حقایق کمی شناخته شده درباره دوربین مداربسته – و چرا اهمیت دارند

در ادامه این مطلب که توسط مرکز دوربین مداربسته ایران تهیه شده است به برخی از نکات مهم و سوالات متداول در زمان نصب دوربین مداربسته اشاره خواهیم کرد. مهم ترین کاربرد دوربین های باکس در محیط ها و فضاهای صنعتی صورت می گیرد. از دوربینهای مداربسته در کارخانجات صنعتی هم استفاده میشود. قیمت دوربین مداربسته یکی از عوامل بسیار تعیینکننده در انتخاب یک دوربین مداربسته خانگی و یا صنعتی است. این مدل یکی از سنتیترین مدلهای کل مجموعه هایک ویژن است. دوربین مداربسته چشم ماهی می باشد این مدل از دوربینهای 360درجه می باشد و به علت چرخشی که دارند و به راحتی امکان نظارت کامل دور تا دور محیط را به شما می دهد اما موردی که اهمیت دارد این است که زاویه به چه شکل باشه و در ارتفاع درست آن را نصب کنید.

حال انتهای تمامی کابل ها را درون سوراخ هایی که ایجاد کرده اید فشار دهید. دوربین مداربسته را در مکانی قرار دهید که از دسترس افراد متجاوز و سارقان یا کودکان دور باشد. اگر برای اولین بار است که قصد نصب دوربین مداربسته را دارید الگوی سوراخ دار نصب می تواند کار را برای شما بسیار ساده تر کند. اگر دوربین مداربسته شما از آداپتور برق استفاده می کند نیاز است تا دوربین مداربسته را در نزدیکی پریز برق نصب کنید. کابل PoE به شما امکان می دهد تا جریان برق و داده ها را به طور همزمان منتقل کنید به این شکل نصب دوربین های مداربسته تحت شبکه بسیار ساده تر خواهد بود. علاوه بر این، مشکل ناگهانی قطع برق نیز وجود دارد.

اما اتصال در nvr به شدت به مفاهیم شبکههای کامپیوتری وابسته است. از این رو توصیه می کنیم چنانچه قصد راه اندازی یک سیستم مداربسته را دارید حتما این کار را به عهده افراد متخصص در این زمینه یا نصاب دوربین مداربسته بگذارید. چنانچه بهترین دوربین مداربسته موجود در بازار را خریداری کنید اما نصب آن توسط تکنسین نصب متخصص صورت نگیرد ممکن است پاسخگوی نیاز شما نباشد و تنها هزینه گزافی را به شما تحمیل کند. ممکن است شما بخواهید تصاویر دریافتی را بر روی تلفن های هوشمند، لپتاپ و تبلت خود مشاهده کنید. در برخی موارد دیده شده که به علت نصب غیر اصولی و غیر استاندارد، دوربین مداربسته قادر به ضبط تصاویر و انتقال آن ها به دستگاه ضبط کننده نبوده است.

نوع بیسیم این دوربین ها با استفاده از تکنولوژی Wi-Fi تصاویر را برای کاربر سایت zview-cctv می فرستد. به عبارتی کاربر قادر است آیفون خود را به بقیه محصولات داهوا مثل دوربین مداربسته و برنامههای موبایل متصل کند و در نهایت سیستمی یکپارچه برای حفظ امنیت در ساختمانها و ادارت مهیا شود. وجود براکت برای نصب دوربین مداربسته سبب محافظت از آن در شرایط جوی متغیر و سخت می گردد. از سادهترین دستگاه مداربسته تولید شده و مقرون به صرفه به شمار میرود که از شرایط خوبی بهرهمند است. این بدان معناست که تنها با اتصال موبایل و DVR از طریق شبکه WiFi به یکدیگر میتوانید بدون نیاز به مانیتور و یا کامپیوتر از تمامی امکانات دوربین مداربسته خود بهره ببرید.

برای مثال برای نصب دوربین مداربسته در راهروها، زیر زمین، انباری، پارکینگ، زیر سقف و حیاط قطعا نیاز به یک نقشه خواهید داشت. بر روی دیوار، سقف و سایر نقاطی که برای نصب دوربین مداربسته مشخص کرده اید سوراخ هایی ایجاد کرده و دوربین مداربسته را پیچ کنید. را در استان اصفهان و سایر شهرستان ها با موفقیت به اتمام رسانده است. زیرا میدانند که در صورت بروز حادثه، پلیس میتواند از تصاویر دوربینهای مداربسته استفاده کرده و مجرم را شناسایی کند. برای کاربرانی که کیفیت تصویر در شب، اهمیت دارد، دوربین های بولت پیشنهاد میشود. در هنگام نصب دوربین مداربسته بولت باید توجه داشت که حتما این دوربین ها را در ارتفاع بالا نصب نمایید تا نتوانند با تغییر جهت آن در محیط فیلمبرداری نقطه کور بوجود آورند. مرکز سخت افزار ایران یکی از نهاد های معتبر و قانونی است که همکاری های بسیاری با شرکت های تولید کننده تجهیزات الکترونیک دارد و در حوزه دیجیتال مارکتینگ بنیانگذار شیوه ای نوین و موثر است.

در مقابل در دوربین های تحت شبکه، حاصل ضرب دو محور افقی و عمودی باعث تشکیل تصویر می گردند که باعث می شود کیفیت و رزولوشن تصویر در این دوربین ها به طور چشمگیری افزایش یابد. در غیر این صورت می توانید با کارشناسان فنی ما در مرکز دوربین مداربسته ایران تماس حاصل کرده و مشاوره پیش از خرید دریافت کنید. اینکه چگونه تصاویر با حداقل کابل ارتباطی و با بالاترین کیفیت ممکن به مرکز نظارتی منتقل شود تنها از سیستمهای تحت بستر شبکه بر میآید. در این حالت شما می توانید تمامی تصاویر دریافت شده توسط دوربین ها را مشاهده کنید. برای صرفه جویی در هزینه ها، تا جایی که می توانید تعداد دوربین های مداربسته در نقاط ورودی را کاهش دهید. این امر زمانی اهمیت می یابد که قصد نصب دوربین مداربسته در فضای خارجی آپارتمان خود را داشته باشید.

به محض آن که سیم دستگاه های ضبط کننده را به دستگاه دی وی آر یا ان وی آر متصل کنید. حتما باید به این نکته توجه داشته باشید دستگاه ضبط کننده تصاویر و مانیتور به یک منبع تغذیه بسیار مناسب نیاز دارند. در این نوع از دوربین سیگنال ها به صورت آنالوگ و با سرعت پایین ارسال شده و در مقایسه با دوربین های تحت شبکه تصاویر کیفیت پایین تری دارند. دوربینهای مداربسته قابلیت ارسال همزمان تصاویر به چند دستگاه را دارند. دوربینهای ptz داهوا میتوانند تغییرات محیط را تشخیص دهد و با توجه به این تغییرات میتواند آلارم ارسال کند. اگر قرار است از دوربین های سیمی استفاده کنید حتما توجه داشته باشید که دارای قابلیت PoE باشد. به این صورت که اگر آیفون تصویری شما دارای یک یا چند خروجی اضافی باشد. پروسه نصب دوربین مداربسته ممکن است ساده به نظر برسد اما اگر به طور صحیح و مطابق با استاندارد صورت نگیرد عملکرد دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری شما را دچار اختلال خواهد کرد. لازم به ذکر است که برای همکاران فعال در این حوزه تخفیف های ویژه ای بر روی تمامی قیمت ها در نظر گرفته میشود.

با توجه به تنوع بالای دوربین های مدار بسته برای انتخاب درست توصیه می کنیم پیش از خرید دوربین از نصاب دوربین مدار بسته مشاوره بگیرید. همیشه به یاد داشته باشد قرارگیری مناسب و درست دوربین مداربسته می تواند سبب بهبود عملکرد تشخیص حرکت دوربین مداربسته شود. این اولین و در واقع مهمترین گام در نصب دوربین مداربسته به شمار می رود. از جمله مواردی که در مورد دوربینهای مداربسته مورد استفاده قرار میگیرد، قابلیت دید در شب است. در صورتی که شما دانش فنی مورد نیاز برای خرید دوربین مداربسته را داشته باشید به سادگی می توانید هزینه های سیستم مداربسته را به میزان چشمگیری کاهش دهید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار