ساخت روابط با دوربین مداربسته

قیمت بالاتر دوربین های تحت شبکه یکی دیگر از اشکالات استفاده از آنها نسبت به دوربین های آنالوگ است که البته با توجه به هزینه کابل کشی کمتر به خصوص در پروژه های بزرگ مقرون به صرفه خواهد بود. از دوربین مدار بسته برای اولین بار در سال 1942 در زمینه هوا و فضا در آلمان استفاده شد و پس از 30 سال این تکنولوژی به طور رسمی پا به عرصه ظهور در انظار عمومی گذاشت و برای کنترل ترافیک در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. هر دوربین همانند یک وسیله در شبکه عمل می کند و به وسیله شناسه شبکه ip و در قالب الگوها و قوانین شبکه به مرکز کنترل متصل می گردد. اگر گاراژ شما جداست ، نصب این دروبین ها به شما کمک می کند همیشه این نواحی را تحت کنترل داشته باشید. این شرکت، نرمافزار کنترل دسترسی اختصاصی را به همراه دوربین دام هایک ویژن و سایر دوربینهای خود ارائه میدهد. دوربین های دام معمولا دید در شبی با برد متوسط دارند و در صورت نیاز به برد زیاد برای دید در شب بهتر خواهد بود از دوربین بولت استفاده کنید و یا پروژکتور مادون قرمز در کنار دوربین نصب کنید.

نمای بیرونی – گاراژ و یا راه ورودی : گاراژها هدف مشترک سارقین است ، زیرا یکی از ضعیف ترین نقاط ورودی محسوب می شود. امروزه انواع مختلفی از دوربین های مدار بسته برای محیط های داخلی و خارجی وارد بازار شده اند و یکی از مهم ترین مسائلی که باید در نظر بگیرید این است که بهترین مکان برای نصب دوربین مدار بسته کجاست! بر روی مکان مورد نظر نشانه هایی را مشخص کرده تا روند دریل کاری به راحتی انجام شود و سپس دوربین در آن محل نصب می شود. دوربین مداربسته بولت قابلیت نصب بر روی دیوار و سقف را دارند و هم برای مکان بسته و هم برای فضای باز استفاده می شوند. حسب بر مکان نصب دوربین های مداربسته دارای انواعی از قبیل دام یا سقفی ، باکس یا جعبه ای ، اسپید دام یا چرخان و بولت با بدنه استوانه ای شکل هستند . این نوع دوربین ها بدنه ای استوانه ای شکل دارند و معمولا از جنس فلز هستند. این نامگذاری به خاطر شکل استوانه ای این نوع از دوربین ها می باشد. یک دوربین داخلی خوب باید از یک دید مناسب برخوردار باشد که در این صورت می توانید آن را در گوشه بلندی و یا بالای قفسه ای قرار دهید.

قوانین خاص مربوط به دوربین و حریم خصوصی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ، بنابراین عاقلانه است که قوانین محلی ( و انجمن صاحبان خانه های محلی ) را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دیگر نیازی به لغو نصب ندارید. افراد دیگر راهی برای بررسی اعضای خانواده یا حیوانات خانگی خود می خواهند. اتاق های خواب و حمام – اصرار برای مراقبت از بچه ها یا افراد مسن در خانه شما قابل درک است. اگر می خواهید یک شبکه کامل از دوربین های امنیتی در خانه داشته باشید که در سیستم امنیت خانه شما ادغام شده اند ، هزینه ها افزایش می یابد. برخی از مالکان خانه ترجیح می دهند یک دوربین ساختگی را به عنوان دکور نصب کنند و از آن با یک دوربین واقعی که کمی پنهان تر است پشتیبانی کنند ، در حالی که برخی دیگر از افراد محافظ سنگینی را به دور دوربین اضافه می کنند تا آسیب دیدن آن دشوارتر شود. یکی دیگر از مشهورترین انواع دوربین مدار بسته، دوربینهای Varifocal هستند.

نور مادون قرمز می تواند از پنجره ها و سایر اشیا شیشه ای منعکس شود و تصاویر شما را بخصوص در تاریکی پنهان کند. در طول روز دوربین ها مانند چشم انسان کار می کنند ، اما وضوح دوربین فاصله دوربین را محدود می کند. به بیان دیگر، هرچه وضوح یک تصویر بالاتر باشد، کیفیت این تصویر نیز بیشتر است. دوربین یکی از عواملی است که بر قیمت دوربین مداربسته تاثیر بسیار بالایی دارد زیرا برای داشتن یک خروجی بهتر یک دوربین با وضوح بالا نیاز است، اما باید بدانید که خروجی فقط به ورودی بستگی دارد. هنگامی که تصمیم به خرید دوربین های مدار بسته دارید ، مهم است که بدانید دلیل دقیق نیاز شما به دوربین چیست. دوربین های مدار بسته را مستقیما زیر نور خورشید قرار ندهید. صاحبان کسب و کار و حتی کاربران خانگی، تمایل دارند که از محل مورد نظر خود، ویدئوهایی را داشته باشند تا در مواقع لزوم آن را بررسی کنند. با روشن کردن دوربین ها و به دنبال آن نمایشگر و DVR شروع به کار کنید.

دوربینهای مدار بسته داخلی از جمله ارزانترین سیستمهای نظارتی محسوب میشوند. شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که هزینه نصب انواع دوربین مدار بسته چه قدر است ؟ دقت داشته باشید که برای برقراری ارتباط با دوربین ها در این روش شما باید آی پی کارت شبکه سیستم خود را در رنج آی پی دوربین ها قرار داده و وارد تنظیمات دوربین شوید. یکی از روش های نصب دوربین های مدار بسته استفاده از سیستم آنالوگ می باشد. همچنین به راحتی می توان با قرار دادن دوربین های بولت در یک پوشش آنها را ضدآب کرد و به همین دلیل می توان از آنها در محیط های باز نیز استفاده نمود. دوربینهای C-Mount معمولاً حجیم هستند، مانند دوربینهای گلوله، که بهعنوان یک بازدارنده بصری برای فعالیتهای مجرمانه عمل میکنند.

آیا یک دوربین برای محیط داخل می خواهید و یا محیط بیرون ؟ نمای برونی – حیاط : نصب دوربین مدار بسته در حیاط کمک می کند تا نظارت کاملی بر خانه و محیط بیرون داشته باشید و عبور و مرور به این نواحی را تحت نظارت داشته باشید. اگر لازم است دوربینی محیط بیرون پنجره را نشان دهد ، قرار دادن لنز در نزدیکترین حالت ممکن به شیشه و / یا نور پس زمینه در فضای باز ( شاید با چراغ های آشکارساز حرکت ) دو اقدام برای به حداقل رساندن تابش خیره کننده است. به شما توصیه میکنیم قبل از اقدام به نصب دوربین مداربسته این مقاله را تا انتها بخوانید. توصیه می شود DVR را درون محفظه قفل شده نگه دارید تا حتی اگر شخص غریبه ای بخواهد به آن دسترسی داشته باشد ، نتواند فیلم های ضبط شده را از بین ببرد. اگر بخواهید مراحل نصب را به تکنسین های حرفه ای آس بسپارید ، بسته به نوع دوربینی که انتخاب می کنید و فاکتورها و سایر خدمات دیگری که انجام می شود ، هزینه های نصب متغیر خواهد بود.

نصب دوربین مدار بسته داخلی می تواند به راحتی یافتن محل مناسب ، اتصال به برق ، روشن کردن آن و همگام سازی با برنامه تلفن همراه یا دسک تاپ باشد. دوربین مدار بسته C-MOUNT دارای لنز متحرک و قابل تعویض است.این قابلیت کاربرد های مختلفی را برای این نوع دوربین تعریف می کند. در نتیجه سیستمی وجود دارد که در آن دوربین و مانیتور از طریق شبکه اصلی تغذیه می شوند ، یک کابل چند محوری سیگنال ویدئویی را از دوربین به مانیتور منتقل کرده که امکان طراحی بسیار پیچیده ای را برای انعطاف پذیری بیشتر فراهم می کند. یکی دیگر از مزایای دوربین های بی سیم وای فای این است که برای نصب و راه اندازی به دستگاه DVR نیازی ندارند و باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها می شود.

گاها کارفرمایان بدون اجازه کارمندان را تحت کنترل دوربین مدار بسته قرار داده اند و همین امر سبب شکایت از آنها به علت نقض حریم سایت zview-cctv خصوصی شده است. سیستم دوربین مداربسته در مجتمع های مسکونی با هدف کنترل ورود و خروج افراد و خودرو ها و بالا بردن ضریب امنیتی ساختمان در برابر ورود افراد غریبه یا سارقین نصب می شود. هرکسی مجبور نیست با سارقین و دزدها سر و کار داشته باشد. سعی کنید در خرید دوربین مدار بسته دقت کنید و مدلی را خریداری کنید که متناسب با آب و هوای منطقه زندگی و یا کار شما باشد. در نظر داشته باشید که مراحل نصب انواع دوربین مدار بسته کار دشوار و حساسی است و باید حتما توسط متخصصین حرفه ای شرکت آس انجام شود! از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید. بهترین مکان برای قرارگیری دوربین مداربسته در محیط بیرون ، بالای درب گاراژ و یا قسمت عقب و جلویی ایوان است. مکان هایی که نباید دوربین مداربسته نصب کرد! نمای داخلی – مناطق مشترک : قرار دادن دوربین در مکان هایی همچون آشپزخانه یا اتاق نشیمن راهی عالی برای دیدن اینکه آیا بچه ها همان کاری را انجام می دهند که قرار است انجام دهند ، آیا پرستار کودک مراقب است ، حیوانات خانگی چه کاری را انجام می دهند یا برای بررسی کمک های خانگی مانند نظافتچی و تعمیرکار می باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار