دانلود کامل ترین استانداردها و برنامه فیزیکی ترمینال و پایانه ها معماری عمران شهرسازی | memarinavaz

دانلود کامل ترین استانداردها و برنامه فیزیکی ترمینال و پایانه ها معماری عمران شهرسازی | memarinavaz

پایانه مسافربری که با عنوان ترمینال مسافربری هم شناخته می‌شود فضایی برای سوار و پیاده کردن مسافران اتوبوس‌های شهری و بین شهری است که غالباً به شکل یک ساختمان بزرگ همراه با امکانات رفاهی طراحی می‌شود. شرکت‌های مسافربری دارای دفاتر فروش بلیط در پایانه‌ها هستند و مسافران از طریق سکوهای مشخص سوار یا پیاده می‌شوند. فیلتر فضای سبز علاوه بر دید و منظر مناسب در محل اتصال ترمینال به شهر در تلطیف حرکت‌ها و کم کردن ترافیک‌ها خواهد داشت و علاوه براین مسائل در کاهش سروصدا و ازدحام حرکت‌های نقلیه ورودی و خروجی تأثیر بسزایی خواهد داشت. گاه این فضا خود را به ترمینال متصل خواهد کرد و از لحاظ عملکردی به عنوان یک فضای رابط ترمینال و شهر مسافران را درخود  به دلیل جذابیت‌هایی فضایی‌اش جمع خواهد کرد و به عنوان یک فضای سبز تفریحی برای مسافرینی که ساعت‌ها تا حرکت اتوبوس آنها مانده است، فضای خوبی برای گذران اوقات خواهد بود. طراحی یک پروژه کامل ترمینال مسافربری توسط معماران و دانشجویان معماری، نیازمند تبعیت از برنامه فیزیکی و استانداردهای ترمینال مسافربری است.

طراحی و برنامه فیزیکی طراحی مجتمع مسکونی

علاوه بر این روی تمام موانع عبور و مرور هم اطلاعاتی وجود دارد که به طور کامل به نابینایان کمک می کند. سازه اصلی این فرودگاه ۱۸ میلیارد دلاری که جزیره زیر پای خود را به زانو درآورده است، از یک سیستم هوشمند بسیار پیشرفته برخوردار است و در برابر زلزله های ۹ ریشتری هم به راحتی مقاومت می کند. بسیاری از امکانات و تجهیزاتی که در حال حاضر در این فرودگاه پیشرفته وجود دارد، در جهان بی نظیر است و این به دلیل توجه و آینده نگری طراحان و سازندگان این بنای عظیم است که در حال حاضر راحتی و آسایشی مثال زدنی را برای مسافرانش به همراه آورده است. لطفاً توجه داشته باشید که این فقط چند مورد از اصول و ضوابط مهم در برنامه فیزیکی ترمینال‌های مسافربری است و هر ترمینال ممکن است مطابق با نیازها و شرایط خاص خود، مقررات متفاوتی را دنبال کند. همچنین، قوانین و ضوابط مربوط به طراحی ترمینال‌های مسافربری بین کشورها و مناطق مختلف نیز ممکن است متفاوت باشد.

وسعت و فضاهای پايانه مشهد

مطالعات معماری پایانه مسافربری جدول برنامه فیزیکی و ریز فضاهای پایانه مسافربری اما در بخش چهارم يكسري نمونه هاي مشابه تحليل و بررسي شده اند كه از آن جمله ترمينال شهرستان دزفول و ترمينال شهرستان بهبهان مي باشد اين بخش براي آشنايي هر چه بيشتر با موضوع و فضاي ترمينال است. جدول برنامه فیزیکی و ریز فضاهای پایانه مسافربری بخش پنجم برنامه ريزي فيزيكي و اصولي كه نياز هست بدانيم تا در امر طراحي راحت تر بتوانيم مشكلات را پشت سر بگذاريم و سريعتر به نتيجه مطلوب برسيم و همچنين در باره سازه و اسكلت بندي بنا يا بطور كلي از لحاظ اجرايي تحليل و بررسي شده است. در یک پایانه  هوایی ساده یاخطی برای حجم مسافران تا یک میلیون نفر خروجی سالیانه به تعداد شش تا هشت دروازده نیازاست تا بتواند ترکیبی از هواپیمای کوچک و متوسط را پذیرا باشد.

۷) جدایی ورودی و خروجی مسافران برای جلوگیری از ایجاد ترافیک در دسترسی وسایل نقلیه درون‌شهی وترافیک داخلی. ۲) ارتباط نزدیک ترمینال با مرکز شهر به جهت سهولت دسترسی مسافران ورودی و خروجی به شهر و ترمینال چرا که  حداکثر فعالیت‌های مهم شهر در مرکز شهر اتفاق می‌افتد. پاورپوینت پایانه مسافربری مشهد در قالب 15 اسلاید، توسط فروشگاه فایلمس تهیه و تنظیم شده است، که شما عزیزان با تهیه و دانلود فوری آن می توانید به یک منبع عالی جهت مطالعه و تحلیل آن دست یابید که می تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی برای یک ارائه بی نظیر نیز مورد استفاده جدول ریزفضاهای ترمینال قرار گیرد. در این مطلب از وبسایت فایلمَس به ارائه پاورپوینت پایانه مسافربری مشهد (ترمینال امام رضا (ع))، می‌پردازیم که در قالب 15 اسلاید پاورپوینت قابل ویرایش و قابل ارائه کلاسی با فرمت pptx آماده شده و هم اکنون در اختیار شما دوستان عزیز قرار دارد. بدیهی است که زیاد بودن فاصله پیاده شدن مسافر از وسیله نقلیه درون‌شهری تا محل ساختمان ترمینال بدلیل سنگینی بار مسافر ومسائل اقلیمی از قبیل گرمای زیاد در تابستان و سرمای زمستان تأثیرمنفی در نحوه ارتباطات انسانی به مجموعه و کارکرد راحت و آسایش خاطر مسافر خواهد داشت. دو خط هوایی  برای افتتاح در ماه جولای برنامه ریزی شدند ، که خطوط هوایی مرتفع رو از فرودگاه به مرکز حمل و نقل Dongzhimen وصل میکنه .

دانلود فایل مطالعات و برنامه فیزیکی طراحی فرهنگسرا

امروزه ترمنیال‌های مسافربری متعددی در سراسر جهان وجود دارند که با برخورداری از ناوگانی متشکل از وسایل حمل و نقل عمومی متعددی که در راس آنها انواع اتوبوس‌ها قرار دارند، سهم بزرگی از صنعت حمل و نقل مسافر و بار بین شهرها و کشورهای مختلف را به خود اختصاص داده‌اند. – میز پذیرش (معمولاً قابلجابجایی)
– گاری های دستی برایحمل توشه
– نوار نقاله هایانتقال توشه
توشه ها ممکن است بوسیله گاری های دستی به پیشخوان ها بلیط حمل شود و یا مستقیماً بوسیله نوار نقاله به اتاق توشه هدایت گردد. سیستم پذیرش توشه در جلوخان به دلایل مسائل امنیتی، برای پروازهای بین المللی، چندانکاربردی و عملی بنظر نمی رسد زیرا باید توجه و کنترل زیادی به عمل آید تا از ورودتوشه مسافری که نام خود را ثبت کرده است ولی هنوز برای سوار شدن به هواپیما کنترل مجدد نشده، جلوگیری بعمل آید. استفاده از این سیستم به لحاظ اقتصادی نیز به حجم فعالیت های مسافران، نیروی انسانی و هزینه نصب تجهیزات مورد نیاز، بستگی دارد. پروژه معماری ترمینال مسافربری شامل ۲ رساله ورد ، پاورپوینت دفاعیه ، پلان اتوکدی dwg  ، رندر های سه بعدی با کیفیت بسیار بالا ( ۱۱ عدد ) و پوستر حرفه ای ( فوتوشاپ و عکس ) میباشد. برنامه فیزیکی ترمینال جدول ریزفضاهای ضوابط طراحی ترمینال pdfوppt یک محصول عالی دارای 13فایل می باشد.که مطمئن باشید کاملترین فایل در اینترنت درباره برنامه فیزیکی ترمینال و ریز فضاهای ترمینال و استانداردهای ضوابط ترمینال می باشد.

  • مطالعات معماری پایانه مسافربری دانلود مطالعات معماری طراحی پایانه مسافربری در بخش اول علت و هدف از انتخاب اين موضوع به عنوان طرح نهايي و صحبت هاي اوليه در مورد ترمينال است .
  • طول سالن عمومی و پذیرش بلیط معمولاً با توجه به طول لازم جهت پیشخوان های بلیط تعیین می شود .
  • فیلتر فضای سبز علاوه بر دید و منظر مناسب در محل اتصال ترمینال به شهر در تلطیف حرکت‌ها و کم کردن ترافیک‌ها خواهد داشت و علاوه براین مسائل در کاهش سروصدا و ازدحام حرکت‌های نقلیه ورودی و خروجی تأثیر بسزایی خواهد داشت.
  • بهعلت استفاده حجم زیادی از مسافران ورودی از محوطه جلوخان در مدت زمانی کوتاه ممکناست لازم شود که عمق جلوخان ورودی تا حدودی افزایش داده شود.
منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار