بدون بیشتر خطا با دوربین مداربسته

خرید و یا معاوضه سیستم مداربسته با تکنولوژی آنالوگ سنتی اشتباه است. • چه بودجه ای را برای خرید دوربین ها اختصاص داده ایم؟ و یا دوربین را به منابع تغذیه ای که دارای ولتاژ مناسب برای دوربین میباشد 24VAC متصل نمود. این دوربینها دارای نقاط قوتی نسبت به نوع آنالوگ هستند که از جمله آنها میتوان به پهنای باند بیشتر برای انتقال اطلاعات، تأثیر پذیری کمتر از نویز الکترومغناطیسی اشاره کرد. این سیستم به سیستم تحت شبکه معروف میباشد و دوربین هایی که در این سیستم نیز به کار گرفته میشود به دوربین های IP معروف میباشند. POE مخفف کلمه ی Power Over Ethernet میباشد که به معنی تغذیه به وسیله ی کابل اترنت یا همان کابل های شبکه می باشد. متصل کردن این سوکت ها به کابل شبکه طبق استاندارد هایی میباشد که به هنگام تعمیر و نگهداری مشکلی بوجود نیاید. به این صورت که با اتصال به سوییچ ها و داشتن برنامه ی مورد نظر کامپیوتر مدیر میتواند تمامی دوربین ها را داشته باشد و همچنین میتوان با قرار دادن در شبکه ی بی سیم و یا با اتصال به اینترنت افرادی را میتوان مجاز به داشتن تصاویر از راه دور تعریف کرد. این دوربین ها دارای IP بالایی بوده و مقاوم در برابر گرد و غبار و آب می باشد.

این دوربین ها معمولا در فضای باز استفاده شده و از قاب خارجی برای عبور نکردن گرد و غبار و آب استفاده می شود. هر یک از این دوربینها کاربردها و مزیتهای خاص خود را دارد که سعی میکنیم آنها را نیز توضیح دهیم. دوربین مداربسته به کلیه دوربینهایی اطلاق میگردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال میکنند. این دوربین ها که بیشتر تحت شبکه کار میکنند دارای قدرت بسیار بالایی بوده و دارای زوم بسیار قوی و همچنین از قدرت مانور و چرخش به وسیله ی موتوری که در زیر آن قرار دارد , میباشد. این دوربین ها هر کدام دارای IP مخصوص به خود را داشته و میتوان با کانفیگ کردن سوئیچ و همچنین سرچ در شبکه این دوربین ها را به سیستم مانیتورینگ متصل کرد. کمتر کسی است که این مثل قدیمی را نشنیده باشد .. کار را به کار دان بسپار… البته نوع آنالوگی نیز وجود دارد که بسیار قدیمی بوده و مورد استفاده قرار نمیگیرد. همواره در تاریکی شب نیز مقدار کمی نور در اثر نور ماه و چراغ ها در محیط وجود دارد. این دوربین ها را هم میتوان در محیط بسته و هم محیط باز مورد استفاده قرار داد.

مهم­ترین ویژگی این دوربین­ها شکل یک پارچه و پوشش ۳۶۰ درجه­ای آنهاست، به گونه­ای که تشخیص دید اصلی دوربین سخت خواهد بود. این دوربین­ها با تغییر لنزها میتوانند فاصله های بیش از ۱۲ متر را پوشش دهند. این کابل های شبکه اگر نخواهیم در شبکه های گسترده ای استفاده کنیم از مدل CAT 5 استفاده خواهیم کرد. و در آخر نسبت به نوع سیستمی که قرار است استفاده کنیم ( تحت شبکه بودن یا نبودن سیستم ) تجهیزات مورد نظر ( DVR یا NVR و سوییچ ها و رک ها و سرور ها و مانیتورها ) را تهیه می کنیم. لنزهای وریفوکال امکان تغییر فاصله کانونی به صورت دستی، آن هم در یک بازه مشخصی را دارند. یک بار روتر وایفای را خاموش و روشن کنید. دوربین های مدار بسته میتواند با اتصال مستقیم به برق شهر به واسطه ی آداپتور هایی که تغذیه ی مناسب برای آن ها را فراهم میاورد متصل کرد.

این دوربین ها در نور های بسیار کم هم عملکرد خوبی داشته و با استفاده از نور ماودن قرمزی که در اطراف لنز قرار دارند در تاریکی های بسیار زیاد میتواند به صورت سیاه و سفید تصویر برداری کند. معروف ترین شرکت در زمینه ی سوئیچ های شبکه شرکت سیسکو cisco میباشد که محصول کشور ایالات متحده ی آمریکا میباشد و دارای قیمت بسیار بالایی می باشد و بیشتر در مراکز حساس با امنیت زیاد مورد استفاده قرار میگیرد. ولی در شبکه های گسترده که ما خواهان پهنای باند بیشتری هستیم از کابل های CAT6 و در مواردی خاص و حساس از CAT7 نیز استفاده میشود. اگر بخواهیم چندین دوربین را به مانیتور متصل کنیم این کابل ها را میتوان به یک دستگاه مالتی پلکسر متصل کرد و تمامی تصاویر را در یک مانیتور داشت. پیشنهاد ما این است که قبل از خرید دوربین مداربسته و تجهیزات جانبی آن با یک مشاور فنی و کاردان در زمینه طراحی و نصب وراه اندازی سیستم مداربسته تماس گرفته ونیازهای خود را با او در میان بگذارید. دوربین های مداربسته پاناسونیک و دوربین های مداربسته ایرانی پارس بین، 2 برند فعال و بسیار قدرتمند در این حوزه هستند که سالهاست مشغول فعالیت هستند و می توانید آنها را در گزینه های اولیه خود برای خرید دوربین مداربسته قرار دهید.

زیرا در طی سالهای اخیر این تکنولوژی از رده خارج شده و جای خود را به سیستم های با کیفیت تری با وضوح HD-FULLHD-ULTRA HD- 4K-8K و یا بالاتر داده اند. تکنولوژی مانند شمشیر دولبه است. این دوربین مداربسته آنالوگ از لحاظ سبک تکنولوژی و نوع طراحی مشابه با سریهای AHD و CVI میباشد. این دوربین ها در سقف اماکن و ادارات و محیط های کوچک نصب شده و به علت اینکه فضای کمی را اشغال میکند و امکان نصب در هر قسمت از سقف را دارا میباشد به همین دلیل در محیط های اداری بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. اولین دغدغه ای که خریداران پس از تصمیم گیری در مورد تجهیز کردن محیط خود به دوربین مداربسته دارند اطلاع از قیمت تجهیزات نظارتی و برآورد هزینه نصب دوربین مداربسته است. کلمۀ Bullet به معنای گلوله و فشنگ است و به دلیل شباهت ظاهری این دوربین های با گلوله آنها را بولت مینامند. این سوییچ ها اصطلاحا POE نامیده شده و قیمت آن ها بسیار بالا می باشد. در پروژه هایی که قرار است ما یک مکان بسیار وسیع را در پوشش سیستم دوربین مداربسته قرار دهیم در ابتدای امر میبایست یک نقشه کامل با تمامی جزئیات مربوط به آن محدوده را تهیه کرده و با اطلاعات کامل از آن محدوده و همچنین بررسی تمامی نقاطی که قرار است تحت پوشش قرار بگیرند و نقلط کور را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

همچنسن می توانید یکی از بیسیم های خفن که آنباکس دوربین مداربسته لامپی هست مشاهده کنید. یکی دیگر از دوربینهای بیسیم و متصل به اینترنت که برای نظارت بر کودکان در اتاق کودک نصب میشود. پس از این بررسی ها جاهایی که قرار است از دوربین استفاده شود را در نقشه علامت گذاری میکنیم و از این طریق میتوانیم تعداد دوربین هایی که قرار است استفاده کنیم را بدست می آوریم. پس فضا هایی که تعدادی از دوربین های ما باید مکان های وسیعی را تحت پوشش بدهند را علامت گذاری کرده و نوع و IP دوربین و کیفیت آن دوربین ها و ثابت یا چرخشی بودن دوربین ها در آن مکان ها را مشخص کرده و با توجه به نحوه ی قرار گیری دوربین ها در فضا های مختلف , برای هر منطقه تحت پوشش دوربین مخصوص خود را با کیفیت مناسبش انتخاب میکنیم. نصب دوربین مداربسته میتواند به امنیت کوچه و محل زندگی شما کمک بسیاری کند. به این معنی که سیستم امنیتی جدید شما میتواند در کمترین زمان ممکن راه اندازی و آماده استفاده شود. دلیل نامگذاری دوربین بالت به این نام، به خاطر شکل استوانه ای و گلوله مانند آن می باشد. عدم تشخیص جهت: بیشتر دوربین های دام درون محفظه های شیشه ای قرار گرفته اند و شکل گرد و گنبدی آن ها باعث می شود که تشخیص سمت و جهت آنها دشوارتر باشد.

بهتر است یک جلسه ملاقات حضوری در محل مورد نظر با نصاب دوربین ها ترتیب داده تا حین بازدید و کارشناسی و برآورد هزینه ها، داده های لازم را با او در میان گذاشته و آماده شنیدن پیشنهادات فرد سایت zview-cctv مورد نظر باشیم. و سعی کنید یکبار هزینه کنید و به اصل آینده نگری پایبند باشید سیستمی را انتخاب کنید که قابل ارتقا و گسترش باشد چون اکثر دوربین های مداربسته عمری کوتاه دارند و در آینده ای نسبتا نزدیک نیاز به تعویض یا ارتقا آنها حس میشود پس از کارشناسی های لازم نوع تکنولوژی مربوطه، نوع دوربین ها، کیفیت دوربین ها و ضبط کننده، تعداد دوربین ها و …

سوییچ ها ارتباط بین دوربین ها و تمامی مدار شبکه را برقرار کرده و در یک سیکل شبکه قرار میدهد تا دسترسی و کنترلی راحتتر به دوربین ها داشته باشیم. سوییچ میتواند ارتباط بین کامپیوتر و پرینتر و دوربین و کیستون های ارتباطی و تمامی وسایلی که قابلیت شبکه شدن را دارند برقرار کند. این نوع دستگاه قابلیت ضبط و نمایش تصاویر را با استفاده از نمایشگر برای کاربر فراهم می کند. این دوربین های در کیفیت های متفاوتی به صورت شبکه و انالوگ ساخته می شوند و از نظر نوع لنز به دو دسته لنز ثابت (Fixed lens) و لنز وریفوکال (Varifocal Lens) تقسیم می شوند . دوربین های تحت شبکه را چون میتوان با اپلیکیشن موبایلی کنترل کرد بسیار پرطرفدار بوده و بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. دوربین های مداربسته با کیفیت و قیمت مناسب از جمله اهداف این شرکت بزرگ بوده که تا به امروز هم خوب از عهده این دو ویژگی برآمده است. این تعرفه ها به صورت حدودی بوده و معیار قیمت گذاری دقیق بستگی به نوع، مارک دوربین ها و کیفیت تجهیزات خواه بود…

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار