بعداً می توانید از ما تشکر کنید – پنج دلیل برای توقف فکر کردن درباره نصب دوربین مداربسته

اما یکی از مهم ترین موضوعاتی که در زمان نصب این سیستم باید توجه داشته باشد سپردن مراحل نصب و راه اندازی به نصاب حرفه ای است. بعضی از کاربردی ترین تجهیزان نصب DVR : باکس پلاستیکی ، لوله فلکسی ، داکت و . با این وجود توصیه نمی کنیم که گران ترین دوربین مداربسته بازار را خریداری کنید. به طور کلی در این سیستم سیگنال ها به صورت متمرکز برای تلوزیون شخصی فرستاده می شوند و به صورت عمومی پخش نمی شوند، که عموما کاربرد های نظارتی و امنیتی دارد. حال افرادی که قصد دارند زندگی سالمی داشته باشند و از راه حلال امرار معاش کنند، ممکن است از دست افرادی که اینگونه فکر نمی کنند و اقدام به دزدی می کنند، در امان نباشند. دوربین های مدار بسته باید به گونه ای نصب شوند که به راحتی قابل دسترس نباشند. با استفاده از دوربین مداربسته به راحتی می توان مشتریان را کنترل کرده تا فردی با قصد سوء نتواند آسیب مالی به صاحب فروشگاه وارد نماید. از زمانی که دوربین مداربسته وارد بازار شده، ادارات بسیار زیادی از آن استقبال کرده اند و این موضوع باعث شده تا راحت تر و ارزان تر از سایر روش ها بتوانند امنیت یک اداره را تامین نمایند.

دستهبندی اول بر اساس نوع سیگنال و دستهبندی دوم بر اساس شکل ظاهری و کاربرد. نصب دوربین مدار بسته اول از هر چیز امنیت یک مکان را افزایش می دهد. شناسایی مجرمین: در صورتی که مجرمین از سد اول گذشته و مرتکب جرم شوند دوربینهای مداربسته به راحتی میتوانند در تشخیص مجرمین به شما کمک کرده و در حل جرمهای رخ داده کمک بزرگی برای شما خواهند بود. از طریق نمایندگی هایک ویژن در تهران می توان هر نوع دوربین از نظر قیمت و کیفیت را تهیه کرده و برای مکان مورد نظر از آنها استفاده کرد. این روند کاهشی با توجه به نیاز و تمایل افراد برای دریافت تصاویر با کیفیت و وضوح بیشتر، باز هم ادامه دارد. سیم کشی برای این دوربین ها به این صورت است که می توان به مانند دوربین های آنالوگ برای هر دوربین یک کابل مجزا کشید و همه سیمها را کنار NVR به یک سوئیچ شبکه وصل کرد. دیلکز به همراه پنج نفر دیگر به دلیل نقشهایشان در یک رشته سرقتها و دزدیهای “بیرحمانه اعدام شده” بین اکتبر 2018 و ژانویه 2020 محکوم شد. همانطور که از عبارت آن پیداست DVR برق مورد نیاز دوربین جهت روشن شدن دوربین را بروی بستر کواکسیال که مسئول انتقال تصویر تولید شده دوربین به دستگاه رکوردر است انتقال می دهد و این یعنی دیگر نیازی به کابل برق و منبع تغذیه در این مدل وجود ندارد.

دوربین های مداربسته دارای کیس یا بدنه متفاوتی هستند. قطعا نصب دوربین مداربسته نیز مانند سایر روش های پیشگیرانه، نمی تواند یک روش 100 درصد برای کاهش جرم و جلوگیری از دزدی باشد، اما قطعا تاثیرات بسیار زیادی در این زمینه خواهد داشت. معمولا ادارات اغلب بسیار بزرگ بوده و نمی توان به راحتی بخش های مختلف آن را تحت نظر داشت. زیرا می توان زاویه دید اکثر دوربین ها را به راحتی و با دست تغییر داد. به وسیله این نرم افزار همچنین میتوان تنظیمات آلارم را تغییر داد و از کوچکترین تغییرات ثبت شده آگاه شد. بسته به کاربری شما میشه به این سوال جواب داد. بهترین راه حل برای پاسخ به این نیاز شما خرید دوربین مداربسته می باشد که بتوانید دائما محل زندگی خود را تحت مراقبت داشته باشید. این دوربین ها یکی از ابزارهای مفید برای مراقبت از کودکان و نظارت کامل برعملکرد پرستار آنها وقتی در خانه نیستید می باشد . شرکت شبکه گستر مهر تجارت می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای نصب انواع دوربین مداربسته در اماکن مختلف باشد.

مجموعه پارت ویژن با در اختیار داشتن تکنسین های حرفه ای و با استفاده از به روزترین دانش تخصصی در زمینه نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی، انواع دوربین مداربسته را برای نصب در مکان های مختلف فراهم نموده است. هایک ویژن ارائه دهنده محصولات بسیار زیادی است و حتی در بخش ربات های هوشمند، برای حرکت دادن تجهیزات و لوازم در محیط هایی که نباید حضور انسان صورت بگیرد و حتی بخش هایی مانند دوربین های نظارتی هوایی نیز در حال فعالیت است و در این زمینه نیز محصولات زیادی را تولید کرده است. البته این موضوع را نیز باید مد نظر داشته باشیم که استفاده از دوربین های مداربسته باکیفیت مانند دوربین هایک ویژن می تواند کمک بیشتری به افراد در هنگام وقوع جرم هایی مانند دزدی بکند. معمولا در ادارات اسناد و پرونده های بسیار مهمی وجود داشته و همین موضوع باعث شده تا امنیت ادارات نیز اهمیت بسیار زیادی پیدا کند. در حال حاضر شرکت های زیادی در زمینه فروش و نصب دوربین مداربسته فعالیت دارند که شما می بایست با تحقیق درمورد آنها، بهترین شرکت را از هر نظر انتخاب کنید.

حدود ۷ سال بعد از آن در آمریکا دوربین مدار بسته تجاری به بازار آمد که برای استفاده از آن نیازی به داشتن مجوز نبود. آیا راهی برای آموزش وجود دارد؟ در محل هایی که احتمال ایجاد حریق و شعله آتش وجود دارد مانند سایت های پتروشیمی یا کارگاه های حفاری که گازهای قابل اشتعال در آن وجود دارد نصب دوربین مدار بسته با امکانات ویژه ای امکان پذیر است. همچنین اگر رطوبت محیط زیاد باشد و شبنم درون دوربین یا اطراف آن ایجاد شود باعث می شود دوربین مدار بسته خیلی زود دچار عیب شود. قبل از ورود دوربین مداربسته به بازار، فروشگاه ها یکی از مکان های بسیار مناسب برای دزدان به شمار می رفتند، اما در حال حاضر با توجه به ایجاد شبکه ای از دوربین مداربسته در اغلب فروشگاه ها در شهر های مختلف، حجم دزدی ها بسیار کمتر از قبل شده است. همه افراد جامعه نیاز به ایجاد زیر ساخت های امنیتی برای خود دارند. قطعا نصب دوربین مداربسته برای هر مکانی می تواند افزایش امنیت را به دنبال داشته باشد. امروزه استفاده از دوربین های مدار بسته برای نظارت و کنترل اماکن عمومی و خصوصی بسیار پرکاربرد شده از این رو نیاز به افرادی که نصب دوربین های مدار بسته را بلد باشند افزایش پیدا کرده است و باعث شده این شغل به یکی از پردرآمدترین رشته های فنی تبدیل شود به همین منظور آموزشگاه فنی البرز با برگزاری دوره آموزش نصب دوربین های مداربسته این امکان را فراهم کرده است تا علاقه مندان با شرکت در این کلاس ها با نحوه نصب انواع دوربین های مدار بسته آنالوگ، تحت شبکه، دیجیتال و …

پس از اینکه سیم کشی از دوربین های مدار بسته به DVR انجام شد باید دو سر کابل کواکسیال TG59 را برای هر دوربین مدار بسته سوکت BNC بزنید که یک سر به سوکت تصویر دوربین و سر دیگر به پورت کانال DVR متصل میگردد تا تصویر از دوربین مدار بسته به DVR برسد. قطعا اولین دغدغه هر فردی، امنیت خانه و کاشانه اوست. اگر صاحب یا ویلایی هستید و هنوز ساختمان خود را به دوربین مدار بسته مجهز ننموده اید توصیه می کنیم در اولین فرصت از یک نصاب دوربین مدار بسته بخواهید تا شروع به نصب این سیستم نماید. این موضوع باعث می شود تا امکان دزدی بسیار کمتر شده و افراد مختلف با اطمینان خاطر بیشتری در محل کار خود حاضر شده و یا با خیالی آسوده به مسافرت بروند. همچنین برای اطمینان بیشتر نسبت به توانایی آن شرکت، از آنها درخواست کنید تا تعدادی نمونه کار در اختیار شما بگذارند تا با بررسی پروژه هایی که قبلا انجام داده اند به میزان مهارت و دقت آنها در کار پی ببرید. پس در نتیجه مشتریان ثابت شما از کیفیت و اطمینان به کار شما مطمئن می شوند.

حتی اگر شما بتوانید باطری با کیفیت خیلی خوب پیدا کنید و از اینکه هیچ مشکلی نداشته باشد اطمینان داشته باشید باز هم هر باطری ای عمر مفیدی دارد و پس از این دوره دیگر دوربین مدار بسته شما کار نخواهد کرد و شما باید باطری آن را عوض کنید و فکر کنید این اتفاق زمانی بیفتد که شما در سفر هستید یا به هر دلیلی دسترسی به آن ندارید. ممکن است به دلیل مشغله کاری نیاز باشد مدت زمان زیادی در خانه حضور نداشته باشید، این موضوع از نظر امنیتی کمی نگران کننده است، زیرا خواسته یا ناخواسته افراد زیادی دیر یا زود از این موضوع باخبر می شوند. به عنوان مثال نصب دوربین مداربسته در دمای خیلی زیاد با استفاده از محفظه هایی که دارای خنک کننده هستند امکان پذیر است. دوربین مدار بسته با توجه به نوع انتخاب که آنالوگ و یا آی پی باشند، در بستر کابل کواکسیال یا کابل شبکه می تواند تصاویر را بر روی یک ضبط کننده ذخیره نماید و از آنجا به فرد و یا افرادی محدود ارسال کند.

نوعی دیگر از دوربین مدار بسته دوربین مخفی است این نوع دوربینها در تمامی شهرها موجوده در زنجان و بازار داخلی هم مراکز زیادی هستند که خرید و فروش دوربین انجام می دهند دوربین مخفی برای اینکه بدنه کوچکی دارد با نام دوربینهای مخفی به شهرت رسیده اند و دوربین پینهول یا مینیاتوری و سوزنی نمونه ای از سایت zview-cctv این دوربینها هستند. با توجه به ضد آب بودن بدنه (IP66 بودن) این دوربین ها و شکل خاصشان این دوربین های برای محیطهای بیرونی یا شرایط سخت آب و هوایی مناسب هستند. شکل استاندارد آن به گونه ای است که در فاصله بین دوربین تا محل قرار گرفتن دستگاه ضبط تصاویر باید همه کابل ها محافظت شوند و هیچ کابلی دیده نشود تا کار به صورت استاندارد و تمیز انجام شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار