خلاقانه ترین ایده ها در طراحی تخصصی مطب و مراکز درمانی

شرکت معماری فرید-ارجمند می توانند در این راستا شما را یاری کنند و بهترین طراحی ها را برای شما به ارمغان طراحی داخلی مطب زنان و زایمان بیاورند. همچنین باید از ارتفاع مطلوبی برخوردار باشند تا بیماران بتوانند به راحتی به پذیرشگر مراجعه کنند. را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند. شما در طراحی داخلی مطب باید به دنبال ایدههای خلاقانه، موثر و طراحی داخلی با قیمت معقول و مناسب باشید، در ادامه این مقاله برخی نکات کاربردی مهم به شما ارائه میشود که میتواند به شما در ایجاد یک طوفان ذهنی و فکر بکر و در نهایت، آغاز یک روند طراحی منحصر به فرد پزشکی کمک کند. اگر شما مسئول دکوراسیون و چیدمان مطب پزشکان هستید یا اگر به دنبال ایدههای خلاقانه، مؤثر و طراحی داخلی با قیمت معقول و مناسب هستید، در اینجا هفت راهنمایی فوقالعاده و موثر به شما ارائه میشود که میتواند به شما در ایجاد یک طوفان ذهنی و فکر بکر و در نهایت، آغاز یک روند طراحی منحصر به فرد پزشکی کمک کند. همه میدانیم که اگر در فضایی که زندگی یا کار میکنیم، هماهنگی رعایت شود و دکور زیبایی داشته باشد، قطعاً از نظر ذهنی به آرامش می رسیم بخصوص برای افرادی که برای تمدد اعصاب به مطب روانشناسی پناه می برند بنابراین طراحی مطب روانشناسی بر رفتار افراد تأثیر مثبت خواهد داشت.

در طراحی فضای درمانی باید به این نکته مهم توجه داشت که درمانگاه و بیمارستان با دیگر فضاها تفاوت ویژه ای دارد. بنابراین باید توجه ویژه روی انتخاب رنگ در اتاق انتظار مطب داشت. اما گاهی توجه نمایید که برای رشد بیشتر یک گل نیازمند این خواهیم بود که مقداری تقویت کننده، کود و … در سراسر دنیا ، مراکز درمانی برای پاسخگویی به خواسته های بیماران دکوراسیون خود را طراحی میکنند ، اما این همیشه یک واقعیت نیست. برای خرید حضوری و یا خرید اینترنتی انواع گل هایی که عنوان نمودیم می توانید اقدام کنید و با در نظر گرفتن روش های نگهداری از این گل ها سبب رشد آن ها شوید و زیبایی دکوراسیون داخلی منزل، مطب و یا محل کار خود را بیشتر نماید. لذا اگر فضای مورد نظر شما جهت طراحی داخلی مطب دندانپزشکی با سایز کمی می باشد و امکان دل گیر شدن فضای مورد نظر بسیار زیاد است. به عنوان مثال فضای مطب شما کوچک است و شما به عنوان کارفرما نمی توانید استفاده بهینه از فضای محدود را داشته باشید. همچنین می توانید با استفاده از بازسازی داخلی و یا دکوراسیون داخلی محیط دلنشینی را ایجاد کنید.

طراحی اتاق انتظار باید به نحوی باشد که فرد در حدود یک الی دو ساعت در این فضا سرگرم باشد و احساس خستگی نکند بنابراین استفاده از تلویزیون ، مجلات روانشناسی و استفاده از رنگ های سرد در دکوراسیون داخلی کمک به تحمل مدت زمان انتظار در مطب روانشناسی خواهد کرد. از این رو این بخش در کلینیک های درمانی، به ویژه خدمات پوست و مو که زمان بر است، مبلمانش تا حد راحت بوده و انتخاب رنگ و چیدمان فضا به گونه ای باشد که آرامش را به مخاطبین منتقل کند. امروزه طراحی داخلی مطب مامایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در طراحی داخلی از پالت رنگی سفید و سبزآبی استفاده شده که علاوه بر ایجاد آرامش رنگی است که اغلب در ساختمان های درمانی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحان فرم و عملکرد ارائه کننده انواع خدمات دکوراسیون ساختمان طراحی داخلی مطب روانشناسی ، باید با توجه به احساسات مختلف مردم طراحی شود . بهتر است در طراحی داخلی از گیاهان سبز استفاده شود. بنابراین این مقاله دارای 5 قسمت است که بخش 1 را در این مقاله بررسی میکنیم و برای مطالعه 4 بخش دیگر میتوانید روی لینک مربوط به هر بخش در بالا کلیک کنید. زمانی که شغل شما مربوط به مردم بوده و مراجعهکننده دارید، قطعاً باید برای زیبایی فضا و دکوراسیون داخلی خود فکری کنید. البته لازم به ذکر است که در خوشبینانه ترین حالت ممکن، خانم ها برای جلوگیری از بروز مشکلات سلامتی و یا چکاپ های دوره ای مربوط به زمان بارداری و شیردهی نیز به مطب بانوان مراجعه می نمایند. بهطور مثال شما برای آشپزخانه مطب خود یک سینک در نظر خواهید گرفت اما در زمان طراحی دکوراسیون داخلی یک دندانپزشکی باید این را بدانیم که به جز آن یک سینک آشپزخانه یک الی دو سینک دیگر موردنیاز است.

اينكه كار خونگيري و آزمايشهاي ساده درون كلينيك انجام شود يا نه كاملاً وابسته به پزشك است، برخي از پزشكان حتي حاضر نيستند كه عمل خونگيري در كلينيك انجام شود و بيمار را براي اتمام آزمايشات به بيرون از كلينيك ميفرستند، البته با پيشرفتهاي زيادي كه در زمينة تجهيزات آزمايشگاهي بوجود آمده است،با فضاي كوچك ميتوان تعداد زيادي تختهاي ساده آزمايشگاهي را انجام داد مثلاً دستگاه اترآنالايزر سيست هست بيهوشي را چند دقيقه آماده ميكند بنابر اين به نفع پزشكان است كه در كلينيكهاي خود يك آزمايشگاه داشته باشند. از شیشه برای رسیدن به بیشترین شفافیت و از آلومینیوم برای ساخت کابین های دندانپزشکی استفاده شده است. همچنین میتوانید از این طرحهای زیبا و خاص برای دفترهای اداری هم استفاده کنید. در ضمن، باید کمدهای مناسبی هم برای نگهداری پرونده های بیماران، مواد و مطالب بازاریابی و دیگر موارد داشته باشید. یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که چگونه میخواهید یک فضای کلی را به قسمتهای مختلف تقسیم کنید. شخصی که دکوراسیون اتاق انتظار پزشک اطفال را طراحی میکند، خوب است نوعی پارتیشنبندی برای ایجاد یک فضای خصوصی برای مادران شیرده را نیز در نظر داشته باشد. بنابراین اگر کلنیک شما امکان استفاده از پنجره های بزرگ دارد، این خیلی خوب است.

قطعاً نمیتوان فضای درمانی را به هر سبکی طراحی کرد و نیاز است که در این طراحی یک سری اصول و ضوابط رعایت شوند. این نمونه از کاج ها نیازمند نور فراوان، کوددهی به موقع و مناسب، آب فراوان و چند روز یکبار می باشند. اکر نور مطب زیاد باشد برای بیماران و کارکنان مطب خسته کننده خواهد بود. هر کلینیک باید حداقل دو سرویس بهداشتی برای بیماران داشته باشد؛ در ضمن، سرویس بهداشتی آقایان و خانم ها باید مجزا از یکدیگر باشد. میز منشی باید نزدیک به در ورودی باشد تا متوجه ورود و خروج افراد به داخل مطب شود. میز پذیرش به خاطر استفادۀ دائم باید از متریالی مقاوم و آسیبناپذیر ساخته شود. نورپردازی در این اتاق باید به گونه ای باشد که چشم بیمار و پزشک را آزار ندهد. حتی اگر شما یک خانه خیلی خیلی بزرگ داشته باشید، ولی طراحی داخلی آن حرفه ای نباشد دچار کم بود فضا خواهید شد و یا اینکه ارتباط فضا ها در داخل خانه اصلا راحت نخواهد بود. قبل از اینکه شما بخواهید طراحی داخلی مطب دندانپزشکی را انجام دهید، لازم است، بدانید هر فضایی قرار است، برای چه کاری استفاده شود.

به عنوان مثال، صندلی هایی با دسته برای کسانی که می خواهند دستانشان را روی آن قرار دهند، صندلی هایی بدون دسته برای کسانی که مایل به نشستن بر روی صندلی های دسته دار نیستند و صندلی های پزشکی برای کسانی که نیاز به این نوع صندلی ها برای نشستن دارند. همه افراد دوست دارند در محیط های زیبا و مدرن و صد البته بهداشتی کارهای پزشکی خود را انجام دهند. اصولی بودنِ دکوراسیون کینیک راحتی و رضایت بیمار را با خود دارد. نگاهی به فضای کلینیک بیندازید و ببینید باید در هر قسمت، چه کارهایی انجام دهید تا هم رضایت بیمار بیشتر باشد و هم کارها راحت تر صورت گیرد.

در قدم اول توانستیم زمان انتظار مراجعه کنندگان بیش از ۱۰۰۰ مرکز ارائه کننده خدمات سلامت را حداقل تا ۲۵ درصد کاهش دهیم و به طور میانگین باعث افزایش 70 درصدی رضایت مراجعان در هر مطب شدیم. توجه داشته باشید هر کدام از این گل ها دارای شرایط نگهداری خاصی هستند و باید در زمان خرید به این مورد بسیار توجه نمایید. تعداد واریته های بسیار و نمونه های متعددی از انواع گل ها در جهان وجود دارد، هر نمونه دارای ویژگی ها و شرایط نگهداری خاصی هستند. اما باز هم برای نورپردازی در شب ها و زمانی که نور خورشید وجود ندارد، نیاز به لوستر و چراغ و هالوژن های مناسب میباشد.

بهطور مثال زمانی که شما قصد بازسازی و دکوراسیون مطب روانشناسی خود را دارید، قطعاً باید با یک طراح خلاق صحبت کنید تا بتوانید، تغییرات خاصی را در آنجا ایجاد کنید. این موضوع سبب می شود تا بیماران نیز با روحیات پزشک معالج خود بهتر آشنا شوند و بهتر بتوانند از لحاظ روحی و اخلاقی با او ارتباط بگیرند. برای رفع این مورد شما می توانید از رنگ هایی با روشنایی بهتر نیز برای دیوارها استفاده کنید. اکثر تابلو هایی که در این سبک داخل چیدمان خانه استفاده می شوند، سیاه و سفید هستند. در اکثر مطبها به خصوص مطبهای دندانپزشکی رعایت نظافت بسیار مهم و حیاتی است. جانمایی بخش پذیرش بسیار درست است و باقی فضاها نیز از دسترسی خوبی برخوردار هستند.

بهترین گزینه برای مطب روانشناسی، استفاده از نور طبیعی است که آرامش بخش تر میباشد. هر چه میزان تابش نور خورشید به این گل ها بیشتر باشد می توانیم عنوان کنیم که این محصولات سرحال تر خواهند بود. آبی یک رنگ آرامشبخش بوده و به شما، کارمندان، مراجعهکنندهها و … رنگ آبی هر کسی را به یاد صافی و زیبایی روز میاندازد و احساس خوبی را در افراد به وجود میآورد. هر کجا که برویم، بحث دکوراسیون داخلی بوده و تمامی افراد به این فکر هستند که دکوراسیون منزل، محل کار و … این مطب بر اساس سبک مدرن و مینیمال طراحی داخلی شده است. علاوه بر شفافیت فضایی برای یافتن فضاهای مورد نیاز از عنصر شفافیت در اتاق انتظار، با استفاده از جزئیاتی ساده استفاده شده است که به صورت پنجره های لعاب دار عمودی است که در داخل ساختمان قرار می گیرد و در صورت لزوم با ایجاد ماتی در شیشه نور کمتری را وارد فضا می نماید. بهطور مثال یک طراح برای مطب دندانپزشکی ایده خاصی را اجرا کرد؛ به این شکل که در کنار درب ورودی ساختمان سرویس بهداشتی را قرار داده بود. این قسمت باید بتواند بیماران و مراجعه کنندگان را کنترل کند و با استانداردهای لازم در موقعیت مناسبی در طبقه همکف قرار داشته باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار