دوربین مداربسته 2.صفر – The next مرحله

دوربین مداربسته سایت zview-cctv مخفی کوچک چیست؟ در شهر شیراز بسیار مرکزهای زیادی برای خرید سیستم های امنیتی مورد نیاز افراد وجود دارد ضرورت نصب دوربین مدار بسته در محل کار برای چیست برای این است که شما اگر بیزینس خودتان را دارید باید سیستم امنیتی خودتان را بالا ببرید و از تمامی پارامترهای کنترل موفق کسب و کار خود مطلع باشید. دوربین های آنالوگ و یا دوربین های توربو اچ دی را اگر بخواهیم به طور خلاصه تعریف کنیم سیستم هایی هستند که تصویر فیلمبرداری شده توسط دوربین ها را به صورت آنالوگ و با کمک کابل کواکسیال (RG 58 و RG 6 , RG 59 و (RG 11 به سمت دستگاه ضبط کننده یا همان DVR فرستاده و در آنجا این سیگنال آنالوگ به دیجیتال تبدیل شده و در قسمت ذخیره ساز دستگاه (هارد) ذخیره می شوند. که بسته به نوع دوربین مورد استفاده توربو اچ دی یا تحت شبکه نوع کابل تغییر خواهد کرد.

نصب دوربین ها باید به گونه ای باشد که با خروج سوژه از کادر دوربین در دوربین دیگر سوژه همچنان قابل مشاهده باشد. قدم بعدی و یکی دیگر از مواردی که در آموزش نصب دوربین مداربسته باید رعایت شود، اجرای کابل ارتباط جهت مانیتورینگ تصاویر سیستم دوربین مدار بسته اجرا شده از محل دستگاه DVR یا NVR تا محل مشاهده تصاویر توسط اپراتور است. کابل برق و کابل تصویر. همه دوربین های از این دست حداقل دارای دو پورت برق و پورت تصویر هستند. همانطور که میدانید دوربین های مداربسته به دو نوع آنالوگ و دیجیتال (یا شبکه) تقسیم می شوند. روزولوشن تصویر : دوربین های انالوگ دارای محدودیت رزولوشن تصویر هستند در حالی که دوربین های شبکه چنین مشکلی ندارند. و کابل خروجی، کابل تصویر (کابل کواکسیال) است که تصاویر آنالوگ را برای تبدیل به دیجتال و ذخیره سازی به سمت DVR ارسال می کند. کابل های مورد استفاده برای نصب دوربین مداربسته تحت شبکه از نوع کابل شبکه (زوج های به هم تابیده شده) cat6, cat6A، cat5، cat 5e می باشند و کانکتور ارتباط کابل با تجهیزات سوکت Rj45 است. توصیه می شود قبل از خرید این تجهیزات حتما با متخصصین این امر در شرکت های معتبر تماس و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

است. در واقع جایگذاری مناسب دوربین ها با توجه به نیازکاربر، تخصص و تجربه بالایی را می طلبد. برخی از دوربین های تحت شبکه برند هایک ویژن دارای قابلیت اتصال به شبکه وای فای هستند که می توان به آنها از طریق وای فای و یا بی سیم (به جای کابل شبکه) ارتباط داشت در واقع در این روش دوربین ها با دستگاه ضبط کننده تصاویر بدون کابل کشی و فقط با کمک راه اندازی شبکه محلی وای فای، به یکدیگر مرتبط می شوند که البته استفاده از این مورد معمولا برای همه جا توصیه نمی شود چون ارتباط بی سیم ارتباطی با سرعت پایین و نا مطمئن است و انتقال تصاویر به کندی و با بریدگی در تصویر انجام خواهد شد. کانکتور ارتباط کابل در این مدل از دوربین ها BNC است. مثلا در مواردی که نیاز ما گرفتن کلیات یک محیط است، برای تشخیص نقطه مناسب نصب دوربین مدار بسته، بهتر است جایی که تمام فضا و نمای روبرو را به نمایش می گذارد را انتخاب نمایید. در گروه دوربین مدار بسته سایت مرجع و فروشگاهی دماتجهیز، اطلاعات و قیمت های انواع دوربین مدار بسته از برندهای معتبر را جهت بررسی و انتخاب مشاهده نمائید. قصد داریم آموزش نصب دوربین مداربسته را به طور کامل همراه با نکات ایمنی و بصورت تصویری و ویدیویی آموزش دهیم البته آموزش آنلاین نصب دوربین مداربسته نیز وجود دارد ولی در این مقاله سایت هایک ویژن سعی شده دارد تمام نکات لازم را ذکر کند و راهنمای نصب دوربین مداربسته کاملی را ارائه دهد.

برای نصب دوربین مداربسته تجهیزات و وسایلی لازم است که در ادامه آنها را توضیح می دهیم این موارد برای آموزش آنلاین نصب دوربین مداربسته نیز کاربردی است. در ادامه این مقاله برخی از این نرمافزارها را معرفی و نحوه نصب دوربین مداربسته روی گوشی را توضیح خواهیم داد. دوربین را باید تا حد امکان در جهت پشت به نور قرار دهید تا از سیاه شدن تصاویر یا اصطلاحا back light جلوگیری شود. به نحوی که در پایان مقاله شما با انواع مختلف دوربین مداربسته آشنا شوید، ضرورت آن را برای خود تشخیص دهید و در صورت نیاز برای خرید دوربین مداربسته­ خود اقدام کنید. دوربین توربو اچ دی و تحت شبکه هایک ویژن، هر کدام علاوه بر داشتن مشخصاتی که راجع به این مدل دوربین ها گفتیم، تکنولوژی و ویژگی های خاص دیگری نیز دارند که استفاده از این برند را در برابر دیگر برندهای موجود در بازار؛ منطقی تر کرده است. دارد. البته در صورتی که از دوربین تحت شبکه استفاده می شود و بسته به توپولوژی شبکه مدنظر طراح ممکن است تعیین مکان هایی جهت قرار گرفتن سوئیچ های شبکه مورد نیاز باشد. معمولا مکان مناسب دوربین مشخصه هایی مانند عدم وجود مانع در برابر دید دوربین جهت تصویر برداری از سوژه مورد نظر، گرفتن حداکثر وسعت تصویر، دور از دسترس عموم بودن و …

این دستگاه ضبط کننده برای دوربین های تحت شبکه یا IP لازم است تا تصاویر دوربین ها را از طریق شبکه ضبط کند. در سیستمهای بستر شبکه امکان کدگذاری امنیت بالایی را برای آن فراهم می کند. براساس نوع کارکرد دوربین مدار بسته ظرفیت هارد را باید تعیین کرد، زیرا که در دوربین های تحت شبکه به دلیل ثبت تصاویر با کیفیت بالا از هارددیسکی با ظرفیت بالا استفاده کرد. به دلیل ضد آب بودن دوربین و تحمل 60 درجه گرما بالای صفر و 40 درجه سرما زیر صفر،قابلیت استفاده در سردخانه ها ،مناطق بارانی و گرمسیری را دارد که به معنی استفاده کاربردی همگانی است.

بعد از مشخص شدن مکان قرار گرفتن DVR یا NVR و دوربین ها مرحله بعدی سیم کشی و کانال کشی دوربین است. مرحله بعد مشخص کردن مکان دوربین ها است، این مکان با توجه به نیاز کاربر و تصویری که مدنظر است مشخص می شود. آخرین مرحله از آموزش نصب دوربین مداربسته و دستگاه رکوردر، راه اندازی و بهره برداری از آنها براساس نرم افزارهای مخصوص به آنهاا ست. آموزش جانمایی دوربین یکی از سرفصل های مهمی است که در کلاس آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنون برق به طور کامل آموزش داده می شود. به طور کلی اگر بخواهیم متوسط درآمد نصاب دوربین مدار بسته را بیان کنیم می توان درآمدی برابر با 10 تا 15 میلیون برای این حرفه در نظر گرفت. یعنی امکان ارسال و دریافت صدا همزمان با تصویر بدون نیاز به تجهیزات اضافی از طریق کابل شبکه و یا به طور بی سیم امکان پذیر است. در برخی موارد رعایت همه استانداردها در اجرای کابل دوربین نادیده گرفته می شود! در صورتی که یکی از مهمترین بخش ها در یک سیستم دوربین مدار بسته خصوصا در دوربین های توربو اچ دی اجرای صحیح کابل دوربین است.

دوربین ماشین شما بستگی به مارک و کیفیت آن دارد. دوربینهای مداربسته برای بررسی تصاویر و نقضهای احتمالی امنیتی، به مانیتورها یا صفحههای تلویزیون متصل میشوند که بتوان حرکتهای یک نفر مزاحم را در آن محیط دید. به زبانی ساده، دوربین مداربسته آنالوگ داده های دریافتی را به شکل آنالوگ به دستگاه ذخیره ساز ارسال می کند. سیستم های مدار بسته با استفاده از یک یا چند دوربین، تصاویر ویدئویی را به مانیتور یا دستگاه ضبط ارسال می نمایند. همواره در نظر داشته باشید در کنار کابلی که جهت مانیتور تصاویر اجرا می شود بستری هم برای ارتباط ابزار کنترل دستگاه مثلا موس دستگاه را فراهم نمایید تا اوپراتور بتواند از آن استفاده کند. هر چند این مرحله می تواند همگام با مرحله کابل کشی دوربین در کنار آنها انجام شود که بسته به نوع طراحی که برای مانیتورینگ دوربین شده است می تواند متفاوت باشد. در ادامه آموزش نصب دوربین مدار بسته آنالوگ و توربو اچ دی، به دو کابل نیاز خواهیم داشت. البته باید سوئیچی که دوربین به آن متصل است و نیز دوربین هر دو این قابلیت را دارا باشند. زاویه دید دوربین بوسیله لنزهایی که دارد تعیین می شود هر چه زاویه لنز بازتر باشد محیط وسیع تری را میتوان مشاهده کرد.

همانطور که در تصویر نشان داده شده است اغلب دوربین های تحت شبکه برند هایک ویژن هم دارای ورودی برق و هم پورت شبکه پشتیبانی از POE هستند که می توان بسته به نحوه پیاده سازی هم از منبع تغذیه و هم از سوئیچ POE در آنها استفاده کرد. در دوربین های تحت شبکه همواره همه کابل های دوربین های تحت شبکه تا کنار دستگاه NVR کشده نمی شوند که بسته به توپولوژی پیاده سازی شده متفاوت است. در برخی از مدل های دستگاه NVR برند هایک ویژن خود دستگاه دارای پورت شبکه POE است که در این صورت نیازی به استفاده از سوئیچ در پیاده سازی وجود ندارد اما باید دقت نمود در این صورت مانند دوربین های توربو اچ دی سر کابل تمام دوربین ها باید تا کنار دستگاه NVR کشیده شود و نمی توان از قابلیت شبکه گسترده در این صورت استفاده کرد مگر اینکه از استفاده از پورت های خود NVR صرف نظر کنیم. محل قرار گیری دستگاه رکوردر در نحوه خروجی گرفتن تصاویر زنده و تصاویر ضبط شده و همچنین امنیت سیستم پیاده سازی شده نیز تاثیر دارد. در IVMS-4200 میتوان تصاویر دوربین مداربسته هایلوک را به صورت زنده مشاهده کرد، حافظه مناسب جهت ضبط تصاویر انتخاب نمود و در داخل تصاویر ضبط شده به جستجو پرداخت.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار