9 گام آموزش نحوه دسترسی به اکانت گوگل ادز – ادنگاه

من یک ست عالی برای شما دارم! عدهای با یک عنوان غیرجذاب، بدون اینکه آگهیشان عکس داشته باشد و متن خوبی قرار دهند، انتظار دارند نتیجه بگیرند. که طبیعتا برای صاحبان قالیشویی که دوست دارن اینگونه مشتریانی که از طریق اینترنت به دنبال خدمات قالیشویی هستند، فرصت بسیار خوبی است. اصرار داشتیم که خودمان کمپین گوگل ادز را مدیریت کنیم. تسلط به تکنیکها و آموزش گوگل ادز به شما کمک خواهد کرد تا با کمترین میزان بودجه بتوانید بهترین خروجی را از تبلیغات در گوگل به دست آورید. نکته مهم در خصوص استفاده از این کمپینها و پلتفرمهای متعدد این است که بتوان با توجه به شرایط سایت بهترین روش تبلیغات گوگل را انتخاب کرد که در مدت زمان کوتاه با صرف هزینههای کم، سایت بازخورد مناسبی از سوی کاربران دریافت کند. در سایت های ثبت آگهی می توان به رایگان آگهی ثبت کرد و به رایگان آگهی ها را به سرعت مشاهده کرد. هنگام انجام کمپین های تبلیغاتی، شما همچنان وظیفه دارید که یک صفحه فرود و محصولات را برای کمک به شما در تبدیل شدن به یک کاربر اینترنتی برای خریداران طراحی کنید. در داخل هر Add group شما میتوانید چندین متن تبلیغاتی بسازید که به صورت A/B تست توسط گوگل به نمایش درآیند و شما بتوانید بهترین تبلیغ که بیشترین میزان تبدیل را داشته است انتخاب نمایید.

برای واریز وجه شما باید دارای کارتهای بانکی از نوع ویزا کارت و یا مستر کارت فیزیکی باشید که اغلب در تهیه این کارتهای مشکلات زیادی برای ایرانیان داخل کشور وجود دارد و بارها از کاربران خود شنیدهایم که اکانت آنها تائید نشده و حتی وجه واریزی آنها توسط گوگل بلوکه شده و هرگز باز پس داده نشده است. پس بهترین گزینه داشتن یک آشنا در خارج از کشور است که توسط حساب بانکی آن شخص این کار صورت گیرد تا در صورت نیاز به تائید گوگل آن فرد بتواند پاسخگو باشد ولی باز با این شرایط بسیاری از افراد در خارج از کشور آشنایی نداشته و یا امکان همکاری با آن شخص را ندارند.

اگر برای تبلیغات خود بودجه مناسبی در نظر بگیرید میتوانید با راهکارهایی که در آموزش گوگل ادوردز به شما خواهیم گفت برای مدت بیشتری در دید مخاطبین و مشتریان خود باشید و بتوانید کلیکهای بیشتری دریافت کنید. برای روشنتر شدن این ماجرا به تبلیغ ما در گوگل ادز توجه کنید. به همین دلیل ما نمیتوانیم برای تبلیغات در گوگل از آنها استفاده کنیم. «فرصت ندادن به هوش مصنوعی گوگل»، «اکسکلود نکردن لوکیشن»، «اشکال در مدیریت زمان» و «غافل شدن از گوگل آنالیتیکس» از اشتباههای دیجیتالینگ هنگام راهاندازی تبلیغات گوگل ادز بودند. به زبان ساده از گوگل خواستیم که اگر کلیدواژهای مثل این مورد یا شبیه به آن وجود داشت دیجیتالینگ را نمایش بدهد. شما می توانید در وب سایت میترا رنک از طریق بازدید از سایت های مختلف کسب درآمد داشته باشید و همچنین می توانید با روش جستجو در گوگل آن هم بر اساس سفارشی که سایت ها می خواهد پول در بیاورید. در بخش بعدی باید آدرس سایت خود را وارد نمایید و سپس بر روی CONTINUE کلیک کنید.

در صفحهای که باز میشود اگر اسلایدر مربوط به Pop-Up Blocker خاموش بود، آن را به سمت راست ببرید تا فعال شود. گوگل هم با توجه به اینکه ما چقدر سر کیسه را شُل کردهایم، قصد نشان دادن چه صفحهای را با چه محتوایی به مخاطبان داریم و موارد ریز و درشت دیگر، تبلیغ ما را در نتیجه جستجوهایش نمایش میدهد. درست است که تعداد این سایت ها به ۱۰۰ سایت های تبلیغاتی رایگان نمیرسد اما شما میتوانید به راحتی د ر ین سایت ها کسب و کار خود را به صورت رایگان معرفی کنید و مخاطبان بیشتری را به وبسایت خود هدایت نمایید. اگر کلمات کلیدی شما گسترده باشند، Google تبلیغات شما را در مقابل مخاطبان اشتباه قرار می دهد ، این به معنی کلیک کمتر و هزینه تبلیغات بیشتر است. متد ROAD خود نشانگر این قدرت و ابتکار عمل ما در کیفیت تبلیغات است.

به همین دلیل باید از یک آژانس یا مجموعهای که کار پرداخت ارزی را انجام میدهد کمک بگیریم و حسابمان را در گوگل، شارژ کنیم. آژانس دیجیتال مارکتینگ نوین مارکتینگ با سابقه دو دهه فعالیت در حوزه تبلیغات در گوگل، سئو و طراحی سایت فرآیند واقعی بازاریابی حرفهای را با شما در این خبر به اشتراک میگذارد. چرا تبلیغات در گوگل، اثربخش است؟ اگر شما یک معمار در شهر خاصی هستید و هدف شما مشتریانی است که در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر شما حضور داشته و در جستجوی “معمار” هستند، گوگل ادوردز این امکان را برای شما فراهم می کند. فضایی که تبلیغات با جستجوی متنی کاربران به آنها نمایش داده میشود. «شبکه نمایش گوگل» و «موتور جستجوی گوگل» دو بستر اصلی هستند که گوگل از آنها برای نمایش تبلیغات خود استفاده میکند. تبلیغات گوگل ادز در موتور جستجوی گوگل چگونه کار میکند؟ این نوع تبلیغات برای سایت هایی مناسب است که محتوا محور است و در این سبک تبلیغ، ناشر اجازه انتخاب تبلیغات مرتبط با سایت خود را دارد، دقت کنید که این نوع تبلیغ برای سایت هایی مناسب است که از ویدئو های خود سایت استفاده میکند و اجازه تبلیغ در player دیگر رسانه ها مثل یوتیوب و آپارات را ندارد.

در صفحه اول گوگل در دو بخش تبلیغات ادودرز قرار میگیرند در ابتدای صفحه و در انتهای صفحه و میانه صفحه نیز نمایش نتایج طبیعی وبسایتها که با آموزش سئو و صرف زمان و انرژی به این جایگاه رسیدهاند قرار خواهد گرفت. البته گوگل در صفحات دوم و حتی سوم ممکن است تبلیغ شما را نشان دهد که این مورد قطعاً با صرف بودجهی کمتری امکانپذیر است و برای سایتهایی که استراتژی آنها کسب صرفاً ورودی بیشتر و یا جذب کاربر بدون خرید اولیه است میتواند بهتر باشد ولی خوب سایتهایی که محصول مشخصی برای ارائه دارند تمایل دارند تا با صرف مبالغ بیشتر در صفحه اول گوگل حضور داشته باشند. بازاریابی مجدد به شما کمک می­کند تا به افرادی که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده ­اند اما خرید نکرده­اند، دسترسی پیدا کنید. اگر توجه کرده باشید در گوگل به ازای جستجوی بعضی از کلمات کلیدی پررقابت مثل طراحی سایت، خرید هاست و یا حتی آموزش سئو وردپرس نتایجی نمایش داده میشوند که در جلوی لینک آنها کلمه Ad به معنی Adwords قرارگرفته است.

بعد از انجام تنظیمات روی گزینه SAVE AND CONTINUE کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید. با کلیک روی Website traffic برای شما یک تب جدید باز خواهد شد که از شما نوع تبلیغات را سؤال خواهد کرد که در این بخش ما باید نوع Search را انتخاب کنیم تا بتوانیم ترافیکهایی که توسط جستجو در گوگل انجام میشوند را به سایت خودمان هدایت کنیم. با گوگل ادوردز میتوانید سود کسبوکار خود را تا چندین برابر بیشتر کنید و به محض شروع تبلیغ در گوگل درآمدزایی سایت شما شروع خواهد شد و اگر طعم کسب درآمد از آن را چشیده باشید قطعاً دیگر نمیتوانید از این سیستم دل بکنید و مطمئناً بودجه بیشتری برای آن در نظر خواهید گرفت.

در این روش، تبلیغ کننده یا صاحب کسبوکار عبارت کلیدی مد نظر خود را طی مراحل مختلفی به گوگل اعلام میکند. استفاده از روشهای سنتی تبلیغات یا دیگر روشهای بازاریابی مانند هزینه کردن و زمان گذاشتن بر سئو سایت، میتواند دررسیدن به فروش یا موفقیت کسبوکار ماه یا سالها طول بکشد؛ اما با هزینه کردن برای تبلیغاتی کلیکی در مدتزمان بسیار کم میتوانید نتایج قابل قبولی را خدمات گوگل ادز به دست آورید. «بینگ» (Bing) یکی از موتورهای جستجوی مشهور است که مانند گوگل، خدمات انتشار تبلیغات کلیکی را به کاربران خود ارائه میدهد. هنگام ایجاد تبلیغ سایت در گوگل، کلمات کلیدی که می خواهید هدف قرار دهید را انتخاب می کنید. شما باید با در نظر گرفتن میزان سود خودتان از هر محصول، قیمت هر کلیک را تعیین کنید اگر کار شما طراحی سایت است و سود هر پروژه شما به طور مثال ۴۰۰ هزار تومان است خوب دست شما برای تعین هر کلیک باز خواهد بود شما با در نظر گرفتن نرخ تبدیل بهطور مثال ۱% میتوانید دقیقاً محاسبه کنید که هر کلیک ممکن است برای شما چقدر هزینه داشته باشد.

سپس Google مبلغ پیشنهادی شما را با نمرهی کیفیت (QS) شما میسنجد. برحسب فاکتورهایی که در بالا اشاره کردیم گوگل تصمیم میگیرد سایت شما را در چه جایگاهی قرار دهد. ما فراموش کردیم که از روز اول، کمپینمان را با آنالیتیکس پیش ببریم تا بتوانیم دادهها را خوب رصد کنیم. نمیتوانیم لوکیشنمان را روی «ایران» قرار دهیم؛ اما خدا را شکر به لطف کشورهای دیگری که زبانشان فارسی است هنوز زبان فارسی در تبلیغات گوگل پشتیبانی میشود و میتوانیم کمپینمان را اجرا کنیم. بهتر آن بود که قبل از کمپینمان به سراغ این ماجرا میرفتیم تا هوش مصنوعی گوگل بتواند ما را بهتر درک کند. کاملاً درک می کنیم وقتی کلمه کلیدی مناسبی پیدا می کنید چه حس سروری به شما دست می دهد. روشی کاملاً آزموده شده و حرفهای برای کسبوکارهایی که میخواهند بدون سئو در صفحه اول و حتی لینک اول گوگل قرار گیرند و سود خود را افزایش دهند. این روزها مردم سعی میکنند تمام نیازها و سوالات خود را در اینترنت رفع کنند و پاسخ دهند که مهمترین ابزار مردم برای اینکار موتور جستجو گوگل است. مثلا من عاشق سریالهای خارجی هستم و اخبارشان را با شوق و ذوق دنبال میکنم، برای همین و براساس علاقهی شخصی من، وبسایتها از قابلیت Discovery گوگل برای نشان دادن محتواهایی که مرتبط با علاقمندی من است، استفاده میکنند و مطالبشان را نشانم میدهند.

با این حال رشد شیپور باعث شد این سایت پربازدید تبدیل به سرویس ثبت آگهی رایگان شده و در آن آگهی های مختلفی در زمینه های مختلف ثبت شده و کاربران برای دریافت نیاز های خود و یا ارائه خدمات خود از آن استفاده نمایند. تقاضای فزاینده برای دسترسی به سرویس های برنامه ریزی شده (programmatic) در کنار نیاز روزافزون به مصرف محتوا، منجر به ارائه این پلتفرم جدید شد که به نمایش دهندگان تبلیغات، شرکت های تولید محتوای رسانه ای و شرکای تبلیغاتی کمک خواهد کرد تا هر چه بیشتر با آینده حوزه محتوا و فرصت های تجاری مربوط به آن آشنا شوند. این در حالی بود که به دلیل کمپین بلک فرایدی، وقت چندانی برای اینکار نداشتیم و رشته ماجرا از دستمان خارج شد. تبلیغ سایت شما در میان نتایج گوگل به ازای جستجوی کلمات کلیدی ای که شما تعیین کرده اید نمایش داده می شود و در صورتی که کاربر وارد سایت شما شود ، هزینه ای تحت عنوان هزینه کلیک از اعتبار تبلیغ کسر می شود. برای تبلیغات 30 ثانیه به بالا تنها زمانی شما هزینه ای را پرداخت می کنید که افراد حداقل 30 ثانیه از تبلیغات شما را ببینند. تا زمانی که حداقل ۳۰ دلار در حساب خود جمع نکنید، هیچ دریافتی برای پول نقد از این سایت تبلیغاتی وجود ندارد.

مهمترین قسمتی که اغلب ایرانیها در آنجا به مشکل برمیخورند و نمیتوانند کمپینهای خود را اجرا کنند بخش تائید حساب و واریزیها به گوگل است. اینجاست که دیگه باید یک آژانس معتبر پیدا کنید تا آنها برای شما تبلیغات را خودشان انجام داده و یا برای شما یک اکانت تائید شده بسازند و شما بدون مشکل بتوانید از آن استفاده کنید. ویژگی دیگر این سیستم انتخاب بازه زمانی برای نمایش این تبلیغات است،(مثلا تعیین کنید که تبلیغات شما فقط در 6 روز هفته و در ساعات کاری نمایش داده شود)،که با استفاده از این ویژگی و آنالیز کاربران هدف می توان با بهترین انتخاب بالاترین نتایج را کسب کرد. اما به طور کلی میتوان گفت که هزینه تبلیغات کلیکی در حالت سرچ گوگل، بین 1 الی 2 دلار متغیر است، در حالی که هزینه تبلیغ در حالت نمایشی، معمولاً کمتر از 1 دلار است. برای پرداخت هزینه تبلیغات توسط گوگل، طبق معمول نمیتوانیم روی ریال خودمان حساب باز کنیم. طبق تحقیقی که جیادز انجام داده، کاربرانی که معتقدند آگهی تبلیغاتی برای نیاز آنها مفید باشد، عموما روی آن کلیک میکنند.

طبق گفته گوگل، حدود 20 سیگنال در محاسبه قیمت هر کلیک استفاده می شوند و مهمترین سیگنال، quality score یا امتیاز کیفیت است که خود آن نیز به عوامل متعددی بستگی دارد. هر چقدر ارتباط کلیدواژه و تبلیغ بالاتر باشد، نرخ کلیک و امتیاز کیفیت بهبود پیدا می کند. خدمات دارد. درصورتی که قصد دارید کسب وکار خود را در بسیاری از وب سایت های ایرانی به تبلیغ بگذارید می توانید از این سایت استفاده کنید. ما فرض را بر این میگیریم که شما اکانت گوگل ادوردز خودتان را ساختید و یا آن را خریداری کردید حالا میتوانید با لاگین به بخش ادوردز اولین کمپین خود را اجرا نمایید. ساخت اکانت در گوگل کار راحتی است کافیه شما با یک آی پی خارجی که ترجیحاً هم در ارتباطات بعدی ثابت باشد به اکانت جیمیل خودتان لاگین کنید و بعد با رفتن با آدرس زیر میتوانید اکانت را فعال نمایید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار