دوربین مداربسته {راه به|رویکرد|روش|گزینه|راه حل|استراتژی|تکنیک موفقیت

در دوره دوربین مدار بسته شما با انواع دوربین مدار بسته، کاربردهای آنها، نحوه نصب و جانمایی، تنظیمات مربوط به ضبط تصویر، زمان، انتقال تصویر و غیره آشنا سایت zview-cctv می شوید. قیمت دوربین مدار بسته مانند بسیاری از اقلام دیگر، نرخ ثابتی نداشته و به عوامل زیادی از جمله مقاومت بدنه، کیفیت تصویر، نور دوربین مدار بسته، توانایی دید در تاریکی مطلق، شفافیت تصویر، ضد آب یا ضد ضربه بودن، لنز دوربین مدار بسته، مدل های مختلف مانند آنالوگ، IP یا وایرلس، مکان استفاده و غیره قیمت آن را تعیین میکنند. دوربین های مدار بسته از نظر شکل ظاهری متفاوت اند، دوربین مدار بسته بولت، دام ، اسپید دام، چشم ماهی، پین هول، حرارتی، روز و شب، دید در شب برخی از انواع دوربین بر اساس شکل ظاهری هستند. به طور مثال اگر دوربین در بیرون ساختمان نصب می شود بهتر است از دوربین های دید در شب استفاده شود. برای این کار می توانید از فیلم آموزش نصب دوربین مداربسته کمک بگیرید و تجهیزات این کار را آماده کنید.

اجرای پروژه های آنالوگ نسبتا آسان است و به سادگی میتوان با اتصال یک دوربین به دستگاه ضبط تصویر، تصاویر را برای دستگاه ضبط تصویر ارسال و ذخیره نمود. NVR که مخفف کلمه Network Video Recorder است یک دستگاه ضبط تصاویر تحت شبکه است و DVR که مخفف کلمه Digital Video Recorder می باشد یک ضبط کننده ویدئویی دیجیتال است. قطعاتی مانند ضبط کننده های ویدئویی دیجیتال (DVR) و شبکه دستگاه های ضبط ویدئو (NVR) را وظایف مالتی پلکسرها انجام می دهند. در دستگاه NVR نیازی به اتصال فیزیکی دوربین نمی باشد و تنها یک سیگنال دیجیتال را از دوربین دریافت می کند. این امر باعث می شود تا در مورد هر چیز خاصی که دوربین ها ضبط می کنند ( همچون هر گونه حرکت مشکوک در محیط کار شما در ساعت 3 صبح ) ، اعلان هایی دریافت کنید و بتوانید آن را به صورت زنده از هر نقطه از طریق رایانه یا تلفن هوشمند مشاهده کنید. همه این موارد به خوبی نشان از بازار کار این رشته فنی حرفه ای می دهد. با توجه به پایین بودن سرمایه مورد نیاز برای ورود به این شغل، در صورت ثبت نام در دوره آموزش نصب دوربین مداربسته فنی حرفه ای می توانید در مدت زمان کوتاه به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

از نظر نحوه پشتیبانی و دخیره اطلاعات NVR می تواند تصاویر را هم بر روی هارد، شبکه و حتی بدون شبکه ذخیره سازی کند. توصیه می کنیم با توجه به ویژگی محیط بهترین دوربین را انتخاب و خریداری کنید. همگی در اختیار شما میباشد تا به راحتی و با بررسی کامل اطلاعاتشان اینترنتی خریداری کنید. اگر قصد دارید این نوع دوربین های مداربسته را بصورت پکیج و اقتصادی تر خریداری نمایید کلیک کنید. اگرچه این نوع دوربین طراحی محتاطانهای داشته، اما در نوع خود امنیت را برقرار میکند. نقشه نصب دوربین را طراحی کنید. حالا نوبت آن است که با توجه به نقشه طراحی شده دوربین را در بهترین مکان نصب نمایید. با شواهد اضافی به دست آمده از دوربین مدار بسته ، کمک به زمان مکان ، مکان و از همه مهمتر مظنون ، می توان جرایم را آسانتر حل و پیگیری کرد. این دوربین ها از طریق امواج آنالوگ کار کرده و امواج آنالوگ و نوع کابلی که برای آنها مورد استفاده قرار می گیرد در کیفیت تصاویر ضبط شده توسط این دوربین های بسیار حائز اهمیت است. بدیهی است کیفیت این بخش نیز در تعیین قیمت دوربین مدار بسته بسیار موثر است. با استخدام در اداره راهنمایی و رانندگی به نصب انواع دوربین ها در این اداره بپردازید.

در دوره های آموزشی نصب دوربین مدار بسته به طور کامل به این موضوع پرداخته و آموزش داده می شود. به نحوی که بخشی از درآمد سالیانه شرکت به طور ویژه به این امر اختصاص داده شده است. در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنون برق به طور کامل این موضوع آموزش داده می شود. اولین مرحله از مراحل آموزش دوربین مدار بسته تهیه نقشه است. این دوربین برخلاف دوربین آنالوگ برای ارسال تصاویر از پروتکل های شبکه استفاده می کند. بسته به نوع دوربین و آنالوگ یا تحت شبکه بودن آن نوع کابل و منبع تغذیه متفاوت است. این امر هزینههای بالایی را در پی دارد در حالی که در دوربین های تحت شبکه به این هزینه نیاز نمی باشد. به طور کلی باید بگوییم که DVR از دستگاه NVR انعطاف پذیری کمتری دارد.

برای مثال شما در محل کار خود زمانی که دوربین نصب می کنید می توانید نگاه کنید و کامل فعالیتهای کارمندان و میزان دقتی که بر روی کار می گذارند مطلع شوید و بدانید زمان هایی که نیستید در محل کار شما چه می گذرد و برای منزل خودتان هم همینطور می باشد. بنابراین اگر نگران بازار کار شغل دوربین مدار بسته هستید به شما اطمینان می دهیم که با آموزش نصب دوربین مدار بسته و یادگیری مهارت های این حرفه به صورت تخصصی در مدت زمان کوتاهی به درآمد بالایی دست خواهید یافت. با شرکت در دوره آموزش برق ساختمان و آموزش هوشمند سازی ساختمان می توانید به این مهارت ها در مدت زمانی کوتاه دست یابید. یا اگر علاوه بر نصب دوربین برقکاری ساختمان و هوشمند سازی را از صفر تا صد یاد داشته باشید این درآمد بیشتر خواهد شد. به طور کلی برای نصب صحیح این وسیله می بایست مراحلی که در ادامه به آن می پردازیم طی شود. این نقطه ضعف را در دوربین های مداربسته آنالوگ با سیم می توانید مشاهده کنید . دوربین های تحت شبکه در مقایسه با نوع آنالوگ به علت برخورداری از عمق تصویر برداری بالا، مساحت و فضای قابل توجهی را تحت پوشش خود قرار می دهند.

اگر آنها در فضای باز باشند، شرایط آب و هوایی روی آنها موثر خواهد بود. و قابل ذکر است که برخی از نوع دوربین ها امکان چرخش و زوم خودکار را در فاصله های زمانی تعیین شده دارند. برای محیط های اوتدور خارجی دوربین های دام فلزی قابل استفاده میباشند. از کابل شبکه برای اتصال دوربین ها به سایر اجزای دوربین مدار بسته استفاده می کنند. این دوربین ها که با نام دوربین صنعتی نیز شناخته می شوند قابلیت اتصال لنز مجزا یا تغییر لنز را دارند که همین امر این دوربین ها را برای انواع مکان هایی که نیاز به زوم کردن دوربین باشد مناسب می کند. این دوربین در محیط های خرده فروشی بزرگ واقعاً محبوب است و به عنوان بهترین دوربین مدار بسته برای مکان های تجاری که دارای یک شی با ارزش خاص برای محافظت هستند در نظر گرفته می شود.

مطمئناً بدون کمک گرفتن از یک متخصص نصب دوربین مداربسته، نمیشود یک انتخاب صحیح داشت. این سری از دوربین های مداربسته در مکان هایی نصب می شوند که مانعی برای ضبط تصویر موجود است. پس از انتخاب مکان مناسب دوربین را پیج و به کمک دریل در مکان انتخاب شده نصب کنید. دوربین های با لنز متغییر قابل تنظیم بوده و پس از نصب می توان فاصله کانونی لنز را تنظیم کرد. عوامل دیگر نیز مانندخروجیHDMI یا تعدادهارد دیسک هایی که بر روی دستگاه قابل پشتیبانی هستند بر اجرت نصب دوربین مداربسته تاثیر دارد. اگر در حال نصب دوربین های آنالوگ هستید از کابل های RG59، RG6 و RG11 برای اتصال به دستگاه DVR استفاده کنید.

با شرکت در پکیج آموزش نصب دوربین مدار بسته آموزشگاه فنون برق به طور کامل با هر یک از این دوربین ها، کاربرد آنها،نحوه نصب و تنظیمات آنها آشنا خواهید شد. به دنبال افزایش تقاضا برای نصب دوربین های مدار بسته بدون شک نیاز به یک نصاب حرفه ای برای نصب اصولی و تنظیمات این وسیله بیش از پیش احساس می شود. پیش از آنکه به بررسی و مقایسه تفاوت های این دو دوربین بپردازیم بگذارید شما را با هر یک از این دوربین ها آشنا کنیم. پیش از شروع کار ابتدا لازم است که نقاطی که قصد نصب دوربین در آنها را دارید بر روی کاغذ بکشید. به این ترتیب در مواقع لازم می توان روی سوژه های مورد نظر زوم نمود. اما لازم است در رابطه با انواع لنزها نیز اطلاعاتی داشته باشید تا هنگام خرید دوربین مدار بسته با توضیحات فروشنده دچار سردرگمی نشوید. دوربین IP مخفف دوربین پروتکل اینترنت است که به DVR مانند دوربین مداربسته آنالوگ نیاز ندارد، اما همچنان به یک دستگاه اضافی به نام سوئیچ نیاز دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار