اتاق فرارهای ژانر رازآلود اولین و بزرگترین مجموعه اتاق فرار در ایران | allescape

ساده ترین معماهای اسکیپ روم اعداد و متون هستند اما آنچنان سخت نیستند و هرکسی می تواند از پس آن ها بربیاید البته بین آن ها، معماهایی هم هست که دارای معادلات ریاضی هستند یا بازی با اعداد. از سوی دیگر، در این سبک از معماهای اتاق فرار جدول کلمات هم هست و زمانی که کلمه درست را پیدا کنید، به سرنخ ها خواهید رسید. اگر میخواهید با سیر تا پیاز اسکیپ روم ها آشنا شوید، با ما همراه باشید. یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌ها، اتاق فرار شب سیزدهم است. این بازی در نزدیکی چهارراه جهان کودک و یک اتاق فرار ترسناک ۴-۷ نفره است که شما را ۶۰ دقیقه وارد یک روستای نفرین شده می‌کند. بازی‌های بسیاری با ژانرهای مختلف طی این سال‌ها دایر شده‌اند که در این مقاله قرار است راجع به پربازدیدترین بازی‌های هر ژانرِ اتاق فرار “اسکیپ روم” که قدیمی ترین برند در این حوزه میباشد، صحبت کنیم.

Escape Mag | مجله اتاق فرار

گاهی نیز انجام کار انفرادی و داشتن اعتماد به نفس برای کسب پیروزی، مهم است. این سبک بازی مناسب افرادی علاقه ؜مند به ژانر اکشن است و به سبک هیجانی شباهت زیادی دارد. مجموعه از ۵۰ بازی مختلف می باشد که هر یک زیرمجموعه های متعددی با معماهای سخت و پر از چالش دارند. این بازی مهیج در دو نسخه اندروید و ios طراحی شده و به دلیل استقبال زیاد از آن در چند سری مختلف طراحی و به صورت رایگان قابل دانلود می باشند.

یکی از سخت ترین و بزرگترین چالش هایی که در اسکیپ روم های ترسناک وجود دارد، کنترل ترس و غلبه بر آن چالش معمای اسکیپ روم است. خیلی ها تصور می کنند اتاق فرار ترسناک چون همه چی مصنوعی است و جن ها و زامبی ها یک اکتور و انسان هستند، چیزی وجود ندارد که ترسناک باشد اما زمانی که وارد اسکیپ روم می شوند، همه چی تغییر پیدا می کند و آنطور که تصور می کردند نیست. در اتاق فرار های ترسناک همیشه گفتیم باید حواستان نه تنها به همه چی بلکه به رفتار و حرف های اکتورها باشد چون سرنخ هستند ولی برای آنکه بتوانید بر ترس های خود غلبه کنید، نکاتی را همیشه باید رعایت کنید. با همه این تفاسیر، شرکت کنندگان در طول بازی همیشه باید به اکتورها احترام بگذارند چون آن ها هم یک انسان هستند و کار خود را انجام می دهند. اکتورها بخصوص آن هایی که در اسکیپ روم های ترسناک چه اسلشری چه جنی و روحی حضور دارند کاملاً به کار خود مسلط هستند و شما نیازی نیست از این بترسید که مبادا به شما آسیبی وارد شود البته در صورتیکه قوانین را رعایت کنید.

  • پیدا کردن یک ایده جذاب و هیجان‌انگیز برای سپری کردن اوقات فراغت در شهرهای شلوغ چندان راحت به نظر نمی‌رسد.
  • یک تیم حرفه‌ای از بهترین سارقین سابقه دار قصد دارند که به جهت کمک کردن به رئیس خود که محبوس در زندان أست، وارد یک خزانه امنیتی بشوند تا مداراک مهمی را سرقت کنند.
  • اگر در اسکیپ روم های معمایی شرکت کنید بخصوص آن هایی که از درجه سختی بالایی هم برخوردار هستند، قدرت حل مسائل و روحیه ذهنی شما تقویت خواهد شد.
  • شما در این بازی در تاریکی شب، به امید سرقت اجناس چند دکان، قدم به بازارچه‌ای متروک می‌گذارید که به باور اهالی، محل تردد اشباح است.
  • تمامی اکتورهای اتاق فرار های ترسناک، کاملاً حرفه ای هستند و به هیچ عنوان به شرکت کنندگان آسیبی وارد نمی شود ولی باید یک نکته را در نظر بگیرید.
اتاق فرارهای ژانر رازآلود اولین و بزرگترین مجموعه اتاق فرار در ایران | allescape

در طی سال های اخیر به لطف کاوش ها و جستجوی هایی که در قسمت جنوب شرقی ترکیه صورت گرفته بود، 49 قطعه سنگی پیدا شد که با بررسی ها مشخص گردید قدمتشان به 5هزار سال پیش برمیگردد. این 49 قطعه سنگ با ظریف کاری ها و جزئیات بالا ساخته شده بودند و از 5 رنگ سبز، سفید، سیاه، آبی و قرمز در آن ها استفاده شده. تا سال 2012، تمامی اسکیپ روم ها معمایی بودند و باید کلید قفل گاو صندوق ها یا فرار از اتاق را شرکت کنندگان با استفاده از حل معماهای سخت و عجیب و غریب پیدا می کردند.

اتاق فرار اختیار

اتاق فرارهای ترسناک بیشترین مخاطب را دارند ولی در عین حال بازیکنان حرفه ای اتاق فرار بازی های ترسناک را جزو بازیهای خوب و مهارت محور و معمایی نمی دانند. در رابطه با ترس و ترسناک بودن اتاق های فرار پایین همین صفحه بیشتر صحبت میکنیم. رای شما تجربه‌ هیجان‌انگیز اسکیپ روم یا اتاق فرار در خانه، محل کار یا کافه بازی را فراهم می‌کند. در بازی ویروس یک تا ۶ نفره می‌توانید با دوستان، خانواده یا همکاران خود فکر کنید، سرنخ‌ها را کنار هم بچینید، راه خروج از مخمصه‌ای که در آن گرفتار شده اید را پیدا کنید و ماموریت را به پایان برسانید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار