اطلاعات پیشرفته به نصب دوربین مداربسته

در صورتی که شما با دانش الکترونیک آشنایی داشته باشید، با مطالعه مقاله پیشرو قادر به نصب و راه اندازی صحیح دوربین مداربسته خواهید بود. نکته آخر توصیه به استفاده کنترل از راه دور یا Remote Viewing است. کنترل از راه دور یک قابلیت در دستگاه NVR یا DVR است. فیلم های بایگانی در سیستم ضبط ویدیوهای شبکه ( NVR ) یا در نرم افزار امنی برای دسترسی بعدی ذخیره می شوند. دوربینهای آی پی تحت شبکه دوربینهای IP نسل جدید دوربینهای مداربسته هستند. دوربین مداربسته دیجیتال چیست؟ دوربین مداربسته آنالوگ چیست ؟ دوربین های آنالوگ ، دوربین های اچ دی ، و دوربین های تحت شبکه – این سه دسته به ترتیب پیشرفته تر و گران تر میباشند و با یک بوجه خیلی کم تنها سیستم های آنالوگ، با یک بوجه متوسط سیستم های اچ دی مبتنی بر کابل RG59 (یعنی سیستم های AHD و توربو اچ دی و HD-SDI, HD-CVI, HD-TVI) و با یک بوجه نسبتا مناسب میتوان سیستم دوربین مدار بسته را بر اساس دوربین های اچ دی تحت شبکه طراحی و پیاده سازی نمود. این کار موجب میشود شما در یک سیستم مداربسته شبکه نتوانید از چند دوربین متفاوت برای یک سیستم یکپارچه استفاده کنید.

به تصویر رو به رو توجه کنید. در ایران با توجه به اجباری بودن نصب دوربین در بسیاری از مراکز اعم از تجاری، اداری، مسکونی و غیره و مزایایی که نصب دوربین به همراه می آورد امروزه تقاضا برای نصب این سیستم امنیتی بیشتر شده است به همین خاطر بازار کار این شغل در سالهای اخیر بسیار عالی شده است. طریقه ی عملکرد آن ها در کاهش نویز دوربین مدار بسته پاناسونیک این گونه است که ابتدا سیگنال دریافتی با ۷۰% وضوح دریافت می شود این سیگنال در هارد دستگاه ضبط می شود بدین ترتیب شما بخش اعظمی از تصویر را بدون نویز خواهید داشت.مرحله ی بعدی مرحله ی بسیار جالبی است که مربوط می شود به چشم نوازی تصویر که در آن دوربین های پاناسونیکی که به تکنیک DVRR مجهز هستند تصویر زیباتری را ارائه می دهند و در کل شما در مشاهده ی تصاویر نقاط تیره و تاری نخواهید داشت و تشخیص تصویر برای شما به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

پس از تعیین تعداد مورد نیاز دوربین برای پوشش فضای محل کار یا منزل، نوبت به انتخاب نوع دوربین مداربسته مورد نیاز شما میرسد. زیرا قرار دادن دوربینهای فضای داخلی، در خارج از منزل یا محل کار موجب خسارت دیدن این نوع دوربینها میشود. زیرا ممکن است حتی با تغییرات نور فعال شود، در این موارد توصیه میشود از PIR استفاده شود. دوربینهای HD بهویژه برای استفاده در محیطهایی با خطر سرقت زیاد مفید هستند. در صورتی که سرقت انجام بگیرد شما می توانید از طریق دوربین صنعتی افراد را شناسایی کنید و تصاویر مربوط به آنها را ثبت کنید. پس از بسته شدن پرونده سرقت انباریهای مجیدیه، اهالی محلههای حکیمیه و گلشن هم از سرقتهای سریالی انباری در این محلهها گلایه داشتند. لنز دوربینهای باکس قابل جدا شدن است، به طوری که در هنگام خرید هم لنز روی دوربین نصب نیست و باید به صورت جداگانه خریداری شوند. برخلاف دوربینهای آنالوگ که نگرانی است ربوده شدن تصاویر توسط هر فرد مبتدی توسط دریافت امواج آنالوگ وجود داشت در سیستمهای بستر شبکه امکان کد گذاری امنیت بالایی را برای آن فراهم میکند. برای دسترسی به بروزترین لیست قیمت داهوا میتوانید به سایت توتال شبکه مراجعه کنید. همچنین اگر خودتان اقدام به خرید و نصب دوربین های مدار بسته کنید، میتوانید هزینهها را کاهش دهید.

زیرا افزایش طول سیم، موجب کاهش کیفیت تصویر به دلیل تضعیف سیگنال های ارسالی میشود. یک فیلتر برش مادون قرمز در روز برای تصاویر واضح و در شرایط سبک تر فعال میشود. سیستم شما حداقل دارای یک الی 3 دوربین مداربسته، یک دستگاه ضبط تصاویر یا DVR (بهتر است یک دستگاه DVR با قابلیت ضبط حداقل 3 شبانه روز خریداری کنید.)، فیش BNC و کابلهای مورد نیاز و یک منبع تغذیه است. نکته بسیار مهم دیگر در تعیین محل نصب دوربینهای مداربسته، بررسی امکان کابل کشی در محل انتخابی نصب دوربین است. نخستین گام در شروع آموزش نصب دوربین مداربسته، تهیه یک نقشه اولیه از نقاطی است که می خواهید در آنها دوربین نصب شود.

در رابطه با انتخاب بهترین دوربین برای فضای منزل یا محل کار شما به مقاله “بهترین نوع دوربین مداربسته را برای خانه یا فضای کار خود انتخاب سایت zview-cctv کنیم” مراجعه کنید. زاویه دید انواع دوربین ها با توجه به نوع لنزشان متفاوت است. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا برای تعیین محل نصب دوربین مدار بسته، باید به چگونگی کیفیت نور در محل نصب دوربین نیز توجه کرد. در ادامه مراحل نصب دوربین مداربسته به تفصیل بیان شده است. در ادامه آموزش نصب دوربینهای مداربسته بیان چند نکته ضروری به نظر میرسد. در ادامه به صورت مختصر به آموزش طریقه نصب دوربین های مدار بسته پرداخته ایم. برای شروع نصب دوربین مداربسته نخست باید دوربین را در زاویه مناسبی نصب کنید.

دوربینهای مخصوص فضاهای داخلی در صورتی که در معرض عوامل جوی از قبیل باد و باران قرار بگیرند به سرعت تخریب میشوند. یعنی دوربینهای مداربسته ای که روبهروی پنجره یا درب نصب میشوند بهتر است دارای قابلیت WDR باشند. نصب میشوند و دارای تکنولوژیهای خاصی مانند ردگیری، دنبال کردن سوژه، تشخیص حرکت و… بعضی از افراد مایلند تا دوربین منزل یا محل کارشان را خودشان نصب کنند ویا افرادی علاقه مند به کسب مهارت نصب دورین مداربسته هستند در این مقاله قصد داریم به اموزش صفر تا صد جهت خرید و نصب دوربین مداربسته توسط خودتان را ارائه کنیم. شما باید نقاط مهم و پر رفت امد یا نقاطی که احتمال ورود افراد غیر مجاز به منزل جهت نصب دوربین مدار بسته را شناسایی کرده و این نقاط را علامت گذاری کنید. متاسفانه در زمینه سیستم های حفاظتی افراد سودجویی هستند که با انتشار و در دست داشتن لیست های تقلبی و به مراتب قیمت پایین تر از مصوب شورای قیمت گذاری و همچنین شورای محترم صنف الکترونیک موجب جذب مشتری شده و بعد از اینکه مشتریان محترم بخشی از وجه را به حساب فروشنده واریز می کنند، فروشنده با اظهار اینکه قیمتها به تازگی عوض شده و از این موضوع بی اطلاع بوده، مبلغ اصلی را از خریدار درخواست می کنند.

تهیه یک نقشه اولیه از نقاطی است که می خواهید در آنها دوربین نصب شود. پس از نصب این فیش، قادر خواهید بود تصویر دوربین را روی مانیتور مشاهده کنید. از نظر قانونی ، اگر دوربین شما مناطقی را که همسایگان شما انتظار حفظ حریم خصوصی دارند ( مثلا اگر دوربین هایتان می توانند اتاق خواب یا حمام آن ها را مشاهده کند ) یا اگر از فیلم برای اهداف غیر امنیتی استفاده می کنید ، مشکلات جدی به وجود خواهد آمد. در صورتی که بخواهید از دوربین مداربسته جهت نظارت استفاده کنید، این دستگاه کارایی قابل قبولی دارد ولی در صورتی که از آن به عنوان دزدگیر استفاده شود، دارای خطای بالایی خواهد بود. این برندهای دوربینهای مدار بسته فوق العادهای دارد که هر یک از آنها ویژگیهای منحصر به فردی داشته و به خوبی پاسخگوی نیازهای شما خواهند بود. دوربین های مداربسته آنالوگ دارای کیفیت پایین تصویر می باشند به همین علت دوربینهایی با تکنولوژی جدید جایگزین آنها شده اند. علاوه بر موارد ذکر شده برای تعیین محل نصب دوربین، باید به چگونگی کیفیت نور در محل نصب دوربین نیز توجه کرد.

بدین وسیله با تنظیم دوربین، و تعریف یک IP خاص، از طریق شبکه و اینترنت، تصاویر خود را از هر مکانی میتوانید دریافت و مشاهده کنید. دوربینهای مداربسته بر اساس امکانات محل نصب و نوع کارکرد به انواع مختلفی تقسیمبندی میشوند که شما بر اساس نیاز خود میتوانید هر یک از آنها را خریداری کنید. این نوع دوربینها معمولا ضد آب هستند و از استاندارد های مقاومتی IP که نشان دهنده مقاومت آنها در برابر عناصر طبیعی است، بهره میبرند. معمولا این نقاط شامل فضاهایی است که امکان رفت و آمد در آنها وجود دارد، مانند درب ورودی و خروجی منزل، درب پارکینگ، حیاط، فضاهای وسیع مانند هال و پذیرایی به ویژه اگر در این فضاها پنجره وجود دارد که ورود به آن از بیرون منزل امکان پذیر است. معمولا این نقاط شامل فضاهایی است که امکان رفت و آمد در آنها وجود دارد، مانند درب ورودی و خروجی منزل، درب پارکینگ، حیاط و ورودی اسانسور و اگر داخل منزل میخواهید دوربین نصب کنید فضاهای وسیع مانند و پذیرایی و اتاق کودک به ویژه اگر در این فضاها پنجره وجود دارد که ورود به آن از بیرون منزل امکان پذیر است. بولت یا Bullet به معنای گلوله یا لوله است که معمولا برای فضای باز مورد استفاده قرار میگیرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار