هههه… گوش کن! آیا صدای نصب دوربین مداربسته را می شنوید؟

در این ایده هر دوربین مداربسته صاحب یک آدرس IP مستقل در فضای اینترنت شده و تحت یک سیستم مدرن اینترنتی اطلاعات ثبت شده خود را منتقل میکند. این دوربین ها که اطلاعات خود را بر بستر آنالوگ منتقل می سازند، نسبت به دوربین های تحت شبکه هزینه کم تری دارند؛ اما از بسیاری از قابلیت های یک دوربین تحت شبکه پشتیبانی نمی کنند. در کنار ارائه دوربین مداربسته هایک ویژن شما باید برای ذخیره سازی اطلاعات دوربین های خود از دستگاه nvr هایک ویژن یا دستگاه dvr هایک ویژن استفاده کنید. نصب دوربین مدار بسته در ساختمان ها باید توسط کارشناسان متخصص انجام شود. در این نوع از نصب دوربین شما نیاز به تجهیزات دیجیتالی دارید مثلا کابل از نوع cat و سوکت هایی که به آنها لقب RBG را داده اند این دوربین ها نسب به دوربین های آنالوگ دارای مزیت هایی می باشد که از مهمترین مزیت های آن می توان به بالا بودن کیفیت آنها حتی تا چندین برابر اشاره کرد .

بهتر است از دوربین­ های مداربسته تحت شبکه استفاده کرد. است. ما در این مطلب آموزش گام به گام نصب دوربین مداربسته را به شما توضیح میدهیم. در مرحلهی دوم به آموزش یافتن مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته میپردازیم. یکی از مواردی که صاحبان کسب و کار خواهان آن از سیستم دوربین مداربسته هستند این مورد است که در صورتی که در مکان تجاری خود حضور ندارند بتوانند محل کسب خود را به صورت از راه دور مورد نظارت قرار دهند، با استفاده از انتقال تصاویر و اصوات در گوشی موبایل خود میتوانند دسترسی بالایی در محیط کار خود ایجاد نمایند. دوربین مداربسته مغازه در طول شبانه روز کسبتان را رصد می کنند و بمیزان قابل توجهی از خرده دزدی ها و یا دزدی توسط افراد نزدیک به کسبتان مانند پرسنل و همکارانتان جلوگیری می کند، اما برای دزدی های از قبل برنامه ریزی شده، دوربین های مداربسته کمکی برای جلوگیری از سرقت نمی کند و باید مغازه را به دزدگیر اماکن تجهیز کنید. تعداد کانال ها می تواند 4 ، 8 ، 16 و 32 نیز باشد. کلا در هر تجهیزات ساختمانی می تواند قیمت به وارد مختلفی بستگی داشته باشد از مهمترین مواردی که می تواند در قیمت دوربین ها نیز تاثیر گذار باشد می تواند بهرزولوش دوربین ،تجهیزات دوربین ، کابل استفاده شده ، خصوصیات دوربین و …

دوربین مداربسته پین هول دید در شب ندارد و برای نصب آن کافی است یک کابل RG59 و یک سیم برق برای آداپتور 12 ولت بکشید و به دوربین مداربسته سوزنی یا پین هول متصل نمایید. شروع کار نصب دوربینهای مداربسته بسیار ساده است ولی در عین سادگی نیاز به دانش فنی درباره دوربین ها دارد. دوربین مداربسته آنالوگ با تکنولوژی HD TVI که مخفف (High Definition Transport Video Interface) از نظر نوع و سبک تکنولوژی تا حدود زیادی مشابه سری های AHD و CVI است. اما باید توجه داشت این کار نیازمند مدرک و تخصص است و باید با دقت و ملاحظه یک فرد مجرب همراه باشد. همچنین در طبق آمار بخش قابل توجه ای از سرقت ها از شرکت ها و کارخانه ها، توسط کارمندان همان مجموعه انجام پذیرفته است. اگر یک سری به فروشگاه های دوربین مداربسته زده باشید، مشاهده نموده اید که انواع برندهای مختلف در بازار ایران موجود است که قیمت های متفاوتی دارند. این دوربین ها مشابه دوربین های اسپید دام هستند و دارای قابلیت گردش در جهات مختلف و (معمولاً) زوم کردن در یک زاویه خاص هستند. استفاده از دوربین مداربسته واحد های تجاری موجب این میشود که کارمندان و مراجعه کنندگان (مشتریان) را تشویق میکند به بهترین نحو رفتار کنند، در ضمن حس اعتماد و امنیت بیشتری را در خریدارن ایجاد میکند.

نکته بعدی در نصب این نوع از دوربین ها این است که این دوربین ها به جای دستگاه DVR که در سیستم های آنالوگی نصب می شوند از NVR استفاده می شود که دقیقا از نظر نحوی نتیجه گیری شبیه به دستگاه DVR می باشد با این تفاوت که این دستگاه امکاناتی برای استفاده از خطوط بیسیم دارد . لوله فلکسی یا فلزی: از لوله فلکسی و لوله فلزی برای پوشاندن و محافظت از کابل ها در محیط های غیر مسقف استفاده می شود. دوربین های مدار بسته ای که بیرون ساختمان نصب می شوند، بهتر است زیر سایه بان قرار بگیرد تا از آسیب نور آفتاب و بارش برف و باران در امان بماند. در صورتی که مغازه دارای یک انبار باشد یا قفسه های داخلی به وسیله دیگر دوربین ها پوشش داده نشوند باید برای کنترل آنها تعداد مناسبی دوربین در نظر گرفته شود. تیم ها تنها بازنده این اتفاق نیستند و داوران ما هم از نبود وی ای آر آسیب می بینند چرا که از همتایان خارجی خود عقب می مانند و شانس قضاوت در سطوح بالای بین المللی را از دست می دهند. به عنوان مثال یک موزه می تواند هنگام شناسایی حرکت ، دوربین را نسبت به یک ورودی یا خروجی خاص برنامه ریزی کند.

آنچه را که باید برای دوربین مداربسته فروشگاه در نظر دادشت ضبط تصاویر با کیفیت جهت تشخیص چهره، دید در شب، حافظه دستگاه، برنامه انتقال تصویر با کاربری آسان و… شایان ذکر است استفاده از برد صدا میباشد که میتواند صدای محیط را به سیستم مدیریت تصاویر منتقل کرده و ذخیره کنید. دو ویژگی مهم دوربینهای AHD نوع تصویر و مسافت ارسال تصویر بر روی کابل است همانطو که مشخص است این دوربین از خانواده آنالوگ میباشد. در ادامه طریقه نصب این سه نوع از دوربین های مدار بسته را شرح خواهیم داد. همانطور که در شکل بالا می بینید، برای نصب دوربین مدار بسته وایرلس، نیازی به کابل کشی وجود ندارد. یکی از مواردی که این روزها نباید از آن غافل شد دوربین مداربسته مغازه است. محل نصب دوربین های دام بر روی سقف است . رسانۀ دولتی انگلیس (BBC) از هر دو شرکت خواست تا خود در این رابطه را اعلام کنند که شرکت هایک ویژن “گروه های حاشیه ای” ضد دوربین مداربسته را به “اهریمن سازی” از این شرکت متهم کرد. این کیفیت بالا بخاطر استفاده از کابل Cat5 و Cat6 می باشد که دلیل اصلی بالا بودن قیمت دوربین مداربسته IP است، پس اگر به دنبال تصویر با کیفیت بالا و جزییات فراوان هستید، قیمت دوربین مداربسته اهمیت زیادی برایتان ندارد و محدودیت سیم کشی دوربین ندارید، از بین دوربین های مداربسته آی پی یکی را انتخاب کنید، چرا که در میان این گروه دوربین مداربسته ارزان مشاهده نمی کنید.

قیمت دوربین مداربسته بستگی به شرایط نصب دارد از جمله مهمترین مواردی که می تواند در قیمت تاثیر گذار باشد ارتفاع نصب دوربین ها ، متراژ کابل نصبی و… استفاده از یک الی دو دوربین با توجه به شرایط محل مناسب خواهد بود. برای توضیح بهتر روند نصب دوربین مدار بسته، سیستم های امنیتی را به سه دسته کلی آنالوگ، شبکه یا IP و بدون سیم یا وایرلس تقسیم بندی می کنیم. با مشاهده تصویر شماتیک بالا می توانید فرایند نصب را به آسانی انجام دهید. شکل شماتیک نصب دوربین های آنالوگ در تصویر بالا نشان داده شده است. شماتیک نصب در تصویر زیر آمده است. برکسی پوشیده نیست که یکی از مهمترین اهداف نصب سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته جلوکیری از ارتکاب جرم و سرقت است. به مدل دستی این نوع لنز ها لنز وری فوکال (varifocal) میگویند که با 2 چرخ دنده ای که در آن وجود دارد کاربر میتواند میزان زوم و فوکوس دوربین را تغییر دهد. در این سیستم ها از دستگاه گیرنده NVR استفاده می شود. این کابل هم تصاویر ویدیویی و هم انرژی الکتریکی مورد نیاز را منتقل می کند. در این مرحله با روشن کردن سیستم دوربین مدار بسته، تصاویر در مانیتور نشان داده می شود.

برای راه اندازی یک کسب و کار و یا ادامه دادن و پایداری در کارتان همانطور که خرید و فروش لازمه هر تجارتی می باشد حفظ اموال و دارایی و حساب های مالی شما امری تردید ناپذیر است چرا که سهل انگاری در این زمینه ممکن است روند سودآوری کسب و کارتان را دچار اختلال کند. نقطه مشترک این دو دوربین مدار بسته این است که هر دوی آنها قابلیت نصب در محیط خارجی و داخلی دارند؛ اما دوربین های دام به دلیل داشتن برخی از ویژگی های خاص می تواند گزینه بهتری برای خرید باشد. شاید در نگاه اول دوربین مخفی در فضای باز بهتر باشد، ولی اگر یک دزد یا یک مجرم بالقوه دوربین را به صورت مشخص ببینید، شاید جرات نکند به خانه حتی نزدیک شود. با این حال اگر کسی در زمینه لوازم الکترونیکی تخصص داشته باشد، می تواند این کار را به تنهایی انجام دهد. مغازه را می توان به هر مکانی که در آن نوعی فعالیت اقتصادی میشود تعمیم داد. در سیستم های توربو اچ دی یا همان آنالوگ لازم است که بدانید باید از دوربین یک کابل جداگانه به هر دوربین متصل شود و نباید از کابل ها انشعاب گرفته شود. در این شرایط امکان تغییر مکان دوربین به آسانی وجود دارد.

در این نوع از دوربین ها شما می تواند با استفاده از کابل و همچنین خطوط بی سیم اقدام به نصب دوربین مداربسته نمایید سایت zview-cctv . معمولا به یک دوربین پیشرفته با لنز مناسب نیاز خواهد بود. استفاده از دوربین برای دیدن محل کار از راه دور به مدیران اجازه می دهد تا، رند پیشرفت کار ها را بهتر تحت نظر داشته باشند و در صورت بروز مشکل احتمالی، تصاویر زنده یا ضبط شده را بازبینی کنند و مناسب ترین تصمیم را بگیرند. اطراف محلی که دوربین مدار بسته نصب می شود باید خلوت باشد تا مانع دید گسترده دوربین نشود. دوربین مداربسته مغازه اگر به درستی انتخاب شود و بنابر حساسیت هایی که در واحد های تجاری وجود دارد، دوربین های مداربسته با کیفیت و قابلیت اطمینان بالا بکار گرفته شود از زیان های احتمالی جلوگیری میکند و درواقع ریسک کارتان را کاهش می دهد و همچنین امنیت خاطر برایتان بوجود می آورد. با توجه به نوع کارکرد دوربین مدار بسته ، که از نوع آنالوگ باشد یا این که تحت شبکه کار کند ، نسبت به خرید یکی از این دو دستگاه اقدام نمایید. بله این امکان وجود دارد که شما با ستفاده از کابل های مختلف و همچنین خطوط اینترنی فیلم های ضبط شده توسط دستگاه ها را در کان های مختلفی مشاهده نمایید .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار