چند نوع دوربین مداربسته داریم؟ معرفی انواع دوربین های مداربسته دی ام اس | zview-cctv

این نوع دوربین مداربسته بیشترین استفاده در نظارت و امنیتهای فضاهای بسته را دارد. اولین دوربین مدار بسته در سال ۱۹۴۲ توسط ارتش آلمان نازی برای نظارت بر چگونگی شلیک موشک V2 در ایستگاه پرتاب این موشک نصب شد. حدود ۷ سال بعد در آمریکا سیستم‌های مدار بسته تجاری به بازار آمد با نام Vericon و جالب توجه است که استفاده از این دوربین‌ها نیازی به مجوز دولتی نداشته‌است.

http://babolmusic.ir

این سیستم بیشتر برای مصارف کوچک و استفاده های کوتاه مدت توصیه می شود. برای مشاغل مختلف، دوربین ها می توانند فعالیت های مجرمانه داخلی را شناسایی و کنترل نمایند. زندان ها ممکن است از نظارت ویدئویی برای جلوگیری از انتقال مواد مخدر و سایر کالاهای قاچاق به زندانیان توسط هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کنند. دوربین های امنیتی قادر به نظارت بر مناطقی که به راحتی قابل دسترسی نیستند پشت بام ها می باشند.

دوربین‌های مدار بسته IR

این مجله خبری دوربین مداربسته ها نیازی به کابل کشی و دستگاه ضبط مرکزی ندارند و با اتصال به یک مودم وایرلس قادر به انتقال تصویر می باشند. این دوربین ها به عنوان دوربین اتاق کودک ، دوربین پرستار کودک و نوزاد و دوربین پرستار سالمندان هم قابل استفاده هستند. در بخش های قبل درباره قابلیت دید در شب اطلاعاتی را در اختیارتان قرار داده ایم، در این بخش نیز به این موضوع مهم خواهیم پرداخت. به همین دلیل می‌توان گفت که استفاده از دوربین مداربسته کودک می‌تواند چند مزیت بزرگ را برای شما داشته باشد.

انواع دوربین مدار بسته از نظر تکنولوژی

به طور مثال دی وی آر 4 کانال با پشتیبانی از هارد 4 و رزولوشن 2 مگاپیکسل کمتر از نصف دی وی آر 4 کاناله با پشتیبانی از هارد 8 ترابایت و رزولوشن 5 مگاپیکسل قیمت دارد که این مثال یک مورد کوچک از اختلاف در دی وی آر هاست. به منظور جلوگیری از سرقت و دزدیده شدن، مناسب است که این مدل دوربین مداربسته دور از دسترس و در ارتفاع بالا نصب شوند. همان گونه که اشاره کرده ایم، دوربین های مدار بسته، سیستم های امنیتی هستند که از آن ها در مکان های مختلفی استفاده می شود.

  • این نام ها براساس شرکت سازنده آنها انتخاب شده است و تمامی آنها از سیستم آنالوگ HD پیروی می کنند.
  • امروزه با توسعه و رشد جمعیت نیاز به نظارت بر روی کارمندان، کسب و کارها، مراکز نظامی، بانک ها و غیره روز به روز بیشتر شده است.
  • دوربین کیوب دوربین های پایه داری هستند که قابلیت نصب زیر سقف و روی دیوار را دارند.
  • پایه سه محوره ای این دوربین ها سبب می شود که بتوان آن را در جهت های مختلفی تنظیم کرد.
در نقل و انتقلات عمومی از دوربین مداربسته برای جلوگیری از حوادثی که ممکن است در اثر خارج از دید بودن محل صورت بگیرد استفاده می شود. بطور مثال در متروها از دوربین مداربسته برای کنترل درهای ورود و خروج مسافران به منظور اطمینان از اینکه مسافر از در عبور کرده است و یا موارد مشابه آن در اتوبوس ها و قطارهای شهری. در کارخانجات صنعتی نیز از دوربین های مداربسته در محل ها یا مراحلی از کار که حضور فیزیکی انسان خطرناک،دشوار یا حتی غیر ممکن است نیز بهره گرفته می شود.

دوربین مدار بسته آنالوگ هایک ویژن مدل DS-2CE16C0T-IRP

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار