بیش از حد نصب دوربین مداربسته

در ابتدا خرید دوربین نیز شاید هزینه گارانتی برای شما منطقی به نظر نرسد اما برای جلوگیری از هرگونه مشکل و هزینهها اضافی دوباره بهتر است کار امنیت خود را به شانس واگذار نکنید. دوربین مداربسته فیش آی در برابر گرد و غبار و همینطور تغیرات جوی هوی مقام نمی باشد و بهتر است در مکان ها سرپوشیده نصب شود. برخی از دوربین ها این امکان را دارند که بتوانید فیلم دوربین را از تلفن و یا لپ تاپ خود مشاهد کنید. دوربین مدار بسته no name : به دوربین هایی دوربین no name گفته می شود که توسط یک برند خاص مانند داهوا یا هایک ویژن ساخته نشده اند و اغلب دارای شکل و کاربری ویژه ای بوده و قیمت ارزان تری نسبت به دوربین های برندهای معروف دارند. در واقع دوربین مدار بسته به مجموعه دوربین های نصب شده در یک محل خاص گفته می شودکه تصاویر گرفته شده توسط دستگاه ضبط تصاویر بر روی یک هارد دیسک ذخیره می شود . اما با توجه به نکات گفته شده تا به حال به این فکر کرده اید که بودن یا نبودن دوربین مداربسته چه فایدهای دارد؟

وسایل با ارزش که چیزی که مجرمان با هدف رسیدن به آنها دست به عملیات مجرمانه می زنند, باید در محل های مخصوصی نگهداری شوند تا علاوه بر افزایش امنیت آنها, امنیت افراد خانواده نیز تامین شود. چرخش دوربین 360 درجه تا بتوانید تمام زوایا را پوشش دهید. عوامل مختلفی در قیمت تمام شده نصب دوربین مداربسته دخیل هستند. تمام مراجعین میتوانند از طریق راههای ارتباطی که در سایت درج شدهاست با کارشناسان در ارتباط باشند. محیطهای خصوصی شامل محیطهایی خواهد شد که به حریم شخصی افراد مربوط خواهد شد (محیط داخلی منزل، اتاق خواب افراد، اتاق رخت کن و …).

یکی دیگر از مزایایی که دوربین مداربسته پس از استفاده به رویه در پی داشت؛ افزایش رونق اقتصادی و درآمد زایی بود؛ چرا که دوربینهای مداربسته برای نصب و راه اندازی به نیروهایی نیاز دارد که در این زمینه تخصص و مهارت بالایی داشته باشند؛ به همین دلیل افرادی به صورت تخصصی در این زمینه شروع به کار کردند و همین امر باعث شد تا اشخاص زیادی به صورت مستقیم و غیر مستقیم صاحب شغل و درآمد شوند. دوربین مداربسته اگر در محیطی نصب میشود باید کاملا از نظر فنی سالم باشد تا بتواند کمک کند. نام تجاری دوربین مداربسته از دیگر عوامل تعیین کننده در کل هزینهها محسوب میشود. یکی از عوامل مهم و تعیین کننده بعد از نوع و کیفیت سیستم دوربین مداربسته برای منزل, کارخانه سازنده سیستم است . تنها دستگاههای ضبط کننده قوی میتوانند تصاویر را با رزولوشن D1 و 30 فریم در ثانیه ضبط کنند. کنترل از راه دور تنها برای افراد متفرقه نیست، بلکه تردد و رفت و آمد خود کارمندان را نیز میتوان تحت نظر داشت. در چنین شرایطی داشتن دوربین نه تنها نقش پیشگیرانه ای دارد بلکه در صورت وقوع جرم یا سرقت، شناسایی سارقین را ممکن میسازد. شرکت های بسیاری خدمات فروش و نصب دوربین مدار بسته را در ایران انجام می دهند اما مهم ترین عامل برای کار کردن با این شرکت ها قدمت و امنیت خرید از آنها می باشد در اکثر مواقع این شرکت ها پس از یک یا دو سال منحل شده و عملا پشتیبانی از خدمات آنها در آینده نخواهید داشت شرکت رهاورد نیرو با بیش از یک دهه سابقه در زمینه نصب دوربین مدار بسته انتخابی امن برای شما می باشد.

اگر آن را برای کنترل کلی اوضاع منزل یا محل کار خود در نظر بگیرید که نیاز به ثبت جزئیات زیاد ندارد، یک دوربین دو مگاپیکسلی می تواند برای شما کافی باشد. در ادامه به فواید نصب دوربین مداربسته به صورت کلی می پردازیم. تکنولوژی انتقال تصویر این دوربین لامپی از طریق wifi می باشد. آیا انتقال تصویر روی موبایل و تبلت در قیمت خرید دوربین مدار بسته تاثیر گذار است؟ که به معنای تلویزیون مدار بسته می باشد. معمولا بهترین مکان ها برای نصب دوربین مدار بسته در یک محیط داخلی کنج هر یک از اتاق ها می باشد . دوربین های بولت می توانند فضای بزرگتری را تحت پوشش قرار دهند و مشاهده فواصل طولانی تر از طریق آن ها امکان پذیر است. دوربین ها را در فاصله 8 تا 10 فوتی از زمین نصب کنید. دوربین مداربسته یک دستگاه حفاظتی و نظارتی به شمار میرود که در آن این امکان را به هر فردی میدهد تا بتواند محیطکار و یا زندگی خود را کنترل نمایند.

عامل دیگر محل نصب است که میتواند بر اساس نیاز داخلی و یا خارجی باشد. نوع جدیدی از دوربینهای مداربسته که در ورودی محل مورد نظارت نصب میشوند و تصویر را متناسب با قد افراد ثبت میکنند. برند هایک ویژن جهت رفع این مشکل با تولید دوربین های به روز و اضافه کردن قابلیت WDR به برخی مدل های دوربین که می تواند به صورت پردازش دیجیتالی تصویر و یا به صورت اضافه نمودن یک سخت افزار به دوربین باشد، دوربین هایی کارا جهت استفاده در شرایط عدم تقارن در نور محیط تولید و به بازار عرضه کرده است. این برند در حوزه تولیدات خود توانسته سهم قابل توجهی در بازار را به خود اختصاص دهد. این شرکت در زمینه دوربین مداربسته نیز فروش خیلی خوبی در بازار دارد.

به طور مثال شرکتهای سونی و پاناسونیک محصولاتی با قیمت بالا ارائه میکنند اما دوربینی مانند هایک ویژن با داشتن برندی معمول قیمتی متوسط دارند. شاید بسیاری از افراد دوربین مداربسته را یک وسیله جانبی برای کنترل محیط در نظر داشته باشد؛ اما تحقیقات نشان داده است که وجود دوربین مداربسته باعث شده تا محیط از جنبههای مختلف، مطمئن به نظر برسد؛ بنابراین امروزه در مراکز تفریحی، تجاری و اداری به وفور از دوربین مداربسته استفاده میشود. حفظ امنیت در تمامی مراکز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، این امنیت زمانی از درجه اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد که بخواهیم امنیت یک مجموعه شبکه یا اتاق سرور را تامین کنیم. در واقع وجود دوربین مداربسته باعث تامین آرامش خاطر افراد میشود.

در ضمن اگر سارقین و دیگر افراد بدانند که دوربین در اداره یا شرکت وجود دارد، ممکن است از سایت zview-cctv سرقت دست بکشند. برای کنترل و تامین میزان درآمد افراد و کارمندان در محیطهای اداری، مدیران از دوربین مداربسته برای کنترل رفت و آمد کارمندان استفاده میکنند تا بدانند در محیط کاری چه چیزهایی خوب پیش میرود و افراد در حال چه کاری هستند. وظیفه این کابل است که دوربین مداربسته را تغذیه کند و در واقع برق مورد نیاز آن را تامین خواهد کرد. مشخص نبودن مکان لنز از ویژگی های خاص این دوربین است همچنین ظاهر زیبا و تنوع بالای مدل در این نوع دوربین محبوبیت آن را بالا برده است. این نوع از سیستم های مدار بسته از کیفیت و قابلیت های اجرایی مهمی همچون امکان زوم در تصاویر ضبط شده برخوردار هستند. در نتیجه اندازه سیستم نیز از عوامل بسیار مهم در قیمت تمام شده نصب دوربین مداربسته میباشد. از سوی دیگر وقوع رفتار خشونت آمیز و تهدید از سمت کارمندان و یا ارباب رجوع نیز قابل پیگیری میباشد.

با نصب دوربین مداربسته مدیر یا سرپرست بر کار کارمندان نظارت داشته و در صورت وجود کم کاری به سرعت به آن رسیدگی میکند. زمانی که دوربین مداربسته در یک محلی نصب شده و به درستی کار میکند – به کلمه به درستی توجه زیادی کنید – چرا که در بعضی از محیطها بعضی از افراد از روی نا آگاهی به دلیل فرار از هزینههای سرویس و نگهداری دوربین مداربسته،تنها آن را به عنوان ماکت دوربین مداربسته نصب میکنند؛ در این زمان دوربین مداربسته قابل استفاده و کاربرد نمیباشد، در اصل کمکی نمیکند. باید ذکر کرد که الزاما نیازی به نصب مانیتور نیست اما در صورتی که علاقهمند به نصب آن باشید هزینههای شما افزایش پیدا خواهند کرد. برای مکانهایی با وسعت کم استفاده از یک یا دو عدد دوربین با کیفیت و ویژگیهای معمولی مناسب میباشد اما برای محیطی وسیع تعداد دوربین و تجهیزات بیشتری موردنیاز است. لازم است که حتما دستگاه DVR را راه اندازی کنید و از کلیه تصاویر ضبط شده به وسیله دوربین مداربسته روی مانتیور یا تلفن همراه خود، تصویر داشته باشید. اما تصاویری که در شب توسط دوربین های مداربسته پاناسونیک روی مانیتور نمایش داده می شد ، معمولا همراه با برفک هایی بود و از طرفی تصویر کیفیت و شفاویت مورد نیاز را نداشت .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار