دوربین مداربسته – تجزیه و تحلیل عمیق در مورد اینکه چه کار می کند و چه چیزی نیست

اما طبعا هر کاری را اگر متخصص آن حرفه انجام دهد، کیفیت بالاتری خواهد داشت که این بدان معناست که با سپردن نصب دوربین مداربسته به متخصصان این حوزه، با کمی هزینه، می توانید فرآیند نصب را به بهترین شکل به سایت zview-cctv پایان برسانید. در صورتی که در نصب دوربین های مداربسته از این کابل ها استفاده کنید، سیم کشی شما به حداقل ممکن میرسد و با یک بار سیم کشی، کار به اتمام میرسد. برای تعیین مسیر کابل ها، هیچ محدودیتی ندارید و از بابت تغییر در ظاهر خانه به هنگام نصب دوربین های مداربسته ههم نباید هیچگونه نگرانی ای داشته باشید، زیرا در فرآیند نصب این دوربین ها از داکت، سینی کابل و …

برای امنیت هر چه بیشتر محیط، توصیه میشود حتی الامکان سیم و کابل های دوربین را مخفی کنید و به هیچ وجه آنها را در دسترس قرار ندهید، زیرا اختلال در آنها، به معنای اختلال در تصویربرداری و امنیت محیط خواهد بود. ما را تا انتهاء دنبال کنید، این بار قرار است یک بار برای همیشه آموزش نصب دوربین مداربسته را فرابگیرید تا در آینده هیچ ابهامی درباره روش انجام این کار نداشته باشید … دوربین مداربسته در این روز ها نقش اول را در تامین امنیت منازل و محل کار افراد در سراسر جهان بر عهده دارند. از آنجایی که دوربین ها با مانیتور و یا ضبط کننده ویدیو در بین کابل های هم محور خصوصی یا لینک های ارتباطی بی سیم ارتباط برقرار می کنند ، طراحی ” مدار بسته ای ” دارند تا نشان دهد دسترسی به محتوای آنها فقط با طراحی محدود شده و فقط برای افراد خاصی قابل دیدن است. برای پرهیز از این گونه ریسک ها با مقاله “ راهنمای خرید دوربین مداربسته ” از بازرگانی آیس پلاس با ما همراه باشید.

با استفاده از یک آداپتور برقی می توان دوربین مداربسته را به پریز برق معمولی دیواری متصل کرد و از آن برق دریافت کرد. در ضمن این آداپتور برق به همراه خود دوربین مداربسته ای که خریداری کرده اید، وجود دارد و نیازی به خرید جداگانه نیست. ✅ نباید زاویه دوربین را در جایی که نور خورشید مستقیم می تابد و یا پوشش های گیاهی (طبیعی یا مصنوعی) وجود دارد، تنظیم کنید، زیرا این کار باعث کاهش سطح بینایی دوربین میشود. در سوی دیگر تصور کنید که رئیس شعبه یک بانک، از دوربین مدار بسته برای پوشش فضای جلوی بانک استفاده کند در این مواقع باید حتما از دوربین ثابت با لنز وریفوکال یا لنز های با فاصله کانونی بالاتر استفاده شود. دو راه دارید یا دوربین مدار بسته ایی با لنزهای زاویه دید عریض انتخاب کنید تا تعداد دوربینهای موردنیاز برای پوشش فضای موردنظر شما را کاهش دهد یا چندین دوربین برای افزایش دسترسی خود خریداری کنید. تا اینکه آخر هفته وقتی برای سرکشی به باغ رفتم، با صحنه عجیبی مواجه شدم. اینکه دوربین های امنیتی خود را در چه اماکنی قرار دهید، بسیار حائز اهمیت است، لذا برای انتخاب آنها، حتما از متخصصان این زمینه کمک بگیرید. مزیتی که دوربینهای AHD نسبت به نوع HD-SDI دارند این است که میتوان AHDها را در فواصل طولانیتر نصب کرد، بدون اینکه ویدیویی از دست برود.

تعیین نوع دوربین های امنیتی شما باید بر اساس هدف شما تعیین شود. بنابراین کابل های دوربین مداربسته هر کدام باید به یکی از ورودی های دستگاه DVR متصل باشند تا سیستم امنیتی به درستی کار کند و تصاویر را ضبط نماید. برای این اتصال کافی است یک سر کابل را به نمایشگر و دیگری را به DVR متصل کنید. در صورتی که احساس کردید، رولپلاک ها و یا پیچ ها، استحکام قوی ای ندارند، حتما از نوع بزرگ تر و قوی تر آنها استفاده کنید و این مورد را ساده نپندارید. High Definition Composite Video Interface نوع جدیدی از دوربین های مداربسته می باشد که تنها توسط شرکت داهوا تولید می گردد. توصیه میشود از این نوع کابل ها در مسافت های کمتر از 50 متر استفاده کنید. سیستم ساده : این سیستم شامل یک یا چندین دوربین است که به یک مانیتور توسط کابل تک سیمی متصل می شود. در این دستهبندی ها چندین زیرمجموعه از دوربین های امنیتی از جمله سیمی و بی سیم ، باتری دار و AC و دوربین های نورافکن و دوربین های زنگ در قرار دارند. شناسایی اتوماتیک پلاک خودروها از جمله آخرین دستاورد های دوربینهای مداربسته در این بخش می باشند. تشخیص عبور از خط، تشخیص ورود و خروج از منطقه حفاظت شده، تشخیص صدای محیط، تشخیص چهره انسان و پلاک خودرو، تشخیص تجمع افراد، تشخیص ولگردی افراد، تشخیص پارک خودرو در مکان غیر مجاز، تشخیص دود و حرارت از جمله مزایایی است که در این دوربین ها وجود دارد.

استفاده میشود و سیم ها را از طریق سقف های کاذب، کناف، دوپوش یا زیر زمین عبور میدهند که بدین شکل خوشبختانه هیچگونه تغییری در ظاهر خانه رخ نمی دهد. با استفاده از این ویژگی، اگر فردی از محدوده تعیین شده عبور نماید، توسط دوربین تشخیص داده شده و با به صدا در آمدن آلارم اطلاع رسانی صورت می گیرد. قابلیت شناسایی چهره (Face Recognition) نیز بر مبنای هوش مصنوعی و یا AI می باشد که می تواند چهره های قابل رویت در محیط را تشخیص دهد و به قیاس آن ها با لیست های تعیین شده بپردازد و بر مبنای الگوریتم هوش مصنوعی و درصد شباهت، به شناسایی آن ها بپردازد. در برخی از دوربین های دام، به لحاظ وجود محافظ شیشه ای امکان تشخیص زاویه دید دوربین وجود ندارد که خود احتمال بروز سوء استفاده در زوایای کور دوربین را کاهش می دهد.

بنابراین برای اتصال کابل به پورتِ دستگاه، تنها کافی است پیچی که در انتهای فیش وجود دارد را بچرخانید تا کابل به درگاه ورودی DVR متصل شود. اساسا وظیفه برق رسانی بر عهده کابل هاست که با کمک پاور مرکزی به دوربین ها برق رسانی میشود. ما در شرکت آریاهوشمند همواره پاسخگوی شما عزیزان هستیم، سوالات خود را با ما در میان گذارید … که به راحتی بجای سرپیچ لامپ قرار گرفته و برق مورد نیاز خود را از آن تامین میکند. شرکتهای زیادی در ایران و سراسر جهان انواع دوربین مداربسته را در اختیار کاربران قرار میدهند. همینطور می توان با اتصال دستگاه دی وی آر به یک مانیتور، تصاویر چند دوربین (۴ تا ۳۲ دوربین) را بر روی یک صفحه مشاهده کرد.

مودم وای فای میتواند یک مودم تلفن ثابت ای دی اس ال یا مودم جیبی سیمکارتی یا مودم همراه وای فای باشد. کابل های ترکیبی دارای دو رشته هستند که رشته ای برای تصویر و دیگری برای برق مورد استفاده قرار می گیرد. در مرحله آخر نصب دوربین مداربسته باید چک کنید که تمام دستگاه ها؛ دوربین ها، DVR و نمایشگر شما به منبع تغذیه متصل باشند و کابل و فیش ها نیز بخوبی اتصال یافته باشند. آموزش نصب دوربین مداربسته به طور کامل را در ادامه مطالب، برای شما آماده کرده ایم، ما را تا انتهاء دنبال کنید … جابجا می شود، باید این میزان را تا 4k بالا ببرید.

تکنولوژی آنالوگ که امروزه به دوربین مداربستهAHD (ای اچ دی) شناخته می شود، از یک کابل مشابه کابل آنتن تلویزیون با مغذی فلزی برای انتقال تصاویر استفاده می نماید. بهترین گزینه در میان کابل ها برای نصب دوربین، کابل های ترکیبی هستند. بسیاری از سیستمهای دوربین امنیتی در حال حاضر ترکیبی از اجزای آنالوگ و دیجیتالی هستند. ✅ اگر خانه شما وسعت زیادی ندارد و به دنبال یک سیستم امنیتی جمع و جور هستید، پک های مخصوص این سیستم ها وجود دارد که 2 یا 3 دوربین وجود دارد و یک دستگاه DVR که ظرفیت ذخیره سازی آن، بین دو تا سه هفته است. دستگاه های دوربین مداربسته جزء ضروری سیستم های امنیتی هستند. اما درست مثل هر نوآوری دیگر دوربین مداربسته نقاط ضعف مختص خود را دارد. دوربین اچ دی 2 مگاپیکسل کورتک CT-HFW1200T/3.6 از محصولات برند کورتک یک دوربین دیواری آنالوگ اچ دی یا HDCVI است که از طریق کابل تصویر را به ضبط کننده ارسال می کند. این منبع تغذیه باید در نقطه ای از خانه انتخاب شود که از هر سمت، قابل دسترسی باشد تا بتوان براحتی، تمام سیم و کابل ها را به آن متصل کرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار