انواع دوربین مداربسته دوربین مداربسته | zview-cctv

این دوربین ها مجهز به LED مادون قرمز هستند و به همین دلیل در زمره بهترین انواع دوربین مدار بسته برای فضاهای باز و کم نور می باشند. این نوع از دوربین ها به دو شیوه آشکارسازی و تصویربرداری حرارتی کار می کنند در نتیجه با این تکنولوژی ها و این دوربین ها می توان یک شخص را از فاصله حدود 18 متری تشخیص داد. نام دوربین دام از شکل ظاهری دوربین مداربسته که گنبدی شکل است، گرفته شده است. به دلیل نصب این دوربین ها بر روی سقف، گاها نیز به این دوربین ها دوربین های سقفی نیز می گویند. دوربین مداربسته دام گزینه مناسبی برای فضاهای داخلی مانند فروشگاه، ادارات، پارکینگ منازل و مکان های عمومی، هتل ها، بیمارستان ها و … است.

  • به علت شکل ظاهری که این دوربین ها دارند به آنها دوربین های dome به معنای گنبدی گفته می شود.
  • همان گونه که می دانید، استفاده از دوربین های مدار بسته محدود به فروشگاه ها و مجتمع های تجاری نمی شود.
  • برخی از دوربین های کیوب دارای میکروفون داخلی و اسپیکر هستند و عموما برای نظارت اتاق ها و محیط های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.
  • دوربین های مدار بسته IP در مقایسه با دوربین های آنالوگ قیمت بالایی داشته همچنین این دوربین ها محدودیت استفاده از پهنای باند دارند.

وجود دوربین صنعتی در کارخانه های مختلف باعث می شود تا ایمنی بسیار افزایش یافته و کارگران دچار آسیب های مختلف جسمی نگردند. همچنین باعث می شود تا نیاز به نیروی کار کمتری برای کار کردن در خطوط تولید و مکان هایی که پر خطر می باشند، باشد. مهمترین ویژگی این دوربین ها قابلیت جابجایی لنز می باشد و همین موضوع کاربری آنها را افزایش داده است.

http://babolmusic.ir

دوربین های پلاک خوان برخلاف دوربین های مداربسته مناسب برای جاده ها می باشند. این دوربین ها در مقیاس کوچکتر و کم حجم تر در خیابان ها و معابر استفاده می شود. باید اشاره شود که از دوربین های مداربسته پلاک خوان تحت شبکه پیشرفته برای ثبت پلاک وسایل حمل و نقل عمومی و شخصی متخلف، بهره گرفته می شود. بعلاوه به منظور کنترل طرح ترافیک و طرح زوج و فرد نیز از این نوع دوربین ها استفاده می شود. در نسخه های معمولی تر دوربین مداربسته پلاک خوان برای کنترل تردد خودرویی در ادارات، بیمارستانها، پاساژها، و حتی مجتمع های مسکونی و ورودی های پارکینگ خانگی می توان ثبت پلاک خودروها و موتورها را انجام داد.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع دوربین مداربسته خانگی ، قیمت دوربین مداربسته خانگی ، قیمت دوربین مدار بسته منزل و خانه و … با ما در دیاکالا در تماس باشید. به‌طورکلی باید گفت که دوربین‌های مداربسته در شب کاربرد بیشتری از طول روز دارند و ازاین‌رو باید از دوربینی استفاده کرد که در شب نیز تصاویر را باکیفیت بالایی ضبط کند. دوربین‌هایی که قابلیت دید در شب دارند، می‌توانند با استفاده از سنسور مادون‌قرمز یا IR در تاریک‌ترین شرایط نیز تصاویر را به‌خوبی و باکیفیت بالا ذخیره کنند.

دوربین مداربسته بیسیم (WIFI)

زمانی که شما مجله خبری دوربین مداربسته به ارسال تصاویر و صدا بصورت بی سیم پیدا می کنید این دوربین مدار بسته ضعف بزرگی از خود بروز می دهند. اگر قرار باشد تصاویر به همان شکل آنالوگ انتقال پیدا کنند باید از بازه فرکانس امواج آنالوگ استفاده شود و این مسئله کیفیت تصویر را بیش از پیش تحت تاثیر نویز و تداخل امواج توسط میدان مغناطیسی قرار می گیرد. انواع دوربین مداربسته را می‌توان براساس امکانات و آپشن‌های آن نیز معرفی کرد. تمامی دوربین‌ها تصویر را دریافت و منتقل می‌کنند و برخی توانایی دریافت صدا را هم دارند و این توانایی جز امکانات ویژه به شمار نمی‌رود. برخی از مدل‌ها امکانات ویژه‌ای را ارائه می‌دهند که به آن می‌پردازیم.

انواع دوربین مداربسته براساس شکل ظاهری

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار