خواب انواع دوربین مداربسته

این دوربینها در جاهایی مثل آسانسورها، در بازکن ها و یا محل هایی با ابعاد کوچک کاربرد دارند. 2- زیر سایبان باشد (برای دوربین هایی که در فضای بیرون ساختمان نصب می شوند) تا توسط برف و باران و نور افتاب درامان باشند. فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با تمجید از کارهای و اقدامات صورت گرفته در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، بیان کرد: عرصه های ملی در کشور ۱۳۹ میلیون هکتار وسعت دارد که ۶ هزار نفر کارصیانت از آن ها را انجام می دهد که با استانداردهای جهانی فاصله بسیار زیادی دارد.

در روش نصب دوربین های مداربسته بی سیم دیگر نیازی به کابل کشی نمی باشد وتغییر مکان دوربین به راحتی انجام می گردد. این نوع دوربین ها برای انتقال تصویر دیگر نیازی به تهیه مودم ندارند. و نیازی به صرف هزینه ­های بالا برای نصب سیستم­ های تحت شبکه نخواهد بود. 5- نردیک به پریز برق یا سایر منابع تغذیه باشد. همچنین توجه داشته باشید که سیم کشی و منبع تغذیه این دوربین ها نیز نباید در دسترس باشد و حتی الامکان آنها را در بخوبی دور از دسترس قرار دهید. جهت نصب این دوربین ها مطابق تصویر ، دوربین را در محل مورد نظر قرار داده و آن را به پریز برق یا هر منبع تغذیه دیگری متصل می کنیم.

سپس با یک کابل BNC دیگر ، بخش Output دستگاه DVR را به بخش Input مانیتور متصل می کنیم. در بررسی مدل های دوربین مداربسته، می توانیم به کیفیت تصاویر ضبط شده توسط دوربین ها اشاره کرد. قبل از خرید هرگونه دوربین امنیتی، باید مکان خود را بررسی کرده و از فاصله بین نقطه نصب و وسایل تحت نظارت مطلع شوید. این که مشخص کنیم هر دوربین در کجا نصب شود نیازمند بررسی زوایای گوناگون محیط، در نظر گرفتن زوایای تابش نورها و همچنین سنجش فواصل است. از آنجا که این دوربین ها با استفاده از ریموت قابل کنترل هستند در مناطقی که حساس به نظارت هستند مورد استفاده قرار می گیرند. این کابل از یک طرف به بخش خروجی(Output) دوربین مداربسته و از طرف دیگر به بخش ورودی(Input) دستگاه DVR متصل می گردد.

4- در گوشه ساختمان نصب شود تا کابل های متصل به آن دید نداشته باشند. این کابل از یک سمت به بخش خروجی(Output) دوربین مداربسته و از سمت دیگر به بخش ورودی(Input) دستگاه DVR متصل می شود. ورودی و خروجی های دفتر کار. در حال حاضر دوربین های شبکه هایک ویژن، داهوا، تیاندی، ناظر، مکسرون، آلباترون و آپتینا از پرطرفدارترین انواع دوربین مدار بسته تحت شبکه در بازار هستند. یکی دیگر از انواع دوربین مدار بسته، دوربینهای گنبدی مشهور هستند که احتمالا تا به حال آنها را زیاد مشاهده کردهاید. اما با این حال به علت قیمت مناسب و استفاده در آیفون تصویری از دوربین آنالوگ به صورت محدود استفاده می شود. در گام دوم باید مکان مناسب جهت نصب دوربین را بیابیم. بنابراین نصب دوربین بالای درب ورودی خانه و محل کار، از بهترین مکان ها برای نصب دوربین مداربسته است زیرا این منطقه، آسیب پذیرترین نقطه برای سارقین است. با انجام این کار علاوه بر زیبایی و ظرافت کار، کابل ها از آسیب بیرونی در امان می مانند. شاید روزی کمتر کسی فکر می کرد که دوربین مدار بسته، بدون کابل کشی و سیم کشی راه اندازی شود.

اگر نقطه مقابل دوربین نصب شده در راهر، پنجره قرار دارد و نور آن باعث سخت شدن تصویربرداری برای دوربین شما میشود، میتوانید از دوربین های مداربسته WDR استفاده کنید تا مشکل به سایت zview-cctv کلی حل شود. دوربین مداربسته آنالوگ به دوربینی اطلاق می گردد که با استفاده از سیگنال های ویدئویی آنالوگ، تصاویر را از طریق کابل های کواکسیال به دستگاه ضبط DVR ارسال می نماید. اگر شما دوربینی که میخواهید نصب کنید در ارتفاع بالای ۴ الی ۵ متر نصب کنید تصویر مناسبی به شما ارائه نمی دهد ارتفاع استاندارد نصب دوربین باید در ارتفاع ۳ الی ۴ متر باشد تا شما بتوانید چهره و پلاک خودروی مورد نظرتان را شناسایی کنید در غیر این صورت شما فقط فضای مورد نظرتان را می بینید تصویر مناسبی برای تشخیص چهره پلاک خودرو را نخواهید داشت. توصیه میشود دوربینی که قرار است در این منطقه نصب کنید، حتما WDR باشد تا بر اثر تابش نور خورشید، امکان نامعلوم شدن صورت سارقین وجود نداشته باشد. چنانچه مقاله قبلی را نخوانده اید توصیه می کنیم حتما مقاله “انواع دوربین مداربسته از لحاظ ظاهری” را مطالعه بفرمایید. دوربین های مداربسته با توجه به اختلافی که در لنزهای خود دارند، زاویه دید های مختلفی هم دارند ( که برخی بیشتر و برخی محدود و کمتر هستند) و هنگام نصب حتما باید از زاویه دید دوربین خود باخبر باشید تا محاسبات شما در پوشش دوربین ها نسبت به محیط خطا نباشد.

مقاصد مختلفی برای نصب این دوربین ها وجود دارد، برخی برای تامین امنیت شخصی خانه یا محیط کار خود از آن استفاده میکنند، اما استفاده های وسیع آن به شرکت های بزرگ که مراکز تفریحی یا تجاری بزرگی دارند مربوط میشود و همچنین استفاده های دولتی بالایی هم دارد مثل راهنمایی رانندگی که در بسیاری از خیابان های کشور از آنها استفاده میکند. اگر پنجره هایی مشرف به خیابان و کوچه دارید و احتمال نفوذ سارقین از آنرا میدهید (که این روش نفوذ، یکی از روش های رایج سارقین است) ، با نصب دوربین در این مکان، بخوبی از صحنه سرقت تصویربرداری میکنید و مهمتر از آن در منصرف کردن سارقین از خانه قدم مهمی برمیدارید و معمولا سارقین سراغ خانه هایی که سیستم ایمنی کاملی دارند نمیروند. دوربین های مداربسته بولت امکان نصب بر روی سقف و دیوارها را دارند و هم برای فضا های باز و هم برای مکان های بسته مورد استفاده قرار میگیرد. مکان نصب دوربین های مداربسته به اندازه خود این دوربین ها اهمیت دارد اما متاسفانه در اکثر پروژه های نصب، با توجه به اینکه روزها انجام میشود، دقت خاصی به نحوه تصویربرداری این دوربین ها در شب نمی شود و همچنین خیلی از اوقات هم، شبها خبر خاصی نشده، پس افراد به مرور وضعیت تصویربرداری دوربینها در شب را فراموش میکنند و پس از وقوع سرقت متوجه میشوند که به علت نقص در شرایط زاویه دید در شب دوربین، نتوانسته اند مدارک خوبی را جمع آوری کنند.

در ضمن بد نیست بدانید که بر اساس آمارها، 22% از منازلی که دارای حیاط پشتی هستند، دچار سرقت میشوند، بنابراین موضوع امنیت خانه خود را جدی بگیرید. امروزه استفاده از دوربین های مدار بسته اهمیت فراوانی پیدا کرده است و در واقع یکی از دلایل استفاده از سیستم های نظارت تصویری و دوربین های مدار بسته افزایش امنیت و آرامش هر فضاست. امروزه نصب دوربین مداربسته در اکثر اماکن اجتماعی رواج یافته و تقریبا نمیتوان محیطی را خالی از آنان پیدا کرد. معمولا دوربین های مداربسته 8 مگاپیکسل که کیفیت تصویر 4K را به شما ارائه می دهند از گران ترین دوربین های مداربسته بازار می باشند.

5 عامل مهم وجود دارد که در هنگام نصب دوربین های مداربسته باید آنها را لحاظ کرد و بر اساس آنها، بهترین مکان ها برای نصب دوربین مداربسته را انتخاب نمود. در ادامه مطالبی مهمی درباره مکان های نصب دوربین مداربسته می گوییم. علاوه بر مکان مورد نظر برای نصب دوربین باید بدانید که موقعیت نصب دوربین های مداربسته نیز بسیار مهم است. نوع نور محیط نیز نصب و راه اندازی بسیار حائز اهمیت است در صورتی که شما دوربین را در محیط نصب کنید که از روبروی آن نور زیادی بتابد باید از دوربین های استفاده کنید که قابلیت WDR داشته باشد و اگر شما می خواهید در شب نیز پلاک خودروی مورد نظرتان را ببینی باید دوربین مداربسته تهیه کنید قابلیت BLC داشته باشد این نکات در انتخاب نوع دوربین مدار بسته بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر قصد دریافت مدرک فنی حرفه ای دوربین مدار بسته را دارید باید بگوییم که تنها راه برای دریافت این مدرک ثبت نام در دوره آموزش نصب دوربین مدار بسته در آموزشگاه های معتبر که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای است. شما با شرکت در دوره دوربین مدار بسته فنی حرفه ای در یک آموزشگاه دوربین مدار بسته که مجوزهای لازم را از این سازمان دریافت کرده است می توانید ضمن آموزش صفر تا صد نصب دوربین مدار بسته از یک مدرک معتبر نیز بهره مند شوید و از طریق این مدرک برای دریافت جواز کسب یا ارسال روزمه و استخدام اقدام نمایید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار