طراحی داخلی رستوران های مدرن و سنتی با مهران طاهری

به دلیل اینکه این سنگ ها از انواع زینتی هستند، در نمای داخلی و بیرونی مجتمع ساختمانی و یا محوطه سازی باغها استفاده می شوند. در این میان برخی خدمات جانبی و ضروری می تواند رضایت مشتری را افزایش دهد. در انتخاب رایحه دقت کنید تا خیلی تند و محرک نباشد برخی از مشتری ها به بوهای تند حساسیت دارند. به طور کلی طراحی دکوراسیون رستوران نیز مانند یک خانه و یا حتی با جزئیات بسیار بیشتری انجام میگیرد و طبیعتاً در این زمینه، انتخاب سبک دکوراسیونی مناسب نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود. در هر رستوران به طور معمول با یستی به ازای هر 40 یا 50 نفر جمعیت و صندلی، یک سرویس بهداشتی در نظر گرفته شود. ممکن است هزینه برای تغییرات کلی و یا تغییر ملک نداشته باشند اما با بازسازی کافی شاپ خود، حتی با تغییری در نمای آن و یا در فضای داخلی و دکوراسیون، می توان تغییراتی عمده که مورد پسند مشتریان باشد به هدف خود دست پیدا کنند. در نظر داشته باشید، مشتریان شما حتما برای شستشوی دست هم که شده به سرویس بهداشتی مراجعه می کنند پس حتما توجه خاصی به ظاهر و فضایی که این نقطه از رستوران دارد داشته باشید.

در طراحی داخلی این رستوران طراحان سعی کرده اند از عناصر مختلف به کار رفته در دکوراسیون های داخلی و فضاهای بیرونی در ایتالیا به ویژه میلان الهام بگیرند. این سنگ ها از نظر مقاومت ضعیف هستند، برای همین است که در نمای ساختمان از آن استفاده نمی کنند. بعد از مدتی که ساختمان کافی شاپ دچار فرسودگی میشود و قدیمی و کهنه به نظر می آید معمولا صاحبان کافی شاپ تصمیم بازسازی میگیرند چون تخریب و ساخت مجدد آن هزینه بسیار زیادی میطلبد. باید شما را به تماشای مبلمان چوبی تیره، کاشی کاری های سنتی و تیرهای سقف قدیمی مهمان کنیم. شاید اغراق نکرده باشیم اگر بیان کنیم دکوراسیون داخلی و نمای کافی شاپ یکی از اصلی ترین قسمت ها برای جذب مشتری است. یکی از معروف ترین سنگ ها که در تمام دنیا شناخته شده است، سنگ تراورتن حاجی آباد است.این سنگها برشکای فوق العاده ی داشته و ظاهر این سنگ ها بصورت طرح ابر و باد و موج دار هستند. این سنگ ها در نمای بیرونی ساختمان و طراحی داخل منزل صورت می گیرد. این سنگ ها سطح آینه ای و قابلیت صیقل دهی بالایی دارند. مقاومت این سنگ ها در برابر هوازدگی بالا بوده است، همین علت باعث شده که در نمای ساختمان از آن استفاده می شود.

با این حال به دلیل بالا بودن کیفیت، از نظر قیمت نیز کمی گرانتر از رستورانهای دیگر میباشد. این سبک می تواند مدرن یا سنتی باشد که مدیر رستوران با در نظر گرفتن مکان، متراژ، سبک غذاها و ویژگی های مشتریان، آن را مشخص می کند. این نوع سنگ در طرح ریزی نمای بیرونی مجتمع، ساخت پلها و ساخت تونل در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. در این صورت چون آشنایی زیادی با منطقه نداریم و کافی شاپ های آنجا را به درستی نمیشناسیم اولین چیزی که به آن توجه میکنیم تمیزی و ظاهر زیبای کافی شاپ و نوع دکوراسیون و طراحی داخلی آن است و در صورتی که نمایی جذاب و تمیز داشته باشد به داخل کافی شاپ رفته و سفارش خود را ثبت میکنیم. و با کمی صیقل دادن به یک سنگ بی نظیر زیبا تبدیل می شود. غذاهایی معطر، باکیفیت و خوش طعم که به معنای واقعی کلمه میتوانند انتظار شما از یک رستوران عربی در تهران را پاسخ دهند.

ترکیب رنگ آن و مواد تشکیل دهنده ی آن پرظرافت و ساده هستند و همین فضا آن را صمیمی و دلپذیر می کند. استفاده از رنگ های پر هیجان و وسایل و عناصر که به ایجاد اشتهای بیشتر کمک می کند از عناصر اولیه طراحی این گونه فضا ها می باشد. این سنگ نوعی از مصالح ساختمانی است که گرانیت در این گروه قرار دارد. از قرار گرفتن خرده سنگ های تراورتن سنگ آنتیک بدست می آید که در گروه سنگ های دکوراتیو قرار دارد. تصمیم میگیرند با تغییر بخشی از قسمت های ساختمان نمایی جدید را خلق کنند و اینجا اهمیت بازسازی کافی شاپ مشخص می شود زیرا در صورت بازسازی قسمت هایی از کافی شاپ هزینه به صرف تر و معقولی صرف می شود و در عوض نتیجه ای مطلوب به دست می آید. در نتیجه تمام رستوران یک تم سنتی به خود میگیرد که حال و هوای خوبی به حاضرین میدهد. دیوارهای تالار رستوران­ به دلیل ضوابط بهداشتی باید سنگ شوند در نتیجه در زمان طراحی باید این مسئله را نیز مد نظر داشت. این سنگ برای دکوراسیون داخلی منزل استفاده می شود.

این رستوران یعنی رستوران طعم ماهی رستورانی دنج اما بسیار معروف است و یکی از برترین رستوران های طنجه به شمار می رود و به دلیل دنج و کوچک بودن آن تنها 7 میز برای پذیرایی دارد پس اگر تصمیم دارید وعده غذایی را در این رستوران صرف کنید، باید زود تصمیم بگیرید. یکی از آرزوهای من این است که اگر موقعیتش را داشته باشم یک کافه یا رستوران کوچک راه اندازی کنم و فکر می کنم خیلی از شما عزیزانی که این مقاله را می خوانید در این آرزو با من هم نظر هستید ، اما اگر مایل نیستید که کافه یا رستورانی برای خود داشته باشید ، مطمئن هستم که حداقل دوست دارید گاهی در یک جای خوب که به شما حس آرامش می دهد چیزی میل کنید. اگر شما از آن دسته افرادی نیستید که فقط رویا پردازی می کنند، بلکه برای اهداف خود برنامه ریزی کرده و قدم به قدم به سمت آن حرکت می کنید، این مطلب کاملا برای شما مناسب خواهد بود.

این نقاشی ها به نمای ساختمان کمک می کنند که جلوه ی ساختمان را دوچندان و زیباتر کنند، البته باید توجه به تمام استانداردهایی که در امر رنگ آمیزی مهم هستند ،لحاظ شود و اینکه از رنگ های مرغوب و باکیفیت استفاده شود. در رستوران هایی با سبک مدرن می توان از طرح ها با رنگ های آبی روشن و خاکستری. این سنگ در گروه سنگ های آذرین درونی است و به رنگ سبز، سیاه و خاکستری مایل به سبز هستند. در زندگی روزمره تمام ما انسان ها رنگ نقش زیادی دارد، رنگ به زندگی ما، رنگ و لعاب می دهد. در فضای باز و عمومی رستوران، یک بخش بزرگ و مشکی و مجزا قرار دارد که نقش میز صبحانه را ایفا کرده و به آشپزخانه نیمه اپن راه دارد. مثلا این سنگ ها را در پیاده رو ها، نمای ساختمان، زیرسازی جاده ها و یا در مجتمع های تجاری بزرگ مشاهده می کنیم و خیلی از مکان ها هستند که از سنگ استفاده کرده اند و البته هر کدام ویژگی مخصوص به خود دکوراسیون داخلی رستوران را دارند. اگر برای خرید یا پیاده روی به بیرون از منزل برویم، متوجه کاربرد سنگها در پیرامون خود می شویم. این سنگها در برابر عواملی نظیر، هوازدگی و یا بارانهایی موسوم به اسیدی مقاومت ناچیزی را از خود نشان می دهند، به دلیل مقاومت پایینشان، در نمای داخل ساختمان استفاده می شوند.

از این رو باید برای رستوران ها تهویه مناسبی را در نظر داشت. از این رو بهترین سنگ در نما که در برابر تمام عواملی که ذکر شده مستحکم باشد، سنگ تراورتن است. نوع سنگ، یکی از مهم ترین پارامترهای تاثیر گذار بر روی قیمت طراحی نما و دکوراسیون داخلی است. این سنگ از استقرار قطعه هایی از سنگهای تراورتنی بوجود آمده است و نام دیگر این سنگ، سنگ قیچی است. این سنگ ها در گروه سنگ های رسوبی قرار دارند. سنگ های مرمریت شامل: مرمریت خوی، کوه سفید، دهبید، کویر کاشان هستند. رنگ ظاهری این سنگ ها سفید، خاکستری، قهوه ای مایل به قرمز، زرد، قرمز و قهوه ای میباشد. ظاهر این سنگ ها به رنگ قرمز، سفید، خاکستری، ارغوانی و سبز هستند، این سنگ ها ی زیبا، نسبت به بقیه سنگ ها از قیمت بالایی برخوردار هستند. بهترین نوع سنگ که در دکوراتیو نمودن ساختمان استفاده می شود، سنگ آنتیک است، ویژگی این سنگ، رنگ و ظاهر مناسب آن و همچنین مقاومت بالایی است که دارد. از گران قیمت ترین نوع سنگ، سنگ گرانیت است که با کمی صیقل دادن جذابیت زیادی به خود می گیرد. عنصر زیبایی شناسی یکی از اصلی ترین موارد در طراحی کافی شاپ می باشد تا جایی که در بعضی موارد کاربردی بودن فضا را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

طراحان حرفه ای بر اساس سلیقه و کانسپت پلان اصلی رستوران بهترین گزینه ها را طراحی می کنند. رستوران enso بصورت ترکیبی و بر اساس سبک های مدرن و صنعتی دیزاین شده است. زمانی که برای اولین بار به رستوران و یا کافی شاپی می روید که از طعم غذاهای آن اطلاعی ندارید، فاکتور هایی که باعث جذب شما برای صرف وعده ای در رستورانی می شوند، علاوه بر دکوراسیون داخلی، ساختار ساختمان و بنای بیرونی آن است که چقدر شیک و مدرن باشد و ما را به رفتن به آنجا تحریک نماید. کافی شاپی که طراحی داخلی مناسب و نورپردازی درست و به جا داشته باشد حس امنیت و آرامش را به مشتری القا می کند و هم چنین با طراحی داخلی هدفمند کافی شاپ می توان به فضایی جهت تشکیل خاطرات جمعی تبدیل گردد. یکی از اولویت ها و دغدغه های صاحب رستوران ها، با توجه به بازار رو به پیشرفت به سمت مدگرایی و تمایل مردم در حرکت به سمت زندگی لوکس و مدرن، این است که بتوانند با توجه به افزایش رقبا در صنف خود، همچنان در صدر و پر مشتری بمانند.

این سنگ ها برای نمای ساختمان و کف و پله ها استفاده می شود. جنس این سنگ ها از سنگ های رسوبی و دگرگون تشکیل شده است. عمق این محفظه ها باید: ۵۶ سانتی متر باشد. از ماسه سنگ ها در نمای درونی و بیرونی ساختمان استفاده می کنند. کاربرد ماسه سنگ ها در دیوارپوش ها، پوشش سقف، بالکن، استخر و پاسیو می باشد. بهترین نوع این سنگ ها ماسه سنگ و سنگ آهکی دولومیتی هستند، چون در برابر فشار بالا، مقاوم و دارای وزن مناسب هستند. این سنگ در برابر هوازدگی مقاوم و مستحکم هستند و بیشتر در سطح پله ها و کف زمین کاربرد دارد. یکی از ویژگی های این سنگ مقرون به صرفه بودن این سنگ است که در نمای ساختمان بیشتر استفاده می شود. این رستوران در منوی غذایی خود انواع غذاهای آسیایی، خاورمیانه ای و اروپایی را جای داده تا از هر نوع قشر و سلیقه ای و بارا بودن هر نوع ذائقه ای بتوانند از این رستوران استفاده نمایید. به دلیل قرارگیری در منطقه تاریخی و اصلی در این رستوران رویداد¬هایی از قبیل برپایی نمایشگاه، جلسات موسیقی، کارگاه¬های آموزشی که هنرمندان مدرن از مناطق مختلف قصد برگزاری آن را دارند، در این رستوران برگزار می¬شود.

برای افزایش رضایت مشتری علاوه بر استفاده از تهویه مناسب، باید رایحه ای خوش و مطبوع نیز در رستوران پخش شود. کافه چای بار در باغ تاریخی انجمن خوش نویسان ایران قرار دارد. ستونها از مواردی هستند که اگر در جای مناسبی قرار نگرفته باشند میتوانند ظاهر نازیبایی را در فضا به وجود آورند. یک رستوران خوب طراحی شده باید دارای سیستم های حرارتی و برودتی مناسب باشد تا در همه فصول امکان بهره برداری وجود داشته باشد. جنبه ی اول غذایی که در کافی شاپ وجود دارد و جنبه ی دوم اتمسفر و حسی که از طریق فضای کافی شاپ به انسان ها منتقل می شود مهم می باشد. بازدیدکنندگان از طریق یک درگاه ماه وارد رستوران میشوند. یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی طراحی ساختمان نوع سنگ است که می خواهیم به نوع سنگ اشاره کنیم:ویژگی های یک سنگ مرغوب و با کیفیت شامل: استحکام و مقاومت، جلاپذیری، مقاوم در برابر فرسایش، قابلیت برش دادن و صیقل خوردن، قابلیت شست و شو، مقاوم در برابر تغییرات آب و هوا، پایدار در برابر مواد اسیدی و قلیایی می باشند، تمام موارد ذکر شده نشانه ی یک سنگ با کیفیت است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار