوان رزولوشن تصویر بیان کنید. هر چقدر رزولوشن دوربین بیشتر باشد، هزینه آن هم بالاتر خواهد بود. از این دوربینها عموما در محیطهای داخلی و باز و قرار دادن یک کاور فلزی روی دوربین استفاده میشود. بیشتر دوربین های مدار بسته دید در شب در فضاهای باز نصب شده اند، ولی امکان نصب آن ها در محیط های بسته نیز وجود دارد. دوربین مدار بسته لنز fix یا ثابت، از فاصله کانونی ثابتی برخوردار هستند. این دوربین از قابلیت چرخیدن و زوم کردن برخوردار است. همانطور که از اسم این دوربین ها پیداست اطلاعات را بدون نیاز به سیم و با وصل شدن به شبکه اینترنت جابهجا می کند. به اینترنت متصل شوید. به صورت کلی با رعایت این نکات، مشکلی برای نصب دوربین مداربسته در کوچه نخواهید داشت. شناسایی حرکت یکی دیگر از ویژگی های یک دوربین مدار بسته حرفه ای است.

بنظر می آمد استفاده از دوربین مداربسته راهی ارزان تر در مقایسه با بکارگیری نیروهای پلیس برای شناسایی جرایم باشد . پس سعی کنید قبل از نصب دوربین مداربسته مجوز آن را کسب کنید. در بخش پورت عدد 80 را وارد کنید. پس از طراحی نقشه، محل نصب دوربین ها را مشخص کنید و آنها را محکم بر روی دیوار نصب کنید. برای نصب دوربین مدار بسته ابتدا نقشه نصب دوربین مدار بسته را با توجه به نیازهای ساختمان طراحی کنید و محل نصب دوربین ها و تعداد و نوع هر یک را مشخص کنید. دوربین های دام روی سقف و دوربین های بالت روی دیوار نصب میشن. شما میتواند این دوربین را داخل آباژور یا چراغ مطالعه نصب کنید و حتی میتوانید چراغ های LED روی دوربین مداربسته لامپی را روشن کنید تا کاملا شبیه یه چراغ مطالعه به نظر بیاید .

برای دیدن تصاویر دوربین مداربسته از راه دور، باید از نرمافزارهای مرتبط با این کار استفاده کنید. این سیستم میتواند مجرمان بالقوه را باز دارد و در صورت وقوع هر جرمی، فیلمهای ویدئویی و تصاویر آنها میتواند به نیروی انتظامی کمک کنند تا تحقیقات و شواهدی را برای پیگیری در دادگاه قانونی ارائه دهد. دوربین های IP مجهز به فناوری POE می توانند ضمن دریافت برق از همان سوئیچ POE ، سوابق ویدیویی را به شبکه ارسال کنند. دوربین های مداربسته برای اینکه در آب و هوای بد جوی، دستکاری، افراد خرابکار و مردم آزار، حملات مستقیم و یا انفجار محافظت شوند باید در محفظه هایی با جنس مخصوص قرار گیرند. فرد خرابکار با انواع شوکرهای برقی به بدنه دوربین و کابل ضربه الکتریکی وارد میکند. اگر ارتفاع دوربین در اندازهای باشد که دوربین قابل دسترس باشد، فرد خرابکار میتواند به راحتی با یک جسم سخت به دوربین ضربه وارد کند. توجه به نکاتی مانند: مجهز بودن کارگاه به انواع دوربین مدار بسته، مجهز بودن کارگاه به تجهیزات و ابزارهای لازم برای نصب دوربین مدار بسته، تجربه استاد، سرفصل های دوره، تعداد نفرات در هر کلاس، کیفیت دوره، شیوه برگزاری دوره و عملی بودن آموزش ها بسیار مهم است.

دوربینهای مداربسته با قابلیت تنظیم ارتفاع و دید کامل به همه قسمتهای ساختمان و مکان موردنظر کمک میکنند تا از همه جزئیات محیط اطراف مطلع سایت zview-cctv باشید. دوربین های فیش آی دارای زاویه دید گسترده ای هستند و با استفاده از آنها می توان در افزایش هزینه ها برای نصب دوربین های بیشتر در یک مکان جلوگیری کرد. همانطور که میدانید هر مکان قوانین و ضوابط مختص به خود را دارد. دوربین مداربسته آنالوگ با قیمت بسیار پایینتر از دوربین تحت شبکه عرضه میشوند و شما با هزینه بسیار مقرون به صرفه میتوانید تجهیزات نظارت تصویری را در محیط خود مستقر سازید. در این مقاله قصد داریم تا نحوه اتصال دوربین مداربسته به گوشی و مزایای آن را برای شما توضیح دهیم. پس از اتصال دوربین به دستگاه ذخیره ساز باید این دستگاه ها را راه اندازی کنید. اولین و مهمترین چیز برای دیدن تصاویر دوربین مداربسته از طریق گوشی، در دسترس بودن اینترنت است.

در مرورگر اینترنت عدد ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ و یا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ را وارد کنید. سپس نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و گزینه log in یا اینتر را انتخاب کنید. کیانام ارتباط آماده همکاری با تمامی اصناف و کاربری های مختلف در محیطهای آموزشی، بیمارستانی، ادارات ، بانکها، مراکز نظامی و دولتی و… سپس نام کاربری و رمز عبوری که در دفترچه راهنما آمده است را وارد کنید و اینترنت را وصل کنید. همچنین با دوربین تحت شبکه وایرلس، تصاویر به راحتی از طریق اینترنت قابل دسترستان است. این دوربین ها همانگونه که از نامشان پیداست از امواج کاملاً دیجیتال برای تحلیل و ارسال داده های تصویر و صدا استفاده می کنند. در دوره آموزش دوربین مداربسته به شما صفر تا صد نحوه نصب انواع دوربین مدار بسته از جمله دوربین مدار بسته آنالوگ، تحت شبکه، دیجیتال و تنظیمات این دوربین ها از قبیل انتقال تصویر دوربین روی گوشی، لپ تاپ، تلویزیون، تنظیمات نور، زمان ، ساعت، ارسال ایمیل و غیره آموزش داده می شود. در مرحله ی بعد هنگامی که مراحل کابل کشی را به طور کامل وبا دقت انجام دادید شما می بایست همه ی تجهیزات مربوط به نصب دوربین را تست کنید تا از سالم بودنن همه ی آن ها مطمئن شوید که مبادا در هنگام نصب دوربین مدار بسته دچار مشکل شوید .

دقت کنید که نصب آنها در محل دشواری نباشد،برای تعمیر و نگهداری آن نباشد و دسترسی به آن آسان باشد. توجه کنید باید شکایت و حکم رسمی وجود داشته باشد و بدون این موارد دسترسی به فیلم ضبط شده ممنوع است. در این روش، فرد خرابکار به تنظیمات و تصاویر دوربین مداربسته دسترسی پیدا میکند و از طریق ایجاد اختلال سیستم در محیط شبکه دوربینهای آی پی و اختلال فرکانس در دوربینهای بیسیم این کار را انجام میدهد. دقت داشته باشید نصب دوربین مدار بسته بر روی فلز بدون آنکه آن را عایق بندی کرده باشید باعث نویز و اختلال در تصاویر ارسال شده می شود. دقت داشته باشید که هر یک از این مراحل نصب مستلزم رعایت نکات و استانداردهای بسیاری است.

لازم به ذکر است که نصب دوربین مداربسته در ساختمانهای اداری و کاری، باید با آگاهی کارمندان انجام گیرد و حقوق انسانی رعایت شود. به علت همین رفتار سیگنال آنالوگ، هنگامی که از دوربین آنالوگ استفاده می کنیم، باید منتظر نویز هم باشیم. با توجه به این اصل، به خطر انداختن آبروی افراد جرم محسوب میشود. نباید با استفاده از دوربين مداربسته به آبروی افراد آسیب وارد شود. ممکن است فکر کنید که داشتن یک چراغ LED به امنیت شما آسیب میرساند، زیرا افراد میتوانند بهراحتی دوربین را شناسایی کنند. در نتيجه آسیب زیادی به افراد دیگر وارد شود. با استفاده از اسپری رنگ، لنز دوربین را رنگ میکنند و دوربین دیگر امکان ضبط تصاویر را ندارد. زمانی که نور به طور مستقیم و مداوم و بدون قطعی به دوربین میتابد، ضبط تصویر را مختل میکند. انتخاب لنز صحیح باعث میشود تا دوربین به طور صحیح روی اجسام زوم کرده، فوکوس کند و سنسور آن نور کافی را جذب کند. در این بخش مراحل و نحوه اتصال به دوربین مدار بسته از راه دور را مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد. برای اتصال دوربین مدار بسته به گوشی، ابتدا با استفاده از کابل VGA و HDMI ،DVR را به مانیتور وصل کنید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار