دوربین مداربسته – مرده یا زنده؟

به طور کلی می توان گفت که حجم کابل کشی در دوربین های مداربسته آی پی از سایر سیستم ها کمتر است و به همین دلیل هم میتوان گفت که این دوربین ها بیش از سایرین مورد استفاده قرار میگیرند و نصب دوربین مداربسته آی پی نیز سایت zview-cctv راحت تر است. قدم اول که باید بیش از سایرین به آن دقت کنید این است که شما از دوربین مداربسته برای چه مکانی می خواهید استفاده کنید. قدم اول در نصب دوربین مداربسته انتخاب نوع آن است. سایر تجهیزات دیگری که در این زمینه موردنیاز هستند مانند کابل شبکه، سوئیچ و یا کانکتورها نیز باید با توجه به تعداد دوربین ها و نصب دوربین مداربسته در مکان مورد نظر انتخاب شوند. به عبارت دیگر، کل سیستم سیم کشی باید به گونه توکار باشد و همچنین از درون لوله های مختلفی عبور کنند که این دوربین ها از بروز هرگونه آسیب به آن ها جلوگیری می کند.

اولین کاری که در این زمینه میتوانید انجام دهید این است که دوربین مداربسته را به گونه ای نصب کنید که هیچ نقطه ای از کابل آن مشاهده نشود. مهم ترین کاری که شما در این زمینه میتوانید انجام دهید این است که از یک کارشناس در این زمینه مشورت بگیرید. نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته همانطور که گفته شد کار سختی نیست اما شما هم باید دقت کنید که تمام ریزه کاری های این کار را به خاطر بسپارید. تکنولوژی دوربین های امنیتی به مدت چندین دهه بوده است، اما بهبود در سال های اخیر حتی در دستگیری مجرمان در این اقدام موثر بوده و آنها را به سمت عدالت سوق می دهد. حسن دیگر این دوربین ها قیمت ارزان آنها می باشد. آیا دید در شب در قیمت دوربین مدار بسته تاثیر گذار است؟ این نوع از دوربینها دقیقا مانند دوربین مدار بسته اسپید دام است با این تفاوت که قابلیت چرخش 360 درجهای را دارا نیستند. به طور کل میتوان گفت که از دوربین های دام در محیط های بسته و سرپوشیده استفاده می شود و این دی حالی است که از دوربین های بولت در محیط های بیرون استفاده می کنند.

بعضا دیده می شود که با رعایت موارد بسیاری شما میتوانید برای سال ها از این نوع تجهیزات استفاده کنید. از جمله این موارد میتوان به تعداد و همچنین نوع دوربین ها اشاره کرد. این نوع دوربین قادر است که از حالت فیلمبرداری خود عکس بگیرد و به یک نقطه خاص اشاره کند. یکی از انواع دوربین مدار بسته که میتوان به آن اشاره کرد، دوربین مدار بسته آنالوگ میباشد. هایک ویژن با بیش از ۱۳۰۰۰ نیروی انسانی فعال شامل ۴۰۰۰ نفر در بخش تحقیق و توسعه، دارای بزرگترین تیم تحقیق و توسعه در میان شرکتهای فعال در این حوزه میباشد. این دوربین مدار بسته تصاویر با کیفیت مناسب p1080 در روز و در شب ثبت میکند، مناسب استفاده در محیط داخلی میباشد و در مقایسه با امکانات زیادی که دارد از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. دقت داشته باشید که قیمت دوربین های مداربسته و همچنین هزینه نصب آن ها از جمله نکات دیگر است.

فاصله دوربین تا سطح زمین باید بیشتر از 5 متر باشد تا کسی نتواند به آن ضربه بزند. اگر شما هم جز آن دسته کسانی هستید که نصب دوربین مداربسته آنالوگ را برای خود مناسب دیده اید باید بدانید که نحوه کابل کشی در این نوع سیستم ها چگونه است. در نظر داشته باشید که برای هر پروژه ای می توانید از دوربین و برند متناسب با آن استفاده نمایید. برای خرید دوربین های مداربسته برند داهوا می توانید از فروشگاه آیس پلاس، نمایندگی دوربین های داهوا در ایران کمک بگیرید. علاوه بر این نمایندگی هایک ویژن در سراسر دنیا، همه محصولات این برند را با ضمانت اصالت کالا و گارانتی به مشتریان ارائه می دهند، تا مشتری بتواند با اطمینان خاطر خریدی آسان را داشته باشد. معمولا تعداد کانال هایی که دستگاه ضبط در بردارد را 10 الی 15 درصد بیشتر در نظر گرفته می شود تا شما بتوانید در آینده آن ها را گسترش دهید. اما این مسئله کمتر در دوربین های EXIR دیده می شود زیرا ال ای دی های آن به صورت جداگانه از لنز قرار گرفته اند. کابل دوم اما از محل نصب DVR تا محلی که دوربین در آن قرار دارد کشیده می شود و به نوعی کابل برق است.

در ابتدا ترس مردم از نصب دوربین و بار روانی آن کمی غیر قابل پذیرش بود. قدم دوم در نصب دوربین مداربسته خرید تجهیزات است! قدم چهارم در نصب دوربین مداربسته، کابل کشی است. از این جهت که باید دوربینهای مدار بسته آنالوگ به DVR متصل شوند، نیاز است تا مکانی مناسب را در نظر گرفت تا اتصال بین این دو دستگاه برقرار باقی بماند. از دوربینهای مداربسته اسپید دام در محیطهایی استفاده میشود که نیاز به زاویه دید بیشتری است. مزیت این دوربینها در مقایسه با دوربینهای دام در اینه که دوربین بولت انعطافپذیری بیشتری داره و در مناطق مختلفی از جمله روی سقف و دیوار نصب میشه.

اگر این نوع سوئیچ ها دارای قابلیت POE باشند، شما میتوانید با استفاده از همان یک کابل، شبکه وصل شده بین دوربین و همچنین سوئیچ را برای تغذیه دوربین ها مورد استفاده قرار دهید اما در صورتی که از سوئیچ های شبکه های معمولی استفاده شود حتما باید از دو کابل مجزا در این زمینه استفاده کنید. از نظر استاندارد اما اینطور گفته می شود که منبع تغذیه دوربین ها باید یک منبع مستقل باشد که برای سیستم ها و نصب دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است که این منبع تغذیه در کنار دستگاه قرار داشته باشد. این کابل از یک سو به منبع تغذیه متل خواهد شد و از سمت دیگر به منبع تغذیه DC. این نوع از دوربینها توانایی استفاده در روز و شب را دارا هستند. پوشش محافظ این نوع از دوربینها باعث شده است که زاویه دید دوربین مشخص نباشد.

نصب دوربین مداربسته چشم ماهی بسیار سخت می باشد و به همین دلیل استفاده و نصب این دوربین ها در حال حاضر بسیار کم و مرسوخ شده است. دقت داشته باشید که این نوع کابل هایی که در نصب دوربین های آی پی مورد استفاده قرار می گیرند کابل شبکه هستند. پس از دوربین های مداربسته آنالوگ اما به دوربین های آی پی خواهیم رسید. نحوه کابل کشی در این دوربین ها اما اندکی متفاوت است و به طور کل میتوان گفت که این نوع سیستم های مداربسته در سه گروه مهم تقسیم بندی خواهند شد. ممکن است شما بخواهید دوربین مدار بسته برای فضای کاری یا منزل خود تهیه کنید ولی با انواع آن و کاربرد هر کدام آشنا نباشید و در واقع ندانید کدام نوع برای نیاز شما مفید است. در این بخش در واقع تعدادروزهایی که شما نیاز به ضبط تصویر دارید و همچنین میزان هارد مورد نظر برای دستگاه ها انتخاب خواهد شد. پس از اینکه شما مکان های مورد نظر را برای جایگذاری دوربین مداربسته انتخاب کردید، هم اکنون نوبت آن رسیده است که محل دقیق هریک از آنها را مشخص کنید. 4- برندی که قصد دارید دوربین مداربسته خود را از آن تهیه کنید .

بنابراین شما باید در ابتدا تصمیم بگیرید که قصد استفاده از چه سیستمی را دارید و از همان ابتدا تعداد دوربینها را تعیین کنید. نصب دوربین مداربسته نکات بسیاری دارد و موارد متعددی در این زمینه وجود دارند که باید آن ها رعایت کنید. انتقال تصاویر دوربین مداربسته روی موبایل، کامپیوتر و غیره، تنظیمات زمان، تاریخ، نور و غیره برخی از تنظیماتی است که باید به آن توجه داشته باشید. اتاق برق، اتاق ژنراتور، اتاق انباری و همچنین بخش های دیگری که باید همواره چک شوند. سوئیچ های شبکه اما دارای قابلیت های مختلفی هستند که در نصب دوربین مداربسته به کار می آیند. شرکت هایلوک به صورت تخصصی بر روی تولید دوربین مداربسته تمرکز دارد اما این به آن معنی نیست که شرکت هایک ویژن این محصول را تولید نمیکند. شاید تصور کنید که تجهیزات مربوط به دوربین مداربسته آنچنان مهم نیستند و با پکی که شما خریداری میکنید میتوانید نصب دوربین مداربسته را به آسانی انجام دهید اما اینطور نیست. در نهایت میتوانید متراژ کابل و همچنین دیگر تجهیزات مصرفی در این زمینه را محاسبه کنید و هزینه نصب دوربین مداربسته را برآورد کنید. با توجه به اینکه نوع سیستم مدار بسته ای که انتخاب می کنید کدام است میتوانید از انواع مختلف کابل کشی نیز بهره مند شوید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار