اهمیت طراحی داخلی ویلای مدرن

در نمای ویلا میتوان از متریال سیمان سفید نیز استفاده کرد زیرا این متریال به نسبت دیگر مصالح ها بسیار کم هزینه تر طراحی ویلا شمال است . در طراحی ویلا های کلاسیک تنوع متریال و مصالح ساختمانی نسبت به طراحی ویلاهای مدرن کمتر است و بیشتر از نمای سنگی برای طراحی این نوع ویلا ها استفاده می شود . در طراحی ویلاهای دوبلکس، راه پله ها می توانند از متریال هایی نظیر فلز، شیشه، چوب و یا ترکیبی از هر یک از آن ها را استفاده نمود که به سلیقه طراحان داخلی و کارفرمایان ویلا بستگی دارد. شرکت دکوراسیون داخلی کلاسیک هیرادانا با کادری مجرب و حرفه ای در انجام انواع پروژه های بازسازی و طراحی معماری داخلی در خدمت شما کارفرمایان محترم می باشد . رنگ های بسیاری برای طراحی ویلای کلاسیک مناسب و پرکاربرد است که این رنگ ها شامل رنگ هایی مثل زرشکی , یشمی ، کرم ، قهوه ای بژ ، سرمه ای ، صورتی ، برنز ، طلایی ، سفید ( البته در این سبک اغلب از تنالیته های رنگ سفید مانند عاجی یا استخوانی استفاده می شود ) و مشکی می باشد. در طراحی ویلای کلاسیک باید در انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی بسیار زیاد دقت داشته باشید زیرا در این سبک از طراحی نمیتوانید مانند سبک مدرن از هر رنگی استفاده کنید بلکه در این سبک برای نشان دادن عظمت و قدرت طراحی میتوان از رنگ های خنثی استفاده کرد .

این خانه در یکی از مناطق جنگلی و در دامنه تپه ای ساخته شده که به دره رود خشک نزدیک است. سبک کلاسیک دارای قدمت طولانی در زمینه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی است و به مرور زمان در ایران نیز به کار برده شد و با گذشت زمان یکی از محبوب و پرکاربرد ترین سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی قرار گرفت . می باشد. همچنین نوع پوشش گیاهی که برای باغ در نظر می گیرد و به علاوه ی آن فضای سبز محوطه و درختان باید چیدمان درستی داشته باشد تا بتوانند طراحی ویلای از نظر فضای خارجی به یک فضای سر سبز و زیبا تبدیل شود. همین موضوع منجر گردیده تا فضای استراحت ساکنان درون خانه معین شده و آرامش بیشتری را برای آن ها به ارمغان آورد. این باغ و ویلا با متراژ زمین 1000 متر مربع و ساختمان حدود 180 متر مربع زیربنا بصورت سبکی ترکیبی طراحی گردیده است.ساختمان آن از دسته ساختمان های پست مدرن است که در آن ایده اصلی ترکیب احجام راست گوشه و شکسته با سطوج زاویه دار بوده است.ساختمان یک طبقه است که در طبقه همکف آن سالنی وسیع- اتاق خواب ها -آشپزخانه و سرویس ها و اتاقک پله در نظر گرفنه شده است.

این شرکت با ۱۰ سال فعالیت موفق ، و بالغ بر 500 پروژه در کارنامه درخشان خود همواره در تلاش است با ارائه ایده های نوین و نوآورانه خود در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی لوکس برای پروژه های ساخته شده یا درحال ساخت رضایت شما عزیزان را جلب کند . قرنیز ها و گچ کاری های زیبا شرکت طراحی اویم شاهانه بکار بردن قرنیزها و گچ کاری ها یکی از مهمترین عوامل در به وجود آمدن یک نمای زیبا هستند که در نحوه طراحی ویلای کلاسیک استفاده میشود. البته این بدان معنا نیست که باید قرنیزها و گچ کاری طراحی شود.

پرسش بعدی که بسیاری از افرادی که هیچ اطلاعی در مورد نحوه احداث ویلا ندارند مدام مطرح میکنند زمان شروع طراحی و ساخت ویلا است. در کنار تکنولوژی بحث امنیت ویلا نیز مطرح است که استفاده از دوربین های مداربسته و هوشمندسازی در ویلا لوکس شمال، هر اهل دلی را به خود جلب میکند. بنابراین توجه به موضوع نما در طراحی ویلا از اهمیت زیادی برخوردار است. شرکتی که خدمات طراحی ویلا را ارائه میدهد باید توجه کند که بین اجزای فضای داخلی و خارجی تناسب وجود داشته باشد. خانه های دوبلکس می توانند در اشکال و مدل های مختلف کلاسیک و مدرن و نیز بزرگ یا کوچک طراحی شوند و راه پله نقش مهمی در در طراحی این مدل خانه ها دارد، زیرا تقسیم بندی و ارتباط بین دو طبقه منزل از طریق آن ایجاد می شود و از آنجا که این خانه ها از فضای بیشتری برخوردار هستند، بنابراین چیدمان و دکوراسیون داخلی آن نیز راحت تر می باشند. استفاده از کاشی ها و عناصر هنری که رنگ آن ها طلایی است در فضای داخلی منزل و ویلای شما که با سبک کانتری در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده شده است؛ باعث ایجاد جلوه ای خاص می شود.

البته می توانیم برای مخفی کردن سیستم های تهویه مناسب در سقف ها ازین گچ بری ها استفاده کنیم . تمامی تلاش ما در این مقاله این است تا در رابطه با طراحی ویلا برای شما صحبت کنیم. در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و المان های آن از خطوط منحنی برای القای احساس ارامش مورد استفاده قرار می گیرد ، این خطوط منحنی می تواند در پارچه کوسن و بالش ها و روتختی مورد استفاده قرار بگیرند . در چنین تزئیناتی، بالش و مبلمان گرم و نرم به نظر می رسند و خطوط تیز ندارند و از کوسن ها در این نوع دکوراسیون استفاده می شود ؛ تا فضای کلاسیک به فضا ببخشد. برای کف پوش های ویلا های طراحی شده به سبک کلاسیک میتوان از مصالحی مانند سنگ های طبیعی و چوب استفاده کرد زیرا این مصالح می توانند تداعی کننده احساس زندگی آرامش در فضای داخلی ویلا شوند . پس یک طراحی ویلای دوبلکس عالی تنها گزینه برای شما میتواند باشد. با این حال، یک تیم پروژه به درستی انتخاب شده باید بودجه مالک ویلا را تا آنجا که می تواند در نظر بگیرد و مجهز باشد تا در هر مرحله هشدارهای لازم را بدهد.

یکی از المان هایی که در طراحی ویلا کلاسیک بسیار دیده می شود ، ستون هایی با ارتفاع زیاد و نقوش و تزیینات زیبا و با شکوه است که در ورودی و در اطراف بنا ساخته می شود . دکوراسیون کلاسیک سبکی است که از گذشته تا کنون در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد . یعنی داخل 1 واحد، 3 طبقه طراحی شده و این 3 طبقه را با پلکان به یکدیگر متصل می نمایند، که به آن طراحی تریبلکس میگویند. این پارتیشن ها دارای ظاهری تاشو هستند و می توانید زمانی که به آن نیازی ندارید آن را جمع کنید. اما این ساختمان ها با فضا های جذاب خود در چه زمانی به فکر انسان خطور کرد و انسان را وادار به ساخت ویلا کرد. در طراحی داخلی و طراحی نما ویلای کلاسیک همه چیز در تقارن و نظم می باشد و باید طراحی و چیدمان به گونه ای باشد که بتوان تقارن و تعادل را در تمام قسمت های آن مشاهده کرد . طراحی فضاهای داخلی یک ساختمان دربردارنده هزینه هایی برای کارفرماست که به عنوان حق الزحمه باید به طراح پرداخت شوند، این هزینه ها را به روش های مختلفی می توان محاسبه کرد، انتخاب روش امریست اتفاقی و بنا به شرایطی که طراح و کارفرما روی آن توافق ندارند، روش تعیین هزینه مشخص می گردد، تعرفه نهایی طراحی داخلی تمام فضاهای داخلی یک ساختمان را دربر می گیرد، یکی از روش های محاسبه هزینه طراحی داخلی روش محاسبه بر اساس متراژ و ابعاد است.

در این سبک ارتفاع سقف ها بسیار بلند بوده و از گچبری های ظریف برای القا احساس عظمت و قدرت در داخل و طراحی نما ویلا استفاده می شود . رنگ هایی که در دکوراسیون لوکس ویلا کلاسیک استفاده می شوند باید دارای احساس قابل اعتماد بودن ، رسمیت ، ظرافت و قدرت باشد . دکوراسیون داخلی ویلا های کلاسیک اغلب با استفاده از سنگ های زیبا ، ستون های بلند ، پنجره های متقارن ، دیوارهایی با ارتفاع بلند ، مبلمان با شکوه و استیل ، اشیای تزیینی از جمله کاغذ دیواری ، آینه های قدی و مجسمه ها و استفاده از رنگ های روشن مثل سفید ، کرم ، بژ در ویلای کلاسیک نشان داده میشود . الگوی هایی که در طراحی ویلای کلاسیک ، پرکاربرد می باشد اغلب به صورت گلدار ، راه راه و شطرنجی می باشد که هم در داخل و هم در محوطه ویلا بسیار پرکاربرد می باشد . اما لازم است عنصر تعادل را که مشخصه یک طراحی کلاسیک است، مشاهده کنید. باید به این موضوع اشاره کرد که سبک ویلاهای کلاسیک به دلیل وجود تزئینات زیبا و پیچیده و متریال و مصالح طبیعی یک سبک گرانی به شمار می رود و برای کاهش هزینه در طراحی این نوع از ویلاها میتوان از مصالح های جایگزین مانند سیمان در طراحی نما و کم کردن تزیینات لوکس استفاده کرد .

۱- در محوطه سازی حیاط ویلا هماهنگی بین عناصر و المانهای بکار رفته در حیاط ویلا اهمیت فوق العاده ای دارد. شاخه هایی که در نتیجه این کار به نمای خانه اضافه شدند جذابیت آن را بیشتر کرده، به مناظر اطراف چهارچوب داده و یک حیاط سایبان دار به وجود آوردند. بعد از ورود به حیاط ویلا، ابتدا با یک راه پله و نمای دوبلکس با شکوه مواجه می شویم. خرید ویلا در شمال و زندگی در یک ویلای سنتی با معماری که شما را به دوران مربوط به قرن نوزدهم باز میگرداند، یک احساس متفاوت ایجاد خواهد کرد. پرده های اتاق خواب در انواع مدل های ساده و طرح دار و گلدار موجود می باشند و اگر وسایلی که در فضای اتاق خواب قرار داده شده اند به صورت طرح دار می باشند بهتر است پرده اتاق خواب از بین طرح های ساده انتخاب شود. دکوراسیون کلاسیک یکی از سبک های محبوب و پرطرفدار در دکوراسیون داخلی می باشد این سبک فضای مجلل و لاکچری را ایجاد می نماید . زمین قرار دارد و دهلیز در وسط آن قرار دارد در ذهن طراح شکل گرفت. برای طراحی ویلا به سبک مدرن، باید بدانید که جنبه معماری به شکل ذاتی به طراحی داخلی آن وابسته است.

استفاده یک یا دو رنگ از موارد نام برده شده در کنار هم فضای زیبایی را خلق می نماید و نمی توان تمام رنگ ها را به طور همزمان در کنار هم استفاده کنید . در طراحی نمای کلاسیک معمولاً از رنگ های سفید و رنگ کرم استفاده می کنند . به طور مثال مبلمان کلاسیک با پارچه های براق از گذشته تا امروز استفاده می کنند . بیشتر است و به همین منظور طراحی ویلا ها با استفاده از این سبک میتواند هزینه های بسیار زیادی همراه داشته باشد . سقف های شیبدار در طراحی داخلی و بازسازی، هم تهدید و هم فرصت هستند. طرح های چهارخانه، راه راه و گلدار در طراحی داخلی ویلا و نمای بیرونی ویلاهای کلاسیک به کار رفته است.. طراحی ویلا به سبک روستایی یا همان روستیک از طبیعت گرفته شده و از کنار هم قرار گرفتن عناصر طبیعی مثل چوب و سنگهای ناهموار پدید می آید.

طراحی ویلای کلاسیک بیشتر دارای احساس تعادل و تقارن , چه در فضای بیرون و چه در داخل ویلا است . طراحی داخلی سرویس بهداشتی این ویلای اروپایی شیک و خارق العاده است و نورپردازی مناسب و کاربردی در فضای سرویس بهداشتی به چشم می خورد. فضایی باشد که شلوغی های شهر را از یادمان ببرد این امر محقق نخواهد شد مگر با یک انتخاب ویلایی که تمام مواردی که گفتیم رعایت شده باشد و طراحی فضای داخلی آن اصولی پیش رفته باشد. شما حتی می توانید فضاهای متعددی را برای سالن در نظر بگیرید و با جدا کردن آنها، فضای زندگی و ناهارخوری و سالن پذیرایی را از هم جدا کنید. گرم و سرد کردن این فضاها به دلیل متراژ و ارتفاع بالا با استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش معمولی تقریبا می توان گفت غیر ممکن می باشد و به همین خاطر می توان از فن های مناسب در سقف به منظور انجام این کارها استفاده کرد .

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار