هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند کنترل 4 Control شرکت پلان

در نتیجه استفاده از تکنولوژی سیستم های کنترل مرکزی در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستانی، آموزشی و داروسازی ها و … رو به افزایش است. اینترنت اشیا به طور مداوم دستگاه‌های ما را هوشمندتر می‌کند؛ اما این تکنولوژی صرفا به دستگاه‌ها خلاصه نمی‌شود. انواع تجهیزات هوشمند سازی ساختمان در حال تبدیل شدن به یک کانون نوآوری هستند که می‌توانیم تأثیر آن را در سراسر جهان مشاهده کنیم. مزایایی که انواع تجهیزات خانه هوشمند برای ساختمان‌ها به ارمغان می‌آورد بسیار گسترده است.

مواد آلاینده می توانند بر انسان، گیاه، مواد، اشیا و محیط زیست جانبی تاثیر مستقیم بگذارند. طبق آمار های منتشر شده در سال ۱۳۹۳ میزان انتشار گاز های گلخانه ایی بخش ساختمان حدود ۲۲.۸٪ می باشد که در نوع خود قابل تامل است. طبق آمار سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۰ حدود ۲۴ میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد که این تعداد واحد مسکونی با توجه به رشد جمعیت در طی ۳۰ سال اخیر در کشور هاکی از افزایش قابل توجهی در این زمینه می باشد. اگر بخواهیم به شکل خلاصه کاربرد های این سیستم را نام ببریم به لیست زیر می رسیم.

اصطلاحات و تعاریف در خانه هوشمند

هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند کنترل 4 Control شرکت پلان

سیستم های تهویه مطبوع متناسب با مدل شان با روش های متفاوتی هوشمند می شوند. در واقع کارشناسانِ ایران بی ام اس قابلیت های مشخصی را به سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان شما اضافه خواهند کرد. اتوماسیون این سیستم به تناسب حضور و عدم حضور شما در منزل و تنظیم دمای مناسب فعالیت می کند. معمولا به دلیل برد بالا و مصرف بهینه انرژی، برای برقراری ارتباط بین لوازم هوشمند سازی ساختمان از این دسته استفاده می‌شود.

ساختمان های در حال اسکلت بندی تهران

تمرکز شرکت های بزرگ دنیا بر مینی کامپیوتر ها و توسعه مداوم آنها، قیمت اقتصادی و گره خوردن آینده تکنولوژی با این تراشه ها همه و همه دلایلی بود بر انتخاب یک پروسه پیچیده و زمانبر و در عین حال یک ماجراجویی بی نظیر. مینی کامپیوتر ها دارای سیستم عامل هستند و دیگر محدودیت های میکروکنترلر و PLC ها را نخواهند داشت. پس از انتخاب نوع مینی کامپیوتر پروتکل ارتباطی بک نت به عنوان قابل اطمینان ترین پروتکل جهانی انتخاب شد. لازم به ذکر است پروتکل زبان ارتباطی بین تجهیزات سیستم هوشمند است و زبان های رایج BUS – MOD BUS – KNX – BACNET هستند. BUS – MOD BUS قدیمی ترین نوع پروتکل اتوماسیون است و جهت انجام اتوماسیون هایی در سطح پایین استفاده می شود و به مرور زمان به علت محدودیت در میزان ارتقا پذیری از بازار هوشمند سازی حذف شده است.

هدفدفتر کار هوشمنداین است که با ایجاد یک فضای مناسب و با استفاده از تکنولوژی، بهره‌وری کارمندان را بالا برده و در عین حال مصرف انرژی را کنترل کند. بدون شک قدرت هوشمندسازی ساختمان، به عنوان بخشی از اینترنت اشیا، به همبستگی و یکپارچه بودن آن است. این ساختمان‌ها امکان جمع‌آوری داده‌های واقعی را دارند و بنابراین برای کسب و کارها یک نقطه قوت محسوب می‌شوند. چرا که به افراد امکان پیدا کردن راهی بهتر برای کار کردن و بهبود بهره‌وری را می‌دهند. به عنوان یک سازنده یا مدیر ساختمان، احتمالاً حداقل یک بار نام ساختمان هوشمند را شنیده باشید.

سنسورهای PIR یا Passive Infra-Red برای تشخیص حرکت بر مبنای نور مادون قرمز ناشی از گرمای موجود در محیط کاربرد دارند. از همین رو استفاده از این سنسور ها در سیستم های امنیتی برای تشخیص حرکت انسان و یا ورود های غیر مجاز بسیار رایج می باشد. با بکارگیری و تجهیز استخر به سیستم هوشمند ما، تنها کافسیت قبل از حرکت با زدن یک گزینه بر روی تلفن همراه خود دستور آماده سازی استخر را صادر کنید. مرکز هوشمند سازی آرات به عنوان مشاور و تامین کننده تمامی محصولات هوشمند سازی اعم از ایرانی و خارجی و تحت هر پروتکلی در کنار شماست. سیستم‌های سرمایش و گرمایش رایج مانند موتورخانه‌ها نیاز به تنظیمات دستی دارند و این می‌تواند یک ویژگی منفی برای این سیستم‌ها باشد.

تنوع بالای کلیدهای موجود در بازار، سازگار با پروتکل های بروز موجب شده تا هوشمند سازی ساختمان در محدوده قیمت و هزینه های مختلف با مزایای متعدد شرکت آکو ممکن باشد. خانه هوشمند تکنولوژی جدیدی است که امروزه افراد زیادی از این تکنولوژی در منازل، محل کار و … استفاده می‌کنند. تجهیزات خانه هوشمند ایرانی از جذاب‌ترین تکنولوژی‌هایی است که مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد و باعث می‌شود خانه یا محل کار حس مدرن بودن و لوکس بودن را القا کند. محصولات خانه هوشمند مدل‌ها و سبک‌های مختلفی دارد که می‌توانید متناسب با فضای مورد نظرتان از آن‌ها استفاده کنید. استفاده از تجهیزات خانه هوشمند باعث می‌شود تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود و همین امر کم شدن هزینه‌ها را به همراه دارد. با این تجهیزات می‌توان دما خانه، سیستم گرمایش، سیستم‌های روشنایی و برق را تنظیم کرد تا از اتلاف انرژی جلوگیری شود؛ همچنین استفاده از محصولات خانه هوشمند کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد و تمامی کارهای خانه یا محل کار را آسان می‌کند.

  • سنسور های حرکتی، اکسس کنترل، سنسور های دما، ارسال کننده های امواج مادون قرمز، ارسال کننده امواج رادیویی، مکنت، نشت آب، تشخیص گاز و … نیز از جمله سنسورهای پر کاربرد در این فرایند به شمار می روند.
  • آنها سالها برای کنترل مواردی مانند گرمایش و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار گرفته اند.
  • همزمان با پیشرفته تر شدن سیستم های ضد سرقت، روش های سرقت نیز متنوع تر شده اند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار