پنج قانون درباره دوربین مداربسته Meant To Be Broken

بنابر اصل 25 قانون اساسی کشور، استراق سمع و هرگونه تجسس از افراد، تنها در صورت وجود حکم قانونی امکان پذیر است. همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، استراق سمع بدون رضایت فرد جرم به شمار می رود و مجاز به انجام آن نیستید. بدون تعارف باید گفت ساختمان های مسکونی یکی از اصلی ترین اهداف افراد سارق هستند و عقل حکم می کند تا برای جلوگیری از وقوع اتفاقات ناخوشایند این چنینی که هیچ یک از ما قادر به پیش بینی آن ها نیستیم، اقدامی جدی کنیم. ممکن است بخواهید تردد افراد از جلوی درب منزل خود را کنترل کنید و دوربین را بیرون از ساختمان و در کوچه قرار دهید.

حضور یک دوربین نظارتی در اداره ها و فضاهای کاری نیز مزایای خاص سایت zview-cctv خود را دارد. این دوربین ها به دلیل ویژگی های فیزیکی خاص خود برای نصب در فضاهای باز مناسب تر بوده و کارایی بالاتر و بهتری ورا از خود به نمایش می گذارند. در حال حاضر برندهایی چون ویزیترون، ITR و داهوا از جمله شناخته شده ترین و کار کشته ترین برند های فعال در حوزه امنیت هستند و بنابراین می توان گفت که امتحان خود را در زمینه کیفیت پیش از این پس داده اند. اگر شما هم چنین سوالاتی دارید پس بگذارید صادقانه پاسخ آن ها با شما در میان بگذاریم.

همچنین می توانید یک سیستم دوربین مداربسته شبکه را به صورت پکیج آماده نصب با کمترین قیمت از فروشگاه پکیج دوربین مدار بسته دیاکالا خریداری کنید . محصولات شرکت هایک ویژن به نسبت شرکت هایلوک متریال با کیفیتتری دارند و به همین دلیل قیمت آنها در مقایسه با محصولات هایلوک بالاتر است. برند هایک ویژن، سال 2001 در چین شروع به کار کرد. استفاده از این دوربین ها برخلاف سال های گذشته تنها به ساختمان های تجاری و اداری منحصر نشده و خوشبختانه ساختمان های مسکونی نیز به این تجهیزات امنیتی مجهز شده اند. حالا که ارزش و اهمیت حضور دوربین مداربسته در ساختمان را بهتر می دانید، پس وقت آن رسیده تا با انواع این ابزار مهم نیز آشنایی یابید تا مناسب ترین نوع آن را برای ساختمان مورد نظر خود انتخاب کنید. بنابراین اگر در خصوص نصب دوربین مداربسته اطلاعی ندارید، بد نیست تا سری به وب سایت الرت ایران بزنید تا هم دوربین مداربسته مناسب خود را پیدا کنید و هم از خدمات پس از فروش این مجموعه بهره مند شوید. DVR ها را میتوان با متصل کردن کابل شبکه به کامپیوتر و لپ تاپ به فیلم های داخل آن دسترسی پیدا کرد. در نصب دوربین مداربسته میتوان با استفاده از تجهیزاتی مثل داکت، لوله، سینی کابل و …

به خاطر داشته باشید که در هر حالتی، باید با نصب یک برچسب یا تابلو کوچک، افراد را از وجود دوربین مطلع کنید. از آنجا که این یک کار پیچیده است ، بسیاری از افراد در آن مهارت ندارند. اکثر این دوربین ها لنزهایی wide با فاصله کانونی کوچک (۳،۶ یا ۴ میلیمتر) دارند. قبل از اینکه به سراغ انواع محصولات داهوا و قیمت داهوا برویم بهتر است کمی با کمپانی داهوا آشنا شویم. ممکن است در برخی از مکانها از برچسبی برای اینکه افراد متوجه شوند، استفاده نشود. استفاده از این دوربین هم مانند دیگر انواع دوربین ها باید با کسب اجازه از افراد صورت گیرد.

اصلاً چه نیازی است تا بابت نصب یک سیستم امنیتی هزینه کنیم در صورتی که شاید هرگز با خطر جدی مواجه نشویم؟ همه ما به هنگام سفر و ترک خانه برای مدت طولانی، بابت خطرهای احتمالی چون ورود سارقان به حریم شخصی مان نگران و مضطربیم. این دسته از دوربین های نظارتی برای محوطه های وسیعی چون خیابان ها، پارکینگ های بزرگ و عمومی، محوطه بیمارستان و ساختمان بزرگ بیشترین استفاده را دارد. بعنوان مثال : دوربین دستگاه خود پرداز که برای شناسایی جرایمی چون وارد کردن تصادفی رمز کارت اعتباری کاربرد دارد. با این تفاوت که وضوح تصویر این محصول برحسب واحد مگاپیکسل میباشد و دیگر از کیفیت قبلی خطی TVL استفاده نمیکند. این که چگونه تصاویر با حداقل کابل ارتباطی و با بالاترین کیفیت ممکن به مرکز نظارتی منتقل شود، تنها از سیستم های تحت بستر شبکه برمی آید. این دوربین ها کمک کمی کنند تا سوژه یا خودرو مورد نظر خود را حتی از فاصله های زیاد شناسایی کنید، مسیر حرکت آن را دنبال کرده و با قابلیت بزرگنمایی به خوبی تحت کنترل داشته باشید. علاوه بر اینها دوربین هایی وجود دارند که می توانند به صورت کاملا مخفی فیلمبرداری کنند.

با توجه به بازدارندگی شدید نصب دوربین مداربسته، تنها در شرایط خاص استفاده از دوربین مداربسته ممنوع شده است. ممکن است به خاطر ارتفاع کم و اندازه خاص آسانسور، با محدودیت در نوع دوربین مواجه شوید. این نوع از دوربین ها اندازه نسبتاً کوچکی دارند (۲ تا ۲٫۵ اینچ) و به خاطر لنز ثابت شان، میدان دید محدودی دارند. امروزه با توجه به پیشرفت بشر و تکنولوژی، قابلیت های جدیدی به دوربین های مداربسته افزوده می شود، دوربین ها روز به روز کوچکتر و کیفیت بالاتر پیدا می کنند، یکی از دوربین مداربسته از نوع مخفی است با توجه به کوچکی آن دارای کارایی های مختلفی از جمله: پلیسی، جاسوسی، امنیتی، نظارتی و… فرض کنید یک پلاک خودرو پیدا می شود که نمی توان آن را در دستگاه آنالوگ دوربین مداربسته انجام داد. به طور کلی کاربردهای دوربین مداربسته در دسته امنیتی و نظارتی طبقه بندی می شوند که در ادامه هر یک از آن ها را شرح یک مثال ملموس توضیح خواهیم داد. در ادامه برخی از انواع دوربین مداربسته را براساس طبقه بندی هایی متفاوت مورد بررسی قرار خواهیم داد؛ تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. به این ترتیب شما نیز می توانید به سرعت پلیس و همسایه های خود را تنها با یک تماس تلفنی در جریان گذاشته و فرد سارق را برای همیشه از خانه خود دور کنید.

در چنین موقعیتی، دوربین مداربسته با عملکرد هوشمند خود حرکت های سوژه را تشخیص داده، چهره او را ثبت کرده و پیام هشداری را برایتان ارسال می کند. به گزارش برنا، این روز ها از جلوی هر ساختمانی که رد می شویم با انواع مختلفی از دوربین های مداربسته ای چشم در چشم می شویم که شبانه روز در حال ثبت و ضبط تمام وقایع اطراف خود هستند. دوربین های با وضوحبالا که امروزه در بسیاری شرکتها و مؤسساتی که ازنظر امنیتی مهم میباشند و نیاز به ضبط تصاویر باکیفیت دارند، مورد استفاده قرار میگیرد مانند بانکها، موزهها، خیابانهای مهم و حساس و غیره. برای مثال شما می توانید محل کار خود را با استفاده از دوربین مداربسته از درون خانه مشاهده کنید.

از آنجا که با پیشرفت تکنولوژی امکان دستکاری در تصاویر و صدا ها به سادگی ممکن شده است، تصاویری که از دوربین مداربسته در محاکم ارائه می گردد، به عنوان یک سند مستدل و مدرک قابل استفاده نیست. سپس دوربین های مجهز به تکنولوژی DNR پاناسونیک ، تصویر چشم نوازتری را ارائه داده و بدین ترتیب تشخیص ابهامات را آسان تر می کنند. چرا که کارمندان و افراد مشغول به کار در یک شرکت یا اداره نیز با علم به آن که عملکرد آن ها تحت نظر مدیر قرار دارد، قطعاً با دقت و کیفیت بهتری فعالیت می کنند. قوانین دوربین مداربسته شما را مجاز به کنترل موقعیت با در نظر گرفتن شرایط خاص آن، می داند. تصور کنید در غیابتان فردی قصد ورود به آپارتمان شما را دارد و رفت و آمدهای مشکوکی در محوطه خانه تان صورت می گیرد. دوربین های مداربسته در چنین شرایطی همانند چشم دیگر ما همه چیز را تحت نظر داشته و حتی در صورت مشاهده مورد مشکوکی، به سرعت مطلعمان می سازند. مشکلات سازگاری حتی در خانواده دوربین های مداربسته HDSVI نیز مشاهده می شود. نصب دوربین مداربسته به صورت کلی نه تنها به وسیله مراجع قانونی تقبیح نخواهد شد، بلکه مورد استقبال نیز قرار می گیرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار