آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین و دریافت تخفیف

در این صفحه آدرس ایمیل شخص نمایان می شود. پس از کلیک بر روی گزینه Sign up در فیلد ایمیل آدرس صحیح ایمیل خود را وارد کنید. جهت ورود به اپلیکیشن صرافی پس از آنکه آدرس ایمیل خود را در فیلد ایمیل وارد کردید، توصیه می شود در فیلد مربوط به معرفی کننده یا همان رفرال، کد معرف 9nukz را وارد نمایید در اینصورت از تخفیف ده درصدی کارمزد معاملات در صرافی کوینکس بهره مند می شوید. در اینجا باید همان کد 6 رقمی که Authenticator تلید کرده را وارد می نماییم. پس از وارد کردن کد 6 رقمی دوباره به صفحه اولیه Sign in برمی گردیم که نشان می دهد عملیات احراز هویت به پایان رسیده است.

بنابراین این دو صرافی قابل مقایسه با یکدیگر نیستند.

در صفحه زیر می بینید که دو راه برای وارد کردن کد بازیابی وجود دارد. روی عبارت مربوطه کلیک کرده و با ظاهر شدن صفحه بعدی، کد 6 رقمی Authenticator را در محل مشخص شده وارد نمایید. اولین نکته آن است که هر بار وارد بخش Security شویم و تغییری را روی آن اعمال کنیم همانطور که در پایین صفحه نیز مشخص شده تا 24 ساعت قابلیت برداشت از حساب یا Withdraw بسته می شود. در صورتیکه به هر دلیل، فرآیند ثبت نام با مشکل روبرو شد، کافی است که مجددا درخواست ارسال کد تایید را کلیک کرده و کد جدید را در قسمت تایید ایمل وارد کنید. سپس بخش تایید دو مرحله ای را غیر فعال کنید. اما در صورتی که نیاز افراد ساکن کشور های غیر مجاز در صرافی کوکوین معاملات با مبالغ بیشتری است این افراد موطف به انجام خدمات احراز هویت به کمک سرور مجازی ترید هستند.

مقداری تتر را از کیف پول خود به آدرس کیف پول صرافی واریز کرده و پس از واریز به صفحه Asset باز می گردیم و نتیجه تراکنش را مشاهده می کنیم. در اینصورت اگر در حال حاضر صرافی کوینکس کاربران ساکن ایران را می پذیرد ممکن است در آینده به وجهه کاری او لطمه وارد شود و در نتیجه کاربران ایرانی را قبول نکند. چون در صورت بزرگ شدن بیش از حد، آمریکا به آن گیر میدهد که ایرانی های از اینور رونده و از اونجا مونده را باید تحریم کنی. به دو صورت می توانید با پشتیبانی کوکوین ارتباط برقرار کنید، یا با ارسال یک تیکت یا در چت آنلاین. پس از این مراحل، پشتیبانی درخواست شما را بررسی کرده و خواهید دید که موجودی شما به روزرسانی شده است. بعضی مواقع ممکن است پس از واریز ارز به صرافی هیچ پولی در قسمت Deposit records نمایش نشود و یا ایمیلی هم از طرف صرافی برای شما ارسال نگردد.

در اینصورت IP خود را به آی پی کشوری غیر از ایران تغییر دهید. بنابراین هنگام استفاده از برنامه موبایل kucoin باید از ابزار های تغییر آی پی استفاده کنید. ابتدا جهت واریز و برداشت ارز در اپلیکیشن کوینکس باید به قسمت Asset بروید. مراحل واریز ارز به صرافی کوینکس چگونه است؟ اگر میخواهید با آموزش صرافی کوینکس «Coinex» و شیوه کار با آن آشنا شوید، تا پایان این گفتار همراهیمان کنید. کد ارسالی به ایمیل یک عدد شش رقمی است که برای سی دقیقه اعتبار دارد، اگر این زمان بگذرد، کد اعتبار خود را از دست می دهد و لازم است دوباره مراحل را تکرار کنید تا کد دیگری برای شما ارسال گردد.

در کادر مربوط به Price، Support Price رمزارز مدنظر را وارد کنید. در صفحه ظاهر شده لیست فعالیت ها را می بینید که می توانید Support را انتخاب کنید. پس از وارد کردن کد، به صفحه دیگری وارد می شویم که از ما خواسته می شود عنوان اکانت کاربری و کد عبارت رشته ای را وارد نماییم که با وارد کردن آنها و فشار کلید Add به صفحه بعدی وارد می شویم که یک کد شش رقمی به ما نشان می دهد. نکته دیگر آنکه اگر QR Code و یا عبارت رشته ای که در مراحل قبل توصیه شد آن ها را یادداشت نموده و نگهداری کنید، را گم کردید، وارد قسمت Please enter TOPT code شده و کد داده شده توسط Google Authenticator را وارد می کنید.

به هر حال این وظیفه هر تریدری است که پیش از افتتاح حساب و واریز وجه، تحقیقات کامل و واقعبینانهای در مورد صرافی انجام دهد. با انتخاب این گزینه، مراحل بعدی برای واریز ارز دیجیتال از آدرسهای دیگر به کیف پول در صرافی شما ممکن خواهد شد. اگر آدرس کیف پول صحیح بوده و واریزی در شبکه صحیحی هم انجام شده باشد، در این صورت وارد کیف پولی که انتقال را انجام داده اید شوید و transaction ID را کپی نمایید.

کد ارسال شده را وارد کرده و بعد از آن شماره موبایل خود را در فیلد مربوطه تایپ می کنیم و آن را تایید می نماییم. به همه ی کاربران اکتیو در صرافیها توصیه میشود، کد تایید 2 عاملی خود را فعال کنند. در مرحله بعدی ایمیلی که از طرف صرافی ارسال شده و حاوی یک کد 6 رقمی هست را بررسی می کنیم. توصیه می شود یک آدرس Gmail مخصوص صرافی کوینکس در نظر بگیرید تا بتوانید اطلاعیه ها و پیام هایی که از طرف صرافی کوینکس برایتان ارسال می شود به راحتی پیدا کنید. پس از دانلود اپلیکیشن، با اجرای آن می توان اپلیکیشن را نصب نمود. البته از آنجا که تمامی مراحل کار با اپلیکیشن توسط گوشی همراه انجام می شود، اسکن کد امکان پذیر نیست و بایستی از همان امکان وارد کردن عبارت رشته ای استفاده نمود. این کد هر یک دقیقه یکبار عوض می شود.

یکی از مزایای صرافی kucoin اینه که پشتیبانی بیش از 200 رمزارز مختلف با تمامی نیازهای کاربرانش رو رفع کرده است. بخش مارکت جفت ارزهای مختلف را در دستههای متفاوت گروهبندی کرده است؛ برای مثال در صورتی که شما بخواهید ارزهای دیجیتال از نوع NFT، DeFi و دیگر موارد را معامله کنید، میتوانید آنها را در یک دسته ببینید و جفت ارز موردنظر خود را معامله کنید. این تورنومنت ۱۸ جولای (۲۷ تیر) آغاز میشود و مخصوص معامله در بخش فیوچرز (Futures – معاملات آتی) کوکوین است. وجود ندارد که این موضوع نیز بیشتر برای کاربران مشکل آفرین است و به آنها دلهره می دهد. نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که اگر از طریق دستگاه جدیدی بخواهید وارد حساب کاربری خود شوید، احتمالا از شما می خواهد تا کدی که به آدرس ایمیل تان فرستاده شده را نیز وارد نمایید.

پس از وارد کردن کد تایید، صفحه دیگری ظاهر می شود که مشابه همان صفحه Sign in است، در اینجا باید گذرواژه ای برای خود انتخاب نمایید. هر بار که وارد حساب کاربری خود شوید از طرف صرافی کوینکس ایمیلی با عنوان Sign in Coinex برای شما فرستاده می شود که به شما اطلاع می دهد وارد حساب کاربری خود شده اید. عنوان ایمیل ارسالی از طرف صرافی کوینکس نیز Email Verification می باشد. تراکنشها می توانند از طریق روش احراز هویت دو مرحلهای انجام شوند که از طریق ایمیل یا پیامک است.

امکان دارد پیام مهمی از طرف کوینکس برای شما ارسال شود که در میان ایمیل های دیگر گم شود و شما آن را نادیده بگیرید. از میان صرافیهای متمرکز ارز دیجیتال، صرافی Coinex از جمله صرافیهائیست که به دلیل عدم اعمال تحریم بر شهروندان ایرانی، در میان کاربران ایرانی دارای محبوبیت میباشد. تیتر زردی که امروزه وبسایتها برای بالا بردن بازدید و مخاطب سایت خود و ایجاد آشفتگی در بین جامعه ایرانی از آن استفاده میکنند و به سرعت در اینترنت پخش شد، شایعهای مبنی بر اینکه کشور ایران توسط کوینکس تحریم شده است. توصیه می شود برای ورود به صرافی کوینکس با IP ایران وارد نشوید. اکنون وارد بخش فیوچرز صرافی کوکوین شدهایم. البته باید توجه داشته باشید که اگر هر کدام از این صرافی ها متوجه شوند شما ایرانی هستید (از طریق آیپی شما و… ) دارایی شما را بلوکه خواهند کرد. توجه داشته باشید که صرافی هر سه قیمت را در دفترچه سفارشات کاربران نمایش می دهد.

بعد از انتخاب این گزینه، صفحه مربوط به واریز ارز به این حساب کاربری برای تتر سایت ایران ارز دیجیتال باز میشود. برای واریز ارز های مختلف به کوینکس و تاریخچه واریز ها دریافت ارز دیجیتال از سایر صرافیها یا کیف پولها . در کوینکس، دارایی های کاربران ایرانی مانند سایر کاربران کوینکس به مطمئن ترین روش محافظت می شود. اعضای تاسیس کننده این صرافی در زمینههای تجاری بسیار مجرب هستند و قبلاً پروژه هایی مانند Ant Financial و iBox PAY را به سرانجام رساندهاند. اما ممکن است روزی این صرافی نیز مانند صرافی های مطرح دیگر هک شود و دارایی های زیادی به سرقت رود. این صرافی در حالی که توسعه کسب و کار، برنامه های بازار و تقاضای کاربران را در نظر می گیرد، سعی می کند کانالی برای ارتباط مثبت با دولت ایران ایجاد کند.

در اینصورت در صفحه زیر با کلیک بر روی عبارت bind TOPT Authenticator می توانیم امکان احراز هویت یا Authenticator را فعال کنیم. به هرحال با توجه به نظرات دو وب سایت دیگر می توانیم فعالیت خود در این صرافی را شروع کنیم. در نهایت ، با توجه به گفته هیا صرافی ، CoinEx Chain به یک اکوسیستم کامل تبدیل خواهد شد که از معماری زنجیره های عمومی موازی تأمین می شود. نقش اصلی بنیاد، ارائه کمک های مالی به سازندگان و هنرمندان برای گسترش متاورس با محتوای بازی های بلاکچینی با کیفیت است. یک روش وارد کردن QR Code با اسکن این کد است.

قرار است در ابتدا برای عضویت در این صرافی ثبت نام اولیه را انجام دهیم. یکی دیگر از فاکتورهای دیگری که برای رتبه بندی بهترین صرافی های ارز دیجیتال استفاده میشود، تعداد جفت ارزهای معاملاتی لیست شده در آنها است. توصیه می شود از آدرس Gmail استفاده شود زیرا قابلیت هایی که جیمیل ارائه می کند زیادتر است و با هیچکدام از سرویس دهنده های ایمیل دیگر قابل مقایسه نیست. بنابراین این دو صرافی قابل مقایسه با یکدیگر نیستند. کد دو عاملی صرافی کوکوین به جهت بالا بردن امنیت حساب شما بسیار موثر است و قابلیت مفیدی میباشد که اکثر صرافیهای بزرگ از آن استفاده میکنند. دیگر نکات برقراری امنیت در حساب کاربری کوینکس کدامند؟ در نتیجه باعث می شود که در تبادلات ارزی بین المللی سطح امنیت به صورت فوقالعاده بالا برود.

عامل دیگر این است که ثابت می کند رمز عبور را خودتان وارد کرده اید نه شخص دیگری. برای شارژ حساب کاربری خود می توانند آموزش واریز و برداشت در صرافی کوکوین را مطالعه کنید. در ابتدا شبکه ای که برای واریز ارز مناسب است را باید انتخاب کرد تا صرافی آدرس کیف پول مربوطه را نشان دهد. برای انجام این کار در گام اول باید نشانی کیف پول تتر تحت شبکه مدنظر را از کیف پولی که قصد انتقال تتر به آن را دارید، کپی کنید (پیشنهاد میکنیم برای انتقال تتر ترجیحاً شبکه ترون TRC-20 را انتخاب کنید). دلیل این کار آن است که با وجود آنکه در حال حاضر صرافی کوینکس برای ورود کاربران ساکن ایران محدودیتی قائل نشده ولی از آنجا که ایران در لیست تحریم های مالی قرار دارد و موسسات مالی از جمله صرافی کوینکس به اجبار باید از قوانین تحریم ها پیروی کنند.

با انجام این کار امکان تایید دو مرحله ای نیز فعال شده است. حالا دوباره وارد بخش bind TOPT Authenyicator شده و به راحتی مراحل قبلی را برای دریافت کد دو مرحله ای دنبال می کنید. لازم است به ایمیل خود وارد شوید و آن کد ارسالی را کپی کنید تا در محل تعیین شده وارد نمایید. روش دیگر وارد کردن کپی عبارت رشته ای یا تایپ کردن صحیح آن می باشد. با کلیک بر روی مقدار ارز نمایش شده صفحه دیگری تحت عنوان Deposit details ظاهر می شود که در آن مشخصات تراکنش مثل تاریخ تراکنش، زمان انجام تراکنش و مقدار ارز نشان داده می شود. همچنین صرافی جزئیات تراکنش را توسط ایمیلی به کاربر ارسال می نماید. اگر پسورد اشتباه هم زده باشید باز هم ایمیلی برایتان ارسال می شود، مبنی بر اینکه ورود شما ناموفق بوده است. این پلتفرم عزم خود را برای ایجاد یک صرافی رمز ارزی بسیار امن، پایدار و کارآمد برای کاربران در سرتاسر جهان، پشتیبانی از چندین زبان و ارائه خدمات مبادلاتی در تقریبا 100 کشور جزم کرده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار