انواع دوربین مدار بسته + عکس راش سیستم | zview-cctv

دوربین های مداربسته یکی از انواع سیستم های امنیتی- حفاظتی قدرتمند بوده که از آن به منظور جلوگیری از سرقت و سایر جرائم در اماکن مختلف استفاده می گردد. دوربین های مداربسته را با توجه به استقبال زیادی که از آن شده است در انواع مختلفی تولید می کنند و بسته به نوع کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می دهند. آیا ارزان بودن سیستم مداربسته بر کیفیت آن تاثیر گذار است؟ پاسخ این سوال مطلقا مثبت نیست در مواقعی می تواند منفی باشد. به عبارت دیگر در نظر گرفتن نوع کاربری در انتخاب نوع سیستم مداربسته می تواند شما را از هزینه های اضافی رها کند. گذشته از این موضوع تعدیل کردن تعداد دوربین های مورد نیاز، استفاده از برندهای قیمت مناسب تاثیر زیادی بر قیمت سیستم مداربسته دارد.

انواع ضبط کننده تصاویر در دوربین های مدار بسته کدام است؟

دوربین‌های مداربسته دارای انواع و اقسام مختلفی است به گونه‌ای که خریداران می‌توانند متناسب با نیاز خود و همچنین قیمت مورد نظرشان، دوربین مناسب انتخاب کنند. این محصولات از جهات مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند که در این محتوا آنها را با هم مقایسه می‌کنیم. برای خرید دوربین‌های مداربسته در ابتدا باید طراحی مناسبی را برای جانمایی دوربین‌ها در نظر داشته باشید.

دوربین مدار بسته دید در شب یا IR LED

کارت دی وی آر در واقع رابط بین دوربین های مداربسته آنالوگ با سیستم کامپیوتر است. بتدریج برخی از حرفه ها و مشاغل بخصوص آنهایی که بیشتر در معرض سرقت قرار داشتند نیز به دوربین مداربسته روی آوردند. در سال 1990 دستگاه های ضبط تصاویر دوربین ها تنها با قابلیت ” ضبط بعد از شناسایی حرکت” وارد بازار شدند که استفاده از دوربین مداربسته را در این کشور بسیار بیشتر کرد. تا قبل از آن، دستگاه های ضبط تصاویر تا حد زیادی از نظر میزان حجم ذخیره و قابلیت ها بسیار محدود بود. از نیمه دوم سال 1990 پلیس دوربین های زیادی را در سطح شهرها بخصوص مراکز عمومی ، مدارس و پروژه های ساختمانی نصب کرد. یکی از ویژگی‌هایی که دوربین تحت شبکه را متمایز می‌کند، استفاده از قابلیت PoE است.

http://babolmusic.ir

در مجله خبری دوربین مداربستههای وریفوکال می توان از قابلیت زوم کردن بر روی اشیای مختلف استفاده نمود. یک لب کوچک در نوک لنز دوربین های بولت قرار گرفته است که از لنز در مقابل شرایط آب و هوایی نامساعد و سایر عوامل خارجی آسیب زا جلوگیری می کند. گاهی نیاز است تا دوربین های صنعتی در محیط های بیرونی و گاهی در محیط های داخلی نصب گردند.

  • به همین دلیل است که شرکت ها تولید کننده تجهیزات مخابراتی و شبکه ای تمام تلاش خود را برای تولید تجهیزات بیسیم متمرکز می کنند.
  • عملکرد این دوربین بدین صورت است که نور منعکس شده از اجسام مختلف را دریافت و سپس از محیط تصویربرداری می کند.
  • به همین علت گفته می شود که در دوربین های آنالوگ از کابل هایی که از کیفیت بالایی برخوردار می باشند استفاده گردد.
  • از مزایا دوربین های HDCVI می توان به کیفیت فیلمبرداری تا چند برابر دوربین های آنالوگ اشاره نمود.
  • هایک ویژن، های لوک، داهوا، یونی ویو، سامسونگ، سونی، توشیبا و … انواعی از برندهای دوربین مدار بسته در بازار می باشند.

به‌طورکلی اصلی‌ترین موضوعی که شما را در انتخاب بهترین دوربین مداربسته کمک خواهد کرد، آگاهی از نوع نیازتان است. حال برای آن‌که متوجه شوید که کدام‌یک از انواع دوربین مداربسته مناسب است، در این مقاله تلاش کردیم تا انواع این نوع از دوربین‌ها را به‌طورکلی توضیح دهیم. یکی از مشکلاتی که در هنگام استفاده از دوربین‌های مداربسته با آن‌ها روبه‌رو هستیم، این است که سارقان بدون آن‌که چهره‌شان دیده شود، دوربین‌ها را از کار می‌اندازند. ازاین‌رو می‌توان گفت که بهترین کاری که می‌توان برای رفع این مشکل انجام داد، استفاده از دوربین مداربسته لامپی است. اولین مزیت آن‌ها دید 360 درجه‌شان است و ازاین‌رو می‌توان با یک دوربین لامپی یک محوطه بزرگ را به‌راحتی نظارت و کنترل کرد.

انواع دوربین مدار بسته از نظر شکل ظاهری عملکرد کدام اند؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار