آنچه که زامبی ها می توانند در مورد دوربین مداربسته به شما آموزش

بدین منظور میتوان از کابل کواکسیال یا همان سیم آنتن تلویزیون استفاده کرد. دوربین مدار بسته یا همان Closed Circuit Television که به مختصر شده CCT می شناسیم به معنای تلویزیون مداربسته می باشد که وظیفه دارد تصاویر را همراه باصدا ثبت وضبط کند. واژه “دوربین مداربسته” برگردان فارسی کلمه انگلیسی Close Circuit Television یا به اختصار CCTV میباشد. در سیستم مدار بسته اتصال کابل کواکسیال به دستگاه DVR و یا NVR، که این اتصال از نوع ورودی محسوب می شود، معمولا به فیش های BNC نیاز است . دوربین های تحت شبکه توانایی ارائه تصاویر با وضوح بسیار بالاتر نسبت به دوربین های آنالوگ را دارند و اغلب دارای قابلیت های انتقال تصویر بدون دستگاه ذخیره ساز هستند. همچنین میتوانید تصاویر را روی مانیتور، مثلا روی صفحه رایانه یا تلویزیون نیز پخش کنید. مشاهده از راه دور: بسیاری از دوربینهای جدید امکان پخش فیلمهای خود را به تلفن همراه یا لپتاپ شما در هر کجای دنیا ارائه میدهند. این دوبین ها پردازش گر اصلی تصاویر هستند و تصاویر را به همراه صدا در خود پردازش کرده و به دستگاه های ان وی ار متصل می شوند . البته تنظیماتی در برخی از سیستم های دوربین مدار بسته وجود دارد که به عنوان مثال برای سیستم می توان تعریف نمود که برای ۳۰ روز تصاویر و ویدیوها را ذخیره نماید و پس از گذشت این مدت ، ویدیوها به طور خودکار از روی هارد دیسک پاک شوند.

با این روش در انرژی و هزینه صرفهجویی میکنند. در سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ نیز به هارد دیسک نیاز دارید اما هارد دیسک مورد استفاده در این سیستم، از ظرفیت پایین تری نسبت به سیستم تحت شبکه، برخوردار است. تا اینجای مقاله، حتما متوجه این موضوع شده اید که برای راه اندازی سیستم مدار بسته، به کابل کشی نیاز دارید. این دوربین مانند دوربینهای آنالوگ از بستر کابل کواکسیال بهره میبرد . در یک نگاه شما میتوانید اطلاعات آمده در مرکز پایش تصویری را به کانالهای اینترنتی بسپارید؛ اما در گامی حرفهایتر شما میتوانید از دوربینهای مداربسته شبکهای با قابلیت ارتباط مستقیم به اینترنت استفاده کنید. این نوع دوربین مدار بسته تصاویر دریافتی خود از محیط را در دستگاهی به نام DVR مورد پردازش قرار می دهد.

اما این مسئله خیلی مورد اهمیت نیست برای اینکه خاصیتی که دوربین های وایرلس دارد، میتواند این مشکل را راحت بپوشاند زیرا این دوربین ها دارای انعطافپذیری بالایی در نصب میباشند و مشکلی بعداً به وجود نمیآورد. این دوربینها در حقیقت نوعی دوربین مخفی هستند که شبیه فن یا وسایل دیگری ساخته می شوند و کمتر کسی متوجه می شود که در این مکان، دوربین مداربسته نصب شده است. در صورتی که محل مورد نظر شما دارای سقف کاذب یا چیزی شبیه به آن باشد، می توانید سیم ها را از طریق آن عبور دهید تا در زیبایی محیط خللی ایجاد نشود. که این یک مزیت برای سیستم های تحت شبکه بشمار می رود. دوربین های مدار بسته حرارتی از دیگر انواع دوربین های مداربسته می باشند که تصاویر را با توجه به شکل حرارتی محیط می سازند نه با توجه به میزان نور. یک نورافکن یا پروژکتور مادون قرمز میتواند منبع اضافی نور دوربین شما را تامین کند.

دوربین های مکعبی رایج ترین انواع دوربین مداربسته برای سیستم های بی سیم هستند. همچنین، مکان­ های مختلف یک ساختمان به دوربین­ های متفاوتی چه از نظر شکل و چه از نظر کارایی، نیاز دارند. یک سوء تفاهم رایج در مورد تصویر دوربین مداربسته پانوراما این است که انتظار می رود تا تصویر این دوربین همواره یکدست و یکپارچه باشد. وقتی متوجه شدید که به چه تعداد دوربین نیاز دارید، باید به این فکر کنید که چه مدل دوربینی بخرید. با نصب دوربین در منزل با قابلیت Motion Sensing، دوربین فقط وقتی شخصی در اتاق یا محیط است فیلم میگیرد. نقشهای حدسی از ابعاد خانهتان بکشید یا اگر نقشه خانه را در دست دارید آن را چاپ کنید. تضاد و کانتراست رنگ ها تصاویری با کیفیت عالی را نشان می ده. از آنجایی که سیستم دوربین مدار بسته تحت شبکه ، تصاویر و ویدیوهایی با کیفیت بالا را پردازش می کند ، لذا برای ذخیره سازی این تصاویر به هارد دیسک با ظرفیت بالا نیاز دارید. برای نظم دادن به این کابل ها و نیز زیبایی محیط، می توان از داکت استفاده نمود. اما می توان بر روی دیوار یا مکان های دیگر نیز آن ها را نصب کرد .

این دوربین ها که نام اصلیشان دوربین های بادی body camera می باشد دوربین های مکعب مستطیل شکلی هستند که معمولا قابلیت نصب لنز بصورت جداگانه روی آنها تعبیه سایت zview-cctv شده است. یکی شهرهای دیگری که مراکز بسیاری در این زمینه دارد شهر کرج می باشد دوربینهای مدار بسته انواع مختلفی دارند مدل دام و بولت را توضیح دادیم نوع دیگر دوربین مدار بسته پلاک خوان هستند و یا صنعتی که شکل ظاهری آنها مکعب مستطیل می باشد از نامش مشخص است که بیشتر در موارد صنعتی به کار می رود و لنز این دوربینها به طور جداگانه به آنها متصل می شوند. البته بهره گیری از این مدل سیستم های امنیتی تنها در زمینه های کاری صورت نگرفته و بسیاری از مردم برای امنیت بیشتر خود در خانه هایشان نیز از دوربین مدار بسته استفاده می کنند. در مقاله قبلی شرکت الکامپ در مورد دوربین های مداربسته خورشیدی صحبت شد که گفتیم این دوربین های مداربسته انرژی الکتریکی خود را از طریق پنل خورشیدی که همراه آنها می باشند دریافت می کنند و بسیاری از خصوصیات آنها مانند دوربین های مداربسته بیسیم می باشد که استفاده از این سیستم دوربین مداربسته برای مکانهایی که دسترسی به برق شهری وجود ندارد و سخت است می تواند یک گزینه ایده آل باشد غیر از این کاربرانی که می خواهند در مصرف برق در سیستم دوربینهای مداربسته نهایت صرفه جویی را انجام دهند استفاده از دوربین های مداربسته خورشیدی می تواند راه حل مناسبی برای آنها باشد.

این موضوع باعث شده تا خدمت و سرویس دهی دوربینهای مداربسته این برند در تمام ایران قابلدسترسی راحت باشد. روترنت در خدمت شماست. محصولات این برند برای انواع پروژه های متوسط و کوچک در کسب و کارهای مختلف مناسب هستند. یکی از مشخصه های دوربین مداربسته در محصولات فرکو، امکان مدیریت و مشاهده تصاویر از راه دور است. انتخاب اندازه اینچ نمایشگر، با توجه به تعداد دوربین های موجود در محیط می تواند متغیر باشد. برای انتقال ویدیوها از دستگاه های DVR و یا NVR به نمایشگر، از اتصالات بخصوصی استفاده می شود که یک سر آن به نمایشگر وصل شده و سر دیگر آن به یکی از این دو دستگاه متصل می شود. یکی از مهمترین وسایل مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته ، نمایشگر یا همان مانیتور ، یکی از اجزای اصلی این سیستم به حساب می آید. چرا که برای دیدن ویدیوهای زنده دریافتی از دوربین ها و یا ویدیوهای ذخیره شده در هارد دیسک، به نمایشگر نیاز است. یکی دیگر از وسایل مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته ، کابل مخصوص جهت انتقال ویدئوها از دوربین به دستگاه های DVR و یا NVR می باشد.

اما این دوربین هرچه از گیرنده امواج وایفای دور شود کیفیت نیز پایین میآید. توجه نمایید که اگر نوع دوربین ها در پروژه نصب دوربین مدار بسته شما از نوع آنالوگ هستند شما باید DVR با کیفیت یا رزولوشن D1 انتخاب نمایید ولی اگر دوربین های مدار بسته شما از نوع AHD هستند باید حتما از DVR با کیفیت یا رزولوشن AHD 720p یا AHD 1080p در نصب دوربین های مدار بسته خود استفاده نمایید. Indoor یا Outdoor: حتما از دوربینهای مخصوص فضای بیرون (Outdoor)، برای نصب دوربین مداربسته در کوچه و فضای باز استفاده کنید. اما دوربینهای بیسیم بهترین دوربین مداربسته برای منزل برای زمانی است که نیاز به نظارت بر یک محدوده بزرگ نداشته باشید. دوربین بیسیم بهترین سیستم امنیتی منزل برای استفاده در اتاقهای کوچک است. اما این راهنما به شما کمک میکند تا تمام جنبههای تنظیم سیستم های امنیتی خانه را در نظر بگیرید، تعداد دوربین و موقعیت نصب آنها را مشخص کنید و نصب دوربین داخل منزل تان را خودتان انجام دهید. برای تغذیه دوربین ها می توان کنار هر دوربین یک آداپتور دوربین مداربسته 2 آمپر مجزا به کار برد و یا اینکه در کنار دی وی آر، یک درایو تغذیه آمپراژ بالا برای تمام دوربین های مداربسته استفاده شود و از یک کابل ترکیبی برای برق و تصویر استفاده گردد.

برای نصب و راه اندازی سیستم دوربین مدار بسته در مکان مورد نظر خود ، به تعدادی تجهیزات و وسایل نیاز داریم که در موارد زیر پرداخته شده است. بیان این نکته ضرورت دارد که آداپتور و کلیه تجهیزاتی که در سیستم دوربین مدار بسته را مستقیما به پریز برق متصل نکنید . نکته ی بعدی در خرید دوربین مداربسته، قیمت دوربین مدار بسته و هزینه ای است که می خواهیم برای خرید دوربین مدار بسته پرداخت کنیم. نکته بسیار مهم در این بخش این است که دوربین مدار بسته در انواع گوناگونی تولید می شود پس ضرورت دارد که مطابق با نیاز خود نسبت به خرید دوربین مدار بسته اقدام کنید. انواع گوناگون دارد، از این رو مهم است که هنگام خرید دوربین مداربسته با توجه به محیط و هدف خود بهترین نوع آن را انتخاب کنیم. در این مقاله قصد داریم شما را با یک بخش از سیستم های امنیتی یعنی انواع دوربین مدار بسته آشنا کنیم. در این قسمت می خواهیم به معرفی دو مدل از پر فروش ترین دوربین های بی سیم که نصب و راه اندازی آسانی دارند و از نظر اقتصادی به صرفه هستند را به شما عزیزان معرفی کنیم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار