نمونه های منتخب طراحی داخلی منزل ایرانی در سال های اخیر

خوشبختانه قالب بندی تاج نسبتا ارزان است (خصوصا نسخه های پلاستیکی و قابل رنگ آمیزی آن) که تقریبا در هر بودجه ای مقرون انواع دکوراسیون داخلی خانه های دوبلکس به صرفه است. استفاده از متریال های پلاستیکی و فلزی در سبک روستیک که امروزه بسیار زیبا و جذاب جلوه میکند، به میزان محدودی هست. جالب آن است که برای دکوراسیون تراس و بالکن هم میتوانید از این ایده های جذاب و آرامشبخش بهره ببرید. اما حقیقت این است که اگر تنها به عنوان یک فرد عادی و صرفا به دلیل داشتن مدرک دانشگاهی بخواهید در هر زمینهای نه تنها مهندسی به فعالیت بپردازید، موفق نخواهید شد و قطعا به دنبال آن، درآمد بالایی هم نخواهید داشت. همان طور که قبلا اشاره شد نورپردازی یک المان مهم در دکوراسیون داخلی است که فضا را بزرگتر نشان میدهد.

با توجه به نکتههایی که در بالا گفته شد؛ اگر قصد بازسازی منزل خود را دارید، سعی کنید از یک کارشناس و یک فرد باتجربه بخواهید تا نیازهای فضا را مشخص و شما را راهنمایی کند. در گام اول، زمانی که تصمیم میگیرید خانه و آپارتمان خود را بازسازی کنید، باید علت آن را مشخص کنید. اگر به کمک یک مشاور طراحی داخلی فضای منزلتان را کف پوش مناسب استفاده کنید، هم از نظر زیبایی هم از نظر تمیز کردن محیط و استانداردهای کف ساختمان میتوانید بهترین ایدهها را به کار گیرید. اگر شما هم به فکر افتادید که از احساس مدرن و شیک بودن را در فضای خانهی خود احساس کنید، بهتر است که به دنبال یک گروه حرفهای باشید تا طراحی و اجرای آن را مطابق با سلیقهی شما به خوبی انجام دهند. از اینرو باید به فکر تغییر دکوراسیون منزل خود و همینطور تغییر درطراحی داخلی آن بیفتید. برای اینکه بهترین فضای سبز را در اطراف ویلای خود داشته باشید باید از این ایدهها استقبال کنید. در پایان، عکس های دیگری از یک آپارتمان کوچکتر از 100 متر را هم برای مقایسه بهتر قرار می دهم تا ایده هایی بیشتری برای چیدمان بدست آورید.

پس نمای ساختمان نیم پیلوت میتواند هم در طراحی بیرونی و هم دکوراسیون داخلی تاثیر زیادی بگذارد. مهم ترین پلن در ساخت و ساز، انتخاب یک مهندس معمار با تجربه است که بتواند طراحی پلن ساختمان سازی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد، طراحی نمای معماری و محوطه سازی و طراحی دکوراسیون داخلی نیاز به تجربه و تخصص کافی یک معمار ساختمان دارد. به عنوان مثال با خود تصور کنید که رنگ اصلی یک اتاق سفید است یک طراح داخلی حرفه ای از بافت پارچه های کتانی- کوسن های ابریشمی و با صندلی های مخملی استفاده می کند تا بتواند فضای اتاق را گرم نشان دهد، پس می توان نتیجه گرفت از طریق یک بافت به راحتی می توانید فضای سرد و کسل کننده یک اتاق را جذاب و گرم کنید. به عنوان مثال در دکوراسوین مینیمال بیشتر پایبندی به اصول سبک و رعایت آن ها مطرح است تا ایجاد راحتی و صمیمیت، رنگ ها کاملا خنثی هستند و این ممکن است سرد و بی روح به نظر رسیدن محیط شود.

از مهمترین نکات در طراحی داخلی ایجاد یک نقطه به عنوان عنصری جذاب در محیط است که در محیط وجود دارد یا این که شما آن را خلق میکنید. علاوه بر این ، دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک به معنای وجود تعداد زیادی لوستر در اتاق ها است. دکوراسیون داخلی تاثیر شگرفی بر زیباسازی محیطهای داخل یک ساختمان دارد و باعث میشود تا بتوان جلوههای بصری و حتی کاربردی یک فضا را به مراتب بهتر کرد. با ساخت دیواره ای کوتاه با فاصله از دیوار، این امکان برای شما فراهم می شود تا از فضای داخل آن برای کاشت گیاهان و از لبه آن به عنوان محلی برای نشستن استفاده نمایید. سقف از دیگر اجزای داخل ساختمان است که در دکوراسیون داخلی میتواند بسیار تاثیرگذار باشد. پس تمامی اجزای محیط و کوچکترین ترکیبات روی روحیه و ناخودآگاه انسان تاثیر میگذارد. به علت آنکه دائما به تمامی فضا آب، برخورد میکند و باعث پوسیدگی میشود. هنگامیکه صحبت از دکوراسیون و طراحی داخلی میشود، از تمامی معماری و هنرمندیهایی که در بخش داخلی ساختمان برای زیباسازی و افزایش کاربری فضا وجود دارد را در بر میگیرد. برای داشتن یک دکوراسیون داخلی منزل مدرن باید یک نورپردازی مناسب داشته باشید در ادامه چند نمونه از این نورپردازیها را میبینید.

اگر میخواهید یک ویلای خاص داشته باشید لازم است که با اصول طراحی آشنا بوده و آنها را به دقت اجرا کنید. البته باید در این مورد توجه داشته باشید که دقت لازم را به خرج دهید. این کار همچنین هزینههای بسیار کمتری نسبت به تغییر مکان شما دارد و باعث میشود تا بارها بتوانید فضا را تغییر دهید. آشپزخانه، به همان نسبت که فضای مهمی است، اگر شما بخواهید در کف، سقف، دیوارها، کابینتها، وسایل و حتی لولهکشیها تغییراتی ایجاد کنید. به خصوص امروزه به علت وجود تعامل بیشتر بین فرهنگهای مختلف و وجود تکنولوژی اینترنت، دستیابی به سلیقههای مختلف بیشتر شده است و باعث شده تا معماری و دکوراسیون داخلی از دیگر فرهنگها نیز قابل دسترس شود و تنوع به مراتب نسبت به گذشته افزایش یابد. همچنین به دلیل وجود طرح های مختلف به خوبی می توانند با انواع سبک های دکوراسیون هماهنگ شوند . این سبک از مبلمان ها به دلیل طراحی خاص و فضای مورد نیاز برای چیدمان، می تواند محیط را کوچک تر جلوه دهد.

دلیل این موضوع در به کارگیری لوازم دکوراتیو درطراحی به سبک کلاسیک است. گاهی به علت کوچک بودن خانه و طراحی بد پلان آن. یعنی: شما باید ابتدا پلان فضای داخلی خود را بکشید و سپس شروع به نوسازی و تخریب آن کنید. ما شما را در این مقاله راهنمایی میکنیم؛ تا به بهترین نحو، علت بازسازی خانه خود را بشناسید و آن را نوسازی کنید. این مطالب نشان میدهد که به کمک طراحی داخلی میتوانید به راحتی خانههای قدیمی و محل کار خود را به یک سازهی مدرن و زیبا تبدیل کنید و از حضور در این فضا لذت ببرید.

در قسمت ورودی منزل یک آینه گرد بزرگ بر روی دیوار نصب شده و زیر آن یک میز کنسول زیبا با قفسه برای نگهداری کفش قرار گرفته است. اول خونه به کمک بهترین طراحان داخلی فضایی عالی و به روز را برای شما فراهم میکند تا بتوانید با هزینهای مناسب بسته به کاربری فضا، این کار را به خوبی انجام دهید و از محیط جدید لذت ببرید. پس سعی کنید در چیدمان مبلمان در فضا خلاقیت به خرج دهید. میتوانید با کمترین هزینه آشپزخانه را نوسازی کنید. به طور قطع او بهتر میتواند مشکلات احتمالی را شناسایی کند و بهترین شیوه انجام تغییرات را پیشنهاد دهد تا با کمترین هزینه، فضای خانه را بازسازی و نوسازی کنید. بازسازی و نوسازی اتاق خواب، بسته به سلیقه شخصی است.

برای آنکه هزینه کمی صرف شود خودتان دست به کار شوید و خانه را رنگآمیزی کنید. سنگ های گرد و آجر از متریال اصلی دیوارهای داخلی اتاق نشیمن به شمار می آیند و از ظروف چینی یا عناصر پارچه ای گران بها و دست دوز هم در برخی اشیا استفاده میشود. دکور داخلی این خانه ها چون از فضای بیشتری برخوردار است، بنابراین طراحی آن نیاز به خلاقیت و دقت بیشتری داشته، از این رو طراحی این خانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ترکیب و کاربرد نوع مناسب از رنگها یکی از مهمترین نکات در طراحی فضای داخلی منزل محسوب میگردد که باید در این مورد دقت و وسواس کافی به خرج داده شود.

3 – سبک اسپانیایی: در این سبک هر چیزی که در اتاق استفاده میشود، از رنگ و سبک یکسانی برخوردار هستند و چوب یک عنصر اساسی محسوب میشود. به عنوان مثال دیواری که نیمی آجر و نیمی چوب است، یا ستونهای فلزی که با متریال لوکس روکش نشدهاند. در این بخش به بررسی 8 ویژگی مشترک و مهم در خانه های لوکس و لاکچری پرداخته شده است. همچنین در طراحی و دکوراسیون داخلی جدید، علاوه بر زیباسازی، به المانهای روانشناسی رنگ و طرح نیز پرداخته میشود و این موارد در کنار هم سبب میشود تا از مشغلههای زیادی روزمره از نظر روحی آسیب کمتری ببینید. از این رو طراحان تصمیم گرفته تا طبقه همکف و اول با هم ادغام کرده به طوری که دید از طبقه اول و دسترسی به حیاط از طبقه همکف امکان پذیر می باشد. خوشبختانه سبک سنتی کاملا انعطاف پذیر است و شما می توانید با هر عنصر داخلی که در فضا وجود دارد آنها را هماهنگ کنید تا در نهایت یک چیدمان دکوراسیون داخلی خاص و منحصر به فرد و در عین حال زیبا در فضای خانه خود داشته باشید. اگر شما قصد دارید که تعادل را در کنار رنگ های خنثی حفظ نمایید می توانید از مصالح طبیعی مانند چوب در طراحی دکوراسیون داخلی خود بهره ببرید.

کاربرد این قاعده موجب برقراری تعادل در فضای داخلی شده و در نهایت موجب جذابیت بصری فوقالعادهای در فضا میگردد. برای این که از فضای خلق شده نهایت لذت را ببرید لازم است که به طور اصولی از قوانین دکوراسیون داخلی استفاده کنید تا یک محیط رویایی را ایجاد کرده و از آن لذت ببرید. دکوراسیون داخلی با هزینهی مناسب توسط این گروه اجرا میشود و در نهایت شما یک محیط کاملاً جدید با هزینهی مناسب تحویل بگیرید. طراحی دیوارهها معمولاً موارد مختلفی را شامل میشود. طراحی فضای سبز با رعایت اصول ویژه شامل انتخاب پوشش گیاهی مناسب و مبلمان فضای باز، کاملاً قابل اجرا است. همانطور که گفته شد، دکوراسیون و طراحی داخلی شامل اجزای مختلفی است. در طراحی یک خانه رویایی که همه اجزای به کار رفته در آن از جذابیت خاصی بهرهمند باشند، نیازمند تبحر خاصی است.

در یک خانه رویایی همه جزئیات از جمله پوشش دیوارها، رنگ سقف و کفپوشها، روشنایی و جنس وسایل کاربردی نقش مهمی ایفا کرده و حال و هوایی خاص را در محیط پدید خواهند آورد. طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک باید به گونه ای باشد که وسایل خود را به بهترین شکل بچینید و در عین حال چیدمان وسایل به گونه ای نباشد که فضای خانه را بیش از حد اشغال کنند. نورپردازی آشپزخانه چه طبیعی و چه مصنوعی باید به گونه ای باشد که در طول روز نیاز روشنایی آشپزخانه را فراهم کند و و در طول شب نیز بیشترین بازدهی را داشته باشد. وقتی این امکان فراهم شده است که قبل از اجرای یک دکوراسیون داخلی می توانیم پروژه را بصورت خیلی طبیعی و نزدیک به واقعیت ببینیم و بین طراحی ها مختلف قبل از هزینه ای که در نظر گرفتیم حق انتخاب داشته باشیم، چرا ریسک کنیم و خروجی نهایی کار دکوراسیون را بعد از اجرا ببینم؟

موفقیت هزاران هنرجوی متخصص تربیت شده توسط ما خود گواه و گویای این واقعیت است . پیشنهاد ما به شما این است که از رنگهای روشن برای نقاشی فضای داخلی ساختمان خود استفاده کنید تا فضا را روشنتر و بزرگتر نشان دهد! این رنگها میتوانند شروعی برای انتخاب رنگهای مورد علاقهتان برای طراحی دکوراسیون داخلی باشند. با توجه به اینکه هر کدام از این اجزا میتوانند باعث ایجاد طرحی متفاوت شوند، تنوع زیادی را در بر میگیرند که فضاهای بسیار زیبا و خاصی را میتوانید در دیوارها و فضاهای داخلی ایجاد کند. چیدمان منزل بر دکوراسیون داخلی منزل جدید و شیک بسیار تاثیر گذار است و بسیار مهم است که از چه سبک و مدلی تبعیت میکنید و وسایل و اجزا منزل را طبق چه اصولی میچینید. قیمت پنجرههای آلومینیومی بر حسب میزان وزن آلومینیوم استفادهشده متغیر است و دستمزد نصب آن ثابت و قابل ارائه نیست. نور کم چراغ دیواری فضای اتاق نشیمن را صمیمی تر ، راحت تر کرده و جذابیت خاصی به آن می بخشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار