انواع دوربین مدار بسته + عکس راش سیستم | zview-cctv

به این معنا که تمامی تجهیزات مورد استفاده در این دو سیستم مداربسته با هم متفاوت است. دوربین های مداربسته آنالوگ عموما دارای کیفیت تصویر ضعیفی هستند و برای کاربری های بسیار اولیه مناسب هستند. دوربین های مداربسته شبکه از کیفیت و قابلیت های به مراتب بالاتری نسبت به سیستم آنالوگ برخوردارند. در صورتی که امکان پرداخت هزینه های سیستم شبکه را داشتید حتما از این سیستم استفاده کنید اما اگر این هزینه ها برای شما زیاد بود و نیاز به یک سیستم ساده و اولیه داشتید دوربین های آنالوگ را انتخاب کنید. برندهای مختلفی در سراسر جهان برای این محصول امنیتی و نظارتی وجود دارند. این پایان داستان نیست و برندهای جدیدی نیز هر چند وقت یک بار به این گروه اضافه می شوند.

کیفیت این دوربین ها همانگونه که از نامشان پیداست تابعی از امواج آنالوگ است. نویز های مختلف الکترومغناتیسی و نویز های ناشی از نوسانات برق همواره یکی از تهدیدات جدی بر کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ می باشند. به همین دلیل استفاده از کابل ها و تجهیزات با کیفیت بالا روی کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها تاثیر بسزایی دارد. لنز سنسورهای دوربین تحت شبکه معمولا از نوع CMOS و فاصله کانونی لنز در هر دوربین متفاوت است. در مورد کیفیت تصویر دوربین‌های مدار بسته باید گفت که مانند دوربین آنالوگ دارای کیفیت‌های متفاوتی هستند. با توجه به اهمیت بالایی که دوربین های مداربسته دارند شرکت های مختلف انواع مختلفی از آنها را در طرح ها و اشکال گوناگون تولید کرده اند.

  • دوربین های مداربسته از لحاظ کاربرد، به دسته بندی های متنوعی تقسیم بندی می شود.
  • در واقع دوربین های امنیتی قادر به نظارت بر مناطقی هستند که به راحتی قابل دسترسی نیستند و از این رو استفاده از این نوع دوربین ها می تواند کمک بسیار بزرگی را در حفظ امنیت افراد جامعه نماید.
  • دستگاه DVR یا ضبط‌کننده تصاویر، وظیفه ذخیره کردن تصاویر را در حافظه خود دارد.
  • بسیاری از کشورها برای آن که بر رفتار مردم در جامعه نظارت داشته باشند و بتوانند جلوی سارقین را بگیرند از دوربین های مدار بسته در کوچه ها و خیابان های شهر بهره می برند.
  • این سیستم بیشتر برای مصارف کوچک و استفاده های کوتاه مدت توصیه می شود.

این دوربین ها با قابلیت بهره مندی از قابلیت چرخش 360 درجه، زاویه دید گسترده ای را به کاربر ارائه می کنند. بر این اساس، قابلیت مشاهده و نظارت بر تصاویر در جهات مختلف امکان پذیر خواهد شد. دوربین های مداربسته دام میدان دید بالایی در اختیار شما می گذارند و چون زاویه فیلم برداری مشخص نیست جلوی سارقان را برای ارتکاب جرم میگیرد. دوربین های بالت به صورت دیواری و برای فضاهای بیرون قابل استفاده هستند و به خاطر بدنه ی استوانه ای شکل و فلزی که دارند عموما اینگونه معرفی می شوند. یکی از قابلیت های مهمی که در دوربین های مدار بسته وجود دارد، قابلیت تشخیص چهره می باشد.

پک 6 عددی دوربین مداربسته هایلوک مدل B110-M

بهترین روش برای نظارت بر فرایندهای تولید، این است که دوربین های مدار بسته صنعتی را در این محیط ها نصب نمود و از راه دور بر اجزای فرآیند نظارت داشت. بدین طریق علاوه بر این که از ایجاد آسیب های جسمی به افراد جلوگیری می گردد امکان صرفه جویی در زمان نیز وجود داشته و کارخانه به صورت اتوماتیک محصولات مورد نظر را تولید می کند. نکته مهم اینکه نصب انواع دوربین مدار بسته کاری بسیار تخصصی بوده و نیاز است حتما توسط فردی که در این کار تجربه و مهارت بالایی دارد و قابل اعتماد نیز می باشد استفاده نمود.

دوربین مداربسته آی پی

وجود مجله خبری دوربین مداربسته های کنترل ترافیک از هر لحاظ حائز اهمیت می باشد و می تواند به تامین امنیت مردم و خیابان ها کمک شایانی نماید. بنابراین دوربین های مختلفی از نظر جنس بدنه وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم داشت. نور مادون قرمز از برد کمتری نسبت به نور مرئی برخوردار است و قسمت وسیعی از طیف آن امکان عبور از شیشه های ضخیم را ندارد . کابل‌کشی برای برخی از مدل‌های این نوع از دوربین‌ها به صفر خواهد رسید که این موضوع نیز در کاهش هزینه‌ها نقش دارد. به عنوان مثال از نظر امنیتی شما صاحب یک فروشگاه یا هایپر مارکت هستید و بنا به مشغله کاری زیاد، در فروشگاه حضور ندارید و بسیار نگران تامین امنیت مجموعه خود هستید. این دوربین ها همانطور که از نامشان مشخص است از بستر دیجیتال برای ارسال داده های تصویر و صدا استفاده می کنند.

http://babolmusic.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار