رای زودهنگام بیش از ۴۱ میلیون آمریکایی در ۴۷ ایالت در انتخابات میاندوره ای کنگره

بسیاری از آنها احتمالا بار دیگر در انتخابات پیروز می شوند و ممکن است اعضای جدیدی به آنها ملحق شوند که تردیدهای بی اساس در مورد صحت انتخابات ۲۰۲۰ را ابراز داشته اند.

انتخابات میان‌ دوره ای آمریکا روز سه شنبه هشتم نوامبر (۱۷ آبان ماه جاری ) برگزار می‌شود. در این انتخابات، تمامی ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از صد کرسی مجلس سنا به رقابت گذاشته می شود.

تگزاس با بیش از ۵.۴ میلیون رای، بیشترین آرای زودهنگام را در میان سایر ایالت های آمریکا داشته است.

انتخابات میان دوره ای در آمریکا اغلب به عنوان یک همه پرسی در مورد حزب در قدرت معرفی می شود. اما رای دهندگان باید نیات حزب امیدوار به تصاحب مجدد قدرت را در نظر بگیرند و همچنین توجه داشته باشند که هر رای آنها چه معنایی برای آینده ایالات متحده خواهد داشت.

بر اساس گزارش ها، رای گیری زودهنگام در انتخابات میاندوره ای امسال کنگره آمریکا در مقایسه با سال ۲۰۱۸ رشد بیشتری داشته است.

کنگره بعدی، آرای الکترال در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را شمارش می کند و اعضای آنها، کسانی هستند که هر گونه اعتراضی به مشروعیت انتخابات را بررسی و نسبت به آن اقدام می کنند.

هشت سناتور جمهوریخواه و ۱۳۹ نماینده جمهوریخواه تلاش کردند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را بر پایه اتهام تقلب در انتخابات ملغی کنند.

حضورشان در کنگره، خطری را متوجه دموکراسی می کند، مساله ای که باید در ذهن هر رای دهنده ای باشد که در این روز انتخاباتی رای می دهد.

پس از تگزاس،  ایالت فلوریدا بیش از ۴.۷ میلیون رای،  کالیفرنیا  بیش از ۴.۱ میلیون رای، جورجیا  بیش از ۲.۵ میلیون رای و کارولینای شمالی با بیش از ۲.۱ میلیون رای، رای  زودهنگام را به ثبت رسانده اند.

این ایالت ها تنها ایالت هایی هستند که تا به امروز بیش از ۲ میلیون رای زودهنگام ثبت کرده اند و سایر ایالت ها این تعداد رای زودهنگام نداشته اند.

به گزارش نیویورک تایمز، انتخابات میان دوره ای امسال کنگره آمریکا، فرصتی برای هر آمریکایی است که سهم خود را در دفاع از تمامیت انتخابات آمریکا ادا کند.

همزمان نامزدهای دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات برای تصاحب سمت فرمانداری در ۳۶ ایالت آمریکا نیز به رقابت خواهند پرداخت.

همچنین سیستم های انتخاباتی آمریکا برای اولین بار پس از دو سال اعتراض و شکایت و تئوری های توطئه مورد محک و آزمایش قرار می گیرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84935674/%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%88%D8%AF%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DB%B4%DB%B1-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%DB%B4%DB%B7-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA

بر اساس داده های نهادهای انتخاباتی آمریکا از جمله ادیسون ریسرچ و کاتالیست، بیش از ۴۱ میلیون رای زودهنگام در ۴۷ ایالت به صندوق ها انداخته شده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار