گوهر پنهان دوربین مداربسته

دوربینهای مداربستهٔ گنبدی (Dome) : این دوربینها معمولاً زیر سقف نصب میشوند. 4. تعیین محل عبور کابلهای استفاده شده در آموزش نصب دوربین مدار بسته در سقف کاذب، کف، داکت و … وقتی به این مرحله از آموزش نصب دوربین مدار بسته میرسیم باید از نصب درست دوربین ها مطمئن شوید. مطمئن شوید نمای واضح تر و گسترده تری را پوشش می دهد. به دنبال نظارت آن هستید نیز مطمئن شوید. این سیستم که تمامی افراد جامعه با آن ها آشنا هستند برای کنترل طرح های ترافیکی , کنترل سرعت مجاز در آزاد راه ها و بزرگراه ها , کنترل چراغ های راهنمایی هوشمند و همچنین شناسایی رانندگان حادثه آفرین استفاده میشود. میتوانید در صورت سرقت ، فرد را شناسایی کرده و به مراجع قانونی مراجعه کنید.

این ویژگی کمک می کند تا از طریق تلفن های هوشمند، لپ تاپ یا تبلت ها به تمام امکانات نظارتی از جمله نمای زنده، تشخیص حرکت، ضبط، بزرگ نمایی/کوچک نمایی و سایر موارد دسترسی آسانی داشته باشید. آخرین بخش از مراحل نصب دوربین مداربسته، بررسی نمای هر دوربین از صفحه نمایشگر است. با این حال این سیستم دوربین مدار بسته بسیار ارزان بود و نصب آن هیچ پیچیدگی نداشت. دوربین های مدار بسته به دلیل تاثیر آن ها در به حداقل رساندن جرائم، رصد مکان های نظامی و امنیتی و محافظت از مناطق مسکونی و آموزشی از اهمیت بالایی برخوردارند. در مراحل نصب دوربین مداربسته، پس از نصب دوربین ها، نوبت به اتصال نمایشگر و دستگاه ضبط می رسد. 10.تنظیم در DVR یا NVR اخرین گام از آموزش نصب دوربین مدار بسته میباشد که برای تشخیص حرکت، آلارم، ضبط و … با وجود سیستم دوربین مداربسته ما احتیاج به حضور پرسنل حفاظتی در تمامی نقاط نخواهیم داشت و با سیستم مانیتورینگ در اتاق کنترل میتوان بسیاری از بخش ها را تحت نظارت گرفت و در صورت بروز اتفاق نیروهای امنیتی را خبردار کرد. در مکان هایی حادثه خیز که امکان آتش سوزی در آنجا وجود دارد و آتش سوزی در این مکان ها ممکن است موجب خسارت های بسیار سنگینی شود (مانند آتش سوزی در انبار ها) و در مکان هایی که به علت وجود مواد سمی و شیمیایی امکان حضور دائم در آنجا برای اشخاص وجود ندارد وجود دوربین و سیستم مانیتورینگ برای بررسی لحظه ای این مکان ها بسیار امری ضروری بوده تا از اتفاقات در لحظه ی وقوع جلوگیری به عمل آوریم.

هنگام نصب باید توجه داشته باشید که علاوه بر دوربین، به فکر لوازم جانبی آن هم باشید. در صورت عدم توجه به آن ها، دیگر مراحل نصب CCTV دچار مشکل خواهند شد. در مراحل نصب CCTV ترتیب مهم است. دوربین های کیفیت اچ دی نیز همانگونه که اسم آنها مشخص است کیفیت تصویر برداری بالایی دارند، و به همین دلیل می توان از آنها در مکان های حساس مثل بانک ها، ادارات مهم، مراکز نظامی، فروشگاه های حرفه ای و غیره استفاده نمود. اجسامی که گرم هستند این طیف نور را به اجسام سرد مثل صندلی ، میز ، ساختمان و … کمپانی HIKVISION تولید کننده و تامین کننده لوازم الکترونیکی مثل دوربین های مداربسته و سایر محصولات نظارت تصویری است. برای نصب دوربینهای مدار بسته چه چیزهایی لازم است؟ درب جلو، پشت در و پنجره و نمای خیابان بهترین مکان ها و موقعیت های خارج از منزل برای نصب دوربین مداربسته هستند که کارشناسان امنیتی پیشنهاد داده اند.

۳. دستگاه ان وی آر ( NVR ) : برای ضبط کردن تصاویر دوربین های تحت شبکه IP و مدیریت آنها. این دوربین سیگنال های ویدئویی را به شکل امواج آنالوگ ارسال کرده و توسط دستگاه DVR تصاویر را ضبط می نماید. همچنین در مکان هایی که با پاسخ گویی پرسنل همراه میباشد مانند هتل ها و بانک ها میتوان نحوه ی این پاسخ دهی را توسط پرسنل بررسی کرده و رفتار های نامناسب را اصلاح نمود.. همچنین بهتر است بدانید که؛ نصب دوربینهای مداربسته حرارتی در مراکز صنعتی رواج پیدا کرده است. فرآیند نصب با توجه به انواع دوربین ها و سیستم های نظارت تصویری متفاوت است. در هنگام مشخص کردن محل نصب دوربینها به چندین نکته باید توجه داشته باشید. 5. مشخص کردن و انتخاب کردن نوع DVR یا NVR مناسب برای دوربینی که خریداری کردهاید. هنگامی که صحبت از ایمن سازی کسب و کار شما می شود، انواع مختلفی از دوربین مداربسته وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. در حال حاضر با پیشرفت هایی که در دنیای علم و تکنولوژی روی داده است می توان دوربین های مدار بسته ای با اندازه های بسیار کوچک نیز تولید کرد اما انتخاب اندازه دوربین مدار بسته به محلی که دوربین مدار بسته قرار است در آن نصب شود، بستگی دارد.

۲. دستگاه دی وی آر (DVR ) : برای ضبط کردن تصاویر و مدیریت کردن دوربین های AHD و آنالوگ. یکی از وسایل اصلی دوربین های مدار بسته ضبط کردن تصاویر و فیلم و ارسال برای دستگاه DVR و یاNVR است. رسالت اصلی فعالین این شغل تامین امنیت محل سکونت و محل کسب و کار افراد می باشد. در اصفهان افراد بسیاری هستند که خرید و فروش دوربین مداربسته را انجام می دهند چرا باید از دوربینهای مدار بسته استفاده کنیم به دلیل اینکه داشتن دوربین مداربسته بیسیم در حفظ تمامی مال و اموال شما بسیار تاثیر می گذارد. با استفاده از این دوربین ها هم میتوان مهارت افراد در کارگاه ها را مورد بررسی قرار داد و هم میتوان از آن در آموزش های راه دور و ویدئو کنفرانس ها استفاده کرد. برای نصبی آسان در مدت زمانی کوتاه، باید وسایل مورد نیاز را پیش از اجرای مراحل نصب دوربین مداربسته آماده کرد. فروش و نصب انواع دوربین مداربسته و سیستم های حفاظتی اماکن و تجهیزات وابسته نصب و راه اندازی سیستم دوربین مدار بسته و دیگر سیستم های حفاظتی توسط نیروهای مجرب فروشگاه ، پشتیبانی و خدمات پس از فروش در اسرع وقت. البته ذکر این نکته ضروری است که دوربینهای wifi از نوع IP و آدرس پذیر بوده که با توجه به پرتوکل ارتباطی آن که از نوع بدون سیم میباشد، ما آن را در یک دستهبندی جداگانه آوردهایم.

باید در انواع مراحل نصب دوربین مداربسته به خوبی در نظر گرفته شوند. برند پلکو مربوط به شرکت آمریکایی است که در زمینه تولیدات انواع دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی نظارتی فعالیت دارد. همانطور که دیدید فواید استفاده از دوربینهای مدار بسته نسبت به معایب آن بیشتر است اما باز هم استفاده از آن بستگی به شرایط شما و هزینههایی که در نظر گرفتهاید خواهد داشت. ۷. منبع تغذیه یا آداپتور : همانطور که مشخص است برای تامین برق دوربین مدار بسته و دستگاه DVR یا NVR استفاده میشود. کاربرد این دوربین ها اغلب در مکان هایی با سقف بلند است.

سپس براکت را نصب کرده و آن را محکم کنید و کابل برق دوربین را نیز در یک سوکت قرار دهید. در چه شرایط آب و هوایی دوربین نصب خواهد شد؟ بدانید دوربین شما در یک نقطه بخصوص چه مقدار از فضا را می تواند پوشش دهد. اما یک سری از اجزای این دوربین ها با دوربین های مدار بسته آنالوگ و WebCamها تفاوت دارد. اما دوربین های مدار بسته سیمی برای استفاده دائمی و امنیت بیشتر همچنان از اهمیت بالایی برخوردار هستند. میتوان پیشگیری کرد. و حتی در مورد استفاده های حفاظتی میتواند با شناسایی افراد مضنون از وقوع بسیاری از جرم ها پیشگیری کرد. اولین قدم برای نصب دوربین مداربسته، شناسایی دوربین امنیتی مناسب است. ۱۲. میکروفون : برای ضبط تمام صداهای اطراف محل نصب دوربین مدار بسته.

اما در نوع دیگر دوربین مداربسته بی سیم یعنی دوربین های وایفای ( wifi ) دیگر نیازی به بودن مودم در محل نصب دوربین نیست و دوربین به صورت مستقیم به تلفن همراه یا کامپیوتر متصل سایت zview-cctv می شود . بدین ترتیب بهجای نصب ۴ دوربین مداربسته معمولی مجزا، میتوان همان محیط را با نصب یک دوربین فیش آی در مرکزیت، بهطور کامل پوشش داد. ۱۰. کانتور برق : سوکت اتصال برق یا فیش نر و مادگی برق برای انجام سیم کشی های برق دوربین مدار بسته. ۹. فیش CAT5 و CAT6 : برای آموزش دوربین مدار بسته تحت شبکه IP و سیم کشی کاربرد دارد. ۸. فیش بی ان سی (BNC ) : جهت سیم کشی و نصب کردن دوربین های آنالوگ و نصب دوربین مدار بسته AHD.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار