پارتیشن بندی در طراحی دکوراسیون داخلی

کارمندان باید بدانند که واقعاً میتوانند از آنها استفاده کنند. اگر در حال ایجاد یک دفتر جدید، گسترش یا نوسازی فضای کارتان هستید، میخواهیم نکاتی اضافه در طراحی دکوراسیون اداری را به اشتراک بگذاریم که به موفقیت پروژه شما کمک زیادی خواهد کرد. داشتن چندین فضای وسیع باعث تشویق کارکنان به همکاری با یک دیگر می شود. روشنایی مناسب می تواند به بهبود عملکردها در فضای اداری کمک کند. برای این کار میتونیم از فضای سبز به شکل های مختلفی برای بخش هایی استفاده کنیم و حتی میشه از متریال چوب هم در فضا بکار ببریم که حس گرمی و صمیمت رو در فضای کاری افزایش میده. نور مناسب در محیط کار باعث افزایش انرژی، افزایش کارایی، رفت و آمد بهتر و بر عکس نور کم باعث خستگی چشم، کاهش انرژی و کاهش راندمان می گردد. در بخش لابی برخی از ساختمان های اداری رفت و آمد بسیار زیاد می باشد.

صندلی ها و میز های سفارشی می توانند فضای حرفه ای دفتر شما را تقویت کنند! برای مطالعه مقاله اجرای حرفه ای پارتیشن شیشه ای فریم لس توسط NDK، اینجا را کلیک فرمایید. علاوه بر آن، پادیران آماده طراحی و تولید انواع کفپوشها، اجرای نورپردازی محیطی، و حتی اکسسوریها از قبیل پرده، گل و گیاه و دیگر اجزای دکوراسیون اداری است. حتی در طراحی دکوراسیون اداری استارتاپی کوچک هم باید فضاهایی برای همکاری و تعامل کارکنان و گردهمایی برای جلسات همگانی گنجانده شوند. در عوض سعی کنید برای طراحی چیدمان منزل از یک مبل بزرگ، چند صندلی کلاسیک و یک الی دو مبل کوچک تک نفره استفاده کنید. دکوراسیون کلاسیک ویلا : سبک دکوراسیون کلاسیک به متراژ وسیع نیاز دارد .

به عنوان مثال اتاق های معمولی انباشته از میزهای کاری گروهی برای شرکت های استارتاپی گزینه مناسبی می باشند که در جستجوی فضاهای کاری بدون مانع برای تعامل و همکاری هستند. گیاهان در هر مکانی باعث طراوات بخشیدن به آن محیط می شوند و شادابی و سرزندگی را به فضا القا می کنند که لابی ها نیز از این موضوع مستثنی نیستند. این موضوع باعث شده است که در طراحی معماری ساختمان های اداری تغییرات چشمگیری به وجود آید. این یک راه حل مناسب و عملی برای فضاهای باز می باشد که از موانع معماری کمی برخوردار هستند. دقت کنید که طیف رنگ می بایست بر اساس علایق مدیران سنجیده شود. یکی از مواردی که شاید در طراحی اداری به آن توجه چندانی نشود، استفاده از پارکت، موکت و یا دیگر کفپوشهای متداول اداری در مدل ها و رنگ های مختلف آن است. در صورتی که به طراحی دکوراسیون اداری استارتاپی نیاز دارید، شرکت آرکا آماده هر گونه همکاری می باشد. این ترکیب بندی خاص و جسورانه، پرسنل شرکت را به نوآوری و خلاقیت بیشتر در ساعات همفکری تشویق می کند. نشستن برای مدت زمان طولانی برای صندلی های غیراستاندارد هم موجب خستگی کارمندان و بی رغبتی آنان به کار می شود هم ممکن است در طولانی مدت به سلامت جسمی آنان آسیب جدی برساند، بنابراین بسیار مهم است که صندلی و مبلمان استاندارد و راحت در فضای اداره داشته باشید.

از آنجایی که طراحی داخلی لوکس در تمام سبک های طراحی ظاهر می شود، اجزای آن بسیار گسترده هستند. ظاهر فضا را بهبود ببخشد. این باعث می شود علاوه بر ظاهر رسمی، بسیار شیک و زیبا به نظر برسند. ولی در ابتدای ورودی لابی، درمقابل در ورودی، داخل آسانسور یا مقابل درب آسانسور وجود یک پادری لازم است و به خصوص در روزهای بارانی و برفی ضروری می باشد. در دکوراسیون اداری استارتاپی، کارکنان به جای ثابت ماندن در یک جا تمایل دارند تا بر اساس روزهای هفته یا ماهیت پروژه در میان تعدادی از فضاهای کاری تغییر موقعیت بدهند. روزهای حبس شدن در جعبه های مکعبی شکل و دفاتر به پایان رسیده است. این بلوکها دارای قابلیت باز و بسته شدن با لولاهای ارائه شده هستند که همگی از مرغوبترین کالاهای وارداتی میباشند. تابلوهای نقاشی که برای تزئین دیوارها به کار میروند از نظر ظاهری شباهت زیادی به نقاشیهای مجلات کمیک دارند و لوازم دکوری نامتعارف برای تزئین فضا اولویت دارند. این دیوارها برای نوشتن اهداف شرکت هم مناسب هستند.

از دیگر مواردی که برای طراحی داخلی اداری در نظر گرفته می شود، روانشناسی رنگ ها است. علاوه بر این گروه معماری آرکا در تمامی زمینه های مربوط به ساخت و ساز، طراحی و دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات می باشد. نور پردازی در دکوراسیون اداری برای تمامی محیط های اداری لازم و ضروری می باشد. به طور مثال دستگاه فکس، پرینتر، دستگاه کپی و به طور کلی تمامی وسایلی که مربوط به کامپیوتر میشوند را در یک قسمت قرار دهید. بنابراین طراحی داخلی اداری خوب میتواند روحیه، بهرهوری، کارکرد و نگرش کلی آنها را افزایش دهد. کسانی که به دنبال طراحی داخلی اداری کلاسیک با چوب هستند و یا به دنبال سبکی شلوغ هستند می توانند روستیک را در نظر بگیرند در این زمینه بهترین اجرا صورت می گیرد و ساز و کار قابل قبولی دارد.

استفاده از مبلمان قرمز و مشکی در کنار هم ترکیب رنگی زیبا، رسمی و شکیلی را به دست میدهد. به عنوان مثال برای سبک مدرن بهتر است از نورهای خطی و هالوژن ها استفاده گردد. محل قرار گیری این وسایل باید در جایی باشد که برای رفت و آمد افراد مزاحمتی ایجاد نکنند. همچنین این بخش باید در مکانی مستقر شود تا بر کلیه فضاهای رفت و آمد نظارت کافی داشته باشد مانند جلوی درب در دکوراسیون اداری . طراح و دکوراتیو لابی باید دانش و مهارت لازم و کافی را داشته باشند و از ارتباط بین رنگ ها و اثرگذاری آن ها بر افراد کاملا مطلع باشند. در حقیقت رنگ های پر رنگ و بافت های جذاب از خصوصیت های رایج در دکوراسیون اداری استارتاپی می باشد.

لابی فقط یک فضای انتظار نیست بلکه تمثیلی از معماری و طراحی ساختمان می باشد. استفاده از شیشه سکوریت در­ طراحی دکوراسیون اداری می تواند تغییرات مهمی در فضای شما ایجاد کند. طراحان و دکوراتیوهای خبره گروه معماری آرکا مطابق با خواست و سلیقه شما بهترین طرح های کارشناسی شده مربوط به طراحی و دکوراسیون لابی را ارائه می دهند. افرادی که برای اولین بار وارد محیط کار شما میشوند اولین برداشت خود را از کسبوکارتان، با توجه به دکوراسیون شما خواهند داشت. در نتیجه شرکت های استارتاپی نیاز به دسترسی سریع و آسان به اینترنت دارند که کارکنان با تغییر موقعیت برای اتصال به اینترنت مشکلی پیدا نکنند. تصمیم گیری در مورد طراحی مناسب برای دفتر استارتاپی عامل بسیار مهمی در پیشرفت شرکت می باشد. علاوه بر مبلمان زیبا و راحت می توان در فضای نشیمن لابی بر روی دیوار یک سینمای خانواده نصب کرد. برای لابی در دکوراسیون اداری بهتر است که فضایی برای پذیرایی و انتظار افراد در نظر گرفته شود که فضای نشیمن نامیده می شود. یکی از بخش هایی که باید در طراحی و دکوراسیون اداری آن دقت زیادی مبسوط داشت، لابی در دکوراسیون اداری می باشد. نورپردازی به عنوان یکی از بخش های تفکیک ناپذیر معماری است که علاوه بر زیبایی محیط به کاربردی شدن آن نیز کمک می کند و به دقت و مهارت زیادی نیاز دارد.

اگر رنگ به عنوان دیوارپوش انتخاب شود بهتر است که از ترکیب چند رنگ استفاده شود. بیشتر شرکت های استارتاپی از داشتن فضاهای بیش از اندازه تک رنگ اجتناب می ورزند و از رنگ در دکوراسیون اداری بهره لازم را می برند. یکی از ویژگی های مهم در پارتیشن دیده نشدن جای پیچ و میخ روی کار است که این شرکت با استفاده از اتصالات توکار و قابلیت پیاده سازی سریع و جابجایی آسان موجب برتری محصول خود نسبت به نمونه های مشابه شده است. برای کامل کردن نور طبیعی شرکت های استارتاپی به جای چراغ های فلورسنت سنتی از لامپ هایی استفاده می کنند که گرما و نور دلپذیرتری دارند. فضاهای مشترک در دکوراسیون اداری استارتاپی در واقع نقطه عطف شرکت استارتاپی می باشد.

زیرا کاربران در طول روز اغلب هشت ساعت از صندلی استفاده می کنند و اگر استاندارد نباشد که کمر ، گردن و زانو اسیب می زند. میزان نور بر اساس فعالیت در محیط تعیین می شود. بسیاری از خانه های امروز یک یا دو اتاق خوابه هستند؛ بنابراین فضایی لازم برای بسیاری از فعالیتها در آنها کمتر پیدا میشود. معنای اصیل کلاسیک از این کشورها به سایر نقاط جهان نفوذ پیدا کرده است . مواردی است که میتوانید از آن در دکوراسیون کلاسیک بدون هیچ ترس و واهمهای استفاده کنید. سبک کلاسیک ترکیبی از مبلمان راحت ، طراحی کلاسیک و دکوراسیون رسمی را پشنهاد میدهد .

به این شکل هر بخش از شرکت و اداره شما دارای نظم و زیبایی خاصی می شود و کارمندان نیز بدین صورت راحت تر هستند و در نتیجه کارایی آنها نیز بالا تر می رود . آثار هنری، آباژورها، تابلوها، مجسمه ها و لوگوی شرکت می توانند به عنوان دکور لابی در دکوراسیون اداری به کار بروند و فضا را زیباتر و جذاب تر کنند. با استفاده از نورپردازی می توان بخش های مهمی را مانند لوگوی حک شده بر روی میز نگهبانی را برجسته سازی کرد. برای دیوارپوش فضای لابی از رنگ روغن، کاغذ دیواری، سنگ، سرامیک یا چوب طراحی داخلی اداری مدرن استفاده می شود. اگر در زمینه هایی فعالیت میکنید که رنگ آمیزی محیط اطراف شما نیاز به خلاقیت و ابتکار دارد بهتراست از رنگ های جیغ تر مانند نارنجی، سبز و آبی پر رنگ استفاده کنید. نکته بسیار مهم در طراحی دکوراسیون اداری استارتاپی این است که از دیگران تقلید نکنید. در دکوراسیون اداری ازنوع کاربری، دربرنامه فیزیکی فضا بسیار اهمیت دارد.

گل و گیاه: گل و گیاه هایی که به صورت طبیعی در کنار پنجره قرار می گیرند، بی نهایت در زیبایی دکوراسیون شرکت، تاثیر مثبت دارند. به همین دلیل است که طراحی داخلی اهمیت بسیاری پیدا میکند؛ دکوراسیون دفتر کار بر بهداشت فردی و سلامت ذهنی و بهرهوری افراد متخصص تاثیر میگذارد. در این مطلب سعی داریم تا راجع به طراحی دکوراسیون داخلی اداری و اصول مربوط به آن صحبت کنیم. نورپردازی لابی در دکوراسیون اداری باید علاوه بر روشنایی، جلوه خاصی به فضا بدهد و طراحی و دکوراسیون لابی را به زیبایی نمایان سازد. در این نوع نورپردازی و رنگ بسیار ماهرانه بوده و تاثیر زیادی در این نوع طراحی اداری دارد. افزایش نور و روشنایی محیط: یکی از مسائلی که تاثیر منفی روی کارآیی و روحیه پرسنل دارد، کمبود نور طبیعی است. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما ایجاد یک دفترکار با فضایی محدود میتواند عملکرد شما را در طولانی مدت تحت تاثیر خود قراردهد. کارفرما و کارکنان قرار است مدت های طولانی را در مراحل مهم و حساس کسب و کار در اداره سپری نمایند. در ابتدا یا انتهای نام شرکت حتما باید بدون فاصله عبارت سهامی خاص ذکر شود. بسیاری از شرکت های استارتاپی با ارائه طیف وسیعی از فرصت های اجتماعی مانند میزهای بازی، محوطه آشپزخانه مملو از مواد خوراکی و استخر سطح همکاری را ارتقاء می دهند.

در فضاهای مدرن، سقف به صورت مدرن و در فضاهای کلاسیک، سقف به صورت کلاسیک طراحی می شود. دکوراسیون اتاق مدیریت یکی از مهم ترین قسمت ها در طراحی دکوراسیون داخلی اداری محسوب می شود. توصیه می کنیم پروژه طراحی دکوراسیون داخلی را به شرکت های معتبر بسپارید. در بعضی شرکت ها نیاز به تعامل کارکنان بیشتر است و کار باید به صورت گروهی انجام گیرد که در این صورت انتخاب پلان های بسته به روند کار ضربه می زند. همچنین نوع کفپوش باید به گونه ای باشد که راحت تمیز شود. به خصوص در شرایطی که فضای کافی در اختیار نداریم، روند طراحی دکوراسیون داخلی باید به گونه ای باشد که احساس گرفتگی یا کم بودن فضا به کارکنان یا مراجعه کنندگان به یک اداره دست ندهد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار