نصب دوربین مداربسته در 2022 – پیش‌بینی‌ها

همچنین برای افزایش امنیت این دستگاه، از پیچهایی قدرتمند و قفلی مطمئن برای بستن آن استفاده میکنند؛ زیرا دستگاه DVR به خودی خود چندین میلیون تومان قیمت دارد. دوربین مداربسته دام که به گنبدی نیز معروف هستند که بهترین گزینه امنیت ، بررسی و نظارت در فضاهای بسته است. هرچه جنس بدنه دوربین از استحکام بالاتری برخوردار باشد، ارزش و هزینه دستگاه نیز بالاتر خواهد رفت. این اتصال که در اکثر مواقع با استفاده از کابل انجام میگیرد، باید به نحوی باشد که دستگاه DVR تمامی تصاویر دوربین مداربسته را به صورت ویدئویی ضبط و ذخیره کند؛ بنابراین در نصب دوربین مداربسته، به فضای قرارگیری دستگاه DVR نیز توجه داشته باشید. مرحله ی اول خروجیهای دوربین را چک کنید ، دو خروجی بر روی آن قرار دارد که یکی از آنها برای اتصال به منبع تغذیه می باشد و دیگری برای تصویر مورد استفاده قرار می گیرد در مرحله ی بعد خروجی مربوط به تصویر را از طریق کابل تصویر rg-۵۹ به دستگاه DVR متصل کنید و خروجی تغذیه را به منبع برق وصل کنید تا برق مورد نیاز برای دوربین تامین شود. اگر قصد نصب دوربین مدار بسته در فضای بیرون را دارید، دوربین مدار بسته را در ارتفاع 3 متر یا بیشتر نصب کنید، تا دوربین مداربسته در دسترس افراد نباشد.

با توجه به این دلایل و دلایل مشابه دیگر استفاده از دوربین­ مداربسته امروزه بسیار متداول شده است. چه مکان های در خانه بیشتر به دوربین مداربسته نیاز دارد؟ محیط ­های باز: مانند درب ورودی، حیاط و پشت بام که بهتر است برای آنها از دوربین ­های بولت که مجهز به دید در شب (مادون قرمز یا IR) هستند استفاده شود. انتخاب دوربین مداربسته با سیم یا بی سیم؟ اما حتی در این حالت هم اگر آن فرد دوربین را بر محل اشتباهی رها کند، احتمال ایجاد نقاط کور به خاطر این اشتباه انسانی وجود خواهد داشت. 4. انواع دوربین بسیار کوچک با سایزهای ریز که با نام دوربین ریز، مینی دوربین و نانو دوربین هم شناخته میشوند.

در این مطلب شما را با تفاوت انواع دوربین مدار بسته و همچنین کاربرد انواع دوربین مدار بسته؛ اینکه هر کدام برای چه مکان متفاوتی مناسب هستند، آشنا میکنیم. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، قبل از اینکه اقدام به نصب دوربین مدار بسته کنید، باید بدانید که چه نوع دوربین مدار بسته ای برای شما مناسب است. تمامی سیستمهای نظارتی، باید دارای دستگاه ضبط ویدئویی تصاویر دوربین مداربسته باشند. اگر تا به حال برای محل کار یا منزل خود اقدام به خرید دوربین مداربسته کرده باشید حتماً با کاتالوگ عجیب و پر از اطلاعات فنی و نامفهوم دستگاه برخورد کرده اید. افزایش بازدهی پرسنل: کارفرمایان ترجیح می دهند با نصب دوربین های مدار بسته سازمان خود را تحت نظر داشته باشند.

در بسیاری از موارد، واحدها دارای محدوده دینامیکی گسترده برای عملکرد در تابش خیره کننده، نور مستقیم خورشید، بازتاب ها و نور پس زمینه سایت zview-cctv قوی 24/7 هستند. بسیاری از مراکز آموزشی و تربیتی خصوصا مراکز تربیتی کودکان، از سیستم های مدار بسته جهت نظارت بر رشد و فعالیت کودکان و دانش آموزان استفاده می کنند. صرف نظر از مباحث کنترل PTZ، ماموران همچنین قادر خواهند بود با استفاده از تکنولوژی های جدید تشخیص چهره و یا نرم افزار های کنترل تردد از ورود و خروج ها اطمینان بیشتری حاصل کنند. این تکنولوژی از نظر سیگنال رمز گذاری و دریافت تا حدود بسیار بالای مشابه رقیب خود یعنی AHD است.

دوربین مداربسته مینیاتوری ، پین هول یا سوزنی در ابعاد یک قوطی کبریت ، رایج ترین دوربین مداربسته پنهان است. مورد دوم دوربین های بی سیم و وایرلس هست که به صورت تکی یا پکیج های 4 و 8 تایی موجود هستند. دوربین مداربسته بی سیم می تواند بدون وجود کابل و بستر فیزیکی، تصاویر را با استفاده از امواج وایرلس انتقال دهد. مشکل دیگه ی دوربین های مداربسته بی سیم برد پایین ارسال اطلاعات این دوربین ها در مقایسه با دوربین های سیمی است که می توانند مسافت بسیار زیادی را با استفاده از کابل های شبکه پوشش دهند. نقطه مثبت این دوربین ها سهولت در نصب، سهولت امکان جابجایی دوربین مدار بسته و عدم نیاز به پوشاندن کابل می باشد. دوربین مداربسته را به یک منبع تغذیه برق متصل کنید. کابل تصویر از طریق فیش BNC به DVR و دوربین مداربسته متصل میشوند. یک سر کابل تصویر را به DVR و سر دیگر را به دوربین متصل کنید.

شما دو انتخاب برای نصب دوربین مدربست دارید اولین مورد که پیشنهاد ما هم به شما میباشد دوربین های باسیم هست که استاندارد های کامل امنیتی رو در بر میگیره. ذکر این نکته هم ضروریه که امروزه دوربینهای تولید شده ترکیبی از موارد مختلف هستن و بهتر از قبل میتونن تمامی نیازهای کاربران رو پوشش بدن. از این رو انتخاب نوع متناسب با کاربری موردنظر بسیار مهم است. کاربران برای ثبت تصاویر در فاصله ی دور از این دوربین ها استفاده می کنند. نمونه های رایج آن عبارت است از نصب دوربین برای کنترل صندوق فروشگاه، نصب دوربین برای نظارت بر تراکنشهای POS و نصب و راه اندازی دوربین در مکان هایی که معاملات در آنجا انجام می شود. وسایل نقلیه مانند خودرو، ماشین، اتوبوس، قطار، هواپیما و مترو از تکان ها و لرزش های شدیدی برخوردارند، از اینرو استفاده از تجهیزات مداربسته معمولی در چنین محیط هایی امکان پذیر و منطقی نمیباشد. این دستگاه که شاید پیش از این نیز نام آن را شنیده باشید، یک وسیله برای ضبط و ذخیرهسازی تصاویر دوربین مداربسته است. دوربین های مداربسته به ماموران امنیتی و افسران پلیس این امکان را می دهند که بتوانند روی محیط تحت نظارت خود کنترل بیشتر و دقیق تری داشته باشند.

که باید از دوربین دید در شب استفاده کنید. بهترین زاویه هر اتاقی برای نصب دوربین مدار بسته معمولا کنجی از اتقاق است که دیوارها و سقف به هم میرسند. دوربین دام به صورت گنبدی شکل می باشد و اکثرا روی سقف نصب می شود. بنابراین در نصب دوربین مداربسته، به فکر جایی برای جایگذاری دستگاه DVR باشید. در بسیاری مواقع مشاهده شده که افراد برای جایگذاری دستگاه DVR در نزدیک دوربینهای مداربسته و دیگر تجهیزات سیستم نظارت تصویری، نوعی محفظه در دیوار جنب آن میسازند. اگرچه دوربین های نظارتی در بسیاری از موارد دیگر نیز از جمله اهداف نظامی ، پزشکی ، فضانوردی علمی و پژوهشی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین های مداربسته که مجهز به باتری هستند و از امواج Wifi برای انتقال تصاویر استفاده می کنند بهترین و ساده ترین دوربین برای نصب هستند. دوربین مدار بسته – دوربین مدار بسته ارزان قیمت : دوربین مداربسته چیست و لیست قیمت انواع دوربین مدار بسته خانگی و صنعتی به همراه معرفی جامع انواع دوربین مداربسته با لیست قیمت دوربین مدار بسته خانگی حرفه ای و لیست قیمت دوربین مدار بسته ارزان خانگی .

کارفرما ممکن است تصاویر را با استفاده از سیستم انتقال تصویر توسط اینترنت یا شبکه کنترل نموده و بر فعالیت کارکنانش نظاره گر باشد. دوربین های PTZ یا اسپیددام دوربین هایی هستند که قابلیت چرخش و زوم روی هر محل مورد نظر را دارند. دوربین نباید در جهت تابش نور مستقیم خورشید یا مقابل یک لامپ پرنور نصب شود، مورد بعد در این رابطه مربوط به محیط های تاریک است. یکی از مهمترین نکات نصب دوربین مداربسته انتخاب محل جاگذاری دوربین هسات که عموما بهترین محل برای نصب دوربینها مکان هایی هستند که تردد نسبتا زیادی در آنجا صورت میگیرد مثل درب های ورود و خروج، مناطقی که احتمال سرقت در آن جا بیشتر است یا لوازم و تجهیزات مهمی وجود دارد. از انواع دوربینهای مداربسته داهوا میتوان به دوربین مداربسته بولت داهوا، دوربین مداربسته دام داهوا، دوربین ptz و دوربین مداربسته بیسیم یا همان وایرلس اشاره کرد. دی وی ار تمام تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته را دریافت کرده و به یک مانیتور یا تلویزیون ارسال میکند. اگر به دنبال خرید دوربین مدار بسته با کیفیت و قیمت مناسب هستید، محصولات کیانام ارتباط بهترین انتخاب برای شما خواهند بود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار