آرکام نایت چگونه بازیکن را در قالب شوالیهی تاریکی قرار میدهد؟

تن پوش بتمن، لباسی چسبان است، مانند بسیاری از ابرقهرمانان. تاریخ انتشار: 19:00 – 25 آذر 1398 – کد خبر: ۵۷۷۳۴۳ به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، فیلم سینمایی «آبهای تیره» به کارگردانی «تاد هینز» اکران بین المللی خود در سینماهای هالیوود را به نوعی آغاز کرد که برخلاف تصور نتوانست فروش خوبی را در گیشه از آن خود کند. ازرا میلر به عنوان فلش سینمایی در بزرگترین و موردانتظارترین کراساوور در بین تمام مجموعههای تلویزیونی مختلف دیسی، با گرانت گاستین به عنوان فلش تلویزیونی در حین سفر در چندجهانی ملاقات کرد. بری آلن در «بتمن در برابر سوپرمن» در سال ۲۰۱۵، اولین حضورش تحت عنوان داستانی درباره فایلهای جمعآوری شده توسط لکس لوتور درباره فراانسانها که در نهایت (به لطف زن شگفتانگیز) به دست بتمن افتادند، تجربه کرد. برای مثال، کراویتز (که نقش زن گربهای را ایفا میکند) اعلام کرد که اگر پاندمی در کار نبود، لباس زن گربهای تاکنون نمایش داده شده بود.

درو پاول در نقش بوچ گیلزین / سالومون گراندی -او در ابتدا برای پنگوئن کار میکرد ولی بعد ها به یکی از روسای شهر گاتهام تبدیل شد و همچنین معشوقه ی تابیثا گالاوان یکبار توسط باربارا کین با شلیک گلوله کشته شد ولی به دلیل افتادن در مواد شیمیایی ایندین هیل تبدیل به سالامون گرندی شد و با کمک تابیثا توسط هوگو استرنج درمان شد ولی در قسمت آخر فصل چهارم توسط پنگوئن کشته شد. مایکل کروریس در نقش پروفسور پیگ /لازلو ولنتاین -او در ابتدا یک افسر پلیس اداره گاتهام بود ولی بعد از شروع فساد در گاتهام و بازگشت صوفیا فالکونی به گاتهام تبدیل به پروفسور پیگ شد و شروع به کشتن افراد فاسد در اداره پلیس کرد و توسط صوفیا فالکون در عمارت فالکون کشته شد. با این که در دوره نیو ۵۲ (New 52) کمیکهای دیسی، هارلی کویین در دنیای اصلی دیسی مورد استفاده قرار گرفت اما انتقادات زیادی نیز نسبت به شخصیت پردازی او وارد شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، علاوه بر لوکیشنهای محدود و کمتر شدن میزان سکانسهای دردسرساز برای گروه تولید که ممکن است فیلمبرداری آنها نیاز به زمان زیادی داشته باشد یا اتفاقات درون صحنه برای تیم تولید هزینهساز باشد در روز اول جشنواره فیلم فجر شاهد نکات جالبی در انتخاب بازیگران بودیم.

شاید اگر The Dark Knight کنسل نمیشد هرگز سری آرکام ساخته نمیشد. این همکاری با شرکت DC به اینجا بسنده نکرده و اگر علاقه به شخص بروس وین و داستان های آن دارید می توانید دیگر بازی های بتمن را به صورت رایگان در وب سایت Epic Games انجام دهید. اگر دوست دارید تا لباس بتمن واقعی را بخرید باید پول بیشتری را کنار بگذارید چرا که این لباس از چرم بسیار خوب و مقاوم دوخته شده است و این امر سبب افزایش قیمت آن نیز شده است. لودگی یک برنامه سبب می شود تا برخی چهره ها قید حضور در برنامه را بزنند. بروس در نهایت نسبت به این ماده مصونیت پیدا میکند اما به درون کانال آسانسور پرتاب شده و توسط هارلی کویین و پویزن آیوی رها میشود تا بمیرد. شخصیت بتمن که سمبل آزادی خواهی و عدالت خواهی است، درون ذات صاحب لباس خود یعنی بروس وین نیز تجلی دارد تا طرفداران این شخصیت بتواند این قهرمان سیاه پوش را باور کنند. بتمن یک شخصیت ابرقهرمان محسوب میشود و نه تنها در میان کودکان از طرفداران بسیاری برخوردار است بلکه بزرگترها را نیز برای خرید لباس بتمن بزرگسال راغب میکند. همانطور که پیشتر نیز گفتیم، این تنها بخشی از آشی است که مت ریوز با فیلم جدید خود از دنیای دی سی برای طرفداران پخته است.

برای مثال، این چیزی است که او را در نوع خود از جنایتکاران جدا میکند. جدا از این، جدیدترین نقشآفرینی ازرا میلر در واقع در صحنه فیلمبرداری فیلم «نگهبانان کهکشان ۳» اتفاق افتاده است که کارگردانی آن را هم گان بر عهده دارد. پس با توجه به این موضوع و قبل از نقشآفرینی او در فیلم اختصاصی فلش، کاملا منطقی است که این ابرقهرمان نقش مهمی در دنیای توسعهیافته دیسی داشته باشد. هنگامی که مترسک در اوایل سری بتمن آورده میشود، به راحتی میتوان از او به عنوان قالبی برای غلبه بر ترس توسط بتمن استفاده کرد و بتمن را به نوعی تحریک کرد تا از ترس به عنوان سلاح خود در برابر جنایتکاران استفاده کند. این بار، مترسک وارد دنیایی میشود که در آن بتمن قانون خود را برای جوکر زیر پا گذاشته است؛ جایی که جیسون تاد در چنگال جوکر مرده رها شده و تنها ترس بتمن انتخابی است که به عنوان یک قهرمان انجام میدهد و به قیمت جان هر کسی که دوستش دارد تمام میشود.

بخشی از دلیل این کار، توقف مراحل توسعه فیلم The Batman بهعلت شیوع بیوقفه و جهانی ویروس کرونا (COVID-19) بود. این نسخه از هارلی کویین با نام هارلکوئین (Harlequin) شناخته میشد و نسبت به نسخه اصلی این شخصیت، بیرحمتر و مرگبارتر بود. در اوایل سری اختصاصی خودش در دوره نیو ۵۲، او با دزدیدن یک خانواده خیلی از این مسیر منحرف شد. دو فیلم ذکر شده در میان منتقدین و تماشاگران مورد قبول واقع نشدند به علت همین عدم استقبال روند ساخت سری فیلمهای بتمن متوقف شد. چه چیزی بهتر از بازی کردن یکی از بازیهای بتمن سری Batman Arkham است؟

اتفاقات The Batman در حالی رخ میدهد که بروس وین دومین سال بتمن شدنش را پشت سر گذاشته و هنوز به مهارت و تجربه کافی دست نیافته است. وارنر برادرز تا حد زیادی از دیدگاه زک اسنایدر که در طلوع عدالت ارائه شده بود فاصله گرفته اما حضور بری آلن هنوز نشانگر قدرت بالقوه اوست. با اینکه در قرن 19 و سپس 20 میلادی، در کشور آمریکا قهرمان های خیالی زیادی را ساخته شده، اما خفاش سیاه پوش که با نام بتمن او را میشناسیم، در بین تمامی شخصیت های شرکت های مارول یا DC Comics جایگاهی متعالی دارد که در سال های اخیر به لطف فیلم های سینمایی و بازی های ویدئویی، این محبوبیت بیشتر هم شده است.

پیش از انتشار فیلم انیمیشنی Justice League: Gods and Monsters در سال ۲۰۱۵، تعدادی انیمشین کوتاه که در این دنیا به وقوع لباس بچه گانه ی بتمن میپیوستند منتشر شدند. بعدها اعلام شد بروس وین (که در آینده به بتمن تبدیل میشود) و تعدادی از دشمنان او (پیش از تبدیلشدن به شخصیتهای ابرشروری که میشناسیم)، در این مجموعه حضور پیدا خواهند کرد. کامرون مانهن در نقش جوکر بسیار خوب ظاهر شد و تحسین بسیاری از بزرگان سینما همچون مارک همیل (که زمانی صدا پیشگی شخصیت جوکر در سری بازی آرکهام و سریال کارتونی بتمن را برعهده داشت) برانگیخت. در فوریه ۲۰۱۴، فاکس اعلام کرد که بنجامین مککنزی که با نام بن مککنزی شناخته میشود، نقش اصلی این سریال را برعهده خواهد گرفت. حتی بعضی صحنههای رمانتیک که در بسیاری از مجموعههای تلویزیونی برای پر کردن زمان از آنها استفاده میشود، در گاتهام خیلی کم دیده میشود و گاتهام در بهترین موقع و بهترین زمان، بهترین روند داستانی را به اجرا میگذارد و مخاطب در طول سریال با غافلگیریهای زیادی رو به رو میشود… پر کردن زمان هر قسمت با دورهمی دوستانه و جوک و خاطره گفتن هنر خاصی نمی خواهد. مبنای جوکر بر حضور افراد در برنامه است و وقتی در هر قسمت تعداد شرکت کنندگان کم شود، قسمت های آخر خیلی بی رمق دنبال خواهد شد.

با توجه به پویایی زاویهی دید بازی که تاکنون در مورد آن صحبت کردیم و این حقیقت که عنوان بازی (آرکام نایت) بر اساس شخصیتی غیر از بتمن انتخاب شده است، تصور اینکه کل بازی در واقع به بررسی ماهیت شخصیت بتمن بپردازد، غیر منطقی است. خیلی زود مشخص میشود که تیم شست و شوی مغزی داده شده و هم از نظر ذهنی و هم از نظر بدنی شکنجه شده است. در نهایت نیز هارلی کویین موفق میشود تا دختر جوکر را له و لورده کند. اولین تجربه کارگردانی جواد رضویان در دو روز اول اکران موفق شد حدود ۳۰۰ میلیون تومان بفروشد.

در سال ۲۰۲۱ نسخه اصلی زک اسنایدر برای «لیگ عدالت» در اچبیاو مکس منتشر شد که جنبهای متفاوت از بری آلن را به نمایش میگذاشت. درحالیکه مراحل ضبط سریال نیسان آبی بیسروصدا و بدون هیچ حاشیه خاصی دنبال میشد، خبر بستری شدن مهران غفوریان در بیمارستان و توقف ضبط این سریال منتشر شد. این سریال با 5 فصل در 100 قسمت و کیفیت عالی HD در 10 دی وی دی (برند دیسک های معروف بازار) بصورت رایتی بوده و با پُست به تمام استان ها سریعاً ارسال میشود؛ درنتیجه هنگام پرکردن فرم پرداخت در سبد خرید، حتماً باید آدرس کامل (از شهر تا پلاک و واحد خانه) و کدپستی صحیح و شماره موبایلی که پاسخگو باشد را وارد کنید. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، جواد عزتی بازیگر جوان سینمای ایران این روزها یکی از پرکارترین بازیگران این عرصه محسوب میشود، وی علاوه بر قرارگیری در آستانه اکران سه فیلم سینمایی، چهار اثر دیگر را برای حضور در جشنواره فیلم فجر امسال پیش روی خود میبیند. همانطور که قبلا اشاره شد، یکی از تلخترین سکانسهای بازی زمانی است که بتمن توسط مترسک بسته شده و با جوکر در ذهنش روبرو میشود.

طبیعتا ریوز نمی خواهد از شخصیت دردویل که شباهت زیادی به بتمن دارد، اقتباس کند. بعد از اینکه ما فیلمنامه را خواندیم، متوجه شدیم که بتمن در این فیلم قرار است در بسیاری از مواقع بایستد و به مانند یک کارآگاه همش با بقیه صحبت کند و امور کارآگاهی انجام دهد. بعد از یک درگیری با شوالیه تاریکی، دلقک دیوانه گاتهام هارلی کویین را پس میزند و او را رها میکند. شان پرتوی در نقش آلفرد پنیورث – بعد از مرگ والدین بروس وین مسئولیت نگهداری از بروس به دوش او است و خود را خدمتکار بروس میداند و همیشه به او کمک میکند. ویژگی Batmen اضافه شده به بازی این امکان را به شما میدهد تا از لباس های مختلف بتمن استفاده کنید. بتمن یکی از کاراکتر های جذاب در دنیای قهرمانی است که بر خلاف سایر ابرقهرمان ها، دارای ویژگی های ماورایی نمی باشد. قهرمانی که خصوصیات او نه از نوع قدرتهای ماورایی بلکه با قدرت بدنی بالا و هوش سرشار همراه شده تا یکی از بهترین قهرمانان دنیای کمیک را خلق کند. به همین دلیل است که شخصیت شوالیهی آرکام جالب است؛ نه به دلیل تعلیق به وجود آمده در مورد هویت او و نه حتی در مورد کینهی او نسبت به بتمن، بلکه به دلیل این واقعیت که اگر جوکر میتوانست جیسون را در مقابل بتمن قرار دهد و او بتمن را کشته بود، آنگاه او حرف خود را در مورد یک روز بد ثابت میکرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار