نصب دوربین مداربسته – مرده یا زنده؟

مرحله اولیه جمع آوری اطلاعات پایه مانند بازدید از محل، تعداد دوربین ها و پیدا کردن نقاط کور است. برد دید در شب این دوربین ها به تعداد و نوع LED های تعبیه شده بر روی دوربین وابسته است. یکی از ویژگی های نظارت تصویری این است که میتوان تصاویر دوربین ها را در مناطقی دورتر حتی در خارج از یک شهر یا کشور از طریق شبکه و اینترنت مشاهده نمود. کیفیت این دوربین های مداربسته انالوگ بوده و امکان استفاده از ان ها بصورت دوربین مداربسته انالوگ و دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP وجود دارد.استفاده از این دوربین ها زمانی توصیه می شود که سیستم مداربسته از نوع انالوگ بوده اما اتصال یک یا چند دوربین بصورت مستقیم به شبکه مورد نیاز است.

در کلاس آموزش نصب دوریبن مداربسته کارآموزان کلیه این دوربین ها را لمس میکنند و عملی به دی وی ار معرفی کرده و خودشان تنظیم میکنند. امکانات دی وی آر ها بسیار پیشرفته شده اند و میتوان با یک DVR ساده 4 کانال صوت و تصویر را همزمان رکورد و ضبط کنیم. صدای ضبط شده و یا تصویری که به وسیله دوربین مداربسته ضبط شده است به خودی خود دلیلی قطعی نیست و صرفاً به آگاهی بهتر قاضی کمک خواهد نمود. میباشد. تعیین سیستم تغذیه دوربینها که مرکزی یا مجزا باشد نیز مهم است ؛ چرا که هر دوربینی اداپتور برای روشن ماندن نیاز دارد و خیلی جاها این مسئله اذیت میکند.

آنها جمعوجور هستند و بهراحتی دستکاری یا خرابکاری نمیشوند. در قوانین جاری، قانونی در خصوص نصب و استفاده از دوربین مداربسته تدوین نشده، ولی میتوان با استفاده از سایر قوانین و تحلیل وتفسیر آنها ، بخشی از قوانین را به دوربینهای مداربسته نیز تعمیم داد. دوربینهای مداربسته از اسباب و لوازمی است که همواره افراد از مزایا و معایب آن بحث مینمایند و امروزه به ضرورتی بزرگ مبدل شده است. در کل اساس بندی سیستم انتقال اطلاعات دوربین مداربسته به دو دسته بزرگ تقسیم میگردد. استفاده از دوربینهای مداربستهی عادی اکنون بخشی از زندگی روزمرهی بسیاری از افراد در فروشگاهها، ادارات بزرگ و مجتمعهای گوناگون به شمار میرود. حیثیت و آبروی افراد باید حفظ شود و از هر گزندی مصون باشد. ممکن است بپرسید که چرا در میان بازار متنوع دوربینهای مداربسته باید به سراغ دوربین مداربسته هایلوک برویم؟ اگر دوربین مداربسته در تمام مدت فعال باشد، حجم تصاویر ضبط شده بسیار زیاد می شود. اگر IR دوربین 40 متر درج شده باشد، برد مفید آن کمتر است. نکته: دوربین مدار بسته بدون DVR نیز کار میکند، اما اگر از نصب دوربین مداربسته بدون DVR استفاده کنید، از همه قابلیتهای سیستم نظارت تصویری خود نمیتوانید بهره ببرید.

جنس بدنه آن نیز از نوع پلاستیک و برخی موارد فلزی است. اگر در این موارد اطلاعات بهتری داشته باشید میتوانید بهترین حالت و بصرفه ترین حالت دوربین های مداربسته را نصب و راه اندازی کنید. از اینرو در محیط های با نویز بالا باید دقت نمود در صورت انتخاب دوربین های توربو اچ دی که خروجی آنالوگ دارند باید این نکته را مد نظر قرار داد اگر نتوانیم به طریقی به تاثیر نویز محیط به روی سیگنال ها فائق بیاییم خروجی تصویر نامناسب و همراه نویز خواهد بود و لذا در محیط های با نویز بالا استفاده از دوربین های تحت شبکه پیشنهاد می گردد، هر چند این راه کار هزینه بالاتری دارد.

توصیه می کنیم اگر اطلاعاتی در زمینه خرید دوربین مداربسته ندارید، حتما از مشاوران پین ورک کمک بگیرید. علاوه بر موارد گفتهشده، تجهیزات مهم دیگری نیز برای این امر مورداستفاده قرار میگیرند که میتوانید با توجه به نیاز خود از آنها بهره بگیرید. تنظیمات دی وی آر و روش سوکت زدن نیز بصورت عملی انجام میشود. دستگاهی که به دوبین ها نصب میشود و مانند سرور در سیستم های شبکه ای عمل میکند دی وی آر DVR نام دارد و برای کنترل تصاویر، انتقال تصویر و ضبط تصاویر از این دستگاه استفاده میشود. طی چند سال اخیر که لزوم ضبط و انتقال تصاویر باکیفیت در سیستم های نظارت تصویری بیش از پیش احساس می شد، کمپانی ها بمنظور استفاده از تصاویر HD، به ساخت و ارائه دوربین های تحت شبکه روی آوردند.اما مشکل نبود پهنای باند مناسب و خصوصا مشکلات و پیچیدگی های نصب و راهبری سیستم های تحت شبکه، کمپانی ها را به استفاده از فناوری HDSDI در سیستم های مداربسته سوق داد. محاکم، فیلمها و صداهای ضبط شده را مدرک جرم نمیدانند چرا که این موارد بسیار قابل تغییر هستند و امکان تقلب در آنها وجود دارد، از این رو اینها صرفاً اماره، قرائن و نشانه هایی است که در رأی قاضی تأثیر گذار است ، ولی به عنوان مدرک و دلیل نمیتوان آنها را مورد استناد قرارداد.

بگذارید ابتدا درباره هزینه تعمیر دوربین مداربسته توضیحاتی را بدهیم. از دیگر کاربردهای سیستم های مداربسته است. همچنین طراحی و راه اندازی اتاق های کنترل و مانیتورینگ و سیستم های کنترل تردد و سیستم انتقال صوت و تصویر بر روی شبکه، اینترنت و تلفن همراه را بدانند. همچنین برای افزایش میزان تحرک و انعطاف پذیری سیستم و افزایش زیبایی و هارمونی محیط می توان از اتصال بدون سیم استفاده کرد. نصب دوربین های مدار بسته جهت کنترل ترافیک : استفاده از سیستم های کنترل ترافیک می باشد. پس از این که تصاویر مورد نظر در این نوع دوربین های ذخیره شود (به صورت آنالوگ)، این اطلاعات با استفاده از یک کابل کوکاسیال به محل مورد نظر جهت ذخیره سازی انتقال پیدا می کنند. دوربین های مداربسته جهت امنیت و کنترل تردد بکار میروند و در محیط های شلوغ پراستفاده شده اند. بنابراین توصیه میکنیم که دوستانی که علاقمند به آموزش نصب دوربین مداربسته هستند بتوانند تجهیزات شبکه را بشناسند، درباره پیاده سازی شبکه های WAN و LAN ,WIRELESS اطلاعات داشته باشند و حتی تا حدودی نرم افزارهای شبکه و سرورها را نیز شناخت داشته باشند. هارد دیسکِ DVR ها مقداری با دیگر هارد دیسک ها متفاوت است و مقدار ذخیره سازی اطلاعات در آنها بین چند روز تا چند ماه است و پس از آن به صورت اتوماتیک، قدیمی ترین اطلاعات حذف میشود.

اینکه چه مقدار سرمایه برای خرید دوربین در اختیار داشته و هدف از نصب این دوربین ها چه چیزی است و محل نصب آنها کجاست، همه در انتخاب نوع دوربین تاثیر گذار می باشند. 1- آیا میدانید، زمانی هزینهی صرفشده برای نصب دوربین مداربسته، قابل بهرهبرداری است و به یک سرمایه تبدیل خواهد شد که نصب و اجرا استاندارد باشد؟ تقریباً همه دوربین ها دارای یک آداپتور برق هستند که به پریز دیواری معمولی وصل می شوند. به دوربین رساند. یا در مثالی دیگر، در دوربین های جدیدتر به جای استفاده از کابل شبکه، از تکنولوژی اتصال بدون سیم WiFi برای انتقال داده ها استفاده می شود. کاربرد نظارتی سیستم مداربسته به معنای نصب دوربین مداربسته با هدف نظارت بر روند کار، اجرای دستورات یا نظم محیط است. نصب دوربین مداربسته در محیطهای عمومی و محیطهایی که روزانه افراد متعددی از آن جا عبور میکنند، مثل: مجتمعهای تجاری، فروشگاهها، سطح خیابانها، بزرگراهها ممنوع نیست. ولی در برخی مکانهای عمومی که از حساسیتهای بالایی برخوردارند ممنوع میباشد و اشخاص باید برای نصب دوربین مداربسته، مجوز مخصوصی دریافت کنند. هر کدام از این نوع دوربین ها برای مکانهای مختلف کاربرد دارد و باید آنها را برای محل هایی استفاده کرد که مناسب آنها است.

بنابراین، هیچ خطری وجود ندارد که فیلم ضبطشده با وضوح کم یا شطرنجی به سایت zview-cctv نظر برسد. دوربین های مدار بسته محتوای رسانه ای عمومی را پخش نمی کنند ، بلکه فیلم های ضبط شده دوربین های امنیتی نصب شده در محل را نشان می دهند. شرکت ایمن تصویر امرتات از شرکتهای صاحب نام در زمینه واردات و پخش عمده سیستمهای حفاظتی و نظارتی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ با نام ایمن تصویر پویا آغاز و با کسب امتیاز نمایندگی انحصاری بیش از ۶ برند بین المللی در ایران توانسته است نام خود را در بین ۵ شرکت برتر ایران در این حوزه تثبیت نماید. بطور مثال دوربین هایی که در یک شرکت یا بانک نصب میشود با دوبین هایی که در خیابان ها نصب میشوند متفاوت است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار