نه راه‌ها دوربین مداربسته به شما کمک می‌کند|به شما کمک می‌کند|اجازه می‌دهد شما به|کمک به شما|کمک به شما برای|فعال کردن|فعال کردن شما برای|آسانتر کردن|ارائه کمک به|نشان دادن نحوه} دریافت بیشتر کسب و کار

این نوع سیستم سیگنالهای دریافتی از دوربین مدار بسته را به صورت آنالوگ انتقال میدهد. از این رو استقرار یک سیستم امنیتی پایدار و قابل اطمینان در ساختمان ها به خصوص در ساختمان های تجاری امری حیاتی می باشد. این کمپانی در ابتدا با رزولوشن های ۱MP وارد بازار شد که در راستای این رقابت رزولوشن های ۲MP , 3MP ,4MP وبه تازگی ۵MP عرضه شده است. برای نقاط اصلی امکان مشاهده ی تصویر بر روی چندین نمایشگر به طور همزمان نیز فراهم شد. Uniview تولید کننده پیشرو در زمینه دوربین مداربسته تحت شبکه، برای برج Transworld قطر راهکار نظارت تصویری کامل با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا فراهم کرده است. در راهکار ارائه شده از طرف Uniview بیش از 150 دوربین مدار بسته، 3 دستگاه NVRحرفه ای ، مانیتور و چندین سوئیچ فراهم شدند تا تمامی نواحی ساختمان را تحت پوشش قرار دهند. برای تمامی کاربران امنیتی، حفظ امنیت ساختمان ها یک اولویت محسوب می شود. Uniview علاوه بر ساختمان های تجاری، صنایع دیگری را نیز تحت پوشش خود قرار داده است که شامل هتل های درجه یک، مراکز خرید، پروژه های نظارت شهری، بانک ها، بیمارستان ها، مراکز تحصیلی، سایت های صنعتی و کارخانجات و غیره می شود.

در صورتی که مشکلی در تغذیه وجود داشت احتمالا باید برق ورودی آداپتور یا کابل اتصال برق را چک کنید یا آداپتور را عوض کنید. وظیفه انتقال تصاویر از دوربین به نمایشگر یا دستگاه DVR را برعهده دارد. دستگاه NVR516 با پشتیبانی از RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 به همراه ویژگی Hot Swap مانع از دست رفتن اطلاعات شده و همچنین با داشتن منبع تغذیه پشتیبان باعث جلوگیری از قطع شدن فعالیت سیستم می گردد. 4. همچنین برای تامین برق دوربین آداپتور دوربین را به برق شهر متصل کرده و خروجی آن را به فیش تغذیه دوربین متصل می کنید. از منظر قضایی نیز تصویر ضبط شده در دوربین های مداربسته به عنوان یک مدرک کاملا معتبر شناسایی می شود و میتوان به راحتی به آن استناد کرد. با توجه به اینکه تلوزیونهای امروزی بسیار بزرگ هستند شاید فکر کنید که هرچه تلوزیون دوربین مدار بسته بزرگتر باشد بهتر است چرا که راحتتر میتوان محیط تحت پوشش دوربین را مشاهده کرد. این مسئله منجر به ایجاد مقادیر متفاوت gain، تعادل رنگ سفید، و زمان exposure در هر سنسور می شود.

شرایط بالا این مهم را نشان می دهند که نمی توان قیمت ثابتی را برای دوربین های مداربسته اعلام کرد. و قیمت کابل CAT5 بسیار کمتر از کابل های CAT6 میباشد و باید توجیه اقتصادی و شبکه ای برای استفاده از کابل ها با پهنای باند بالاتر وجود داشته باشد تا بتوان از آن ها استفاده کرد. در دوربین های آنالوگ تیوی لاینی امکان اتصال مستقیم دوربین به نمایشگر هم وجود دارد. برای چک کردن کابل تصویر از طریق یک کابل کوتاه دوربین را به DVR وصل کنید. توجه داشته باشید که دوربین های آنالوگ نسل جدید امکان اتصال مستقیم به تلویزیون را ندارند و باید حتم از دستگاه DVR استفاده کنید. 6. در صورتی که مراحل بالا را به خوبی انجام داده باشید با روشن شدن دستگاه DVR میتوانید تصویر دوربین را بر روی نمایشگر ببنید. 5. دستگاه DVR را از طریق خروجی های تصویر به نمایشگر متصل کرده و سپس روشن کنید. به طور مثال در کارخانه هایی که دارای خط تولید مواد شیمیایی هستند یا همین طور در نیروگاه های هسته ای، نصب دوربین های مداربسته، فوق العاده پرکاربرد است. منبع تغذیه یا آداپتور: وظیفه تغییر ولتاژ برق شهر (220ولت) به ولتاژ مناسب دوربین (معمولا 12ولت) را بعهده دارد.

8. در صورتی که میخواهید تنظیماتی بر روی دوربین ها انجام دهید باید این کار را از طریق دستگاه سایت zview-cctv DVR انجام دهید. برای این کار به مطلب آموزش تنظیم منوی دستگاه DVR مراجعه کنید. به عبارت دیگر، NVR516 می تواند 112 کانال با کیفیت Full-HD را با 7 مانیتور HD رمزگشایی کند. پایداری سیستم: دستگاه قدرتمند NVR516 دارای عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری فوق العاده قوی هستند. مثلا دوربین های AHD بر روی دستگاه HDCVI تصویری نخواهند داشت. البته در این صورت دیگر امکان ضبط تصاویر وجود نخواهد داشت. مزایای نصب دوربین مداربسته در منزل موجب افزایش سطح امنیت شده و این امر نیز باعث میشود افراد بدون نگرانی هنگام سفر و دوری از خانه، به مشاهده و بررسی تصاویر و فیلم های ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته و ذخیره شده روی دستگاه DVR با استفاده از تکنولوژی انتقال تصویر بپردازد. توجه کنید برای نصب دوربین مداربسته، معمولا به مجوز نیاز دارید. نویز تصویر در صورتی که از نوع نویز الکترونیکی باشد (نقاط ریز رنگی در تصویر) معمولا به علت کم بودن نور و حساسیت پایین چیپ تصویر دوربین به وجود می آید و کار خاصی به جز عوض کردن دوربین و استفاده از یک دوربین حرفه ای تر نمی توانید برای ان انجام دهید.

اگر شما از علاقمندان به این حوزه هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. برای آشنایی با مهمترین قابلیتهای دوربین مداربسته در ادامه این مقاله همراه ما باشید. این دوربین ها قابلیت چرخش ندارند و فقط میتوانند از یک نقطه ثابت فیلم میگیرند. موضوع از این قرار بود که این خانم هندی همراه با چهار دخترش ؛ دو نفر را را اجیر کردند تا مرد خانواده را به قتل برسانند، فقط به این علت که او اجازه نمی داد آن ها شلوار جین بپوشند. 5. شما می خواهید تایید کنید که آیا دوربین امنیتی در واقع در بهترین مکان است و هیچ نقطه کوری باقی نمی گذارد. بنابراین، هیچ خطری وجود ندارد که موضوع ضبط شده هرگز دانه دار یا مخدوش به نظر برسد. در رابطه با نویز های الکترومعناطیسی که به صورت اعواج یا موجهای متحرک در تصویر خود را نشان می دهند مشکل معمولا در کابل کشی دوربین ها یا اتصالات آنهاست. باید توجه داشته باشید که امکان دیدن دوربین های آنالوگ نسل جدید بر روی دستگاه های قدیمی آنالوگ وجود ندارد (گرچه برعکس آن ممکن است) پس در صورتی که چنین مشکلی وجود دارد باید دستگاه DVR را با توجه به تکنولوژی دوربین انتخاب کنید.

در صورت شکایت به واسطه نصب دوربین مخفی حتی در منزل خود فرد، این موضوع می تواند به پرداخت جریمه سنگین یا تعقیب قضایی منجر شود. ✅ سعی کنید حتی الامکان محافظ و یا سایبانی برای دوربین ها قرار دهید تا با تغییر آب و هوا، دچار صدمه نشوند. از آنجایی که نیازهای مصرف کنندگان رشد کرده و تغییر یافته است ، صنعت با آن پیش رفته و محصولات بهتری را با عملکرد و قابلیت اطمینان بهتر ارائه می دهد. اگر مشکل حل نشد احتمالا مجبور خواهید شد مسیر کابل کشی را تغییر دهید یا از تقویت کننده در مسیر استفاده کنید. همچنین دوربین های لنز متغیر یا اصطلاحا دوربین های وریفوکال این قابلیت را دارند تا زاویه دید، بزرگنمایی و فوکوس دلخواه و مورد نیاز ما را در اختیار قرار دهند. علاوه بر این 12 کانال HDMI برای کارت رمزگشایی موجود است.

به این شکل استفاده از دوربين مداربسته کنترل میشود. با وجود این امکانات نظارتی کاربران می توانند تمامی بخش ها را تحت نظر داشته باشند، از حوادث مطلع شوند و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ مناسب ارائه کنند. استفاده از این دستگاه در ایران نیز در حال عمومیت پیدا کردن است و بسیاری از افراد در حال حاضر جهت کنترل درون و بیرون خودرویشان از این وسیله کاربردی استفاده می کنند. ذخیره سازی قدرتمند: دستگاه های NVR516 با امکان اتصال 16 هارددیسک و قابلیت افزایش تا 48 هارددیسک قادرند تا 288 ترابایت اطلاعات را ذخیره کنند. تصاویر ضبط شده در دوربین مداربسته بهصورت آنالوگ به دستگاه DVR ارسال میشه. این کاربری یکی از اصلی ترین دلایل نصب سیستم های مداربسته است تا جایی که به دوربین مداربسته، دوربین حفاظتی نیز گفته می شود. زمانی که میخواهید از سیستم مداربسته به عنوان یک ابزار امنیتی استفاده کنید یکی از مهمترین مسائل حفاظت فیزیکی از تجهیزات است. تعداد دوربین های دارای این قابلیت در برند داهوا، زیاد هستند و در رزولوشن های مختلفی ارائه می شوند که ما در ادامه به معرفی چند نمونه از آن ها می پردازیم.

قابلیت رمزگشایی بالای دستگاه NVR516: دستگاه NVR516 برای پروژه هایی که تا 128 کانال اتصال نیاز دارند طراحی شده است. سنسور از اهمیت بسیار بالایی در قیمت دوربین مداربسته برخوردار است زیرا نور پس از عبور از لنز به سنسور برخورد می کند و به موج تبدیل می شود و تصویر در دستگاه سیستم امنیتی ضبط می شود. با وجود LED های IR که به صورت جداگانه در ساختار دوربین های EXIR تعبیه شده اند باعث می شود که انعکاس نور IR با لنز دوربین تداخل تداخل نداشته باشد. همواره اسناد، اموال و مدارکی در محل کار وجود دارد که باید به گونه ای محرمانه از آنها نگهداری شود و امکان دست بردن در آنها وجود نداشته باشد. در صورت وجود مشکل دوربین را به گارانتی ارسال کنید. از دیگر نقاط ضعف آنها میتوان به برخورد کاهش قدرت این سیگنالها در برخورد با مکانهایی که دیوار در آن محیط زیاد است (به خصوص دیوارهای بتونی) اشاره کرد. این تکنولوژی با کاهش قابل توجه در هزینه و زمان کابل کشی تاثیر به سزایی در سهولت فرآیند نصب ایجاد کرده است. با خرید این دوربین میتوانید محیط پیرامون خود به طور کامل زیر نظر بگیرید و امنیت آن را فراهم نمایید. دوربین های مدار بسته دارای کیفیت تصویر Full HD، قابلیت نمایش تصاویر دریافتی با وضوح 1920×1080 را برای کاربران فراهم می آورند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار