قیمت سیم آرماتوربندی 1 5 فابریک , سیم مفتولی 1.5 فابریک شهرآهن | foulka

قیمت سیم آرماتوربندی 1 5 فابریک , سیم مفتولی 1.5 فابریک شهرآهن | foulka

به طور کلی در زمان ساختمان‌سازی، میلگردهای افقی و عمودی می‌بایست به یک دیگر به طور دقیق و محکم متصل صنایع مفتولی فولکا شوند. به طور کلی در صنعت ساختمانی، استفاده از این مفتول اهمیت زیادی دارد. چرا که تکه‌های کوجک و بزرگ میلگرد توسط این محصول و با کمک انبر به هم متصل می‌شود. در این بخش در مورد کاربرد و مشخصات خرید سیم یا مفتول آرماتوربندی و عوامل تاثیرگذار در قیمت فروش صحبت می‌کنیم. اما به طور کلی در زمان تولید ابعادی که برای این محصول در نظر گرفته می‌شود، بین 1.5 تا 4 میلی‌متر است. به طور کلی در زمان خرید و فروش سیم آرماتوربندی، به ضخامت مفتول توجه کنید.

  • به طور کلی در صنعت ساختمانی، استفاده از این مفتول اهمیت زیادی دارد.
  • به‌علت وجود فلز روی، این مفتول می‌تواند دمای 600 درجه سانتیگراد و بالاتر از آن را تحمل کند و مقاومت خوبی در برابر خوردگی و سایش از خود نشان دهد.
  • سیم آرماتوربندی فابریک نوعی سیم مفتول سیاه آنیل‌شده است که از کشش میلگرد ساده کلاف 6 تا 8 میلیمتری تا ضخامت دلخواه 1.2 میلیمتر تا 4 میلیمتر تولید می‌شود و بصورت کلاف سلفون‌پیچ شده و در بازار آهن عرضه و فروش می‌گردد.
  • ممکن است سیم آرماتوربندی را تحت عنوان مفتول سیاه ، سیم سیاه ، مفتول ارماتوربندی ، سیم نرم و مفتول آنیل شده نیز بشناسید.
  • اما در ساخت و تولید سیم آرماتوربندی تسمه‌ای، از ضایعات و ورق‌های آهنی و فلزی استفاده خواهد شد.

از این رو برای اینکه یک سازه بتن آرمه به بهترین عملکرد خود برسد از سیم آرماتوربندی در ساختار آن استفاده می شود. سیم آرماتوربندی از نظر نوع ساخت در دو نوع فابریک و تسمه در بازار عرضه می‌شوند. هر کدام از این مفتول‌ها کیفیت، مرغوبیت و کاربرد منحصر به‌ فرد و متفاوتی دارند. از جمله این مزایا این است که قیمت مفتول آرماتوربندی و کلیه محصولات به صورت آنلاین مقرون به صرفه تر است.

خرید سیم آرماتوربندی ( مفتول سیاه )

سیم مفتول آرماتوربندی یکی از کاربردی‌ترین محصولات فلزی موجود در بازار است که بسیاری از صنایع فعلی وابستگی بالایی به این کالای پر مصرف دارند. یکی از انواع سیم مفتول موجود، سیم مفتول آرماتوربندی است، همان‌طور که از نام آن پیداست بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان‌سازی دارد. این محصول به دو صورت کلاف و شاخه در بازار موجود است و نوع کلاف آن به سه دسته تقسیم می‌شود. در ادامه این مطلب بیش‌تر در خصوص انواع سیم آرماتوربندی بدانید و با قیمت های این نوع مفتول آشنا شوید ، جهت استعلام قیمت و یا دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان فروش فولادین تماس حاصل نمایید .

نحوه تولید سیم آرماتوربندی یا مفتول سیاه

میلگرد 6.5 میلی‌متری را طی سه مرحله توسط دستگاه‌های مخصوص می‌کشند و در ابتدا به میلگرد 4.5 میلی‌متری تبدیل کرده و سپس کشش را ادامه داده تا در نهایت مفتول 1.5 میلی متری حاصل شود که به آن مفتول فابریک می‌گویند. در صنایع سیم آرماتور بندی را به دو روش فابریک تسمه و فابریک تولید می شود چرا که تولید به شیوه های متفاوت یک سری ویژگی را به محصول نهایی می دهد. به عنوان مثال انواع فابریک از مقاومت بالاتری نسبت به انواع تسمه دارد به این دلیل که فابریک از میلگرد 6.5 میل تولید می شود ولی انواع تسمه را از بازیافت ضایعات ورق می سازند. برای تولید سیم آرماتور بندی وایرود (همان میلگرد 6.5 میل) را به درون دستگاه های کشش می فرستند تا ضخامت آن کاهش یابد و به 1.5 میلیمتر برسد. پس از آن محصول را به دمای 900 درجه سانتیگراد رسانده (مرحله آنیل کردن) تا مقاومت الاستیسیته در این محصول افزایش یابد. این مرحله باید با مدت زمان معین و دقیقا تا دمای 900 درجه انجام شود چرا که کیفیت بالای مفتول به دقت این مرحله بستگی دارد.

مفتول سیاه (black annealed wire) نوعی سیم فلزی است که در بازار با نام های مفتول پخته شده، آنیل شده و یا سیم آرماتور نیز شناخته می شود. این مفتول از فولاد گالوانیزه نشده ساخته شده، و از آنجایی که خاصیت انعطاف پذیری دارد از آن در صنایع مختلفی به کار برده می شود. به مفتول گالوانیزه به علت رنگ سفید و درخششی که دارد مفتول سفید گفته می‌شود. قیمت سیم آرماتور بندی به انواع، سایز، اندازه و کیفیت آن بستگی دارد که برای خرید باید آن‌ها را در نظر گرفت. سیم 1.5، سیم 2.5، سیم آرماتوربندی فابریک (بستن آرماتور)، سیم قالب بندی یا نجاری (بستن قالب) این محصول در دو حالت کلاف و شاخه در بازار به فروش می رسد و نوع کلاف آن به سه دسته تقسیم می‌شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار