وقتی نصب دوربین مداربسته رقبا خوب است

دکتر حسن طغرانگار، حقوقدان و عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان در گفتگو با خبرنگار همشهری آنلاین، در پاسخ به این سوال که نصب دوربین مداربسته در مشاعات ساختمانهای مسکونی نیازمند موافقت همه مالکان و ساکنان است یا موافقت اکثریت کفایت میکند، گفت: با توجه به عمومیت قواعد و مقررات راجع به آپارتماننشینی، ملاک نظر اکثریت است. بدین ترتیب بهتر است به جای روش های پر هزینه و کم بازده، استفاده از دوربین در دستور کار همه افراد قرار گیرد. طبیعی است که جای گذاری دوربین بسته به نیاز شما، می تواند متفاوت باشد. در حال حاضر دو نوع دوربین مدار بسته WDR در بازار موجود است. دوربین اسپید دام را می توان از پیشرفته ترین نمونه های دوربین مداربسته موجود در بازار دانست. بدون شک پس از نصب دوربین مدار بسته نصب دوربین مداربسته در ظفر و جردن، انتقال تصاویر و نرم افزار های مربوط به دوربین مدار بسته از مهم ترین اقداماتی است که باید به انجام آن بپردازیم. در محیطهای صنعتی: سالنهای تولید، انبارها، دفاتر کار، اتاق تاسیسات، برق، موتورخانه، آتشنشانی، راهپلهها و راهروهای خروج اضطراری،کوچه یا خیابانی که محل مورد نظر قرار دارد، باید نصبها انجام گیرد ولی در کل بهترین مکانها نقاط کلیدی هستند که تکنسینهای ویپان به شما پیشنهاد میکنند.همچنین اگر نیاز به انتقال تصویر به موبایل دارید از مقاله روشهای انتقال تصویر دوربین مداربسته بروی موبایل غافل نشید.

ما به شما دوربین های مداربسته ای را معرفی می کنیم که در حال حاضر در دنیا از هوشمند ترین و به روزترین ابزارهای محافظت به شمار می روند.در دنیا برای اینکه هیچ خطری وسایل باارزش شما را تهدید نکند هرروز قابلیت های جدید و به روز تری به دوربین های مداربسته اضافه می شود .دوربین های مداربسته انواع مختلف دارند که در ادامه درباره هرکدام توضیحی سایت zview-cctv مختصر خواهیم داد. یکی دیگر از مدلهای متداول برای نصب در فضاهای باز ساختمانی مدلهای دوربین مداربسته از انواع روز و شب میباشد. این قبیل اتفاقات علاوه بر آسیب های مالی از نظر ذهنی به ساکنین فشار مضاعفی نیز وارد می کنند، اما پیشرفت تکنولوژی بهشتی از ابزار و وسایل الکترونیک را نیز به ارمغان آورده است، حال روز به روز افراد بیشتری از دوربین مداربسته به عنوان یک سیستم نظارت تصویری استفاده می کنند که منجر به افزایش تقاضای خرید شده است. این حقوقدان در تشریح چالشهای نصب دوربین مداربسته در مشاعات ساختمانهای مسکونی، اظهار کرد: نکتهای که وجود دارد و موجب مقاومت برخی مالکان برای نصب دوربین مداربسته میشود، این است که اختیار کنترل دوربین در ساختمان به چه کسی داده شود؟

درواقع دوربین های مداربسته دید در شب همگی مجهز به فناوری بهبود تصاویر به صورت الکترونیک هستند. آنها مجهز به لنزهای جداشدنی هستند که می توان آنها را برای نظارت بر فواصل مختلف تغییر داد. این دوربینها اغلب برای دیدن فواصل طولانی استفاده میشوند. بعضی از دوربینها تنها زمانی که متوجه حرکت میشوند اقدام به ضبط میکنند و با فیلم گرفتن تنها در زمانی که فردی در اتاق است به میزان زیادی در فضای نگهداری و انرژی صرفه جویی میکنند. هر چند زمان تولید و عرضه این دوربینهای سالهای زیادی میگذرد، اما کماکان به دلیل مقرون به صرفه بودن نصب و راهاندازی آن و همچنین امکان استفاده مستقیم بدون دستگاه ضبط تصاویر برای تلویزیون و مانیتورینگ ، این دوربینها را به انتخابی اقتصادی تبدیل نموده است. به یاد داشته باشید که زاویه دید استاندارد دوربینهای مدار بسته برای ارائه تصویر استاندارد پس از نصب 90 درجه است . دوربین مدار بسته آی پی با نام لاتین Internet protocol camera با نام اختصاری دوربین IP برخلاف دوربین مدار بسته آنالوگ، از شبکه اینترنت برای انتقال تصویر و اطلاعات استفاده می کند. پروسه تحقیق، انتخاب، خرید و نصب سیستمهای امنیتی نظارت تصویر برای ما میتواند جذاب باشد، به طوری که مایل به نصب آن باشیم.

با این حساب نصب دوربین مداربسته را خودمان انجام دهیم یا به متخصصان بسپاریم؟ توجه: توصیههای متخصصان در تنظیم اولویتبندیهای شما میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد. در این مرحله همچنین می توان زاویه دید دوربینها را نیز تنظیم کرد. برای انجام این مرحله باید از نصب صحیح دوربینها مطمئن بود و بر اساس مدل و برند دوربینها از نرمافزارهای خاص آنها استفاده شود تا بتوان تصاویر آنها را روی یک نمایشگر و یا حتی تلفن همراه هوشمند خود دریافت و ذخیره نمود. نکتهی قابل توجه این عرضهی تجاری، عدم نیاز به هر گونه مجوز دولتی برای استفاده از دوربین مداربسته بود.

نصب دوربین مداربسته را نباید یک هزینه اضافی برای مکان های مختلف بدانیم، زیرا تجربه ثابت کرده که با استفاده از دوربین های مداربسته می توان حراست از یک ساختمان یا مجموعه را بسیار راحت و کم هزینه کرد. حراست به عنوان مرجع کنترل دوربین ایفای نقش می کند و به نظر میرسد برای ساختمانهای مسکونی هم اهالی میتوانند مدیر ساختمان یا هر همسایه دیگری را که مورد اعتماد اکثریت است انتخاب کنند و از او تعهد بگیرند که فیلمهای ضبط شده را در دسترس هیچ فردی – حتی هیچ کدام از اهالی – قرار ندهد و فقط با درخواست رسمی مقام قضایی، در اختیار مرجع ذیصلاح قرار گیرد. با اینکه این وسیله از خیلی جهات به مانند دی وی آر است اما به واسطه دریافت دیتا در بستر شبکه امکاناتی را در اختیار کاربر قرار می دهد که به هیچ عنوان در توانایی سیستم های آنالوگ نیست. وی در پاسخ به اینکه اقدام قانونی شهروندان در برابر اقلیت مخالف نصب دوربین مدار بسته در ساختمانهای مسکونی چگونه باید باشد؟ بدین ترتیب شرکت های بسیار زیادی از جمله شرکت شبکه گستر مهر تجارت این مسئولیت را بر عهده گرفته اند که بهترین و باکیفیت ترین نمونه از دوربین های مداربسته در برندها مختلف مانند هایک ویژن ، تی وی تی و .. را برای مشتریان نصب کنند تا از این طریق میزان سرقت در جامعه کمتر شود.

برای مثال باید دوربینها و مدارها در نقاط بالایی نصب شوند تا دسترسی به آنها به راحتی امکان پذیر نباشد. باید دانست که شما صرفا با به کارگیری دوربینهای مداربسته، خیالتان از وضعیت ایمنی خانه خود آسوده نمیشود، و آن چیزی که به اندازه خود دوربینها مهم است، روش نصب و کارگذاری آنهاست که باید با مهندسی دقیقی صورت گیرد. شما با استفاده از این سیستم، هر لحظه که بخواهید میتوانید به طور آنلاین از شرایط ایمنی خانه خود با خبر شوید و تفاوتی ندارد که داخل خانه باشید و یا خارج از آن و یا حتی در مسافرت، در هر کجا میتوانید امنیت خانه خود را در چشم برهم زدنی چک کنید. باشد بسیاری از اینها برای حفظ امنیت خود به استفاده از دوربین های مدار بسته روی آوردند.

به گزارش ایسنا،بنابراعلام آموزشگاه فنی پارس، امروزه نصب دوربین مدار بسته به شدت مورد استقبال قرار گرفته و در بسیاری از مراکز استفاده از آنها به عنوان یک الزام معرفی شده است. این دوربینها یک راه حل ساده و کارآمد برای بسیاری از سازمآنها از جمله کنترل ترافیک، عوارضی جادهها، ایستگاههای بنزین، کنترل عبور از مرز و کمپانیهای پارکینگ اتومبیل ارائه میدهند. مکان نصب دوربینها هم با توافق جمعی تعیین شود و به گونهای نباشد که حریم خصوصی ساکنان یا همسایگان را نقض کند؛ مثل این که فرض شود مکان نصب یکی از دوربینهای نصب شده به گونهای باشد که امکان فیلمبرداری از درون منزل شخصی را ممکن سازد. در واقع انتخاب محل یکی از مهمترین مرحله های نصب دوربین های مداربسته به شمار می رود، اگر در این مورد توجه خاصی انجام نشود، حتی با دوربین های خاص نیز نمیتوان بازدهی مناسب را دریافت کرد.

البته این را هم در نظر داشته باشیم که همیشه هم رأی اکثریت موفق به اجرا نمیشود چون ممکن است اکثریت، تصمیمی خلاف قواعد گرفته باشند و در صورتی که اقلیت مخالف آن تصمیم نسبت به ارائه دادخواست یا شکایت اقدام کنند، آن تصمیم خلاف قانون یا عرف میتواند توسط مرجع قضایی لغو شود. لطفا این مقاله را تا انتها دنبال کنید، قرار است یک بار برای همیشه آموزش نصب دوربین مداربسته را فرابگیرید تا در آینده هیچ ابهامی درباره روش انجام این کار نداشته باشید. از طرفی اگر دوربین ها و یا تجهیزات به صورت اصولی و در مکان مناسب نصب نشوند، سارقین به راحتی میتوانند به آنها دسترسی داشته و با اختلال در آنها امورات خود را انجام دهند. همان طور که از نامشان مشخص است این دوربین ها در مکان هایی که امکان سیم کشی وجو داشته باشد کاربرد دارند و کیفیت تصاویر در این دوربین ها بیشتر ازدوربین های وایرلس است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار