آلاچیق و انواع آن آلاچیق آلاچیق فلزی آلاچیق چوبی پرگولا سورن بام | elitarchgroup

آلاچیق و انواع آن آلاچیق آلاچیق فلزی آلاچیق چوبی پرگولا سورن بام | elitarchgroup

آلاچیق یا به‌اصطلاح کومه، سازه‌ای است که دورتادور آن کاملاً باز است و تنها پوششی برای سقف دارد. آلاچیق های فایبرگلاس مقاومت بسیار بالایی دارند ،مقاوم هستند و وزن بسیار سبکی دارند. آلاچیق های پارچه ای از پارچه هایی با مقاومت بسیار زیاد و کشی ساخته می شوند . باز بودن چهار جهت فضایی که با پرگولا طراحی شده عبور و مرور را برای کاربران راحت می کند .

نترسید و با جسارت شروع به رنگ آمیزی کنید مطمئن باشید نتیجه خوبی خواهید گرفت و شادابی را به آن محیط هدیه خواهید کرد. پرگولا به نوعی از آلاچیق گفته می شود که سقف آن کاملا پوشیده نیست وسقف نقش سایه بانی یا اصطلاحا شیدر دارد. پرگولا ها معمولا با ترکیب گیاه بالارونده فضای رویایی را خلق می کنند. با استفاده از گیاهان رونده در پای ستون های آن بعد از مدتی سقف به صورت طبیعی پوشیده می شود. از گیاهان متداول می توان به انواع یاس رونده و درختان انگور رونده اشاره کرد. چراغ ها و پروژکتورهای LED بهترین انتخاب برای آلاچیق ها هستند زیرا هم هزینه پایینی دارند و هم نور خوب و قابل قبولی را در آلاچیق پخش می کنند به همین خاطر در خرید چراغ ها باید به سمت این نوع و یا چراغ های ارزان و با دوام بالا بروید.

  • البته با ترکیب آلاچیق و پرگولا می‌توانید مزیت‌های هر دو را در اختیار داشته باشید.
  • در صورتی که خانه یا ویلا شما در محیط‌های کویری است، استفاده از حصیر در دیوار و سقف آلاچیق می‌تواند بهترین انتخاب باشد.
  • از این نوع آلاچیق می‌توان در فضای سبز روی پشت‌ بام‌ها، محوطه هتل‌ها و مجتمع‌ها، پارک‌های شهری، ویلا و باغ‌های شخصی استفاده کرد.
  • بهترین نصاب آردواز کیست و مقدار دستمزد آن در سال 1401 چقدر است؟ در این مقاله به همه چیز درباره نصاب آردواز حرفه ای پرداخته می شود.
  • حضور پرگولا در باغ و منظر فقط از جنبه زیبایی شناختی نیست، پرگولا می‌تواند در کنار زیبایی یک سایه، یک چهار چوب مسقف، حریمی‌خصوصی در باغ، یک نقطه کانونی و همچنین به شکل داربستی باشد.
طراحی آلاچیق که محیط داخل آن دقیقا مشابه تخت است، برای کسانی که استراحت در هوای آزاد را دوست دارند، توصیه می شود. دور تا دور این آلاچیق از پرده های سفید رنگ پوشیده شده تا افراد بتوانند در صورت تمایل به حفظ حریم شخصی خود، آن ها را کشیده و محیط بسته ای را ایجاد کنند. طراحی آلاچیق بعدی که یک آلاچیق دنج و گرم و نرم برای فصل زمستان است، یک آلاچیق ساخته شده از چارچوب چوبی است که فضای داخل آن با خز دوره معماری پوشیده شده است. روی تمام صندلی ها از پتوهای خزدار و کوسن های متعدد پوشیده شده است. میزی که در وسط می بینید می تواند محل قرار گرفتن یک کرسی یا منقل آتش باشد. کل فضای آلاچیق با لامپ های ریسه ای و فانوس روشن شده و برای تزیین دیوار نیز از دکوری های چوبی استفاده شده است.

طراحی اولیه آلاچیق

در ادامه از شما دعوت میکنیم از گالری آلاچیقهای چوبی ما دیدن فرمایید . بیشتر شیب سقف آن دو طرفه طراحی میگردد و از دو طرف دیگر تیرک ها هستند که خود را نمایش میدهند . در این مدل آلاچیق شش گوش و یا هشت گوش امتیاز هایی هست که زیر این مطلب در آلاچیق هشت گوش به آن اشاره میکنم .

ایده‌های جذاب در دیوار و سقف آلاچیق مدرن فلزی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار