نگهداری و تکثیر آن راحت است

تکثیر از طریق پاجوش : یکی از رایج ترین روشها می باشد، این گیاه با فراهم شدن شرایط نگهداری که در بالا گفتیم که یکی از اونها متناسب بودن سایز گلدان با گیاه است شروع به باجوش زدن میکنه که شما میتونید با جدا کردن اون و قرار دادن در گلدان جدید گیاه خودتون رو تکثیر کنید. باید بدانید که ریحان پشه ها را هم فراری می دهد . انواع و اقسامی از گیاه ریحان وجود دارد که استفاده از ریحان لیمویی و دارچینی در راندن پشه ها تاثیر بیشتری دارد. مثلا می توان به رزماری یا همان اکلیل کوهی، اشاره کرد که علاوه بر دفع حشرات گیاه بسیار مفیدی است و برای طعم دادن به گوشت بره و یا ماهی نیز کاربرد دارد. اگر زمان خواب شکسته شود، یا هنگام سرمایش برای تحمیل گل، کنترل دقیق دما بسیار حیاتی است به عنوان مثال، گلدهی برخی از گیاهان نارسیس می تواند با تکان دادن پیازها در دمای هشت درجه سانتیگراد برای چندین هفته قبل از کاشت، شروع به گلدهی کند. گل سنگ پرورش آسانی دارد و اگر بعد از چند وقت نگهداری از گیاه تمام شاخ و برگ بدون هیچ دلیلی شروع به خشک شدن از سر شاخهها کرد، بدانید که عمر گیاه تمام شده.

برگهای این گیاه آپارتمانی زیبا تا یک فوت توانایی رشد دارند و به دکوراسیون خانه ظاهری استوایی میدهد. عشقه زیبایی حقیقی ماندگار دارد و با رشد روی اثاث خانه به آنها جلوهای زیبا میبخشد. این گیاه عمر کوتاهی دارد. اگر میخواهید در کنار زیبایی منحصر به فردش از هوای پاک بهرهمند شوید، این گیاه را در معرض نور، البته نور غیر مستقیم قرار دهید، این گیاه بدون نور زنده نخواهد ماند. گلدان گیاه را هر ساله در بهار تعویض نمایید و برای پاک کردن برگها هر ماه آن را با آب ولرم و اسقنج تمیز نمایید و از مصرف مواد شیمیایی که برگها را براق میکند خوداری نمایید. جای گیاه آبزی و آکواریومی ماریمو موس بال (Marimo Moss Ball) در گلدان شیشهای یا آکواریوم شما خالی است. اگر این گیاه را جلوی در خانه و یا کنار پنجره ها بگذارید می بینید که پشه ها را دور می کند. دقت زیادی می خواهد تا متوجه شوید چمن واقعی نیست. بیشتر گل سنگها بعد از یک تا دو سال به گل میروند و بعد از آن هم وارد دوره کمون میشوند. در سال ۱۴۸۰، ماریتا باروویر، که از خانواده مشهور شیشهگران مورانو بود، معروفترین مهره هزارانگل، معروف به شِورون (Chevron) یا روزِتا (Rosetta) را اختراع کرد.

یک همراه زائو (doula) کسی است که مانند خانواده یا شریک یک زن باردار هنگام زایمان از او حمایت می کند. با پیشرفت تکنولوژی و زندگی مدرن، کمتر از گیاهان آپارتمانی استفاده میشود اما باید بدانید که حضور خیلی از آنها مانند گیاهان تراریومی علاوه بر طراوت بخشیدن به خانه و محیط اطراف شما، تاثیر بسزایی در ایجاد روحیه مثبت دارند. برای کسانی که ظاهر ساکولنتها را میپسندند، سوای نگهداری ساده آنها، کراسولای نقرهای برگهای ضخیم، انبوه و ساقههای زیبایی دارد. همچنین گل های بسیار زیبایی دارد و می تواند به فضای خانه را جلوه دهد. درخت انبوه ایلکس با آن برگ های دندانه دار براق و میوه های سرخ زیبا واقعاً درخت خاصی است؛ خصوصاً زمستان بی برگ و بار با حضور سبز و قرمزش پر شور و حرارت می شود. کافی است نگاهی به برگهای خال خالی و رگه دار این گیاه زیبا بیاندازید، دیگر نمیتوانید در برابر خریدنش مقاومت کنید! میتوانید آنها را ابتدا در آب ریشه دار کنید و سپس به خاک منتقل کنید.

اگر میخواهید گیاهتان را به وسیله دانه تکثیر کنید، دانهها را در اوایل بهار در داخل خانه و درون خاک مخصوص جوانه زنی بکارید و برای آنها نور زیادی فراهم کنید. اگر گیاهتان کم رنگ شده یا به اندازه کافی رنگ ندارد، مقداری نور مستقیم به گیاه بدهید. فقط کافی دمای اتاق زیاد گرم نباشد تا گیاهتان به راحتی رشد کند و منزل یا محل کارتان را تبدیل به سبزترین، زندهترین و قشنگترین اتاق تبدیل کنید. در نتیجه ضخامت روی بر سطح این لولهها کمتر بوده (بین ۸ الی ۱۲ میکرون) و به همین دلیل دوام آنها نیز نسبت به گالوانیزه گرم کمتر است. نمی توانید گیاهی را پیدا کنید که نسبت به چمن مصنوعی به مراقبت کمتری نیاز داشته باشد. این گل از گیاهانی است که زیبایی منزل شما را دو چندان میکند. فصل سوم فایل آموزشی دلار در منزل مختص این افراد است . فرنجمشک یک گیاه آپارتمانی از خانواده نعناع است و بعضی از افراد آن را با نام نعناع وحشی می شناسند.

این گیاه تحمل دمای منفی 15 درجه را دارد.این گیاه یکبار در سال به کود نیاز دارد و شاخه و برگ آن در پایان فصل رشد باید هرس شود. اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرند احتمال اینکه شکوفه قرمز و صورتی بدهند نیز وجود دارد. محبوب ترین و معمول ترین گیاه گل سنگ در مغازهها، نوع صورتی آن است، اما در سالهای اخیر رنگهای بیشتری از این گیاه مانند سفید و قرمز به بازار معرفی شده است. کالاتیا یک گیاه خانگی محبوب است که مراقبت از آن آسان است. برای رفع این مشکل باید تمام عواملی که باعث عدم رشد گیاه می شوند را بررسی کنید.

گل شمعدانی را وقتی به دیوار آویزان می کنید، با گل های زیبایی که دارد، به محیط اطراف خود جلوه می دهد. راندمان روش آبیاری قطرهای بین 90 تا 95 درصد تخمین زده میشود، که به نسبت سایر روشها که در بهترین حالت راندمانی بین 60 الی 70 درصد دارند، بسیار چشم گیر است. اگر گیاهتان گل داد و بعد از آن وارد دوره کمون شد، آبیاری را کاهش دهید و تنها بعد از دیدن رشد جدید گیاه آبیاری را به حالت قبل برگردانید. برگهای اکسالیس در هنگام شب خم شده و نزدیک ساقه قرار میگیرد اما در طول روز به حالت عادی باز میگردد. برای اینکه یک گیاه زینتی محسوب شود رسیدگیهای ویژهای توسط پرورش دهنده آن ملاک قرار میگیرد به عنوان مثال گیاهانی که برای ایجاد اشکال جالب هرس میشوند یا گیاهان مینیاتوری، فقط به این دلیل زینتی محسوب میشوند که باغبان آنها عملیات ویژهای را برای زیباسازیشان انجام میدهد و به محض اینکه به حال خود گذاشته شوند با رشد سریع و خروج از فرم ایجاد شده از دسته گیاهان زینتی هم خارج میشوند. برگ انجیری یک گیاه آپارتمانی با برگهای شبکهای است که به محض قرار گرفتن در محیط، حال و هوای گرمسیری را تداعی میکند.

ترکیب آنها با خزه هم، ترکیب چشم گیری خواهد شد. بی شک همکاران و تولیدکنندگان گل و گیاه ایران با حمایت و هدایت ما این راه را برایمان هموار نموده تا پله های ترقی را نسبت به ارایه خدمات مطلوب تر به سرعت هرچه تمام تر طی نماییم . در هنگام تعویض گلدان از فروشنده بخواهید سوراخ تحتانی آن را نسبت حجم گلدان، ایجاد نماید و دقت کنید که یک قطعه سفال شکستهی محدب یا یک قلوهسنگ روی سوراخ آن قرار داده و مقداری شن درشت یا پوکهی صنعتی در کف گلدان بریزد که گلدان (آب درروی) خوبی داشته باشد. بگونیا عروس یا بگونیا واکسی، بدلیل براق بودن و روغنی بودن برگهای آن، اصطلاح واکس را به این گیاه نسبت دادند.

از آب بدون املاح برای پرورش بگونیا رکس استفاده کنید. گلخانه ها با توجه به آنکه در آن از چه مصالحی استفاده می شود، به دو مدل متحرک و ثابت تقسیم بندی می شوند. 1. شاخه های با زاویه کمتر از 45 درجه از تنه را حذف می کنند. اگر یک گیاه بنفشه آفریقایی را برای منطقه ثروت خود انتخاب می کنید، به دنبال گیاهی با گل های بنفش باشید. در حالیکه با تولید گل و گیاهان زینتی در کشور که توانمندي بسیار بالایی در ایجاد اشتغال داشته و به دلیل بالا بودن مصرف این محصولات در بازار کشورهاي همسایه و توانایی رقابت محصولات تولیدي ایران، می تواند بخشی از نیازهاي ارزي را تأمین نماید. این گیاه نیازی به چمن زنی، آبیاری، کود دهی یا کنترل علف های هرز ندارد. بعد از گل دهی گیاه به دوره استراحت میرود و یا میمیرد. اگر کودی که انتخاب کرده اید کودی قوی است، محلولی که برای کود دهی گیاه درست میکنید را رقیق تر از مقدار گفته شده روی بسته کود تهیه کنید. مقدار آب مورد نیاز: به خاک مداوم مرطوب نیاز دارد. عشقه خاک مرطوب و دمایی خنکتر از دمای اتاق، در بازه ی ۱۰ تا حدود ۲۱ درجهی سلسیوس را دوست دارد.

گیاه آپارتمانی قنت بنسول را فقط زمانی آبیاری کنید که به آن نیاز دارد چراکه این گیاه دوست ندارد همیشه خیس بماند. 4-چرا کنترل رطوبت گلخانه اهمیت دارد؟ گل های زینتی جهت رشد و نمو صحیح و حفظ شادابی و طراوت برگ ها و شکوفه ها، باید از سطح رطوبتی مناسبی (60 الی 80 درصد) در گلخانه برخوردار باشند. این گیاه در محیط های کم نور، بی آب و خشک به رشد خود ادامه داده و در برابر شرایط نامساعد از مقاومت بالایی برخوردار است. بعد از کاشت گیاه زمانی که برگهای آن به اندازه کافی رشد کرد میتوانید آنها را برداشت کرده و کماکان به گیاه اجازه بدهید که برای چند هفته به رشد خود ادامه دهد و مجددا از آن استفاده کنید. از مرکزی که این گیاهان را تهیه می کنید بخواهید اطلاعات کاملی در مورد گل ها و درختچه های بومی که در منطقه شما خوب رشد می کنند در اختیارتان قرار دهند. پرورش شبدر زینتی از گیاهان آپارتمانی کوتاه، بسیار هیجان انگیز می باشد زیرا حالت برگ ها همان طور که اشاره شده دائما در حال تغییر است. بهتر است این گیاه در نیم سایه قرار داشته باشد و در حالت کلی نور روشن غیر مستقیم بهترین شرایط نوری برای این گیاه میباشد.

همچنین مراقب کودکانتان در اطراف این گیاه باشید. مراقب باشید که هرگز بستر قلمه خشک انواع گیاهان زینتی در گلخانه نشود. همانطور که گفتیم روش دیگر تکثیر گل سنگ قلمه ساقه است. جعفری گفت: وجود پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی در محلات، تولید و تکثیر انواع گونههای گلهای شاخه بریده، درختچه و گیاهان آپارتمانی و نیز تولید و صدور انحصاری بید قرمز از این شهرستان از ظرفیتهای این منطقه در زمینه گل و گیاه است. برخی از معروفترین و جذابترینهای این گروه، با نگهداری ساده، شامل پپرومیای هندوانه، پپرومیای لب قرمز و پپرومیای چروک میشود. گل رز ایرانی یکی از گل های بومی ایران است که گلهای زردرنگ و گاهی قرمز رنگ معطری دارد. نخل راونیا ریولاریس یا نخل پر شکوه دو نقطه قوت دارد که آن را به گیاهی ایدهآل برای آپارتمان تبدیل کرده است: این نخل در برابر سایه بسیار مقاوم است و به آرامی رشد میکند. این گیاه آپارتمانی در از بین بردن مواد شیمیایی مضر مانند آمونیاک و فرمالدئید موثر است.

پس اگر توانایی مربیگری و دادن برنامه ورزشی صحیح و مناسب به افراد را دارید، حتما این کار را امتحان کنید. این گیاه را هرکجا قرار دهید، پشه ها از آنجا دور می شوند. یک سوال مهم برای پرورش انواع میوه گلخانه ای وجود دارد و آن هم این است که آیا می توانیم کیوی را هم در محیط سربسته گلخانه پرورش دهیم؟ فیلودندرون یک گیاه آپارتمانی رونده است که دوست دارد راهش را به سمت قفسههای کتاب پیش بگیرد. نخل آپارتمانی زینتی یا پالم زینتی از جمله گیاهانی است که انواع آن باعث احساس آرامش و مثبت میشوند اما کمتر توجهی به این گیاهان شگفت انگیز میشود. این گیاه زینتی و پرورشی می تواند یک قلمه باشد و خود این قلمه بعد از گذشت زمان ریشه خواهد داد. آن ها غذا و زیستگاه پرندگان محلی، پروانه ها و زنبورها را فراهم می کنند. زیستگاه آن جنوب شرقی آسیا است. گیاهی است که در مناطق استوایی آفریقا و جنوب شرقی آسیا می روید. این دسته از سیچلایدها شامل سیچلایدهای جنوب و جنوب شرقی آسیا میباشند. اگر منزل شما از نور زیادی بهره مند نیست برای آشنایی با سایر گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم به این صفحه سری بزنید. این صفحه آخرینبار در ۱۴ دسامبر ۲۰۲۰ ساعت ۱۹:۰۰ ویرایش شدهاست.

رشد آرامی دارد و این پتانسیل را دارد که حداقل از زمان تولد فرزندتان تا فارغ التحیصلیاش زنده بماند .به علاوه در گلدانی زیبا، در کنار ساکولنتهای دیگر، جلوهی زیبایی دارد. این گیاه برای فراری دادن پشه ها نیز عالی است. محققان پس از انجام آزمایشات روی برخی گیاهان به این نتیجه رسیده اند که این گیاهان موجب فراری دادن پشه ها می شوند . گودال های طلایی ( اوره ) نوع دیگری از گیاه خوش شانس است که بسیاری می گویند خوش شانسی برای آنها به ارمغان می آورد. احتمالا این گیاه را به سبب گل های بنفش رنگ و زیبا و رایحه خوش و آرام بخش آن می شناسید اما شاید ندانید یک دفع کننده طبیعی پشه است. به غیر از کاکتوس ها ، می توانید از همین فرایند برای پرورش ساکولنت ها نیز استفاده کنید. اما این یک حقیقت جالب است .شما می توانید گیاهان را جایگزین استفاده از سموم شیمیایی کنید. گیاهان زینتی یکی از پرطرفدار ترین گیاهان به حساب می آیند که بیشتر افراد به دنبال این نوع گیاهان جهت پرورش هستند همانند گل سینگونیوم، گل شاه پسند، گل گلایل، گل کروتون که در مطالب پیشین به نحوه نگهداری، پرورش و تکثیر آنها آن اشاره کردیم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار