آنتی اسکالانت؛ لیست قیمت خرید و فروش ویژه فروردین ۱۴۰۱ آب پاک سازان

آنتی اسکالانت چیست؟ این ماده در دسته مواد ضد رسوب قرار دارد و از رسوب مواد معدنی جلوگیری می کند. عمده کاربرد آنتی اسکالانت در تصفیه آب آشامیدنی همچنین در نانوفیلتراسیون است. این مواد از رسوب مواد معدنی بر روی غشاهای موجود در سیستم های تصفیه جلوگیری می کنند. در نتیجه آن خلوص آب افزایش می یابد، عمر غشا و همچنین پمپ تصفیه افزایش می یابد.

آنتی اسکالانت؛ لیست قیمت خرید و فروش ویژه فروردین ۱۴۰۱ آب پاک سازان

اگر این معضل در مراحل ابتدایی برطرف نشود، پس از گذشت زمانی کوتاه، موجب کاهش شار و دبی عبوری، کاهش بازده و افزایش هزینه های عملیاتی سیستم می شود. این زمان بسته به نوع ترکیبات رسوبی و میزان اشباع آنها می تواند متفاوت باشد. بنابراین کربنات کلسیم می تواند مشکلات جدی تری را برای سیستم تصفیه آب ایجاد کند. راه حل پیشگیرانه ای که معمولاً برای این معضل ارائه می شود، استفاده پیوسته از آنتی اسکالانت است. به جرات می توان آنتی اسکالانت را ضروری ترین ماده شیمیایی دانست، که در فرایند تصفیه آب صنعتی به کار می رود.

طیف وسیعی از آبها شامل آب دریا و آب شور چاه ها و آب های سخت شیرین و آبهای سختی زیر 1000 ppm را در بر می گیرد. شرکت عمران سازان مهاب دارای نمایندگی رسمی از شرکت Dequest کانادا می باشد. فرآیند اسمزی از طریق غشاهای نیمه تراوا ابتدا در سال ۱۷۴۸ توسط ژان آنتوان نولت مشاهده گردید. تا ۲۰۰ سال بعد از آن، اسمز تنها پدیده ای بود که در آزمایشگاه مشاهده می‌شد. نهایتاً موجب کاهش یافتن سرعت واکنش‌های قلیایی شده و سرعت ته نشین شدن یون‌های فلزی که در آب محلول می‌باشند را نیز کاهش می‌دهد. چنان چه با فردی مواجه شدید که این ماده را بلعیده است، سعی کنید به او آب و یا آب میوه بدهید.

آنتی اسکالانت فلوکن 260 یک محلول آبی (محلول در آب) بر پایه پلی کربوکسیلیک اسید می باشد. این نوع آنتی اسکالانت برای کنترل انواع رسوبات تشکیل شده بر روی ممبران RO کاربرد دارد. لذا از این نمونه جهت کنترل رسوبات نمک های معدنی و جلوگیری از تشکیل رسوب بر روی سطح ممبران ها استفاده می شود. آنتی اسکالانت فلوکن 260 بعنوان ضد رسوب در ممبران در آب شیرین کن صنعتی، بویلرها و دیگ های بخار و برج های خنک کننده استفاده می شوند. آنتی اسکالانت‌ها ضدرسوب‌های بسیار مؤثری در از بین بردن رسوبات برای سیستم‌های تصفیه آب غشائی می‌باشند. اگرچه استفاده از این مواد یک ضرورت است اما، استفاده بیش از حد مجاز آن می‌تواند اثرات نامطلوبی را به‌دنبال داشته باشد.

وقتی در مورد انواع آنتی اسکالانت صحبت می کنیم، باید دقت داشته باشید که منظور چه نوع دسته بندی است. استفاده از این ماده ضد رسوب به نوعی چندین سود همزمان دارد که هر کدام از آن ها برای بهبود عملکرد سیستم شما مناسب است. همین که جریان آب خروجی افزایش پیدا می کند یعنی میزان بهره وری سیستم تصفیه آب افزایش پیدا کرده و بازدهی عددی بالاتری دارد.

  • یکی از مهم ترین مسئله هایی که در خرید آنتی اسکالانت با آن مواجه هستیم، قیمت آنتی اسکالانت می باشد.
  • ماده است که در واکنش های رسوب زدایی و ته نشینی در راستای پیشگیری از رسوب روی سطح ممبران های سیستمهای تصفیه آب صنعتی نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
  • آنتی اسکالانت پیش تصفیه کننده ای است که قبل از ورود آب به غشاهای RO ، به آب خوراکی تزریق می شود.
  • قلیائیت بیانگر ظرفیت آب در خنثی سازی H+ یا بیانگر مقاومت آب در برابر تغییرات pH می باشد.

همان طور که می دانید، رسوب گیری منافذ ممبران ها باعث وارد شدن فشار زیادی به موتور دستگاه می شود و همین موضوع میزان مصرف انرژی را تا حد زیادی افزایش می دهد. با گذشت زمان، دبی آب خروجی از دستگاه نیز به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند. تحقیقات نشان داده است که تمیز کردن غشاهای خارج شده از سیستم بهتر از تمیز کردن غشاها داخل خود سیستم است. تمیز کردن غشای یک دستگاه RO توسط آنتی اسکالانت با pH بالا یا پایین برای از بین بردن آلاینده های موجود در سطح غشاء می باشد. گروه دیگری از مواد ضد رسوب هستند که میزان PH آنها در بازه 5 تا 6 است و به روش خنثی عمل می کنند و قابلیت استفاده با ممبران های مختلفی را دارند.

شما می توانید سوالات خود را درباره تصفیه آب خانگی و صنعتی ، ازن و UV در قسمت پرسش و پاسخ مطرح نمایید و با استفاده از امکان این سایت با دیگران در این زمینه ها به تبادل اطلاعات آنتی اسکالانت بپردازید. در سال ۱۹۵۰، دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس ابتدا آب نمک زدایی را با استفاده از غشاهای نیمه تراوا مورد بررسی قرار داد. محققان هر دو دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس و دانشگاه فلوریدا در اواسط دهه ۱۹۵۰ قادر شدند تا از آب دریا، آب شیرین تولید کنند. آنتی اسکالات‌ها رسوبات داخل آب و املاح فلزات سنگین را گرفته و از پایین آمدن عمر ممبران ها جلوگیری می‌کنند. برندهای آنتی اسکالانت فلوکن 260 و آویستا 5300 و سایر کدهای فلوکن و آویستا و جنسیس نیز وارداتی بوده و موجود می باشد. از ضد رسوب به عنوان مرحله دوم تصفیه آب برای تبدیل آب سخت به آب نرم استفاده می شود.

با در نظر گرفتن موارد فوق و نرم افزار های اختصاصی مانند COROLA.T و … که توسط شرکت سازنده ارائه می شود، می توان مقادیر دقیق دوز تزریقی آنتی اسکالانت را تعیین کرد. از بین بردن رسوبات تشکیل شده بر روی ممبران ها، از مواد ضد رسوب استفاده می شود. با اینکه ضد رسوب موضوعی مهم است اما اهمیت رسوب زدایی بسیار مهم تر است.

احتمالا اسم آنتی اسکالانت به گوشتان خورده و ممکن است یکی از مواد شیمیایی باشد که مدام در حال استفاده از آن هستید. فرقی نمی کند که تازگی با آن آشنا شده اید یا سال هاست از آن استفاده می کنید، در هر صورت برای استفاده از این ماده مهم و پرکاربرد باید اطلاعات کافی در خصوص آن داشته باشید. به ویژه وقتی قصد خرید آنتی اسکالانت ها را دارید، باید به نکات مختلف توجه کنید.

دستگاه تصفیه آب زیرسینکی کنت مدل excell plus

اصلی ترین واکنش ها ، واکنش های بین کلسیم ، منیزیم و بی کربنات های موجود در آب ورودی می باشد. رایج ترین اسکالانت هایی که ایجاد رسوب می کنند ، سولفات باریم ، سولفات کلسیم ،کربنات کلسیم ، سولفات استرانسیوم ، سیلیکا و سایر نمک های معدنی می باشند. از ماده شیمیایی آنتی اسکالانت برای پردازش آب ورودی بی کیفیت با سرعت بازیابی بسیار بالا استفاده می شود. با استفاده صحیح ، آنتی اسکالانت در برخی موارد مدت زمان تمیز کردن غشا را از چند هفته به سال افزایش می دهد. بدون آنتی اسکالانت، سیستم های غشایی ro در صنعت تصفیه آب، به اندازه مطلوب موفق نیستند. آنتی اسکالانت های اسمز معکوس شرکت مهاب در دوزهای بسیار پایین موثر هستند و می توانند فلس ها را حتی در اشباع های بسیار بالا مهار کنند.

روش استفاده از آنتی اسکالانت

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار