آنچه همه باید درباره انواع دوربین مداربسته بدانند

به این ترتیب کهتمام دوربین ها از طریق سوئیچ بهNVR متصل شدهو هارد درNVR قرار میگیرد وسپس با انتقال تصاویر دوربینمداربسته به دستگاهNVR قابلمشاهده خواهد شد . همچنین مواردی مانند دوربین ضدآب ودارای خاصیت دید در شب و توانایی تصویر برداری در شب دوربین مداربسته در متراژ هایمتفاوت، یکی دیگر از پارامتر های اصلی می باشد که تاثیر بالایی در قیمت خریددوربین مدار بسته دارد. بدین وسیله امکان ضبط و کنترل تصاویر از راه دور فراهم میشود.لازمه این اتفاق که نصب دوربین مدار بسته در مکانی باشد که مجهز به اینترنتباشد. با این حال، یک دوربین تشخیص حرکت بسته به مکانی که در آن نصب شده است، میتواند در معرض هشدارهای کاذب قرار گیرد.

چرخش و حرکت این دوربین ها هم از طریق کاربر امکان پذیر است و هم امکان برنامه ریزی نرم افزاری وجود دارد تا دوربین به صورت خودکار بچرخد. این نوع دوربین ها مدل های ارتقایافته دوربین های آنالوگ هستند که توسط شرکت های داهوا و هایک ویژنعرضه شده اند. شما می توانید مدرن ترین انواع این دوربین ها را به راحتی از همین وب سایت شرکت فنی پویان مورد مشاهده قرار دهید. بسیاری از دوربین خودرو ها ، زمانی که متوجه حرکتی غیرمعمول در خودروی شما شوند بلافاصله به شما اطلاع خواهند داد . از دیگر کاربرد های سیستم مداربسته است. دوربین های مداربستهتحت شبکه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و اینترنت، امکان نصب دوربین مداربسته رویگوشی فراهم شده است.

نصب دوربین مدار بسته با ما تماس بگیرید. خدمات دوربین مدار بسته شامل چه مواردی میباشد؟ یکی از قدیمی ترینامکانات نظارتی نصب دوربین مدار بسته آنالوگ است. با این وجود، بسیاری از افراد اطلاعات کافی در خصوص دوربینهای مداربستهی مخفی و جزئیات آن ندارند. به اینصورت است که این اطلاعات از طریق شبکه اینترنت به سایر تجهیزات مانند موبایلانتقال داده می شوند. دوربین های مداربسته HD عموما با تو تکنولوژی HDCVI و HDTVI در بازار به فروش می رسند و در صورتی که این محصولات از نوع وارداتی باشند هزینه خرید آنها بالاتر از محصولات مشابه مونتاژ داخل می باشد. دوربین مداربسته دید در شب برای نصب آن و کلا نصب همه دوربین های مداربسته نیاز به دانش و سال ها تجربه دارید ولی در نصب همه دوربین های مداربسته موردی که حائز اهمیت می باشد یکی نوع دوربین مداربسته است و دیگری محل قرار گیری دوربین دیجیتال و هردوربین دیگری، انتخاب نقاط مناسب دوربین و DVR برای به حداکثر رساندن پوشش دوربین و به حداقل رساندن طول کابل که به نوبه خود باعث کاهش تلفات خط می شود که بر کیفیت فیلم تاثیر می گذارد.

میتوانند بر کیفیت تصویر سایت zview-cctv تاثیر زیادی بگذارند. افرادی که پس از گذراندن فرآیند تعریف شده در پایان کلاس های دوره آموزش نصب دوربین مداربسته از طریق سازمان فنی و حرفهای موفق به اخذ گواهینامه شوند با توجه به بین المللی بودن این مدرک میتوانند در تمامی کشورهایی که عضو سازمان جهانی کار (ILO) هستند(186 کشور)، مشغول به کار شوند و این گواهینامه بینالمللی در همه این کشورها اعتبار دارد. قسمت بالایی از کیفیتتصاویر دوربین مدار بسته در گرو طریقه نصب دوربین مداربسته، سیم کشیدوربین مداربسته و تنظیمات دوربین مدار بسته است که همه این موارد تنهاتوسط افرادی متخصص در این زمینه باید انجام شود تا نتیجه مورد قبولی داشته باشند.از این رو همکاری با افراد متعهد و مطمئن در این زمینه تنها موجبات حفظ امنیت شمارا به بهترین نحو فراهم می آورند. در برخی موارد نیز از سیستم های مدار بسته برای سنجش سطح کیفی آموزش مربیان و اساتید توسط مسئولین سیستم های آموزشی استفاده می شود.

دوربینهای شبکه از متداول ترین انواع دوربین مدار بسته هستند. هزینه نصب دوربین مدار بسته FULL HD نسبت به سایر مدل ها کمی بالاتر است.دوربین با رزولوشن بالا که قابلیت زوم بالایی داشته باشد، قیمت بالاتری دارند. تغییر فاصله کانونی، زاویه دید و افزایش یا کاهش بزرگنمایی با این دوربین ها امکان پذیر است. یک دوربین مداربسته 360 درجه برای نظارت بر یک اتاق یا سالن کافیست زیرا لنز این مدل دوربین مداربسته در تمام نقاط حرکت کرده و این امکان را به شما میدهد، که تمام زوایای فضا را مشاهده کنید. دوربین های مداربسته چشم ماهی، لنز ثابتی دارند و برای این که آن ها را به خوبی به کار ببرید، نیاز است در مرکز سقف یک محیط آنها را نصب کنید. نصب دوربین مداربستهدام نسبت به سایر دوربین ها بیشتر انجام می شود.

به این ترتیب با از مکان های دیر با اتصال به DVR میتوانید به تماشا و ضبط تصاویر بپردازید. خرید دوربین مداربسته ، بر اساس به پروتکل ارتباطی شبکه یا آنالوگ ، با سیم یا بدون سیم بودن، نوع کیفیت تصویری که دارد ، مقدار دید در شب، درجه حفاظت و محیطی، جنس بدنه و خیلی از مسائل دیگر ، کاملا متغییر است . مطمئناً نسلهای جدید دوربین مداربسته دید در شب، عملکرد کلی بسیار بهتری دارد و البته با برد طولانیتر و تصویر واضحتر و روشنتر. ممکن است برخی افراد با این تصور که هر چه کالایی گران تر باشد در نتیجه کیفیت و کارایی بهتری خواهد داشت، بدون هیچ گونه تحقیقی اقدام به دوربینی با قیمتی بالا نمایند. از آنجایی که انواع دوربین مداربسته تحت شبکه (دوربینهای آی پی) گران قیمت هستند، در این اماکن بیشتر از سیستم دوربین های مبتنی بر کابل کواکسیال RG59 استفاده میشود (دوربینهای آنالوگ و AHD, HD-TVI, HD-CVI, HD-SDI). به طور مثال، دوربینهای مداربسته با 4 تا 8 مگاپیکسل رزولوشن، دیگر مثل گذشته آنقدر گران نیستند. دوربین مداربسته که به آن CCTV نیز گفته می شود این اطمینان را ایجاد می کند که همیشه یک جفت چشم اضافی برای محافظت از خانه، اموال و محل کار شما وجود دارد.

هرچهDVR با کیفیت­ تر ضبط تصاویر را انجام دهد و هرچه تعدادفریم در ثانیه ضبط تصاویر بیشتر باشد. برای رسیدن به این هدف نصب دوربین مداربستهدر منزل ( CCTV)و محل کار از اولین اقدامات امنیتی است، کهدر زندگی مدرن امروزی باید حتما انجام شوند.در ادامه به نکات کلیدی در نصب دوربین مدار بسته و عوامل موثر بر قیمت خریدو نصب دوربین مدار بسته و هزینه نصب دوربین مداربسته می پردازیم. از این رو باید کابل کشی مداربسته بسیار حرفه ایو اصولی انجام شود. دوربین مداربسته پلاک خوان دیجیتال از فلز ساخته شده و ابعاد آن نیز بزرگ است که به آن ارزش خرید بالایی داده است. تجهیزات مورد نیاز درسیستم نظارت تصویری شامل : شامل دوربین مداربسته(آنالوگ – تحت شبکه ) ، یک دستگاه ضبط تصاویر (DVRیاNVR) ،کابل (کابل کواکسیال ، کابل شبکه یا کابل فیبر نوری )، کابل برق ، فیش BNC یا سوکت شبکه (بسته به سیستم دوربین مداربسته ای که نصب میکنید) و منبع تغذیه و … به طور مثال برای راه اندازی دوربین مدار بسته در فروشگاهها جهت نظارت رویصندوق، کاربرد دارد. دوربین مداربسته اسپید دام یا دوربین مداربسته گردان شکل کامل تری از نوع دام است با این تفاوت ویژه که قابلیت چرخش افقی، عمودی و حتی زوم را به وسیله کنترلر و کی بورد و یا به طور اتوماتیک دارند (Pan Tilt Zoom) و همین خصوصت باعث می شود که در واقع کاملترین دوربین مداربسته دید در شب رنگی باشند.

توصیه می کنیم دوربین را در مکانی نصب کنید که از دسترس افراد خارج باشد. بر خلاف دوربین های دام که می توان در محفظه دوربین کابل های برق و ارتباطی را مخفی کرد، این کابل ها در دوربین های مداربسته بولت از پشت دوربین قابل دسترس هستند. دوربین های ترافیکی در خیابان ها، جاده ها و معابر عمومی نصب می شوند و معمولا توسط امواج بیسیم به اتاق کنترل ناحیه ای متصل می شوند. این سیستم ها معمولا از دوربین های پلاک خوان برای کنترل و تعقیب خودروها استفاده می کنند. در نوع متداول دیگر، دوربین های کنترل سرعت توسط برآورد سرعت خودرو تصاویر را در سیستم ثبت می کنند. امروزه حتی در مراکز جنگل بانی هم با استفاده از سیستم های مداربسته ریموت، وقوع حریق در جنگل را شناسایی می کنند. بعد از وارد کردن کدها، یک بار دستگاه DVR را خاموش و روشن کنید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار