انواع هارد انواع هارد دیسک کامپیوتر و ویژگی های آن مجله بانی نو

بعضی دیگر دارای ضربه‌گیرهای سیلیکونی و یا واشرهای مخصوص برای بالا بردن مقاومت قاب در برابر نفوذ قطرات آب، رطوبت و گرد و غبار هستند. SSD ها از تراشه های حافظه استفاده می کنند و از آن جا که هیچ عنصر چرخشی ندارند ، کاملاً بی صدا هستند ، مصرف برق کمتری دارند و از HDD ها نیز کوچک تر هستند. برای نصب درایو جدید در محل درایو قدیمی باید کل فرایند باز کردن را به طور معکوس طی کنید.

  • هارد دیسک مورد استفاده در این کالبدگشایی از ۳ صفحه بهره می‌برد؛ در نتیجه ۶ سر روی بازوهای آن قرار دارند.
  • هنگامی که سیستم عامل نیاز به خواندن یا نوشتن اطلاعات دارد، FAT (جدول تخصیص فایل) هارد دیسک را بررسی می‌کند تا مکان فایل و مناطق نوشتن موجود را تعیین کند.
  • این مدل از هاردها ابعاد بسیار کوچکتری دارند و فضای کمتری نیز اشغال می‌کنند و مستقیم بروی اسلات M.2 مادربرد بسته می‌شوند و با سرعت فوق العاده بالا می‌توانند اطلاعات را بخوانند و بنویسند.
  • این در حالی است که هاردهای 3.5 اینچی از سرعت 7200 دور برخوردارند و بنابراین سرعت خواندن و نوشتن بالاتری دارند.

بسیاری از افراد بین حافظه بافر و حافشه کش تفاوتی قائل نبوده و یا هر دوی آنها را یکی می‌دانند. در حالیکه حافطه کش برای افزایش سرعت و حافظه بافر برای هماهنگی سرعت بین قطعات سخت افزاری استفاده می‌شود. 3)بازوی متحرک (Head Arm)
بازوی متحرک وظیفه دارد قسمت هد هارد را از بخش مرکزی پلاتر تا بخش کناری پلاتر جا به جا کند، این ویژگی موجب می شود هد به تمامی قسمت های حافظه دسترسی داشته باشد. در گوشه سمت چپ بالایی تصویر یکی از دو قطعه مغناطیسی دائمی با رنگ آبی قابل مشاهده است.

این نوع اتصال برای ارتباط انواع مختلف درایوها (از جمله درایو دیسک سخت و درایو نوری) با سایر اجزای رایانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته از آن زمان تاکنون شاهد تغییرات بسیار زیادی در جزئیات مرتبط با این نوع استاندارد بوده‌‌ایم و در هنگام نگارش مقاله، نسخه ۳.۵ به عنوان آخرین نسل معرفی شده به شمار می‌رود. محصول استفاده شده برای کالبدگشایی از نسخه‌ای قدیمی‌تر بهره می‌برد که موجب می‌شود تعداد پین‌های کمتری نسبت به نمونه‌های جدید داشته باشد. تبدیل هاردهای اینترنال 2.5 و 3.5 اینچی به اکسترنال در بسیاری از مواقع می‌تواند بهترین گزینه برای جابه‌جایی فایل‌ها و یا دسترسی به اطلاعات مهم باشد. اما با این حال، استفاده از هر کدام از 3 روشی که در این مقاله به آن اشاره شد معایب خاص خود را هم دارد. برای انتخاب یک داک استیشن مناسب نیز باید به نکات مشابهی توجه داشته باشید.

نحوه خرید از جهان بازار

بدین ترتیب نسخه‌های قدیمی برنامه‌ها دیگر کمتر هنگ می‌کنند و چون این نسخه جدید است، بی‌نظمی و به‌هم‌ریختگی کمتری را در آن شاهد هستید. در این حالت می‌توانید تنظیمات دلخواه خود را روی آن انجام داده و تنها برنامه‌هایی که واقعاً لازم دارید را روی آن نصب کنید. وظیفه کنترل کننده، تمام حر کت های بازوی مکانیکی را به همراه کارایی سایر بخش های هارد بر عهده دارد. عملکرد این قسمت از هارد بسیار دقیق می باشد چرا که هماهنگی های لازم بین قطعات کامپیوتر را این بخش مرکزی انجام می دهد.

رابط یا درگاه هارد

انواع هارد انواع هارد دیسک کامپیوتر و ویژگی های آن مجله بانی نو

باید توجه داشت که پروتکل AHCI تنها بر روی درگاه های SATA مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروتکل NVMe (مخفف Non-Volatile Memory Express) به نسبت پروتکل قبل تکنولوژی جدید تری دارد و با همه گیری استفاده از SSD ها به وجود آمد. مزیت پروتکل NVMe پشتیبانی از رابط PCIe است و به همین دلیل روی درگاه های M.2 – U.2 و PCI Express قابل نصب میباشد. توشیبا حتی اگر لپ تاپ هایش مانند گذشته محبوب نباشند، موارد زیادی برای ارائه دارد و همچنان برند بزرگی در دنیای دیجیتال محسوب می‌شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار