سئو تکنیکال یا سئو فنی چیست؟

اگر این کار درست انجام شود، نتیجه آن دریافت رتبههای بهتر خواهد بود. سپس به آنها پیشنهاد همکاری دهید تا بتوانید لینک های با کیفیت دریافت و به مخاطبان جدید دسترسی پیدا کنید.مطالعه مقاله سئو سایت هتل می تواند مفید باشد. با شرکت در کلاس سئو آریا تهران میتوانید در مدت زمان کوتاهی اصول سئو را یاد گرفته و مدرک بین المللی فنی و حرفه ای دریافت کنید. بنابراین سئو استراتژی بازاریابی بلند مدت است. اگر ساختار و چیدمان یک وبسایت مطلوب نباشد و دستهبندیهایی که برای آن در نظر گرفته میشود، دسته بندی مناسبی به نظر نرسد، کاربر پس از ورود از سایت خارج میشود؛ اما اگر شرایط برعکس آنچه گفته شد باشد، فرد میتواند مدت زمان به نسب طولانی را در سایت شما مشغول به گشت و گذار شود که این موضوع بسیار برای سئو سایت شما اهمیت خواهد داشت؛ بنابراین یکی دیگر از مواردی که در آموزش سئو تکنیکال به چشم میآید را میتوان این موضوع در نظر گرفت. یکی از مهم ترین المان هایی که در هر محتوایی به کار می رود و با سئو کردن آن می شود نسبت به خیلی از رقبا شرایط بهتری پیدا کرد، سئو تصاویر (به انگلیسی: Image SEO) است. فرمت PNG: تصاویر در این فرمت عموما کیفیت بالایی دارند اما سایز آنها نیز بزرگ است.

در تمامی وبسایتها نیز این موضوع دیده میشود و شما در بالای صفحه لینکهای را مشاهده میکنید که جایگاه شما را در صفحه که هستید و صفحههایی که تا به حال باز کردید نشان میدهد. 2- Mobile-First: امروزه بیشتر ترافیک وبسایتها از طریق گوشی موبایل است. بسیاری از افراد سئوی فنی را نادیده می گیرند؛ ولی نقشی که سئو تکنیکال برای دریافت ترافیک ارگانیک ایفا می کند، بسیاری بااهمیت است. اولین سوالی که باید پیش از شروع آموزش سئو تکنیکال پاسخ آن را بدانید، این است که سئو تکنیکال چیست؟ بله یعنی اگر شما در کلمه کلیدی طراحی سایت اولین لینک طبیعی گوگل باشید ماهیانه چیزی در حدود ( ۳۶۰۰-۳۶۰۰۰ ) بازدید کننده تنها از همین کلمه کلیدی دارید! اگر سایتهای دیگر مطالب شما را به اشتراک بگذارند و به شما لینک دهند، اهمیت سایت شما از نظر گوگل بالا میرود. شاید از نظر شما و کاربران ای محتوا ها متفاوت باشند ولی از نظر ربات های گوگل آن صفحات را محتوای تکراری شناسایی می کنند. بعد از راه اندازی سایت متوجه میشوید که دهها هزار سایت دیگر در زمینه کاری شما فعال هستند! این یک فایل کدنویسی شده XML ای است که آدرس صفحات شما در آن قرار گرفته شده است.

برای اینکه این اتفاق بیفتد، موتورهای جستجو یک سری الگوریتم تعریف کردهاند که شما باید سایت خودتان را نسبت به آن الگوریتمها بهینه کنید. بهتر است نام انتخابی شما برای تصاویر، توضیح مختصری از محتوای تصویر شما باشد. در واقع کدهای نشانهگذاری اسکیما مانند سیگنالهایی عمل میکند که به گوگل میفهماند این قسمت از سایت درباره چه چیزی نوشتهشده است. برای هر عکسی که در وبسایت خود استفاده میکنید نکات زیر را رعایت کنید تا برای موتورهای جستجو بهینهسازی شده باشند. In server.js Russ از یک چارچوب خارجی مشترک به نام Express استفاده می کند تا برنامه ما را با شنونده پورت مورد نیاز و روش های پاسخ مورد نیاز برای ارائه برنامه ما در شبکه راه اندازی کند. به عنوان یک امتیاز، مطمئن خواهید شد که رویکرد سئوی شما همیشه با آخرین روندها به روز است و از رکود آن جلوگیری می کند. سایت خود را برای لینک های از دست رفته در 90 روز گذشته با استفاده از ابزاری (به عنوان مثال، Majestic ، Ahrefs ، CognitiveSEO) بررسی کنید.اگر لینک های زیادی را از دست داده اید، این ممکن است دلیل افت رتبه شما باشد.

ممکن است بخواهید برخی از صفحات خود را ایندکس نکنید، پس به کراولر اجازه دسترسی به این صفحات را نمی دهید. بنابراین، شما ممکن است بخواهید صفحاتی را که به ربات های جستجو برای شناخت موضوع شما کمک نمی کنند را حذف کنید. برای عبور از این چالش، شما می توانید از Push State History API استفاده نمایید. همچنین میتوانید با دنبال کردن مقالات ما اطلاعات کافی در این زمینه کسب نمایید و در صورت داشتن زمان کافی بهینه سازی اولیه وردپرس را پیاده سازی نمایید. اما در واقعیت این بخش از سئو اصلا هم ترسناک نیست و بخش سختی به حساب نمیآید فقط کافیست شما شناخت کافی از آن داشته باشید. از طرفی سئو تنها برای جستجوگرها نیست و میتواند به کاربرپسند بودن سایت نیز کمک کند.

خیلی از کارشناسان سئو سعی میکنند زیاد سمت سئو تکنیکال نروند و سالی یک بار این بخش را چک میکنند. همه موتورهای جستجوگر از جمله گوگل با کمک رباتها، صفحات مختلف سایت را بررسی میکنند و آنها را ایندکس میکنند. حالا علاوهبر گواهینامه SSL میتوانید از افزونههای امنیتی وردپرس نیز استفاده کنید که دو نمونه از بهترین آنها را در قسمت زیر نام بردهایم و با خرید آنها میتوانید امنیت سایت را بسیار بالا ببرید. تصور کن هرکسی سرچ بزنه خرید موبایل وبسایت تو لینک اول باشه، بنظرت چقدر در ماه فروش خواهی داشت؟ آنها به محتوایی که یک محصول را به درستی معرفی میکند احتیاج دارند تا بتوانند برای خرید تصمیم گیری کنند. یکی از دلایل این است که آنها محتوایی را که به نظر مردم قابل اشتراک هست را تولید نمی کنند.

سئو داخلی یا درون صفحه چیست؟ سلام. بله، سورس کد مربوط به مثال ها و پروژه های طراحی شده درون فصل مربوطه قرارداده شدن. در واقع شما با دادن این برچسب به گوگل می گویید که نمی خواهید آن لینک را بررسی کند. تمامی کارداران اول بهینه سازی وب سایت داخل برگه شما مانند دادههای متا، تگهای هدر، نسخه برداری روی شیت، دادههای ساختاریافته و غیره بر طریق سکو بندی تصاویر بوسیله گوگل اثر میگذارد. تصاویر با اندازه بسیار بزرگ منجر به کاهش سرعت بارگذاری وبسایت می­شود. First Input Delay (FID): مدت زمان لازم تعامل کاربران با اجزای موجود در یک صفحه وب را اندازه گیری میکند. چرا نباید به سئو به عنوان یک راه حل کوتاه مدت نگاه کنیم؟ از همین جهت باید از فایل robot.txt در راستای حل این مشکل کمک گرفت. استفاده از هاستینگ سریع و پر سرعت، استفاده از DNS ، کم کردن حجم فایل های عکس، فشرده کردن فایل ها و صفحات، آپدیت کردن پلاگین ها از اقداماتی هستند که به سریع شدن سایت شما کمک می کند. در این مقاله سعی کردیم بهترین های فریلنسرینگ ایرانی را به شما معرفی کنیم. گوگل و سایر موتورهای جستجو سعی دارند بهترین نتایج ممکن را به کاربران خودشان نمایش دهند بنابراین رباتهای گوگل صفحات وب را بر اساس عوامل مختلف خزش کرده و ارزیابی میکنند.

این مشکل بیشتر برای فروشگاههای اینترنتی رخ میدهد که یک محصول دارند اما برای آن پنج رنگ گوناگون در نظر گرفته شده است، اگر برای هر یک از رنگها یک محتوای جداگانه در نظر گرفته شود که مطالب آن به جز نوع رنگ یکسان هستند، باید منتظر واکنش منفی گوگل در راستای سایت خود باشید. مثلا در سایت های فروشگاهی مدل ها و رنگ های مختلف یک کفش را قرار می دهید که جز در چند مورد محتوای یکسان دارند. و یا یک پیام ” این صفحه از دسترس خارج شده است” نمایش دهید. اگر مطمئن نبودید که از کنونیکال یا ریدایرکت استفاده کنید، پیشنهاد میکنیم که مقاله “تفاوت ریدایرکت 301 و تگ کنونیکال” را مطالعه نمایید.

در آموزش سئو تکنیکال شرایطی ذکر میشود که شما میتوانید با کمک از آنها مشکلات صفحات تکراری یا به اصطلاح duplicate content را برطرف کنید تا مشکلی برای سئو سایت پیش نیاید و نتیجهی منفی بر رتبه کسب شده نیز نگذارد. لازم است ذکر شود قالبهای فایل JPEG 2000، PNG و GIF از آن پشتیبانی نمیکنند. همچنین لازم به ذکر است که این فریم ورک یکی از تمیز ترین و مدرن ترین فریم ورک هایی است که به طور کامل متمرکز بر استاندارد های وب بدون عناصر غیر ضروری است. گوگل سایت هایی که محتوای تکراری و کپی منتشر می کنند را به شدت مجازات می کند. بدیهیست که به هنگام تمرکز همه توجهات بر روی پدیده ای خاص و کمک سایر عوامل به بهتر دیده شدن آن ، شانس دامنۀ مورد نظر برای برگزیده شدن توسط کاربران موتورهای جستجوگر نیز بیشتر شده و با تکرار انتخابش توسط آنان و سرویس دهی به ایشان ، راه خود را به سمت نتایج اولیه گوگل هموارتر می کند . رنگ قرمز به معنی این است که مشکلات زیادی در نگارش مقاله وجود دارد و شما باید با مطالعهٔ کادر «نتایج آنالیز»، خطای نگارش را بررسی کنید و آن را رفع کنید که معمولاً خیلی ساده رفع میشود.

حالا اگر بعد از Impression کاربر روی سایت شما کلیک کند، به ازای هر کاربر سایت شما یک Click می خورد. گوگل و سایر موتورهای جستجوگر براساس معیارهای مختلف، سایتها را رتبهبندی میکنند و اینگونه بهترین نتایج ممکن را به کاربر نمایش میدهند. با توجه به بررسی آمارهای مختلف، بسیاری از سایتها با خطا 404 مواجه هستند؛ ولی برای رفع خطاهای 404 باید از ابزارهای مختلف استفاده کرد و این خطاها را شناسایی کرد؛ سپس در مرحله بعد با ریدایرکت مناسب، خطای آنها را رفع کرد. آنها به شما کمک می کنند پیوندهای بیشتری را به صورت ارگانیک با حداقل دسترسی ایجاد کنید. یکی دیگر از مواردی که درباره این افزونه دوست داریم این است که تمام امکانات را به صورت پیشفرض فعال نکرده است و این امکان را به شما میدهد وارد افزونه شوید و دسترسی به ماژولها را بر اساس نیازتان روشن یا خاموش کنید. اما آیا تمام افرادی که وارد این فضا میشوند به خوبی دیده میشوند؟ چنان که که میدانید سرعت باز شدن صفحات اینترنتی از نظر کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از موضوعاتی که برای کاربران بسیار حائز اهمیت است را میتوان ساختار سایتی که به آن وارد میشوند در نظر گرفت. من چندین سایت دیده ام که متد canonical، فقط برای دیدن صفحه اصلی آنها از نتایج جستجو در صفحه اصلی خود به مقاله ای اشاره دارد.

نگران نباشید زیرا در این مقاله تمام موضوعات مختلف برای بهینه سازی را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد تا بتوانید با یک توضیحات اصولی و درست ترافیک و میزان کلیک وب سایت خود را افزایش دهید. بسیاری از سایت ها تحت تأثیر این تغییرات قرار گرفته اند و از رتبه های پایین سایت رنج می برند.برای جلوگیری از کاهش ترافیک توسط به روزرسانی های گوگل، از یک استراتژی بازاریابی و ترافیک چند کانال موثر استفاده کنید. امروزه با فراگیر شدن اینترنت و در دسترس بودن آن برای تمام افراد، این فضای به یک فضای تبلیغاتی بزرگ و موثر تبدیل شده است. میشود. البته همه سایتها نیازی به نقشه سایت XML ندارند و اگر به خوبی لینک سازی داخلی انجام داده باشند، تمام صفحات سایت به راحتی ایندکس میشوند.

این یک روش آسان دیگر برای اجرای سئو شما با دادن سیگنال های مناسب به موتورهای جستجو در مورد محتوای شما از طریق انجام سئو تصاویر است. مسلماً لینک وب سایت شما باید در پروفایل های شبکه های اجتماعی تان قرار داشته باشد و اشتراک گذاری مقالات سایت تان در آن ها باعث لینک سازی طبیعی برای سایت شما می شود. سیگنال هایی که نشان بدهد یک برند و یا یک سایت در شبکه های اجتماعی قدرت دارد و افراد درباره آن صحبت می کنند. اگر میخواهید به حداکثر سرعت وایفای ممکن دست پیدا کنید از یک کارت شبکه بهروز استفاده کنید. یکی از موضوعاتی که شما در آموزش سئو تکنیکال با آن آشنا میشوید به این طریق است که کاری کنید تا کاربران به جای دیدن این خطا، یک صفحه که شما از پیش آماده کردید را ببیند و با استفاده از آن به یکی از صفحات سایت شما منتقل شوند. در ادامه مطلب با اصول سئو و انواع سئو از نگاه متخصص سئو آقای قمری آشنا میشوید. سئو روندی است که به کمک یکسری از اصول و تکنیک ها، در جهت بهبود دیده شدن سایت در بین نتایج جستجو در موتورهای جستجو نظیر گوگل، کمک می نماید. سئو به طور کلی سه بخش مجزا دارد که برای رسیدن به رتبههای برتر نتایج موتور جستجو باید روی هر سه بخش کار کرد.

البته باید با نحوه کار کردن این فایل هم آشنا باشید؛ چرا که استفاده از دستورهای اشتباه، میتواند آسیب جدی به سئو سایت وارد کند. در ادامه به مواردی که برای این نوع از سئو در نظر گرفته شده اشاره خواهیم کرد تا با آموزش سئو تکنیکال تا حدودی آشنا شوید. همه اینها در مورد «نتایج جستجو» است، بخش بهینهسازی آنجایی شروع میشود که ما با روشها و تکنیکهای مختلف سعی میکنیم تا رتبه بهتری در نتایج گوگل بگیریم. یکی دیگر از مواردی که در آموزش سئو تکنیکال به آن اشاره میشود را میتوان تاثیر این نوع از سئو در بالا بردن سرعت سایت در نظر گرفت و از آنجایی که سرعت سایت یکی از مواردی محسوب میشود که در رتبه بندی به آن دقت میشود، باید راه کارهای لازم در جهت تحقق آن را انجام دهید؛ چرا که اگر این مشکل برطرف نشود و سایت شما در مدت زمان طولانی فعالیت خود را انجام دهد، کاربران زیادی را از دست میدهد. از آنجایی که پیمایش شما در بالای صفحه است، گوگل ابتدا آن لینک ها را می بیند. این سایت صدها کلمه کلیدی برای یک کلمه مشخص به شما می دهد. در واقع با استفاده از تگ hreflang میتوانید زبان و کشور مورد نظر خود را مشخص کنید و اینگونه موتورهای جستجوگر متوجه میشوند که محتوای شما برای چه کشوری و چه زبانی مناسب است.

شما برای اینکه بیشتر دیده شوید باید از بهینه سازی سایت یا سئو کمک بگیرید. پس برای اینکه بیشتر دیده شوید حتماً کمی وقت بگذارید و تگهای Open Graph را تنظیم و یک بار مجدد آن را با ابزارهای معرفیشده چک کنید. به دلیل اینکه سایت موزیک هست و تعداد محتوا زیاد هست شاید شما وقت نکنید رفع مشکل کنید ، شما مشکلات سایت رو مثل چک لیست سئو به ما اعلام میکنید 1 نفر از همکاران ما کمکتون و با مشاوره شما خطاهای سایت رو رفع میکنن . چه چیزی باعث خطاهای 404 می شود؟ حتی موتورهای جستجوگر از جمله گوگل نیز توجه ویژهای به خطاهای 404 میکنند و امتیازهای منفی نیز برای سایت در نظر میگیرند. اگر در سایت شما لینکی پیدا شود که منتهی به هیچ وب سایتی نشود و یا با صفحهٔ 404 مواجه شود، گوگل آن را برای سئو ی وب سایت شما، یک پوینت منفی در نظر میگیرد. میباشند که، این امکان را به شما داده تا بتوانید به جایگاه بسیار خوب و بالایی در گوگل دست یابید.

آموزش سئو تکنیکال یکی از آموزشهای مهمی محسوب میشود که به شما در جهت ارتقای رتبه و سئو سازی سایت کمک میکند. زبان جاوا در واقعیت بسیار دشوار بوده که با کدهای ناپایدار می تواند بسرعت پیچیده، و در نگهداری بسیار سخت شوند. سئو تکنیکال یا سئو فنی، مبحث پیچیدهای در علم SEO است که قصد داریم به زبان ساده درباره آن توضیح دهیم. شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که عوامل موفقیت سئو چیست. با این اوصاف شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که چرا از راه های میانبری مثل تبلیغات یا شبکه های اجتماعی یا هر پلتفرم به درد بخور دیگری استفاده نکنیم تا مجبور نشویم این همه ناز گوگل را بکشیم؟ در نهایت این به شما بستگی دارد که کدام روش لینک بیلدینگ را برای سئو وب سایت خود مناسب ارزیابی کنید.به عنوان یک قانون کلی، هوشمندانه این است که تا حد امکان تعداد و تنوع لینک های دریافتی را افزایش دهید.هر گونه الگوی لینک بیلدینگ که غیر استاندارد،غیر طبیعی یا درستکاری شده به نظر برسد این احتمال را ایجاد می کند که وب سایت را هدف کاهش رتبه الگوریتم های موتورهای جستجو قرار دهد.

حالا برخی مواقع ممکن است که تمایل نداشته باشید برخی از صفحات سایت ایندکس شوند؛ در چنین مواقعی باید دسترسی رباتها را ببندید که صفحه مورد نظر را ایندکس نکنند. برای مثال برخی کاربران با انجام تنظیمات اشتباه بر فایل robots.txt موجب میشوند که خزندههای گوگل سایت آنها را بررسی نکنند. Robots.txt یک فایل متنی است که در دایرکتوری اصلی سایت شما قرار می گیرد و به موتور های جستجو اجازه می دهد که کدام صفحات را کراول کنند و کدام صفحات را کراول نکنند. بهعنوانمثال در طی کمپینهای سئو که برگزار میکنید گوگل بسیار سختگیرتر از قبل شما را زیر نظر می­گیرد و کوچکترین حرکت اشتباهی میتواند باعث جریمه دوباره شما گردد. همچنین اگر تمایل دارید که سایتی چند زبانه را سئو کنید، محتواهای زیر میتواند برای شما بسیار مفید باشد. ساعت کار فروشگاه شما چند ساعت در روز است؟ تاثیر گذار ترین عنصر در سئو تکنیکال بیش از هر مورد دیگری واکنشگرایی وب سایت است.

وقتی خزنده یک نشانی اینترنتی جدید می بیند یا با موردی برخورد می کند که نسبت به آخرین بازدید آن تغییر کرده است، آنها را به ایندکس کننده ارسال می کند. چرا که موتورهای جستجوگر وقتی با دو محتوای یکسان و یا بسیار مشابه روبرو میشوند، دقیقا نمیدانند که باید کدام محتوا را نمایش دهند و این موضوع باعث میشود که هر دو محتوا رتبه پایینی بگیرند. برای مدیران سایت ها قرارگیری در رتبه های نخست جستجوی گوگل به خصوص ۳ لینک اول که ۴/۵۸ کلیک ها را در بر می گیرد بسیار مهم می باشد، در نتیجه جای سوال و تعجب نیست اگر تمام سایت ها که خدمات و کالا به فروش می رسانند در صدد دستیابی به رتبه یک گوگل باشند. در کشورهای خارجی برای اینکه یک خانه را به فروش برسانند، یک روز از متقاضیان خرید، در همان خانه پذیرایی میکنند. اکثر کاربران اینترنت بسیار بیحوصله هستند؛ یک تحقیق در سال 2016 نشان داد بیشاز 52 درصد کاربران که با تلفن همراه وارد سایت میشوند، اگر زمان بارگذاری بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد سایت را ترک میکنند. برای مثال میتوانید دسترسی به برخی از صفحات سایت را ببندید که توسط رباتهای گوگل ایندکس نشوند. کاربر باید بتواند به راحتی بین صفحات حرکت کند و به تمام مطالب صفحات دیگر سایت دسترسی داشته باشد.

هر کسب و کار و شرکتی برای بیشتر دیده شده وارد این فضا میشود و به رقابت با دیگر رقیبان میپردازد تا سهم بیشتری از این فضا را تصاحب کند. کار را برای افراد ناوارد در کد نویسی آسان می کند. SSL مخفف عبارت Secure Sockets Layer است؛ در واقع یک تکنولوژی امنیتی است که یک پیوند کد گذاری شده بین وب سرور و مرورگر ایجاد می کند. سئوی تکنیکال یکی از بخش های مهم سئو سایت است و مربوط به اقداماتی می باشد که سایت را به گونه ای از نظر فنی بهینه سازی می کند تا برای موتور های جستجوی گوگل قابل درک باشد. به همین دلیل لازم است تا به کمک نشانه گذاری یا اسکیما، به ربات های گوگل کمک کنیم تا سایت ما را بهتر درک کنند. با توجه به اینکه همه این مقالات همگی یک کلمه کلیدی دارند (در مثال بالا کلمه کلیدی همه آنها “افزایش سرعت سایت” است) باید برای اینکه گوگل در انتخاب مقاله مناسب گمراه نشود، از تگ رل در آنها استفاده کنیم. محتوای سایت خبری را میتوان به عنوان هسته ی اصلی سایت در نظر گرفت و آنها را سازماندهی کرد. البته علاوهبر اینکه کاربران بسیار زیادی از دست میدهید، امتیازهای بسیار بدی هم از نظر سئو (SEO) کسب میکنید.

در بعضی مواقع برخی از تگها حذف یا بیش از حد تکرار میشوند. دقت داشته باشید، موتور جستوجویی چون گوگل در برابر تکرار شدن یک محتوا ساکت نمینشیند و اگر سایت شما یک مطلب را در چند صفحه ارائه بدهد، گوگل از اعتبار سئوتان میکاهد. برای همین اگه میخواید رتبه واقعی سایت هارو در عبارت ها بدونید بهتره که از حالت سرچ Private یا Incognito استفاده کنید تا رتبه دقیق هر سرچ رو بدونید چون رتبه سرچ هر فردی دست خودش هست و کاملا شخصی سازی شده براش. اما ما امروز در این مقاله قصد داریم تا به سادهترین شکل سئو و در ادامه سئو تکنیکال را برای شما تعریف کنیم.

اما برخی سایتها هم هستند که ساختار مناسب و حرفهای ندارند، بنابراین ساخت نقشه XML هیچ ضرری برای یک سایت ندارد و حتی میتواند بسیار مفید باشد. اگر تصمیم گرفتید ترافیک وبسایت را از یک صفحه به صفحهای دیگر هدایت کنید باید بهای آن را نیز بپردازید، چراکه ریدایرکت کردن میتواند باعث کاهش بهرهوری کراول شود. فراموش نکنید که شما همچنان باید برای تولید یک محتوای ارزشمند و جذاب وقت و انرژی صرف کنید تا با ایجاد ترافیک زیاد، یک بازدیدکننده معمولی را به یک خریدار تبدیل کنید. اگر سایت شما همچنان در موتورهای جستجوی دیگر مانند Yahoo یا Bing رتبه بندی می شود، این تقریباً علامت مطمئنی است که شما از مجازات گوگل رنج می برید. در کنار کمک به گوگل برای درک بهتر محتوای شما، داده ساختار یافته می تواند به شما در بدست آوردن دیدی گسترده روی SERP ها با المانهایی مانند RICH SNIPPETS یا باکسهای اطلاعات کمک کند. بنابراین از شرکت هاستینگ خود بخواهید که یک گواهی SSL روی هاست شما نصب کند.

بهتر است برای اینکه مطمئن شوید، آمار تعداد دفعاتی که بیشترین بازدیدکننده را داشتید، از گوگل انالیتیکس چک کنید و سپس در آن زمانها به ارسال محتوا بپردازید. ۷- آدرس صفحات سایت یا url را چک کنید. گوگل قبلا به این موضوع اشاره کرده که در صفحات دارای بیشتر از یک تگ رل کنونیکال، صرفا تگ اولی را در آن صفحه ارزش می دهد. با کمک دادههای ساختار یافته به موتورهای جستجوگر کمک میکنید که محتوا و کسبوکار شما را بهتر درک کنند. بنابراین شما باید Meta Description خودتون رو در زیر حد مجاز 155 کاراکتر نگه دارید. حالا که فهمیدید شکل آنها چیست و چرا از اهمیت بالایی برخوردارند ، من شرط می بندم که می خواهید بدانید چگونه می توانید Meta Description را برای وب سایت خود بنویسید ، نه؟ عناصری مانند: محتوای متنی، لینکها، تصاویر بارگذاری شده، Meta یا متا. سعی کنیم تصاویر را مطابق با آن الگو نامگذاری کنیم. چرا باید سایت را از نظر فنی سئو کنیم؟ مثلا نباید سرعت صفحه ای با حجم بالا و با تصاویر زیاد یا درخواستهای زیاد را با سرعت صفحه ای که حجم بسیار پایینی دارد مقایسه کرد، ولی بهترین حالت را میتوان زیر 2 ثانیه در نظر گرفت.

بعضی از این عوامل به تجربیات کاربری مثل سرعت بارگذاری یک صفحه ارتباط دارند و بعضی دیگر به موتورهای جستجو کمک میکنند تا محتوای صفحات را درک کنند. و از طرفی تمام محتواهای یک هاب، به همدیگر لینک شدهاند و رباتهای جستجو به خوبی ارتباط بین آنها را متوجه خواهند شد. در واقع میتوان گفت فایل robot.txt فایلی به حساب میآید که میتواند با رباتهای موتور جست و جو ارتباط برقرار کند و از آنها بخواهد که برخی از صفحات سایت را ایندکس نکند؛ بنابراین شما با کمک گرفتن از این فایل میتوانید رفتار خزنده وبسایت خودتان را تا حدودی کنترل و محدود کنید.

مهم این است که مخاطبان شما در گوگل، پاسخ سوالات خود را پیدا میکنند. سئوی موبایل، سئویی که به تنهایی عمل کند، نیست؛ بلکه زیرمجموعه ای از سئو اختصاصی برای دستگاه های سئو در اصفهان تلفن همراه است. در عمل معمولاً از آن به عنوان بهینهسازی تصویر یاد میشود. شما اگر یک محتوای عالی برای خبری که یک ماه پیش به روز بوده بنویسید کسی از آن استفاده نخواهد کرد و در نتیجه شما رتبه بالایی در گوگل بدست نخواهید آورد. این، حالتهایی را نشان میدهد که گوگل تصمیم گرفته که کنونیکال مورد نظر شما را نادیده بگیرد اما با این حال یک نسخه متفاوت را انتخاب کرده تا در ایندکس نمایش دهد.

متا دیسکریپشن ها در صفحه ی نتایج موتورهای جست و جو (SERPs) در قسمت پایین لینک های آبی قابل کلیک، نمایش داده می شوند. برای این فایل دستورالعملهایی در نظر گرفته شده که موتورهای جست و جو در جهت ایندکس صفحات به آن مراجعه میکنند. دقت داشته باشید هر چه وبسایت شما از لحاظ تکنیکی و فنی قوی تر باشد، موتورهای جست و جو درک مناسبی از آن پیدا خواهند کرد و رتبهی بهتری را در گوگل به آن خواهند داند؛ بنابراین توصیه میشود آموزش سئو تکنیکال را جدی بگیرید و از موارد آن در راستای ارتقای سایت استفاده کنید. در بعضی موارد موتورهای جست و جو ممکن است توضیح متای یک وب مستر که در HTML صفحه مشخص کرده است را نادیده بگیرند. موتورهای جستجو سعی دارند بهترین سایتهایی که نیاز کاربران را رفع میکنند را در بالاترین قسمت لیست نتایج خود قرار دهند تا کاربران با کمترین جستجو بهترین نتیجه را بگیرند.

این امر هم به سئو سایت اصلی کمک میکند و هم برای دیگر دامنههایی که در اختیار دارید، مفید خواهد بود. گوگل هم اصلا از محتوای تکراری خوشش نمی آید و این امر به سئوی تکنیکال شما آسیب می زند. در پاسخ به این سوال باید گفت سئو تکنیکال به تمام کارها و اموری گفته میشود که شما باید در جهت بهبودی بخش فنی سایت خود انجام دهید. 4. اجازه دهید بک لینک ها کار کنند. ۳- اجازه ایندکس شدن سایت را بدهید تا در فهرست نتایج قرار بگیرید. البته این مدیریت به گونه ای نیست که بتواند شیوه ی جدیدی را در قانون به وجود آورد زیرا چنین امکانی وجود ندارد و اصلاً اجازه ی چنین کاری از سوی گوگل به شخصی داده نشده است.

توجه داشته باشید سئو تکنیکال که یکی از بخشهای سئو به حساب میآید، به بخش محتوا هیچ ارتباطی ندارد و در واقع تاثیر خود را بر بخشهایی چون زیرساخت های وبسایت میگذارد و به نوعی حتی دلیل انتخاب اسم تکنیکال و فنی نیز به همین دلیل است؛ با توجه به نکاتی که گفته شد، آموزش سئو تکنیکال میتواند یک آموزش به نسبت مهم برای موفقیت در کسب و کار شما باشد و از همین جهت توصیه میشود در ادامه همراه با ما باشید تا در رابطه با این موضوع اطلاعاتی در اختیارتان قرار گیرد. چرا که گوگل استفاده از این قابلیت رو برای سایتها اجباری کرده اونهم بدین خاطر که امنیت و ایمن بودن سایت که می شه گفت در دل SSL تا حدود بسیاری نهفته هست براش اهمیت زیادی داره، چون می خواهد کاربرش وارد سایتی بشه که هم نیازش برطرف بشه و هم از حیث امنیت اون سایت کاملاً ایمن باشه. بهتر است یک چک لیست از تمام عناصر سئو تکنیکال در دستور کار خود قرار دهیم و آنها را رعایت کنیم تا نتیجه مطلوب را ببینیم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار